Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 14 maja 2021 napisz DONOS@
210315114453.png
200918093854.gif

Wojenka w Platformie, podlaskiej

mm pt, 14 maja 2021 08:52

Około 240 działaczy podlaskiej Platformy Obywatelskiej, w tym łomżyńskiej, napisało do przewodniczącego partii Borysa Budki na szefa struktur Roberta Tyszkiewicza. Zaznaczają w nim swoje odrębne zdanie i podkreślają, że stanowisko Tyszkiewicza nie jest stanowiskiem regionu.

Kwiaty w 120. rocznicę urodzin Witolda Pileckiego

Foto: Kwiaty w 120. rocznicę urodzin Witolda Pileckiego
mm cz, 13 maja 2021 13:26

Przedstawiciele 18. Łomżyńskiego Pułku Logistycznego i Bractwa Krzyża wraz z proboszczem ks. Andrzejem Godlewskim proboszczem Parafii Krzyża Świętego złożyli kwiaty przy obelisku upamiętniającym postać rotmistrza Witolda Pileckiego. Dziś przypada 120. rocznica urodzin wielkiego patrioty.

210514080843.jpg

Sześciu na jednego

Foto: Sześciu na jednego
mm cz, 13 maja 2021 12:41

Sześciu mężczyzn pobiło we wtorek wieczorem osobę w centrum Jedwabnego. Policja zna już tożsamość napastników.

18. Łomżyński Pułk Logistyczny w centrum ćwiczeń DRAGON-21

Foto: 18. Łomżyński Pułk Logistyczny w centrum ćwicze...
mm cz, 13 maja 2021 11:11

Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych poinformowało o rozpoczynających się w czerwcu ćwiczeniach wojskowych, pod kryptonimem „Dragon-21”. To największe, cykliczne i jedno z kluczowych wydarzeń szkoleniowych tego roku, w którym siły współdziałać będą również z WOT, sojusznikami i układem pozamilitarnym. Wśród głównych ćwiczących będzie 18. Dywizja Zmechanizowana, w tym 18. Łomżyński Pułk Logistyczny.

Warszawski sukces łomżyńskich filharmoników

Foto: Warszawski sukces łomżyńskich filharmoników
mm cz, 13 maja 2021 09:40

Orkiestra Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego pod dyrekcją Jana Miłosza Zarzyckiego zagrała na finał 35. edycji festiwalu Warszawskie Spotkania Muzyczne. Koncert „Energia i melancholia” odbył się w słynnym S1, Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. Łomżyńscy filharmonicy wykonali współczesne kompozycje Władysława Słowińskiego, Sławomira Czarneckiego i Edwarda Sielickiego, tę ostatnią z grającym na cztery ręce duetem pianistów Marta Wójcik-Sikora/Jakub Sikora. – Filharmonia Kameralna wspaniale promuje polską muzykę współczesną – podkreślał dyrektor artystyczny festiwalu Jarosław Siwiński, przypominając, że jedna z płyt orkiestry z takim repertuarem, „Polish Contemporary Concertos”, została nagrodzona Fryderykiem.

Strażacy ochotnicy z przywilejami i bez mundurów?

Foto: Strażacy ochotnicy z przywilejami i bez mundurów?
mm cz, 13 maja 2021 08:04

MSWiA na koniec kwietnia przygotowało i skierowało do konsultacji projekt ustawy o Ochotniczej Straży Pożarnej. Zawiera on pewne przywileje dla druhów, ale i budzi pewien niepokój.

„Baczność! Spocznij! Zespół Szkół Akademickich zaprasza w swoje szeregi.”

Foto: „Baczność! Spocznij! Zespół Szkół Akademickich ...
JJS pt, 14 maja 2021 08:03

Nabór uczniów do szkół średnich na zbliżający się rok szkolny 2021/2022 rusza od poniedziałku 17 maja. Oferta Zespołu Szkół Akademickich przy Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży wciąż jest wzbogacana. Oprócz prężnie rozwijającego się i znanego nie tylko w naszym województwie Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego o profilu mundurowym oraz Akademickiej Szkoły Ponadpodstawowej, w skład której wchodzi technikum informatyczne z możliwością kształcenia informatyczno - mundurowego, w swojej ofercie posiadamy także technikum elektryczne oraz zupełnie nowy kierunek browarnictwo przemysłowe i rzemieślnicze

Instrukcja mycia i dezynfekcji rąk: jakich zasad należy przestrzegać?

Foto: Instrukcja mycia i dezynfekcji rąk: jakich zasa...
JJS pt, 14 maja 2021 07:51

Wydawać by się mogło, że mycie rąk to czynność tak prosta, że nikomu nie trzeba jej szczegółowo objaśniać. To jednak tylko pozory. Aby prawidłowo dezynfekować dłonie – nie tylko w czasie pandemii – należy stosować się do kilku istotnych zasad. Myjąc ręce regularnie i zachowując przy tym standardy dezynfekcji, jesteśmy w stanie znacząco zminimalizować skalę transmisji niebezpiecznych dla zdrowia i życia bakterii, wirusów oraz innych drobnoustrojów.

Bohaterka kontra złodziej

Foto: Bohaterka kontra złodziej
mm cz, 13 maja 2021 08:18

Moc odwagi, opanowanie i konsekwencję wykazała młoda sprzedawczyni w sklepie osiedlowym w Łomży. W minioną środę około godz. 11. przed południem do sklepu przy ul. Chabrowej przyszedł mężczyzna z torbą zakupową. Próbował ukraść kilka towarów, jednak nie przewidział, co go czeka.

Witryny cukiernicze obowiązkowe wyposażenie kawiarni i cukierni.

Foto: Witryny cukiernicze obowiązkowe wyposażenie kaw...
JJS cz, 13 maja 2021 08:01

Któż z nas nie lubi słodkości? Nie ma chyba takich osób! Jednak produkty te potrzebują odpowiednich warunków przechowalniczych, aby zachowały swoją świeżość. Nie wątpliwie przydatnymi urządzeniami wówczas okażą się witryny cukiernicze. Publikacja ta przybliży Państwu bardziej te rozwiązania.

Pandemiczna Noc Muzeów

Foto: Pandemiczna Noc Muzeów
mm śr, 12 maja 2021 09:25

Noc Muzeów wraca do Łomży. Dziewiąta edycja tej ogólnopolskiej imprezy obejmie kilkanaście instytucji kultury, w tym muzea w Łomży i w Drozdowie. Część placówek przygotowała z tej okazji coś specjalnego. Galeria Sztuki Współczesnej zaprasza na wystawę „Wspólny mianownik” młodych artystów, absolwentów łomżyńskiego liceum plastycznego. Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich przygotowało plenerową wystawę „Happyland“ wybitnego fotografika Tomasza Tomaszewskiego, a Muzeum Diecezjalne wystawę dotyczącą kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz ekspozycję unikalnych rękopisów i starodruków. Będzie też spektakl Teatru Lalki i Aktora oraz muzyka: bluesowa na żywo i klasyczna online.

 
200518120813.gif
200907013647.gif
210430124214.gif
200518120325.gif

Ogłoszenia płatne

 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę