niedziela, 28 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
szkoda ze ja nie mam niebieskiego koguta

Przejeżdżam sobie dzisiaj w nocy przez Łomżę. Godzina 00.05. Staję grzecznie co chwilę na czerwonym świetle, wszak zielonej fali w Łomży niestety nie uświadczysz. Nagle ktoś stojący za mną zdenerwował się moimi postojami i mrugnął światłami w wstecznym lusterku. Twardo czekam na zielone i ruszam. Może i człowiek by depnął ale patrzę, że nerwus za mną jest w kolorze srebrnym z niebieskim pasem. Więc jedziemy przepisowo. Chyba się jednak bardzo spieszył, bo minął mnie pasem dla aut jadących z naprzeciwka tak jakbym stał w miejscu, a przecież miałem 50. Niestety złapało go czerwone światło na kolejnym skrzyżowaniu. Postał z 10 sekund, zapalił koguty i poleciał przez trzy światła po kolei. Jak światła się skończyły to kogut zniknął.
Aż się łezka w oku zakręciła, że ja biedak muszę stać na każdym skrzyżowaniu.
Chciałbym wierzyć, że to było ważne wezwanie, chociaż podejrzewam, że chłopakom w busiku o rejestracji A587 (chyba taka była końcówka) pomyliły się dwie rzeczy. Po pierwsze samochód policyjny jest uprzywilejowany gdy jest na sygnale, czyli wyprzedzanie na mieście auta jadącego z max prędkością, bez włączonych kogutów, jest niedopuszczalne. Po drugie koguty nie służą do przyspieszania przejazdu przez miasto, zwłaszcza na czerwonym świetle



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoda ze ja nie mam niebieskiego koguta

:)

h0jowe forum

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoda ze ja nie mam niebieskiego koguta

Bylo nagrac tych panów ;-)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoda ze ja nie mam niebieskiego koguta

Sama kilka razy byłam świadkiem takiej sytuacji... ale to to jeszcze nic... co powiesz jak Pan siedzi i pije drinki % a później wsiada za kierownicę i jedzie do domu "bo przecież koledzy na służbie, to nie zatrzymają"
Uważam, że głównie ci młodzi panowie zdecydowanie za bardzo czują się bezkarni.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoda ze ja nie mam niebieskiego koguta

Jak byłaś świadkiem i nie zaregowałaś to się przynajmniej do tego nie przyznawaj.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoda ze ja nie mam niebieskiego koguta

a co się miałam szarpać ?

z chłopem ?
żąrt jakiś

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoda ze ja nie mam niebieskiego koguta

Autor: przejazdem w lomzy (---.augustow.mm.pl)
Data: 21-11-12 21:30

Przejeżdżam sobie dzisiaj w nocy przez Łomżę. Godzina 00.05. (...) Więc jedziemy przepisowo. Chyba się jednak bardzo spieszył, bo minął mnie pasem dla aut jadących z naprzeciwka tak jakbym stał w miejscu, a przecież miałem 50. (...)
Po pierwsze samochód policyjny jest uprzywilejowany gdy jest na sygnale, czyli wyprzedzanie na mieście auta jadącego z max prędkością, bez włączonych kogutów, jest niedopuszczalne.
\
-----------------------------------------------------------------------

Coś kręcisz, no ale żeby nie było, że w tej Łomży mieszkańcy nie są gościnni, to zwrócę ci DYSKRETNIE uwagę na dwie nieścisłości w twojej opowieści. Po pierwsze, o tej godzinie obowiązuje w mieście 60 o ile kojarzę, więc gdyby cię nawet wyprzedzili to mogli mieć 60 - skoro ty miałes 50:)
Po drugie, ten manewr to wyprzedzanie a nie tak jak napisałeś, że cię "minął". No ale szczegół o którym powinieneś przcież wiedzieć jako kierowca:)
A tak w ogóle, biorąc pod uwagę te dwie nieścisłości, może to w ogóle nie była Łomża?:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoda ze ja nie mam niebieskiego koguta

No cóż, nawet w policji trafiają się trepy - nic nowego. Niektórzy czują się tak słabi w innych sferach swojego życia, że odbijają to sobie w innych (poczuli władzę...)

-
Agata
Jagody acai - gdzie kupić?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoda ze ja nie mam niebieskiego koguta

Na wstępie napiszę, że w moim poście nie chodzi o obronę Panów Mundurowych, ale może oni faktycznie jechali na jakąś interwencję. Z tego co wiem w nocy raczej kogutów nie włączają i syren skoro nie ma ruchu. Po co budzić całe miasto? A że im zawalidroga 50 km/h jechała to wyprzedzili :)

___________________________________________________________

Nie ma miłości, są ciężarówki ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoda ze ja nie mam niebieskiego koguta

@szanelka bo on za bezpieczny weekend pił zapewne :p

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoda ze ja nie mam niebieskiego koguta

hehe a może ty tak przepisowo 50 jechałeś ze względu na pojazd koloru srebrnego z niebieskim paskiem jadący z tyłu:) hehe

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoda ze ja nie mam niebieskiego koguta

drzewko_szczescia częsciowo masz rację ale nie do końca bo w momencie gdy jadą na interwencję to niebieskie światełka muszą miec włączone a syrenę owszem mogą wyłączyć żeby nie budzić wszystkich

XYZ

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoda ze ja nie mam niebieskiego koguta

właśnie, tylko, jak już słusznie zauważono, użycie powinno być uzasadnione...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoda ze ja nie mam niebieskiego koguta

ja nagralem przypadkiem jak brali po piwie od kierowcy kturego zatszymali do katroli i co mam z tym zrobic??????????????????

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoda ze ja nie mam niebieskiego koguta

Do
Autor: Brzeczyszczykiewicz (---.elomza.pl)
Data: 22-11-12 10:49

Co do nieścisłości o których piszesz to traktuję to w kategoriach chęci "uszczypnięcia kogoś" , gdyż wszyscy zrozumieli o co chodzi.
Jednak patrząc z perspektywy gramatycznego i jasnego sposobu wyrażania masz absolutna rację.
Co do zasady się z Tobą zgadzam. Manewr w którym jeden samochód wyprzedza drugi nazywa się wyprzedzaniem.
Jednak już opisanie samej sytuacji, która się zdarzyła może być różnie np poprawnie "wyprzedził" lub potocznie "minął" (chociaż minął raczej dotyczy sytuacji gdy dwa auta jadą w różne strony).
Niestety dysleksja i skrótowość wkracza do języka potocznego za co w swoim imieniu przepraszam.
Sam zresztą używasz słowa kręcić, które dosłownie znaczy jedno, a potocznie co innego :)
Prawdę mówisz, że po 22 w mieście można jechać 60 km/h. Ja jechałem 50.
Mówisz, że mogli mieć 60. Uwierz, że od momentu wyprzedzenia do pierwszych czerwonych świateł było duuuużo więcej. Oczywiście jest to tylko oparte na subiektywnym odczuciu kierowcy z pewnym doświadczeniem.

Autor: qawqaz (---.111.techtel.pl)
Data: 22-11-12 13:43
Trafiłeś. Ale kto z nas jest święty :-)


Pozdrawiam mieszkańców pięknego miasta, chociaż przyznam się, że dla przejeżdżających kojarzy się raczej z katorgą.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoda ze ja nie mam niebieskiego koguta

Trochę poczucia humoru nie zaszkodzi;-)

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org