czwartek, 23 października 2014 napisz DONOS@
141013084736.jpg
Wyszukiwarka
Wczytanie

Przypilnują głosowania

cz, 23 października 2014 14:44

Miejska Komisja Wyborcza w Łomży powołała 32 Obwodowe Komisje Wyborczych. 8 z 9 członków każdej z komisji zostało zgłoszonych przez komitety wyborcze, a po 1 osobie do każdej z komisji wskazał prezydent. Za przypilnowanie głosowania i policzenie kart każdy z nich zostanie sowicie wynagrodzony. Jeśli dojdzie do drugiej tury wyborczej zwykły członek obwodowej komisji otrzyma po 450 zł. a jej przewodniczący o 120 zł więcej.


PSL uratuje Łomżę

Wojciech Dzierzgowski
cz, 23 października 2014 13:27

- Łomża w tej chwili umiera – mówi Krzysztof Sobiechowski, szef sztabu wyborczego PSL w Łomży dodając, że „czas na zmianę”. To hasło Wojciecha Dzierzgowskiego kandydata ludowców na prezydenta miasta, który wraz z kilkorgiem kandydatów na miejskich radnych z ramienia PSL w blasku fleszy aparatów fotoreporterów podpisał „Deklarację wyborczą” w której opisano to co ludowcy w Łomży chcą zrobić jeśli uda im się przejąć władzę. Na początek ma być wykonana „diagnoza sytuacji” - abyśmy wiedzieli w jakiej sytuacji naprawdę jesteśmy – mówi Dzierzgowski.


Pijany wicemarszałek w pracy

Walenty Korycki, wicemarszałek województwa podlaskiego (fot. Łomża 7.11.2013)
cz, 23 października 2014 12:56

Walenty Korycki, wicemarszałek województwa podlaskiego, przyszedł pijany do pracy. Rano policję o tym fakcie telefonicznie poinformował dziennikarz stacji TVN Piotr Czaban, a także kobieta, która zatrzymując przejeżdżający w pobliżu Urzędu Marszałkowskiego patrol policyjny poinformowała, że teraz próbuje on opuścić budynek. Jak potwierdza podinsp. Andrzej Baranowski , rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego policji patrol zatrzymał go na chodniku przed urzędem, odmówił poddaniu się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, dlatego został zabrany na komisariat, gdzie po badaniu wyszło na jaw, że ma w organizmie ponad 1,3 promila alkoholu.


Surowy wyrok dla producenta marihuany

cz, 23 października 2014 11:58

Wyrok 6 lat więzienia usłyszał 30-letni mieszkaniec Łomży, który pod Śniadowem nielegalnie uprawiał konopie indyjskie i przerabiała je na marihuanę. Artur Tomasz M. został zatrzymany niemal rok temu. Policjanci zabezpieczyli wówczas ponad 11 kilogramów należącej do niego marihuany.
- Wyrok jest surowy ze względu na skalę produkcji, ale także dlatego, że mężczyzna ten wcześniej był już karany za udzielanie narkotyków nieletniemu. Poprzednia kara nie przyniosła pożądanego efektu – mówi sędzia Jan Leszczewski z Sądu Okręgowego w Łomży, w którym dziś zapadł surowy wyrok na 30-latka. Wyrok nie jest prawomocny.


Piorunek nie chce obiecywać

Jacek Piorunek i Agata Gołaszewska
cz, 23 października 2014 11:08

- Będziemy słyszeć wiele farmazonów. Jest 7 kandydatów na prezydenta i kilkuset na radnych Łomży. Ludzie opowiadają niestworzone rzeczy o tym, co mają zrobić dla regionu, miasta czy osiedla – mówił Jacek Piorunek, kandydat PO na prezydenta Łomży podczas pierwszego z serii otwartych spotkań z mieszkańcami. Na spotkanie kandydatem PO na prezydenta Łomży, i kandydatami na radnych miasta z okręgu pierwszego w środowi wieczór do Restauracji na Farnej przyszło około 20 osób.
- Nie spodziewałem się zbyt wielkiego zainteresowania, bo mieszkańcy Łomży generalnie na takie imprezy nie chodzą - mówił Jacek Piorunek.


Bomba w piątnickim gimnazjum? Alarm fałszywy

Pies Bąbel idzie przeszukiwać budynek
cz, 23 października 2014 10:07

Około godziny 8.30 dyżurny policji w Łomży został poinformowany telefonicznie przez anonimowego człowieka o tym, że w gimnazjum w Piątnicy podłożona jest bomba. Natychmiast na miejsce wysłano policjantów z psem wyszkolonym w wyszukiwaniu ładunków wybuchowych. Jak przekazuje Ewelina Szlesińska, oficer prasowy policji dyrekcja szkoły podjęła decyzję o ewakuacji całego budynku. Około 900 uczniów całego kompleksu szkolnego bezpiecznie zostało przeprowadzonych do sąsiedniej hali sportowej. Dwie godziny później policjanci zakończyli akcję sprawdzania pomieszczeń szkoły. Bomby nie było.


Alkohol potrafi nieźle zakręcić w głowie

cz, 23 października 2014 08:48

Przekonał się o tym mężczyzna, którego w nocy zatrzymali policjanci w Łomży. Pan jechał audi A6 mają w sobie niemal 2,4 promila alkoholu. I to właściwie jedyne pewne informacje – jako NN został przewieziony do policyjnej izby zatrzymań.


Galeria Bursztynowa zaprasza na wielki przegląd twórczości lokalnej.

cz, 23 października 2014 08:26

Będzie można kupować, podziwiać, słuchać i promować!
W niedzielę 26 października od godz. 10.00 do 20.00 w Galerii Bursztynowej w Ostrołęce odbędzie się wielki Przegląd Twórczości Lokalnej, w czasie którego będzie można kupić wystawione produkty, podziwiać naszych regionalnych twórców i wypromować siebie na rynku. W czasie przeglądu odbędzie się także premiera nowego zespołu muzycznego „NIE ONI JEDNI”. Do Przeglądu zgłosiła się rekordowa ilość - 50 wystawców. Przegląd spotkał się z ogromnym zainteresowaniem wśród twórców z całego regionu: Ostrołęka, Łomża, Ostrów Mazowiecka, Przasnysz oraz inne miasta i okolice.


Panny Benedyktynki z jasno odmalowaną fasadą kościoła

Inż. Andrzej Wszeborowski przed Klasztorem Panien Benedyktynek
śr, 22 października 2014 14:10

Na ponad półtora miesiąca przed terminem zakończyły się prace remontowe na wieży i frontonie kościoła Panien Benedyktynek przy ul. Dwornej w Łomży, które prowadziła firma inż. Andrzeja Wszeborowskiego. - Na podstawie zdjęć i pocztówek z archiwum klasztoru Panien Benedyktynek zdołałem odtworzyć w 90 procentach przedwojenny wygląd fasady – cieszy się inżynier. - Wzdłuż ściany z portalem kościoła i u wejścia do klasztoru zbudowaliśmy mini fosę, osuszającą stare mury.


Raj w Łomży Mariana Niecieckiego

Marcin Grodzki, Marian Nieciecki i Michał Hoffman
śr, 22 października 2014 13:58

Likwidacja straży miejskiej i obniżenie do stanu poniżej ostrołęckiego czyli prawie o połowę podatków od gruntów i nieruchomości dla mieszkańców i o niemal 30% dla przedsiębiorców oraz stworzenie w mieście polskiego „raju podatkowego” dla transportowców – to niektóre z 10. punktów programu wyborczego Nowej Prawicy i kandydującego z ich list na prezydenta miasta Mariana Niecieckiego. Te punkty miałby zostać wdrożone natychmiast po przejęciu władzy. Ile będą one kosztowały budżet tego kandydaci NP jeszcze nie wyliczyli, ale są przekonani, że miasto na tym zarobi, bo celem nie jest zadłużanie Łomży, a „budżet bez deficytu”.


Tirem w ciągnik z rozrzutnikiem nawozu

fot. KWP Białystok
śr, 22 października 2014 12:25

Chyba tylko cudem nie doszło do kolejnej tragedii na krajowej 61. We wtorkowy wieczór kierowca tira próbując ominąć zauważony w ostatniej chwili ciągnik rolniczy z nieoświetlonym rozrzutnikiem zjechał nagle na przeciwległy pas ruchu. Manewr nie udał się do końca i tir uderzył prawym narożnikiem w rozrzutnik. Widzący całe zdarzenie kierowca jadącego w przeciwnym kierunku BMW ratując się przed czołówka z wyjeżdżającym na jego pas tirem skręci do rowu.


Na łowach w Starej Łomży

śr, 22 października 2014 10:30

Młody, 23-letni mieszkaniec Ostrwi Mazowieckiej dwukrotnie w przeciągu trzech miesięcy włamywał się do sklepu w Starej Łomży nad Rzeką. Za każdym razem robił to w niedzielę w nocy, a ze sklepu wynosił przede wszystkim po kilka butelek wódki. I choć włamywał się wiosna i latem dopiero teraz wpadł w ręce policji i... przyznał się oraz chce dobrowolnie poddać się karze.


Kolejni łomżanie wyjechali

śr, 22 października 2014 09:04

Liczba mieszkańców Łomży ciągle spada. Z danych opublikowanych przez Państwową Komisję Wyborczą wynika, że na koniec września mieszkańców miasta było już tylko 60 tysięcy 127 osób. To oznacza, że od początku roku Łomża zmniejszyła się o 360 osób.


Ceny mleka po embargu

wt, 21 października 2014 14:26

Wrzesień był kolejnym miesiącem spadku cen mleka w skupie. Średnio w Polsce za 1 hektolitr mleka (100 litrów) w ubiegłym miesiącu płacono 124,68 zł, to jest mniej o 2,7% niż w sierpniu – podał GUS. W województwie podlaskim średnia cena mleka we wrześniu wyniosła 129,65 zł/hl i była niższa niż na początku roku o 15%.


Inwestorzy od PPP czekają na miejską hipotekę

Dworzec PKS w Łomży
wt, 21 października 2014 13:07

Realizacja w ramach partnerstwa prywatno-publicznego Miejskiego Centrum Handlowo-Komunikacyjnego to jeden z pierwszy pomysłów ogłoszonych przez prezydenta Mieczysław Czerniawskiego zaraz po przejęciu władzy w mieście. Nowoczesne obiekty zbudowane w miejscu dzisiejszego dworca PKS miały stworzyć „nowe centrum miasta”. I choć ogłaszając start w kolejnych wyborach Czerniawski plany jego budowy podał jako osiągnięcie kadencji okazuje się, że żadnej decyzji w sprawie realizacji centrum nie ma. Prace stanęły bo inwestorzy, którzy wiosną ubiegłego roku przystąpili do rozmów z ratuszem, chcą aby miasto wzięło na siebie „część ryzyka finansowego”. Jak tłumaczy prowadzący negocjacje wiceprezydent chodzi o zgodę na ustanowienie hipoteki na działce, którą pod realizację Centrum ma przekazać miasto.
- Nie chcemy tym obarczać obecnej Rady. Ewentualna decyzja mogłaby zapaść już po wyborach – mówi Beniamin Dobosz.


Jaki piękny „gęboj” na ulicach Łomży

wt, 21 października 2014 12:38

O 23 miejsca w Radzie Miasta walczy niemal 300 chętnych, a o jeden fotel prezydenta miasta 7. Ostrą konkurencję widać już przy ulicach. Na plandekach rozciągniętych pomiędzy słupkami znaków drogowych, albo na płotkach i łańcuchach wzdłuż jezdni wiszą piękni, młodzi i uśmiechnięci. Wiszą tam pełni nadziei na wybór z przekonaniem, że zrobili wszystko aby się pokazać. Okazuje się, że przynajmniej niektórzy z nich aby dać się zauważyć zajmują cały horyzont... kierowcy na skrzyżowaniu, czy pieszemu na przejściu.


„Abyśmy zwyciężyli i pokazali, że w Łomży jest prawdziwa Polska”.

wt, 21 października 2014 09:55

- Jako prezydent Łomży zamierzam dbać o wszystkich mieszkańców – deklaruje Mariusz Chrzanowski. Kandydat PiS na prezydenta Łomży przedstawiając program wyborczy nawiązywał do słów świętego Jana Pawła II, który do samorządowców Rzymu mówi, że „miasto nie jest celem samym w sobie, lecz jego celem jest człowiek”. Głównymi punktami programu Chrzanowskiego mają być gospodarka i rodzina. On sam chce dawać przedsiębiorcom 5% ulgi w podatku od nieruchomości za stworzenie nawet jednego miejsca pracy, rodzicom nowo narodzonych dzieci samorządowe becikowe, młodym mieszkańcom „karty młodego łomżyniaka”, a dla wszystkich innych obniżyć cenę biletów komunikacji miejskiej. A wszystko po to... „abyśmy zwyciężyli i pokazali, że w Łomży jest prawdziwa Polska”.


„Ksiądz Jerzy Popiełuszko mówił to, co każdy Polak czuł...”

wt, 21 października 2014 08:35

Trzydzieści lat temu Polska przed telewizorami zmartwiała. W „Dzienniku Telewizyjnym” jedynej wówczas państwowej telewizji pojawiła się enigmatyczna informacja o tajemniczym zaginięciu czy porwaniu kapelana warszawskiej „Solidarności”, dziś błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki (1947 – 1984), m.in., duszpasterza akademickiego i środowiska medycznego, zapamiętanego jako płomienny kaznodzieja mszy św. za Ojczyznę na Żoliborzu w Warszawie i w całej Polsce. O swojej pięcioletniej wędrówce przez życie przyszłego świętego opowiada dr Wojciech Bąkowski z Łomży. +


Kolejne potrącenie pieszego

pon, 20 października 2014 19:37

Mężczyzna został potrącony przez samochód w Kupiskach koło Łomży. Do wypadku doszło w poniedziałek około 18.30. 47-letni pieszy z obrażeniami ciała – według świadków poważnymi – trafił do szpitala. Na miejscu pracują jeszcze policjanci ustalając okoliczności zdarzenia.
- Według wstępnych ustaleń prawdopodobnie mężczyzna wtargnął na jezdnię wprost przed samochód – mówi Ewelina Szlesińska oficer prasowy policji w Łomży.


„Dziuple” z kontrabandą

pon, 20 października 2014 19:22

Celnicy i policjanci z Łomży przechwycili 32 tysiące paczek nielegalnych papierosów oraz ponad 1900 litrów spirytusu niewiadomego pochodzenia. Wartość nielegalnego towaru oszacowano na ponad 450 tys. złotych. Kontrabanda znajdowała się na dwóch prywatnych posesjach w jednej z miejscowości niedaleko Łomży.
- Zabezpieczony alkohol to prawdopodobnie odkażany spirytus techniczny służący do produkcji m.in. płynów do spryskiwaczy i podpałek do grilla – mówi Maciej Czarnecki rzecznik prasowy Izby Celnej w Białymstoku dodając, że niewykluczone, iż zatrzymany alkohol miał zostać rozprowadzony jako spirytus spożywczy.


« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0