sobota, 30 kwietnia 2016 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

5 osób rannych pod Piątnicą

so, 30 kwietnia 2016 16:50

5 osób w tym dwoje dzieci trafiło do szpitala w wyniku zderzenia dwóch samochodów osobowych na drodze Piątnica - Jeziorko. Ranni z ogólnymi potłuczeniami zostali przewiezieni do łomżyńskiego szpitala w celu dodatkowych badań.


Gwarancja pewnych wakacji tylko z My Travel

so, 30 kwietnia 2016 10:01

Planujesz wakacje z biurem podróży, ale obawiasz się upadłości organizatora? Nie z My Travel takie numery! Gwarantujemy rekompensatę kosztów lub wybór innej oferty. Dodatkowo tylko u nas możesz wygrać walizki marki Wittchen o wartości 4 000 zł!


Zginęli na Grobli Jednaczewskiej

so, 30 kwietnia 2016 09:51

Chłopak miał 19, a dziewczyna 17 lat. Oboje zginęli w wypadku samochodowym jaki w piątkowy późny wieczór wydarzył się na Grobli Jednaczewskiej. Kierujący mazdą 19-latek, jadąc od strony Jednaczewa w kierunku Łomży, w pewnym momencie najprawdopodobniej utracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i bokiem uderzył w drzewo. Siła uderzenia była tak wielka, że drzewo niemal przepołowiło samochód.


Tragiczny wypadek na Grobli Jednaczewskiej

pt, 29 kwietnia 2016 21:57

Dwoje młodych ludzi zginęło w wypadku do jakiego doszło w piątek późnym wieczorem na Grobli Jednaczewskiej. Samochód, którym jechali wypadł z drogi i roztrzaskał się na przydrożnym drzewie.


Małżeństwo – zorganizowana grupa przestępcza czerpiącą korzyści z nierządu

fot. KWP Białystok
pt, 29 kwietnia 2016 15:45

Dwoje mieszkańców Łomży - 43-letni mężczyzna i 41-letnia kobieta – usłyszeli zarzuty ułatwiania i czerpania korzyści z cudzego nierządu oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Wcześniej – we wtorek wieczorem – oboje zostali zatrzymani podczas akcji policyjnych antyterrorystów w lokalu przy Szosie do Mężenina i w jednym z mieszkań w Łomży. Jak podaje policja, małżeństwo miało prowadzić agencję towarzyską w której pracowały kobiety trudniące się prostytucją.


Pieniądze za rolnicze paliwo

pt, 29 kwietnia 2016 14:34

Ponad pół miliona złotych z tytułu zwrotu akcyzy za paliwo otrzymali rolnicy z gminy Łomża. Pieniądze w piątek przelane na konta 567 rolników, którzy wcześniej składali w Urzędzie Gminy stosowne wnioski z fakturami potwierdzającymi zakup paliwa. Jak podaje Anna Lachowska, skarbnik gminy Łomża, wszystkie złożone wnioski zostały pozytywnie zweryfikowane.


Tragiczny wypadek

fot. KWP Białystok
pt, 29 kwietnia 2016 13:25

Kierowca suzuki zjechał na lewy pas jezdni, następnie do rowu, a potem auto uderzyło w drzewo. Niestety, pomimo udzielonej pomocy, 80-letni kierowca zmarł.


Turniej szachowy w Galerii Bursztynowej

pt, 29 kwietnia 2016 13:21

Galeria Bursztynowa zaprasza wszystkie dzieci i młodzież  do udziału w turnieju szachowym. Do wygrania są nagrody pieniężne oraz rzeczowe. Turniej szachowy w Galerii Bursztynowej odbędzie się 8 maja 2016 r. Do udziału w zabawie centrum handlowe zaprasza dzieci, młodzież do lat 16 oraz dorosłych.


CBA jednocześnie w ratuszu i „państwówce”

pt, 29 kwietnia 2016 11:20

- Funkcjonariusze z białostockiej Delegatury CBA w ramach śledztwa weszli do siedziby Prezydenta Miasta Łomży oraz do Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, gdzie zabezpieczyli dokumenty i dane komputerowe – potwierdza nasze informacje Wydział Komunikacji Społecznej Gabinetu Szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego.


Zderzenie w Piątnicy

pt, 29 kwietnia 2016 09:54

Jedna osoba została zabrana do szpitala po zderzeniu się samochodów w Piątnicy. Kierowca opal chciał skręcić w lewo, z ulicy Szkolnej w prowadzącą do kościoła i na pocztę ul. Kard. St. Wyszyńskiego, ale nie zdążył przejechać przez pas do ruchu w przeciwnym kierunku i... został uderzony w bok przez prawidłowo jadącego VW.


Bezczelny złodziej

pt, 29 kwietnia 2016 09:33

Wszedł do sklepu, przeszedł przed ladę, zabrał z półek 3 butelki z alkoholem, a gdy zdumiona właścicielka próbowała go powstrzymać odepchnął ją i wyszedł ze skradzionym towarem. 28-latek z Łomży długo łupem się nie cieszył. Wezwani na miejsce policjanci szybko odnaleźli go w klatce schodowej jednego z budynków znajdujących się w pobliżu sklepu.


Długi weekend ładniejszy

Pogoda synoptyczna na najbliższe dni dla Łomży (źródło: pogodynka.pl)
pt, 29 kwietnia 2016 09:04

Możliwe opady deszczu, ale także zza chmur będzie wyglądało słońce. W długi majowy weekend synoptycy zapowiadają na zmianę chmury i słońce, ale z dnia na dzień ma być coraz cieplej. We wtorek, 3 maja, w Łomży w cieniu ma być 17°C.


Dariusz K. skazany

cz, 28 kwietnia 2016 12:31

Dariusz K. pochodzący z Łomży muzyk, były mąż piosenkarki Edyty Górniak, został skazany przez sąd na 7 lat pozbawienia wolności i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów za śmiertelne potrącenie przed dwoma laty kobiety, która przechodziła przez jezdnię po pasach bezpieczeństwa. Jak wyszło z badań Dariusz K. prowadził wówczas samochód pod wpływem kokainy.


Uroczystości Święta 3-go Pułku Strzelców Konnych w Śniadowie

cz, 28 kwietnia 2016 10:16

Patronem Szkoły Podstawowej w Śniadowie jest 3. Pułk Strzelców Konnych im. Hetmana Polnego Koronnego Stefana Czarnieckiego. 27 kwietnia to dzień, w którym obchodzone było święto pułku walczącego w wojnie z bolszewikami w 1920 roku i wojnie obronnej Polski w 1939 roku także na Ziemi Łomżyńskiej. Z tej okazji wczoraj w Śniadowie odbyły się wielkie uroczystości na które przyjechali żołnierze 15 Brygady Zmechanizowanej w Giżycku.


Mleka coraz więcej

cz, 28 kwietnia 2016 09:11

Według najnowszych danych GUS, w pierwszym kwartale 2016 r. produkcja mleka w województwie podlaskim wzrosła o 11,6%. Także w Polsce zanotowano wzrost skup mleka do zakładów mleczarskich, który w porównaniu z analogicznym okresem przed rokiem zwiększył się o 9,8%.
- Oznacza to, że w I kw. br. do przerobu trafiło o 238 mln litrów mleka więcej niż przed rokiem, a połowa dodatkowego mleka pochodziła z województw: mazowieckiego i podlaskiego - podał raporcie BGŻ BNP Paribas.


Kolejne zakupy ze stylistką w Galerii Bursztynowej już 10 maja! [wideo]

Agata Bałdyga
cz, 28 kwietnia 2016 08:18

Ruszyła kolejna edycja akcji modowej Galerii Bursztynowej pn. „Zakupy ze stylistką”. W ramach projektu klienci centrum handlowego mają okazję skorzystać z bezpłatnych porad w zakresie dobierania odpowiednich fasonów do danej figury oraz zrobić udane zakupy pod okiem specjalisty.


Nowa Prokurator Rejonowa Łomży... z Ostrołęki

śr, 27 kwietnia 2016 12:49

Prokurator Karolina Szulkowska została nowym Prokuratorem Rejonowym w Łomży. Zastąpiła na tym stanowisku prokuratora Dariusza Błażejczyka, który teraz został jej zastępcą. Zmieniły się władze także niemal wszystkich pozostałych prokuratur rejonowych w okręgu łomżyńskim, przy czym w żadnej z nich nie ma już zastępców.


Park Jana Pawła II – Papieża Pielgrzyma zakręcony na maksa

śr, 27 kwietnia 2016 12:07

Na półmetku są prace pierwszego etapu rewitalizacji rozległej, 5-hektarowej łąki między kościołem Miłosierdzia Bożego a blokami przy ulicy Prusa. Dotąd dominowały dwie długie aleje przelotowe i jedna boczna w kierunku przedszkola, jednak po dwóch miesiącach prac wyłonił się pejzaż nie z tej ziemi: 3 olbrzymie, betonowe koła o wspólnym środku z ośmioma promieniście doprowadzonymi alejkami do centrum. Sieć alei, oplatająca „kosmodrom” z kostki betonowej o powierzchni 6 tysięcy metrów kwadratowych i płyt granitowych o pow. 46 mkw., to jeszcze sześć mini rond, kół z betonu o nieustalonym celu. Inwestycja miasta w beton na trawie to na razie 1 milion 100 tys. zł.


Oszuści na wnuczka polują w Łomży

śr, 27 kwietnia 2016 11:44

Dwa sygnały o telefonach od oszustów próbujących wyłudzić pieniądze od starszych osób odebrali przed chwilą policjanci z Łomży.
- Oszuści dziwonią i podają, że córka miała wypadek i proszą o szybkie przekazanie pieniędzy – mówi Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży ostrzegając mieszkańców przed tego typu telefonami. - To dzieje się właśnie w tym czasie, ale historie mogą być różne. Jeśli ktoś jeszcze odebrał podobny telefon prosimy o kontakt z dyżurnym policji.
Zazwyczaj tego typu akcja oszustów jest skoordynowana, a oszuści wykonują wiele telefonów do potencjalnych ofiar, licząc na to, że kogoś uda się oszukać i okraść.


Wypadł z gniazda i przeżył dzięki dobrym ludziom

wt, 26 kwietnia 2016 16:51

- Pierwszy raz w życiu widziałam puszczyka na żywo – opowiada Sylwia Sokalska, absolwentka ochrony środowiska Politechniki Białostockiej, od trzech tygodni pracująca na okresie próbnym w Łomżyńskim Parku Krajobrazowym Doliny Narwi w Drozdowie, gdzie we wtorek nagle zadzwonił telefon. - Dostaliśmy informację, że w Bożejewie wczoraj rano wypadł z gniazda mały puszczyk. I co robić w takiej sytuacji...?


« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0