sobota, 04 lipca 2015 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

O skarbach na miedzy

so, 04 lipca 2015 11:31

Mozaika pól i łąk, śródpolne zadrzewienia, samotne drzewa – dla jednych to codzienny krajobraz towarzyszący pracom agrotechnicznym, dla innych widok kojarzący się z czasem wakacji i urlopów. Wszystkich zachęcamy do spojrzenia na niego innym okiem - odkrycia niezwykłego skarbu jakim jest przyroda krajobrazu rolniczego. To właśnie nasz kraj, a szczególnie jego wschodnia część jest tego skarbu depozytariuszem. Turystów z Europy Zachodniej często w zachwyt wprawiają widoki dla nas spowszedniałe: bocianich gniazd, szpalerów wierzb głowiastych… Zachęcamy abyście tym razem zamiast spoglądać z zazdrością w kierunku Zachodu poczuli dumę z unikatowego dziedzictwa przyrodniczego polskiej wsi. Przyjrzyjmy mu się bliżej.


Niebezpieczny barszcz...

pt, 03 lipca 2015 16:03

„W trosce o bezpieczeństwo ludzi i zwierząt, proszę zwrócić w szczególności uwagę na tereny użytkowania publicznego oraz zgłoszenia otrzymywane od mieszkańców administrowanego terenu. W przypadku wykrycia i stwierdzenia obecności wyżej wymienionej rośliny, proszę o jej zwalczenie” - czytamy w piśmie jakie Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku rozesłał do prezydentów, starostów, burmistrzów i wójtów województwa podlaskiego.
Zalecenia dotyczą Barszczu Sosnowskiego, który jest niebezpieczny dla zdrowia ludzi i zwierząt.


Klimatyzacja ważniejsza niż myślimy

pt, 03 lipca 2015 13:13

Wystarczy tylko pobieżnie zerknąć na nasze ulice by stwierdzić, że jeździmy coraz lepszymi samochodami. Kierowcy wybierając auto coraz częściej zwracają też uwagę nie tylko na jego osiągi, ale również na kwestie bezpieczeństwa. Standardem stało się zmienianie opon przed zimą czy zapinanie pasów bezpieczeństwa, ale przy tej całej trosce o zdrowie i życie zapomina się często o bardzo ważnej sprawie – klimatyzacji. Zagrzybiona klimatyzacja ma bardzo negatywny wpływ na samopoczucie i zdrowie użytkowników samochodu, tym bardziej, że spędzamy w nim coraz więcej czasu, a alergie są coraz powszechniejsze. Dlatego już teraz warto pomyśleć o jej konserwacji, najlepiej w Ręcznej myjni samochodowej „Aga”, jedynym zakładzie w Łomży oferującym nie tylko chemiczne, ale też parowe czyszczenie instalacji, co daje rewelacyjne efekty; warto też skorzystać z oferowanej przez zakład promocji.


Veneda pełna

Galeria Veneda (fot. Echo Investment)
pt, 03 lipca 2015 11:23

Po ponad dwóch latach działalności Galeria Veneda ma mieć zajęte wszystkie boksy. Właściciel obiektu - Echo Investment - poinformował o sukcesie rekomercjalizacji. Niebawem pojawią się tu nowe sklepy takich marek jak m.in. Reporter Young, Yes i Ziaja.
- Tym sposobem Galeria Veneda została wynajęta w 100 procentach – przekazuje Marcin Szlufik, leasing manager w Dziale Centrów Handlowych Echo Investment.


Żar leje się z nieba...

Fot. archiwum
pt, 03 lipca 2015 11:12

Ostrzeżenie przed upałami jakie mają dopaść nas w weekend wydali synoptycy z białostockiego wydziału Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB.
- Prognozuje się ciąg dni upalnych z rosnącą temperaturą maksymalną od 29°C, 30°C w sobotę do 33°C, 34°C w poniedziałek – podała Barbara Jakubowska dyżurny synoptyk nadając upałom pierwszy w trzystopniowej skali stopień zagrożenia.
Warto dodać, że na sąsiednim Mazowszu w związku z upałami ogłoszony jest drugi stopień zagrożenia.


Pijana trafiła w lawetę

pt, 03 lipca 2015 11:04

43-letnia kobieta kierując oplem wjechał w tył lawety. Na szczęście nikomu z ludzi nic się nie stało, ale okazało się, że była kobieta była kompletnie pijana. Policyjne badanie wykazało, że w organizmie ma 2,1 promila alkoholu.


Turysta się nie zgubi

Tablica stojąca w porcie Łomża
pt, 03 lipca 2015 08:30

Odnowienie infrastruktury szlaków turystycznych biegnących przez Łomżyński Park Krajobrazowy Doliny Narwi to zadanie, które realizuje Stowarzyszenie Przyjaciół Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi. Powstały wielkoformatowe mapy turystyczne Parku, które teraz są montowane w miejscach o większym niż pozostałe natężeniu ruchu turystycznego.
- Pierwsze trzy mapy w solidnych, dębowych, zadaszonych stelażach zostały ustawione w Porcie Łomża, przy platformie widokowej w Siemieniu oraz przy siedzibie Parku w Drozdowie, gdzie działa punkt informacji turystycznej – przekazuje Mariusz Sachmaciński.


Ofiary terrorów

fot. IPN Białystok
cz, 02 lipca 2015 16:16

Szczątki 70 ofiar - 33 mężczyzn, 30 dzieci, 5 kobiet – odnaleziono podczas trwających od połowy czerwca prac ekshumacyjnych przy Areszcie Śledczym w Białymstoku. Na szczątkach 7 osób znaleziono ślady postrzałów z broni palnej - poinformował prokurator Janusz Romańczuk naczelnik Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Białymstoku, która prowadzi śledztwo w sprawie zbrodni nazistowskich i komunistycznych z lat 1939-1956.
W sumie początku prac prowadzonych na terenie Aresztu od 2013 r. odnaleziono łącznie szczątki 359 osób i jak twierdzą historycy to najprawdopodobniej jeszcze nie ciała pochowane w tym miejscu. Kolejne prace ekshumacyjne będą prowadzone jesienią.


Wbił się pod wywrotkę

fot. KWP Białystok
cz, 02 lipca 2015 13:49

Na prostym odcinku drogi osobowy renault z niewiadomych w chwili obecnej przyczyn, zjechał na przeciwległy pas ruchu wprost pod jadący w przeciwną stronę samochód ciężarowy. Osobówka wbiła się pod ogromną wywrotkę, a jej kierowca zginął na miejscu.


Wpadł przez gorliwego policjanta

cz, 02 lipca 2015 13:32

Ukrywający się od blisko roku przed wymiarem sprawiedliwości 26-letni mieszkaniec okolic Zambrowa został schwytany dzięki spostrzegawczości i gorliwości policjanta. Funkcjonariusz był po służbie gdy zauważył poszukiwanego od kilku miesięcy mężczyznę jadącego osobową toyotą. Natychmiast poinformował koledze będącemu na służbie i razem zatrzymali jadący pojazd, a w nim zaskoczonego 26-latka.


Warsztaty, koncerty i herbaty, czyli wakacje z Pikoterią

cz, 02 lipca 2015 09:23

Koncertowe lato w Pikoterii zapowiada się w tym roku niezwykle interesująco. Nie ma tygodnia bez jakiejś muzycznej niespodzianki w wykonaniu znanych muzyków, sensacyjnie zapowiada się też premiera nowego projektu pianisty Grzegorza Sekmistrza i wokalistki Agnieszki Żemek-Pawczyńskiej. Będą również warsztaty fotograficzne oraz muzyczne, pokazy filmowe i wiele innych atrakcji na najwyższym poziomie, do którego Pikoteria przyzwyczaiła już swych gości.
Jednak ten klimatyczny lokal to nie tylko kultura i rozrywka, ale też przebogata oferta idealnych na gorącą letnią porę: herbat z całego świata, w tym mrożonych, lodowych deserów oraz orzeźwiających drinków – dlatego do Pikoterii warto zaglądać nie tylko przy okazji koncertów.


Ci to mają oko...

podinsp. Jacek Adamski – Komendant Miejski Policji w Łomży odbiera puchar za zajęcie pierwszego miejsce wśród komendantów. (fot. KWP Białystok)
śr, 01 lipca 2015 15:49

Dobrym okiem i pewną ręką popisali się dziś w Białymstoku komendant policji z Łomży, starosta zambrowski, oraz samorządowo-policyjny zespół z Grajewa. To oni wygrali – w trzech różnych klasyfikacjach - Zawody Strzeleckie o Puchar Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji.


Pijany złodziej z przeszłością

śr, 01 lipca 2015 14:59

W poniedziałek około południa dyżurny łomżyńskiej Policji został poinformowany o kradzieży do której doszło w sklepie przy jednej z głównych ulic miasta. Młody mężczyzna spakował w reklamówkę artykuły przemysłowe o łącznej wartości blisko 300 zł, po czym nie płacąc wybiegł ze sklepu i zaczął uciekać. W pościg za nim ruszyli policjanci...


Zmarł Antoni Strzeszewski

Antoni Strzeszewski
śr, 01 lipca 2015 12:06

W wieku 69 lat zmarł Antoni Strzeszewski, pochodzący z Piątnicy wieloletni naczelnik wydziału ruchu drogowego łomżyńskiej policji oraz egzaminator WORD Łomża.
- W zmarłym żegnamy dobrego kolegę i przyjaciela. Człowieka o ogromnej wiedzy i pasji. Eksperta w dziedzinie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wychowawcę wielu egzaminatorów i instruktorów nauki jazdy – mówi Mirosław Oliferuk Dyrektor WORD w Łomży.


Doradzą prezydentowi jak gospodarczo rozwinąć Łomżę

wt, 30 czerwca 2015 15:43

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski powołał Społeczne Forum Gospodarcze. To 16-osobowe gremium, którego zadaniem będzie „doradztwo w sprawach rozwoju gospodarczego oraz przedsiębiorczości w mieście”. Na jego czele stanął wiceprezydent Andrzej Garlicki, a w jego skład w większości weszli lokalni przedsiębiorcy.


18–letni topielec z Rajgrodu

fot. KWP Białystok
wt, 30 czerwca 2015 13:28

Od wczoraj policjanci wspólnie ze strażakami, rodziną i mieszkańcami miasta szukali zaginionego 18–latka z Rajgrodu. Zaginięcie młodego człowieka wczoraj zgłosiła jego matka po tym jak chłopak od soboty nie wrócił do domu i nie było z nim żadnego kontaktu. Dzisiaj rano wyłowiono z Jeziora Rajgrodzkiego ciało zaginionego.


Zysk MPEC w większości dla miasta

Siedziba MPEC Łomży przy ul. Mikołaja Kopernika
wt, 30 czerwca 2015 11:49

1,3 mln zł dywidendy z ubiegłorocznego rekordowo wysokiego zysku Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej przejmie budżet miasta. Tak zdecydował prezydenty Mariusz Chrzanowski podczas posiedzenia Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy miejskiej spółki.
Prezydent powołał także nową Radę Nadzorczą spółki i nie przyznał dorocznych nagród członkom zarządu MPEC.


Partyzant odzyskał imię i pamięć

wt, 30 czerwca 2015 09:33

Przez 68 lat spoczywał w bezimiennej mogile. Partyzant zginął z bronią w ręku dwa lata po zakończeniu II wojny światowej. Teraz, w ćwierć wieku po upadku w Polsce systemu komunistycznego, którego „utrwalacze” zabili go 3 maja 1947 roku, na jego grobie staną kamienny pomnik z wyrytym imieniem i nazwiskiem, a także stopniem wojskowym i pseudonimem z czasów konspiracji. St. strz. Antoni Przychodzeń ps „Grom” (27.06.1927 – 3.05.1947), za sprawą pasjonatów historii odzyskał dobrą pamięć odebraną mu wraz z jego życiem przez komunistów.


Nowy kanclerz w Kurii... po prawie 30 latach

Ksiądz infułat Tadeusz Śliwowski
wt, 30 czerwca 2015 08:07

Ksiądz infułat Tadeusz Śliwowski przechodzi na emeryturę. To doktor prawa kanonicznego, który od niemal 30 lat pełni funkcję kanclerza Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej. 1 lipca funkcję tę obejmie ks. Artur Szurawski, dotychczasowy notariusz i wiceoficjał Sądu Biskupiego.


Odeszła nauczycielka z „Trójki” Irena Rybicka (+83)

Irena Rybicka (+83)
wt, 30 czerwca 2015 07:51

Już od kilku dobrych lat nie widywaliśmy Jej na ulicach miasta. Już od kilkunastu lat traciła wzrok, lecz nie traciła serdecznego kontaktu z koleżankami ze Związku Nauczycielstwa Polskiego, które – gdy choroba i bezsilność przykuły Ją do łóżka – odwiedzały w domu z drobnym upominkiem na Dzień Nauczyciela albo z opłatkiem na święta Bożego Narodzenia. Dopóki jeszcze mogła chodzić, chętnie przychodziła na spotkania koleżeńskie. - Już nie widziała nas, ale rozpoznawała po głosie... – wspominała nad grobem Zmarłą koleżankę z ZNP Irenę Rybicką (+83), długoletnią wicedyrektor SP nr 3 w Łomży, Helena Polewaczyk (lat 77), przewodnicząca sekcji emerytów ZNP w Łomży.


« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0