czwartek, 17 kwietnia 2014 napisz DONOS@
140415044347.gif
Wyszukiwarka
Wczytanie

Karski na wybory

Prof. Karol Karski i poseł Lech Kołakowski
cz, 17 kwietnia 2014 16:38

- Musimy wygrać wszystkie cztery wybory. Trzeba zrobić tak, aby ten rząd, który jest nieudolny, odsunąć. W tym gronie nie musimy się do tego przekonywać – mówił na spotkaniu z działaczami i sympatykami Prawa i Sprawiedliwości w Łomży Karol Karki, „jedynka” PiS w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego.
Z przekazywanych przez działaczy PiS informacji, wynika że partyjną listę kandydatów do europarlamentu, przed jej zarejestrowaniem przez Okręgową Komisję Wyborczą, w Łomży poparło około czterech i pół tysiąca osób. Na „przedwyborcze” spotkanie z Karskim przyszło mniej niż 20 osób.


Nowy doradca prezydenta Czerniawskiego

Maciej Gryguc
cz, 17 kwietnia 2014 15:02

Maciej Gryguc (52 lata), dziennikarz z 25-letnim stażem, były rzecznik prasowy Pepees S.A. został nowym etatowym doradcą prezydenta Łomży Mieczysława Czerniawskiego. Maciej Gryguc został zatrudniony w ratuszu na pół etatu. Formalnie jest drugim urzędowym doradcą prezydenta Łomży. Od niemal roku funkcję tę – na cały etat – pełni także była dziennikarka Ewa Sznejder.


Czaszka i kości nieznanego człowieka na Browarnej

cz, 17 kwietnia 2014 12:53

Robotnicy z łomżyńskiej firmy Sanbud odkryli w wykopie na ulicy Browarnej – jak początkowo myśleli – zwykły, duży kamień, który po chwili okazał się... czaszką. - Natychmiast, około godziny dziewiątej rano, powiadomiliśmy pracowników Urzędu Miejskiego w Łomży i policję – relacjonuje kierownik robót Antoni Żelechowski. - Nasi pracownicy mieli właśnie zasypywać doły wokół nowo zbudowanego kolektora deszczowego w pobliżu ulicy Sosnowej, gdy na głębokości około półtora metra pojawiły się szczątki nieznanego człowieka... Od razu przerwaliśmy tutaj wszystkie prace.


Ludzkie szczątki na Browarnej w Łomży

cz, 17 kwietnia 2014 11:13

Podczas prac związanych z przebudową ulicy Browarnej, w pobliżu ulicy Podleśnej, natrafiono prawdopodobnie na ludzkie szczątki - poinformował Łukasz Czech z ratusza. - Wykonawca o znalezisku powiadomił policję. Prace na tym fragmencie inwestycji zostały tymczasowo wstrzymane.


Uczniowie mają wolne, MPK „wakacje”

cz, 17 kwietnia 2014 09:00

We wszystkich szkołach rozpoczęła się przerwa świąteczna w związku ze świętami Wielkiej Nocy. W ślad za tym w łomżyńskim MPK zmieniły się kursy autobusów. Od dziś do wtorku włącznie z nim (uczniowie do szkoły wracają dopiero w środę) autobusy będą kursowały według rozkładu wakacyjnego - nie kursują autobusy oznaczone literą „s”.


Triduum Paschalne

Msza krzyżma (Wielki Czwartek 2013r)
cz, 17 kwietnia 2014 07:59

- Wielki Czwartek jest ostatnim, czyli 40. dniem Wielkiego Postu, i rozpoczyna dopiero wieczorem Triduum Paschalne, to jest trzy dni oczekiwania na zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa – opowiada ks. Marian Mieczkowski, proboszcz Katedry pw. św. Michała Archanioła w Łomży, a więc świątyni będącej zarazem świątynią „centralną”, bo „biskupią” Diecezji Łomżyńskiej. - Triduum Paschalne zaczyna się wieczorną mszą św. Wieczerzy Pańskiej, natomiast z rana we wszystkich katedrach odprawia się mszę krzyżma, w Łomży o godz. 10. Biskupi na całym świecie spotykają się ze swoim prezbiterium, a więc kapłanami ze swojej diecezji, i święcą oleje, których potem używa się przez cały rok przy sakramentach świętych: oleju namaszczenia chorych i wzbogaconego olejkiem balsamicznym krzyżma do chrztu, bierzmowania, święceń kapłańskich i konsekracji biskupich.


„Kwietniowe śmieciobranie w Parku”

fot. ŁPKDN
śr, 16 kwietnia 2014 17:24

Przez dwa dni dzieci i młodzież ze szkół w Piątnicy, Drozdowie, Rakowie, Pniewie oraz 9. gimnazjum w Łomży i tutejszej bursy nr 1. sprzątali Łomżyński Park Krajobrazowy Doliny Narwi. Choć – jak powszechnie wiadomo - park obejmuje cenne przyrodniczo tereny i piękne widoki, to jednak odwiedzający go goście często bywają szokowani śmieciami jakie leżą tuż obok rzadkich gatunkowo roślin. W Parku można znaleźć dosłownie wszystko: od butelek, puszek, zużytych pampersów po opony i sprzęt RTV-AGD, co pokazała także ta akcja.


Dzieci na złodziejskich łowach

śr, 16 kwietnia 2014 13:19

12-latek i 16-latek najpierw ukradli samochód, a następnie kasetkę z pieniędzmi z kościoła w Wąsoszu. Nastolatkowie wpadli w ręce policjanci gdy wezwano ich do awantury jaką bez powodu wszczynali na terenie jednej z posesji w pobliskiej miejscowości.


Nowy komendant osobiście sprawdzi czy w Łomży jest bezpiecznie

Podinspektor Jacek Adamski
śr, 16 kwietnia 2014 13:05

- Nie wiem, czy są młodsi ode mnie komendanci, ale uważam, że wiek nie jest tu wyznacznikiem czy ktoś jest, lub będzie dobrym komendantem – mówił 37-letni podinspektor Jacek Adamski, nowy komendant miejski policji w Łomży. Wprowadzony do komendy w piątek, formalnie jest komendantem od soboty, a dziś – we środę – jest pierwszy dzień w pracy, bo w poniedziałek i wtorek był na ogólnopolskiej odprawie komendantów policji w Szczytnie.
Nowy komendant mówi, że musi się zapoznać ze specyfiką działania i problemami komendy, ale także zapowiada, że chce wiedzieć z własnego doświadczenia czy w Łomży jest bezpiecznie.


Śmiertelny wypadek na krajowej 63

fot. KWP Białystok
śr, 16 kwietnia 2014 09:45

Niezachowanie bezpiecznej odległości przez 44-letniego kierowcę volkswagena sharana, który uderzył w tył hamującego opla, było – według ustaleń policji - przyczyną wczorajszego tragicznego wypadku na drodze krajowej nr 63, relacji Zambrów – Czyżew. Sharan po uderzeniu w opla zjechał na przeciwległy pas ruchu i czołowo zderzył się z jadącym w przeciwną stronę fiatem fiorino. W wypadku zginął 81-letni pasażer sharana, a 7 osób, w tym dwoje dzieci, trafiło do szpitala.


13 „naszych” do Parlamentu Europejskiego

Sala obrad plenarnych Parlamentu Europejskiego w Brukseli
śr, 16 kwietnia 2014 09:01

Zakończono rejestracje list wyborczych kandydatów w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Wśród zgłoszonych są 3 osoby z Łomży oraz 10 z okolicy. Znaleźliśmy ich na 10 różnych listach wyborczych. Większość znajduje się w drugiej połowie listy, ale jest też jedna nasza „jedynka” i dwie „dwójki”.


„Afera śmieciowa” wygląda tak. Ujawniamy skrywany dokument.

wt, 15 kwietnia 2014 14:39

Gigantyczną wręcz skalę nieprawidłowości w funkcjonowaniu miejskiego wysypiska śmieci w Czartorii koło Miastkowa opisuje „utajniany” w mieście raport z kontroli jaką przeprowadziła tam łomżyńska delegatura Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Zdobyliśmy dokument, którego prezydent Mieczysław Czerniawski nie chciał przekazać nawet miejskim radnym.


Motorowerzysta uderzył w ciągnik

fot. KWP Białystok
wt, 15 kwietnia 2014 13:16

W wyniku zderzenia motoroweru z ciągnikiem rolniczym 17-letni kierujący jednośladem trafił do szpitala. Do wypadku doszło wczoraj w południe na skrzyżowaniu ulic Dębowej i Marii Dąbrowskiej w Kolnie.


Gdzie był prezydent gdy nie było go w ratuszu?

wt, 15 kwietnia 2014 08:18

Tylko 149 całych dni w gmachu Urzędu Miasta przy Starym Rynku spędził w ubiegłym roku prezydent Łomży. Najwięcej nieobecności Mieczysława Czerniawskiego w jego gabinecie wiązało się ze zdrowiem, ale wynikały one także z należnego urlopu i służbowych delegacji, w które prezydent najwyraźniej lubi wyjeżdżać. I choć już na samym początku urzędowania Czerniawski zapowiadał, że – w przeciwieństwie do poprzednika – nie będzie przesiadywał w ratuszu, ale sprawy miasta załatwiał w rozjazdach okazuje się, że z roku na rok jest ich coraz mniej. W pierwszym roku urzędowania w ratuszu prezydent Czerniawski w delegację wyjeżdżał częściej niż w co czwarty dzień, a w ubiegłym roku było ich już niemal o połowę mniej.


Nalot na dilerów z Łomży

fot. KWP Białystok
pon, 14 kwietnia 2014 14:41

7 osób podejrzanych o handel narkotykami zatrzymali policjanci. Dilerzy mieli działać przez kilka ostatnich miesięcy na terenie Łomży oraz gminy Zawady w powiecie białostockim.
Czterech 18-latków, na wniosek Prokuratora Okręgowego w Łomży, decyzją Sądu Rejonowego w Łomży trafiło już na trzy miesiące do tymczasowego aresztu. Trzy kolejne osoby w wieku 20, 22 i 40-lat mają dozór policji.


Łomża na medal

pon, 14 kwietnia 2014 12:09

Łomża Export została uhonorowana Złotym Medalem Monde Selection w Brukseli przez najstarszą międzynarodową organizację badającą jakość produktów żywnościowych. Trunek z Łomży zdobył tę nagrodę już po raz trzeci w ciągu ostatnich pięciu lat: po raz pierwszy miało to miejsce w 2009 r., a po raz drugi w 2013 r.
- Główna nagroda Monde Selection, uzyskana przez Łomżę Export już po raz trzeci, jest najlepszym dowodem na to, że jakość naszego flagowego produktu pozostaje niezmiennie na najwyższym światowym poziomie - mówi Maciej Ładwiński, manager marki Łomża w firmie Van Pur, do której należy łomżyński browar.


Brawura za kółkiem może zabić

pon, 14 kwietnia 2014 10:49

Dwa wypadki, w których cztery osoby zostały ranne, do tego sześć kolizji i jeszcze trzech pijanych kierowców to policyjny bilans weekendu w Łomży i najbliższej okolicy. Przyczyną wypadków, które wydarzyły się w sobotnie popołudnie były brawura i nadmierna prędkość.


Unijne dofinansowanie na linię do Łomży i stację w Podgórzu

Budowa linii energetycznej pod Łomżą
pon, 14 kwietnia 2014 08:55

Komisja Europejska zatwierdziła przyznanie 51,8 mln euro z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na modernizację sieci elektroenergetycznej pomiędzy Polską a Litwą. W ramach tego projektu powstanie dwutorowa linia elektroenergetycznej wysokiego napięcia pomiędzy Ełkiem a Łomżą, oraz m.in. zostanie sfinansowana budowana już stacja elektroenergetyczna 400 kV Łomża Łomża.


Wielkanocne rozmaitości w Zbójnej

pon, 14 kwietnia 2014 08:28

Barwna procesja z palmami przeszła w Niedzielę Palmową przez Zbójną. Wcześniej w Gminnym Ośrodku Kultury odbył się kiermasz wielkanocny, podczas którego ogłoszono wyniki, cieszącego się ogromnym zainteresowaniem, 16. już konkursu „Rozmaitości wielkanocne”.
– Wszystkim nam zależy na tym, żeby te tradycje były jak najdłużej podtrzymywane! – podkreśla Janina Kołodziejczyk, nauczycielka gimnazjum w Zbójnej.
– Palmy staramy się wykonywać zgodnie z kulturą kurpiowską – dodaje Ewa Lemańska, uczennica klasy III gimnazjum w Zbójnej, zwyciężczyni w kategorii palm indywidualnych klas gimnazjalnych. – Dopasowujemy kolory, wzory, później trzeba tę palmę przyciąć tak, żeby to równo wyglądało – trzeba poświęcić na to sporo czasu, ale satysfakcja później jest!


Prezydent na Niedzieli Palmowej w Łysych

Bronisław Komorowski, Prezydent Polski z małżonką Anną i Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki
nie, 13 kwietnia 2014 15:19

W Niedzielę Palmową w Kościele katolickim rozpoczyna się Wielki Tydzień. Liturgia tego dnia jest pamiątką uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy pięć dni przed Jego ukrzyżowaniem. Tego dnia wierni do kościołów przynoszą palmy. W Łysych od ponad 40 lat organizowany jest konkurs na najpiękniejszą palmę, a uroczystość która ukazuje bogate tradycje kulturalne i wiarę Kurpi ściąga do tej małej miejscowości tysiące gości z całego kraju. W tym roku na Niedzieli Palmowej w Łysych był m.in. Prezydent RP Bronisław Komorowski.


« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0