sobota, 23 maja 2015 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Wybory przygotowane

pt, 22 maja 2015 10:43

W niedzielę w Polsce odbędzie się finał wyborów prezydenckich. O najwyższy urząd w państwie ubiegają się Andrzej Duda i Bronisław Komorowski. Głosować będzie można od godziny 7:00 do 21:00. W samej Łomży będą 32 lokale wyborcze - tak jak w całym kraju i regionie w tych samych miejscach co poprzednio.
- Przygotowania do wyborów przebiegają bez jakichkolwiek zakłóceń – mówi Jerzy Dołęgowski, dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Łomży, która zapewnia obsługę Okręgowej Komisji Wyborczej przeprowadzającej wybory prezydenckie na terenie Łomży i powiatów grajewskiego, kolneńskiego, łomżyńskiego, wysokomazowieckiego oraz zambrowskiego.


Budowy Zawadzkiej nie będzie – już oficjalnie

Tak miał przebiegać nowy odcinek dwujezdniowej Zawadzkiej
pt, 22 maja 2015 09:41

Potwierdzają się nasze wtorkowe informacje o tym, że nie będzie w tym roku budowy dwujezdniowej ulicy Zawadzkiej ani remontu Wiosennej. Prezydent Łomży podjął decyzję o unieważnieniu rozpisanych w lutym przetargów. Budowę obu ulic oraz odwodnienie terenów miano zrealizować w ramach projektu pn. „Usprawnienie drogowych połączeń regionalnych w granicach Łomży – IV etap”, dofinansowanego z resztówek starego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego 2007-2013 ale miasto nie otrzymało dotacji z Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku. Wniosek złożył jeszcze poprzedni prezydent Łomży, który zadanie wpisał do projektu tegorocznego budżetu miasta. Teraz obecny prezydent Mariusz Chrzanowski wytyka, że „nie były podpisane żadne dokumenty między Miastem Łomża i Urzędem Marszałkowskim, które określałyby dokładne koszty oraz wysokości dofinansowania tego zadania.”


Wśród najbiedniejszych w UE

pt, 22 maja 2015 09:08

Województwo Podlaskie jest jednym z najbiedniejszych regionów Unii Europejskiej. Potwierdza to najnowsza publikacja Eurostatu czyli biuro statystycznego Unii Europejskiej, które porównało Produkt Krajowy Brutto na głowę mieszkańca w całej UE, uwypuklając różnice pomiędzy poszczególnymi krajami i regionami. Z tych danych wynika, że nasz wynik to mniej niż połowa średniej europejskiej. Tym samym znaleźliśmy się wśród 20 najbiedniejszych regionów UE.


Odwołany wicewojewoda będzie odpowiadał przed sądem w Łomży?

pt, 22 maja 2015 08:45

Oskarżany o złożenie nierzetelnych dokumentów przy ubieganiu się o kredyty i podanie nieprawdziwych informacji w oświadczeniach majątkowych były wicewojewoda podlaski i były szef wojewódzkich struktur PSL Wojciech D. ma odpowiadać przed Sądem Rejonowym w Łomży. Tak zdecydował Sąd Okręgowy w Białymstoku uwzględniając wniosek tamtejszego Sądu Rejonowego do którego akt oskarżenia wysłali olsztyńscy prokuratorzy.


Staranował znak drogowy przy rondzie Lutosławskiego

cz, 21 maja 2015 12:56

- Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy w środę przed godziną 22. - relacjonuje Ewelina Szlesińska, oficer prasowy Komedy Miejskiej Policji w Łomży. - Ze zgłoszenia wynikało, że kierowca, który kierował osobowym audi, jechał ulicą Sikorskiego od strony ulicy Zawadzkiej. Wjeżdżając na rondo Witolda Lutosławskiego, przewrócił znak drogowy, zaś po przejechaniu ronda odbił się od krawężnika i zjechał na pas zieleni po przeciwnej stronie...


Stop wygaszaniu Łomży!!! - list otwarty posła Kołakowskiego do marszałka Baszko

Poseł RP Lech Antoni Kołakowski
cz, 21 maja 2015 08:24

- Jestem zaniepokojony informacjami medialnymi o zamierzeniach Pana Marszałka zmierzającymi do likwidacji Wojewódzkiego Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Łomży. Tak należy określić pomysł włączenia Ośrodka w struktury Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Zrealizowanie go będzie oznaczało jego likwidację czyli utratę części miejsc pracy w Łomży i oszczędności w budżecie Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku - napisał poseł Lech Antoni Kołakowski na wstępie listu otwartego do marszałka województwa podlaskiego Mieczysława Baszko.


Dramaty pijaństwa w Łomży i tragedie w Polsce

Krzysztof Brzózka, dyrektor Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych
śr, 20 maja 2015 18:18

- Głęboka nieprawda tkwi w przeświadczeniu, że Polacy znaleźli się już w kulturze wina, ponieważ sprzedaż wina ciągle spada, bo my jesteśmy głęboko na wschodzie, jak Białoruś, Ukraina i Rosja: pijemy ryzykownie wódkę, aby przewróciło i sponiewierało - twierdzi Krzysztof Brzózka, dyrektor Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na konferencji o roli samorządu w kształtowaniu lokalnej polityki w celu przeciwdziałania piciu i zmniejszaniu skutków upijania się, jaka odbywała się w PWSIiP w Łomży. - Jesteśmy jednym z nielicznych państw w Europie, gdzie rośnie spożycie alkoholu: z 8 litrów w 1982 r. do ponad 10 litrów 30 lat później. Przerażające, że ponad 600 000 osób to chorzy, pijących ryzykownie jest co najmniej 3 500000. Do tego ich rodziny.


Magdalena Flera – pisarka młodego pokolenia z Łomży

Magdalena Flera
śr, 20 maja 2015 18:14

- Pod skarłowaciałą moralnością często kryje się inna, bardziej przejrzysta, a jej odkrycie może być dla czytelnika metafizycznym zaskoczeniem, intelektualnym balansowaniem na bardzo cienkiej linii pomiędzy tak zwanym złem, a tak zwanym dobrem – twierdzi Magdalena Flera, na co dzień studentka dietetyki w PWSIiP w Łomży oraz pisarka młodego pokolenia, która kilka miesięcy temu zadebiutowała liczącą ponad pięćset stron powieścią „Inżynier Dusz”. – W książce poruszam wątki, które na pierwszy rzut oka są skandalizujące, ale pod ich grubą powłoką, czasem odstręczającą, kryje się zupełnie inny świat.


Skok w Łomży

śr, 20 maja 2015 15:25

Trzech młodych 21, 25 i 30 lat mieszkańców Zambrowa i okolic Wysokiego Mazowieckiego zorganizowało skok na lokal z maszynami do gier. Jak podaje policja napastnicy, zastraszając oraz używając gazu obezwładniającego wobec pracownika lokalu, łomami otworzyli maszyny do gier z których wyjęli pieniądze i uciekli. I choć jeden ze sprawców wyniósł też rejestrator wideo policjanci szybko ujęli całą trójkę.


Gangsterzy wpadli

śr, 20 maja 2015 14:05

Policjanci wspierani przez antyterrorystów zatrzymali 10 osób podejrzanych o przynależność do zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym. Zatrzymań dokonano m.in. w Białymstoku, Zambrowie i Łomży. W trakcie przeszukań zabezpieczono m.in. broń palną, w tym karabinek automatyczny Kałasznikow, strzelbę i rewolwer oraz amunicję do nich, a także ponad 16 kg amfetaminy, ponad kilogram marihuany, niemal 2 tony „krajanki tytoniowej” i linię produkcyjną do wytwarzania papierosów, 22 automaty do gier hazardowych, pieniądze, dokumenty oraz mienie w postaci samochodów osobowych i sprzętu rtv.


Ostrzeżenie przed burzami

Chmura burzowa
śr, 20 maja 2015 12:57

IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych Wydział w Białymstoku ostrzega przed burzami, które lokalnie mogą być także z gradem, jakie od popołudnia do poranka mogą przechodzić nad regionem. Dyżurny synoptyk Karolina Kierklo prognozuje, że w trakcie burz może spaść od 15 do 30, a lokalnie nawet około 40 litrów wody na metr kwadratowy powierzchni, a wiatr w porywach może osiągać do 80 km/h.


Nastolatek w kradzionym mercedesie

śr, 20 maja 2015 10:05

Na krajowej ósemce pod Zambrowem policjanci zatrzymali ciężarowego mercedesa, którego kilkanaście godzin wcześniej skradziono na terenie Czech. Kierujący nim 16-letni Litwin trafił do Policyjnej Izby Dziecka. Dzisiaj sąd rodzinny zadecyduje o jego losie.


Osiedlowe wybory w Łomży

Stary Rynek, Łomża
śr, 20 maja 2015 09:54

Dziś, w środę 20 maja, rozpoczynają się wybory rad i zarządów osiedli w Łomży. W ciągu dwóch tygodni mają one zostać przeprowadzone we wszystkich 15 osiedlach na które podzielona jest Łomża.
Rada osiedla jest jednostką pomocniczą samorządu. Generalnie osoby działające we władzach osiedli pełnią swoje funkcje społecznie, za wyjątkiem przewodniczących zarządów osiedli, którym przysługuje dieta za obecność na sesjach Rady Miasta.


Spadła cena mleka

śr, 20 maja 2015 08:50

Kolejne tąpnięcie cen skupu mleka w regionie. Z danych GUS wynika, że w kwietniu mleko w województwie skupowane było w średniej cenie wynoszącej 122,91 złotego za hektolitr (100 litrów). To o około 10 złoty mniej niż jeszcze w marcu i o blisko 30 zł mniej niż przed rokiem.


Spieszyła się do pracy i straciła prawo jazdy

fot. KWP Białystok
wt, 19 maja 2015 14:50

37-letnia kobieta straciła prawo jazdy po tym gdy w poniedziałek przed południem z prędkością 102 km/h wjechała na teren zabudowany wsi Rydzewo pod Miastkowem na drodze krajowej nr 61. Od wczoraj zaczęły obowiązywać w Polsce nowe przepisy ruchu drogowego i zgodnie z nimi za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h automatycznie traci się prawo jazdy na trzy miesiące.
37-latka nie dość, że policjanci zatrzymali jej prawo jazdy to została także ukarana mandatem w wysokości 400 zł.


Wszyscy byli „za”... podwyżkami dla siebie

wt, 19 maja 2015 14:23

Nie było głosów przeciwnych, ani żadnych wątpliwości. Radni powiatu łomżyńskiego jednomyślnie podnieśli sobie diety o ok. 10%. Opublikowany protokół z kwietniowej Sesji Rady Powiatu Łomżyńskiego na której głosowano uchwałę o podwyżce diet ujawnia, że nikt z radnych nawet nie wniósł uwag do wniosku.


Przedwyborczy komunikat Kurii

Bp. Tadeusz Bronakowski
wt, 19 maja 2015 13:08

„Udział w wyborach jest więc prawem i obowiązkiem wszystkich katolików” - napisał biskup Tadeusz Bronakowski w specjalnym komunikacie Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej dotyczący udziału wiernych w drugiej turze wyborów prezydenckich w Polsce. Komunikat opublikowano „w związku z licznymi pytaniami skierowanymi przez wiernych Kościoła Łomżyńskiego”, a biskup Bronakowski podkreśla w nim, że „Kościół troszczy się o dobro wszystkich swoich dzieci i zabiega o to, aby warunki społeczne, w których żyjemy, były jak najlepsze”.


Nie ma dotacji na Zawadzką w Łomży

Tak miał przebiegać nowy odcinek dwujezdniowej Zawadzkiej
wt, 19 maja 2015 10:14

Wszystko wskazuje na to, że przedłużenie dwujezdniowej ulicy Zawadzkiej do Zawad pozostanie tylko na papierze. Władze miasta oczekiwały, że w ubiegłym tygodniu zarząd województwa podlaskiego zdecyduje o przyznaniu dotacji z resztówek starego RPO na realizację czwartego etapu projektu „Usprawnienie drogowych połączeń regionalnych w granicach Łomży”, który obejmuje m.in. budowę tej ulicy. Nic takiego jednak nie nastąpiło.
- Zarząd nie podjął żadnej formalnej decyzji w tej sprawie z uwagi na brak funduszy w RPO WP 2007-2013 w tym konkretnym działaniu – przekazuje Urszula Arter z Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku.


Narkotykowa szajka rozbita

pon, 18 maja 2015 14:19

Zarzuty wprowadzenia do obrotu na terenie Łomży ponad 2 kg marihuany, a także posiadanie i udzielanie środków odurzających usłyszeli zatrzymani przez policjantów mieszkańcy Pisza i powiatu piskiego w wieku od 28 do 45 lat. Trzech podejrzanych decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie tymczasowym. To efekt działań łomżyńskich i białostockich policjantów pracujących pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Łomży.


Kolej do Łomży powinna być także pasażerska

20 października 2013 roku. Szynobus wjeżdża na stację w Łomży. Specjalny przejazd pociągu na nieczynnej  trasie Łapy-Łomża zorganizowano w 120. rocznicę utworzenia „Kolei nadnarwiańskiej”.
pon, 18 maja 2015 13:50

„Oczekujemy zabezpieczenia środków finansowych na przywrócenie oraz rozwój zarówno ruchu towarowego, jak i pasażerskiego” - napisali samorządowcy i przedsiębiorcy z Łomży i okolic w liście do marszałka województwa Mieczysława Baszko i prezesa PKP PLK Andrzeja Wojciechowskiego. List wyraża poparcie dla podjętej już inicjatywy rewitalizacji dwóch linii kolejowej nr 36 na odcinku Łapy - Śniadowo - granica województwa oraz nr 49 Śniadowo – Łomża, ale poszerza oczekiwania, bo dotychczas władze województwa mówiły jedynie o pociągach towarowych, które miałyby jeździć po wyremontowanym torowisku.


« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0