wtorek, 28 czerwca 2016 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Kolizja na drodze do Wizny

wt, 28 czerwca 2016 14:54

Do kolejnego zdarzenia doszło we wtorkowe popołudnie na krajowej 64 Łomża – Jeżewo w okolicach skrzyżowania z drogą do Wiktorzyna. Zderzyły się tu trzy samochody, przy czym tym razem nikomu z ludzi nic złego się nie stało. Przez pewien czas trwały utrudnienia w ruchu, bo strażacy musieli oczyścić jezdnię z płynów jakie wylały się z jednego z uszkodzonych samochodów.


Port na Łomżyczce to... błąd!

Projekt studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Łomża
wt, 28 czerwca 2016 12:46

Po kilku latach pracy prezydent wysłał do Rady Miejskiej projekt uchwały w sprawie przyjęcia nowego studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Łomża. Dokument określa m.in. jakie przeznaczenie mają mieć poszczególne rejony miasta, gdzie będzie można budować bloki, gdzie domy jednorodzinne, a gdzie zakłady przemysłowe. Obok mapy z zaznaczonymi funkcjami terenu zawiera także opisowe „kierunki zagospodarowania przestrzennego”, gdzie zapisano potrzebę budowy „portu żeglugi śródlądowej” na Łomżyczce.
Dopytywani o inwestycje miejscy urzędnicy twierdzą, że to... błąd. I zapowiadają szybką korektę dokumentu zresztą nie tylko w tym jednym miejscu.


Z wnioskiem „500+” lepiej od razu jechać na Polną

wt, 28 czerwca 2016 10:51

- Mąż poszedł wczoraj do ratusza złożyć wniosek na świadczenia 500+, ale został wygoniony na Polną. Okazało się, że pracownik, który w ratuszu przyjmował wnioski poszedł na urlop, a pani, która tam jest, nie wie jak to się robi! - mówi wzburzona czytelniczka.
I choć historia brzmi nieprawdopodobnie, jest jak najbardziej prawdziwa. W ratuszu przy Starym Rynku nie ma teraz osoby, która byłaby w stanie sprawdzić, czy wniosek jest poprawnie wypełniony.


Większość rodzin już otrzymuje 500+

wt, 28 czerwca 2016 08:49

Do końca ubiegłego tygodnia w Urzędzie Miejskim w Łomży wydano ponad trzy i pół tysiąca decyzji przyznających świadczenia 500+ na ponad 4 800 dzieci. Z tego tytułu mieszkańcy Łomży otrzymali już 7 mln 218 tys. 482 zł
Wszyscy, którzy złożą wnioski o przyznanie świadczenia do piątku 1. lipca włącznie, otrzymają wyrównanie od kwietnia. Później świadczenia będą przyznawane od miesiąca złożenia wniosku.


Tragiczne zderzenie z łosiem

Po lewej stronie drogi widać ciemna plamę, to łoś. Daleko w głębi uszkodzony samochód.
pon, 27 czerwca 2016 23:11

57-letni mężczyzna zginął w wypadku do którego doszło w poniedziałek około 22. na drodze krajowej nr 64 Łomża – Jeżewo. W okolicach Wiktorzyna przed jadące od Łomży w kierunku Wizny audi wbiegł łoś. Kierowca samochodu nie zdołał zareagować i uderzył w zwierzę. Niestety, zginął na miejscu.


Wpadli kolejni dilerzy z narkotykami

Walizka w której były ukryte narkotyki. (fot. KWP Białystok)
pon, 27 czerwca 2016 13:52

Transport blisko 2,8 kg marihuany przechwycili policjanci z Kolna. Akcję zatrzymania dilerów przeprowadzono z udziałem antyterrorystów w Ostródzie. Narkotyki znaleziono w dwóch zatrzymanych samochodach. Tego samego dnia policjanci zlikwidowali też plantację marihuany, którą jeden z jadących samochodami mężczyzn miał w swoim mieszkaniu w Piszu.
Śledztwo w sprawie handlarzy narkotyków prowadzi Prokuratura Okręgowa w Łomży. To tu czterem zatrzymanym w trakcie działań osobom - mężczyznom w wieku 19, 33 i 34 lat oraz 24-letniej kobiecie – postawiono zarzuty. Na wniosek prokuratury i po decyzji Sądu Rejonowego w Łomży, dwie osoby zostały już tymczasowo aresztowane.


„Kochanie trzeba przeprowadzić przez całe życie”

Seniorzy rodu Łucja i Andrzej Ogrodnik w otoczeniu rodziny i przyjaciół
pon, 27 czerwca 2016 12:36

Miłość w Łomży można spotkać wszędzie. W czasie czekania na seans przed kinem „Millenium”, nawet na pół wieku przed jego generalną przebudową... Albo podczas zabawy sylwestrowej w 1965 r. w domu kultury przy Sadowej, skąd potem zniknęło kino „Październik”... Albo po przyjeździe ze studiów w Olsztynie do pracy w Powiatowej Radzie Narodowej w połowie lat 60. - Mama szukała wtedy kogoś chętnego, kto pomoże przy malowaniu służbowej kawalerki – opowiada jedyna córka Anna. - Jako pierwszy zgłosił się mój przyszły tata i... tak został z mamą na zawsze. Łucja i Andrzej Ogrodnikowie zawarli związek małżeński 11. kwietnia 1966 r. w Łomży. W weekend obchodzili z 23 parami Złote Gody. W ratuszu w trakcie odznaczania upał był wielki, ale żar w duszach większy.


„Z Maryją po Drogach Chrztu Polski”

pon, 27 czerwca 2016 09:48

W ciągu trzech dni przejdą ponad 80 km. Rozpoczęły się zapisy na 14. Łomżyńską Pieszą Pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Pojednania w Hodyszewie. Pielgrzymi z Łomży wyruszą w piątek rano by przed cudowny obraz Królowej Podlasia dotrzeć w niedzielę, gdy w sanktuarium będzie przezywany tak zwany Odpust Dziecięcy.


Zygmunt Zdanowicz zostaje prezesem TPZŁ na 7. kadencję

Maria Tocka, Zygmunt Zdanowicz, stary - nowy Prezes TPZŁ i Krystyna Michalczyk - Kondratowicz
pon, 27 czerwca 2016 08:09

Po 18 latach, czyli sześciu trzyletnich kadencjach kierowania Towarzystwem Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej, Zygmunt Zdanowicz (lat 79) został ponownie wybrany na prezesa TPZŁ. Nie miał kontrkandydatów, więc ok. 40 uczestników XXIX Walnego Zjazdu Delegatów TPZŁ 10 oddziałów Towarzystwa mogło wybrać nowego – dawnego prezesa przez aklamację. - Całe życie powtarzałem uczniom, że moja praca nauczyciela to nie zawód, a pasja, natomiast praca społeczna to mój chleb codzienny – skomentował ponowny wybór prezes Zygmunt Zdanowicz, który pokoleniom łomżan znany jest jako niezrównany dyrektor LO. - Jakbym nie był prezesem, to i tak bym działał w TPZŁ, tyle że nie byłym taką „wizytówką”. Plany na najbliższe lata to 600-lecie Łomży i 60-lecie TPZŁ.


Jak Paweł z Kasią w strugach diamentów na Starym Rynku hasali

pt, 24 czerwca 2016 19:17

Wąż strażacki podłączony do hydrantu i końcówka tzw. kurtyny wodnej – rozpylanej w powietrzu dla zatrzymania fali ognia – od pierwszego dnia słonecznych wakacji ucieszyły na Starym Rynku dziesiątki dzieci i młodzieży. Jedni przysiadali na nielicznych siedziskach w cieniu rachitycznych drzewek, inni zrywali się do biegania, skakania i zabawy w strugach wody pod ciśnieniem na koszt miasta. Leci w powietrze i do kanałów burzowych dla ochłody w upale i temperaturach 30 st. C +.


Zderzenie aut na drodze 63

pt, 24 czerwca 2016 17:40

Jedna osoba trafiła do szpitala w wyniku zderzenia dwóch aut. Na drodze 63 tuż za Kisielnicą w kierunku Kolna bus najechał na tył skręcającego osobowego Polo. W wyniku uderzenia do szpitala została zabrana kierująca Volkwagenem. Droga w tej chwili jest częściowo zablokowana.


Śmieci z Łomży wywiezie firma z Ostrołęki?

pt, 24 czerwca 2016 14:42

Tylko do końca czerwca obowiązuje umowa na wywóz śmieci komunalnych z Łomży przez łomżyńską firmę „Błysk”. Od lipca ma je wywozić firma, która wygra kolejny miejski przetarg. O zlecenie rywalizują cztery firmy. W piątek ratusz ogłosił najkorzystniejsze oferty. Złożyło je konsorcjum ostrołęckich firm. Jedna z nich jest następcą firmy, która pojawia się w łomżyńskiej „aferze śmieciowej”, a dyrektorem w niej jest były wiceprezydent Łomży.


Kąpielisko ruszyło, choć plaża jeszcze nie jest gotowa...

pt, 24 czerwca 2016 13:43

Woda w Narwi miała 24 stopnie Celsjusza, a temperatura nad brzegiem rzeki około 30. W piątkowe południe na plaży miejskiej było kilkadziesiąt osób.
- Jest słońce, woda i wakacje - mówią trzy gimnazjalistki, które przed południem zdążyły odebrać świadectwa, a teraz stoją po pas w wodzie. - Woda jest fajna, tylko na plaży piasku nie zdążyli rozrzucić.
W samo południe, gdy oficjalnie ruszało miejskie kąpielisko na Narwi przy moście majora Henryka Dobrzańskiego ps. „Hubal” trzema ciężarówkami przywieziono 60 ton drobnego żwiru.
- Trochę późno dostaliśmy zlecenia z miasta – tłumaczy się Andrzej Modzelewski, dyrektor MOSiR Łomża, który podobnie jak w ubiegłym roku także w te wakacje organizuje miejskie kąpielisko.


Powiększenie Rezerwatu Wielki Dział

Rezerwat Wielki Dział (fot. Nadleśnictwo Łomża)
pt, 24 czerwca 2016 11:27

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Białymstoku o blisko połowę powiększył obszar znajdującego się w okolicach Pniewa Rezerwatu Wielki Dział. Teraz jego powierzchnia wynosi 174,58 ha i jest największym rezerwatem przyrody w Nadleśnictwie Łomża. Rezerwat Wielki Dział utworzono w 1990 roku, a celem ochrony jest zachowanie w stanie nienaruszonym największego w dolinie Narwi kompleksu lasów łęgowych naturalnego pochodzenia z licznymi drzewami pomnikowymi.


Biskup Stepnowski: „W czasie wakacji i urlopów pozostajemy uczniami Jezusa”

Bp Janusz Stepnowski
pt, 24 czerwca 2016 10:36

- Wakacje, które przed nami, będą w pewnym sensie wyjątkowe – pisze Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski w liście, który w najbliższą niedzielę, będzie odczytany we wszystkich kościołach diecezji. Biskup zachęca młodzież do spotkania z papieżem Franciszkiem podczas 31. Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, a tych, którzy tam nie jadą, aby wyruszyli z 32. Pieszą Pielgrzymką Łomżyńską na Jasną Górę. - Czas pielgrzymki, to czas dwutygodniowych rekolekcji w drodze, to szansa na głębszy kontakt z Bogiem, na refleksję dotyczącą własnego życia, czy na doświadczenie niezwykłej ludzkiej życzliwości; czas nawiązywania nowych relacji.


Piątnica płaci najlepiej... w Polsce i Europie!

pt, 24 czerwca 2016 09:14

Od blisko już 20 lat OSM Piątnica płaci za mleko najwięcej w kraju. Okazuje się jednak, że może być jeszcze lepiej. Piątnicka mleczarnia już drugi rok z rządu płaci najwięcej w Europie – pochwalił się Zbigniew Kalinowski, prezes OSM Piątnica w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej”. Obecnie jest to 0,35 euro przy średniej unijnej ok. 0,28 euro.
Okazuje się, że na dynamicznym rozwoju mleczarni zyskują nie tylko jej właściciel – rolnicy, ale i pracownicy, którzy zarabiają zdecydowanie powyżej średniej krajowej.


Zarząd województwa dostał absolutorium

cz, 23 czerwca 2016 14:20

Kluby PSL i PO „za”, klub PiS był „przeciwko”. Radni Sejmiku większością głosów 16 do 11 udzielili absolutorium zarządowi województwa za ubiegły rok.
- Był to rok pod wieloma względami był rekordowy – mówi przed głosowaniem radnych marszałek Jerzy Leszczyński. - Osiągnięto dochody w kwocie 847,6 mln zł. W porównaniu do roku poprzedniego to wzrost o ponad dziesięć procent (81,1 mln zł). W porównaniu do dochodów sprzed pięciu lat (2010 r.) zrealizowane dochody zostały prawie podwojone.


Heroiczny bohater kpt. Antoni Kozłowski w odnowionym grobie

cz, 23 czerwca 2016 13:35

- Z tego rocznika zostało tylko nas dwóch, a reszta śpi w ziemi głęboko... Dobrze, że młodzi o nich pamiętają, bo nas też zaraz nie będzie... - mówi Edward Jamiołkowski (lat 92), siedząc w upale pod daszkiem namiotu na starym cmentarzu obok 93-letniego Mieczysława Bruszewskiego, ps. „Pudel”, również żołnierza Narodowych Sił Zbrojnych okręgu łomżyńskiego. Rano z inicjatywy społecznika Dariusza Syrnickiego poświęcony został przez ks. Andrzeja Popielskiego nagrobek żołnierzy NSZ, poległych – jak głosi napis - „w walce o wolną Ojczyznę w bitwie w Czerwonym Borze” w 1944 r.


450 milionerów

cz, 23 czerwca 2016 12:28

450 osób z województwa podlaskiego w składanych do fiskusa zeznaniach podatkowych za ubiegły rok wskazało, że zarobiło ponad milion złotych. W Łomży i okolicy milionerów jest 49 o 7 więcej niż przed rokiem. Milionerzy zarabiali na giełdzie, we własnych biznesach, ale także na umowę o pracę. Rekordzista na umowę miesięcznie zarabia ponad 200 tysięcy złotych.
Generalnie jednak niemal wszyscy mieszkańcy regionu zarabiają niewiele. Aż 98,63 proc. podatników znalazło się w pierwszym przedziale podatkowym, czyli w ciągu roku zarobiło mniej niż 85 tys. 528 zł od czego płacili się 18 proc. podatek fiskusowi.


Awans policjanta

Inspektor Marek Przybyszewski z Łomży został zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach.  (fot. KWP w Kielcach)
cz, 23 czerwca 2016 10:38

Inspektor Marek Przybyszewski z Łomży został zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach. W świętokrzyskiej policji nadzoruje pion kryminalny.


« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0