wtorek, 06 grudnia 2016 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Mikołajki na Starym Rynku z białym misiem, ciuchcią i żabą

wt, 06 grudnia 2016 20:11

Setki dzieci z przedszkoli i podstawówek i nastolatków z gimnazjów i szkół średnich wybierało się do centrum łomżyńskiej starówki, aby w mikołajki przeżyć coś innego niż codzienne zajęcia, lekcje i stres zakupów. Tym czymś dla jednych była wysoka na 15 metrów choinka z misiem Łomżatkiem, przy którym stanęła bajkowa, lśniąca i rozświetlona lokomotywa z dwoma wagonikami. Dla innych atrakcją mogło być wyjście na spacer do miasta, ażeby zobaczyć iluminację ze śnieżnych gwiazdek na ratuszu, stanąć w kolejce do „zdjęcia na papierze” i czekać na okazję, aż cukierki spadną z nieba.


Kolejne potrącenie na przejściu dla pieszych

wt, 06 grudnia 2016 14:47

Około 25-letni mężczyzna trafił do szpitala po potrąceniu przez samochód osobowy na przejściu dla pieszych na ul. Wiejskiej. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.
Tymczasem synoptycy ostrzegają, że warunki na drogach mogą się znacznie popsuć. Po dziennych roztopach temperatura będzie mocno spadała powodując zamarzanie wody i śliskość na jezdniach i chodnikach.


Ksiądz dr Sadłoń: „Księży i parafii przybyło, a wiernych ubywa.”

wt, 06 grudnia 2016 13:09

- Księży i parafii w Polsce przybywa, ale niestety, alumnów w seminariach, sióstr i braci zakonnych jest coraz mniej – mówi ks. dr Wojciech Sadłoń (lat 33), od trzech lat dyrektor Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego, który gościł w Łomży na zaproszenie Stowarzyszenia Civitas Christiana. - Łatwiej być katolikiem, gdy się wie, co się dzieje wokoło. Ponad 90 procent z nas deklaruje, że jest katolikami. Do kościoła w niedzielę chodzi tylko 40 procent, zaledwie co piąty przyjmuje Komunię. Jak idziemy w głąb statystyk naszych badań, jest coraz mniej optymistycznie. Wiara coraz słabsza...


Prezes Jurgiel pieczętuje władzę Białegostoku nad PiS

Krzysztof Jurgiel, szef wojewódzkich struktur partii Prawo i Sprawiedliwość
wt, 06 grudnia 2016 13:06

Krzysztof Jurgiel, minister rolnictwa, który 19. listopada ponownie został wybrany szefem wojewódzkich struktur partii Prawo i Sprawiedliwość, podczas poniedziałkowego posiedzenia nowego zarządu okręgowego partii wskazał swoich najbliższych współpracowników. Do prezydium weszli m.in. nasi posłowie Lech Kołakowski i Kazimierz Gwiazdowski, ale wiceprezesem został poseł Dariusz Piontkowski z Białegostoku, sekretarzem Sebastian Łukaszewicz - etatowy doradca z gabinetu politycznego ministra Jurgiela z Białegostoku, a skarbnikiem Marcin Kamieński, dyrektor biura poselskiego Jurgiela w Białymstoku.


Bezrobocie przestało spadać

wt, 06 grudnia 2016 09:58

Po miesiącach spadku bezrobocia w listopadzie liczba nowo rejestrowanych bezrobotnych w Łomży była wyższa niż liczba osób wykreślonych z rejestrów z Powiatowego Urzędu Pracy. Na koniec listopada 2016 roku w mieście i najbliższej okolicy bez pracy pozostawało 4 tys. 891 osób, czyli o 74 więcej niż w październiku, ale także o 355 mniej niż przed rokiem.


Zmarł w domu?

wt, 06 grudnia 2016 09:36

Sekcja zwłok ma wyjaśnić przyczynę śmieci 62-letniego mieszkańca wsi Rostki w gminie Jedwabne. Ciało mężczyzny w jego zamkniętym domu znaleźli wczoraj ratownicy ze straży pożarnej i policji, których zaalarmowała sąsiadka zaniepokojona, tym że od pewnego czasu nie widziała samotnie mieszkającego obok niej mężczyzny.


Pożar w Grzymałach Nowogrodzkich

wt, 06 grudnia 2016 09:18

Spalił się garaż, ciągnik i trzy motocykle. Z płonącego budynku w ostatniej chwili właściciel zdołał jeszcze wyprowadzić dwa samochody. W poniedziałek późnym wieczorem kilkudziesięciu strażaków z jednostek zawodowych i ochotniczych gasiło pożar budynku we wsi Grzymały Nowogrodzkie.


Stary Rynek zaświecił się świątecznie

pon, 05 grudnia 2016 17:11

W poniedziałek po południu prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski włączył lampki na świątecznej choince ustawionej na Starym Rynku. Jednocześnie świątecznie rozbłysły stojące obok miś i lokomotywa z wagonikami, a na fasadzie budynków ratusza wyświetlono świąteczne dekoracje. Świąteczne ozdoby pojawiły się w przeddzień Mikołajek. Tego dnia na Starym Rynku dla dzieci będzie jeszcze więcej atrakcji.


O efektywności energetycznej i OZE

Dr Kazimierz Kujda, prezes zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.
pon, 05 grudnia 2016 16:45

- OZE jest dla ludzi, jest i coraz bardziej będzie mówi dr Kazimierz Kujda, prezes zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.
O tym jak w gminach poprawiać efektywność energetyczną i wdrażać odnawialne źródła energii mówili eksperci z NFOŚiGW podczas konferencji zorganizowanej w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Zachęcano przede wszystkim do skorzystania z pomocy doradców WFOŚiGW, którzy za darmo mają pomagać gminom, ale także przedsiębiorcom i osobom prywatnym jak przygotować projekt, skąd pozyskać środki na jego realizację i jak go przeprowadzić.
- Nam nie zależy na wyborze materiały, danego producenta zależy na tym, aby efekt końcowy był najlepszy – podkreśla Piotr Dzierżanowski, prezes WFOŚiGW w Białymstoku.


Nowe radiowozy dla dzielnicowych

pon, 05 grudnia 2016 15:28

Cztery nowe radiowozy otrzymali policjanci z Łomży. Dwa samochody trafią do dzielnicowych w mieście, dwa kolejne na posterunki w Śniadowie i Nowogrodzie.
- To jest inwestycja w bezpieczeństwo obywateli – mówił Jarosław Zieliński, wiceminister MSWiA, który w poniedziałek przekazał kluczyki do radiowozów policjantkom. Wiceminister podkreślał, że zakup samochodów był możliwy dzięki „sojuszowi rządowo-samorządowemu”. Obie strony dały po 50% środków na ich zakup.


Modlitwa za pszczelarzy i pszczoły

pon, 05 grudnia 2016 09:02

- Pracowitego człowieka porównuje się do pracowitej pszczoły. To znak wielkiego szacunku, dla niezwykłego trudu tych bożych stworzeń – mówi biskup Tadeusz Bronakowski do pszczelarzy, który przed świętem św. Ambrożego, patrona pszczelarzy zorganizowali pielgrzymkę do Matki Bożej Pięknej Miłości, której cudowny obraz znajduje się w Katerze łomżyńskiej.


Podatek śmieciowy w Kolnie w górę

Kolno,
pon, 05 grudnia 2016 08:37

Od 1 stycznia 2017 r. w Kolnie będą obowiązywać nowe, wyższe opłaty za wywóz śmieci. Samorząd podniósł stawki podatku śmieciowego od ok. 10% do blisko 40% uzasadniają decyzję wzrostem cena przyjęcia niesegregowanych odpadów komunalnych w RIPOK w Czartorii. W Kolnie stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, zróżnicowane są w zależności od ilości osób zamieszkujących w danym gospodarstwie domowym – i do 1 stycznia 2017 roku będą wynosiły od 16 zł do 55 zł miesięcznie w przypadku segregowania śmieci i od 25 zł do 77 zł gdy odpady nie są zbierane w sposób selektywny.


Śnieg paraliżował ruch

Dachowanie na drodze do Mężenina, niedaleko Gaci
so, 03 grudnia 2016 21:24

Wieczorne intensywne opady śniegu sprawiły, że warunki jazdy na drogach gwałtownie się pogorszyły. Na jezdniach zalegała gruba na blisko 10 cm warstwa mokrego śniegu. W Łomży i okolicy doszło do kilku kolizji i stłuczek. W wielu samochody ciężarowe miały problem z podjechaniem na wzniesienia. W okolicy wsi Nowe Wyżyki bus wypadł z jezdni i przewrócił się w rowie. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Synoptycy ostrzegają, że warunki jazdy mogą się jeszcze pogorszyć.


Śliskie drogi

so, 03 grudnia 2016 10:54

Jedna osoba została przewieziona do szpitala po zdarzeniu drogowym w okolicach wsi Popiołki na drodze wojewódzkiej nr 645 Łomża – Myszyniec. Prawdopodobnie podczas wyprzedzania ciągnika samochód osobowy wpadł w poślizg, zjechał o rowu i dachował. Jadące drogą inne samochody zaczęły gwałtownie hamować, a jeden z nich wpadł do rowu. Policja ostrzega, że na drogach regionu jest bardzo ślisko.


Grudniowe remonty dróg w Łomży

Frezowanie ulic w Łomży (fot. archiwum)
pt, 02 grudnia 2016 16:28

Urząd Miejski poinformował, że od soboty 3. grudnia br. rozpoczną się prace związane z frezowaniem starej i wykonaniem nowej nawierzchni bitumicznej na odcinkach dróg w Łomży. Prace potrwają do 15. grudnia mogą powodować utrudnienia w ruchu, bo będą prowadzone także na głównych ulicach miasta.


Kim jest ...oczarski herbu Dąbrowa z kamienia w Wiźnie...?

Kamień z XVI-wiecznym napisem odnaleziony przy kościele w Wiźnie. (fot. Adam Dąbrowski /www.radio.bialystok.pl)
pt, 02 grudnia 2016 15:52

- Odczytaliśmy fragment tekstu tablicy fundacyjnej z inskrypcjami z końca XVI wieku, znalezionej w czasie remontu muru wokół kościoła w Wiźnie – informuje historyk Kamil Leszczyński (lat 27), od marca 2016 kierujący biurem Łomżyńskiego Towarzystwa Naukowego. - Niestety, ciągle brak trzeciego fragmentu tablicy, na której łaciński napis z abrewiacjami, czyli zrozumiałymi skrótami, głosi, że „Postawiono staraniem i wysiłkiem ... Roku Pańskiego 1585”. Niestety, kamienna tablica w dwóch kawałkach, użyta w fundamencie ogrodzenia, została wyrwana z kontekstu historycznego.
Tymczasem inż. Andrzej Wszeborowski znalazł kolejny zagadkowy kamień z tajemniczą treścią...


Kolejne podrabiane zabawki

Podrabiane zabawki przejęte przez celników z Łomży (fot. Izba Celna Białystok)
pt, 02 grudnia 2016 15:41

Celnicy z Łomży znaleźli kolejne podrabiane zabawki. Znajdowały się one w sklepach w Łomży i Zambrowie. Jak podaje mł. asp. Maciej Czarnecki rzecznik prasowy Izby Celnej w Białymstoku w podkreśla, że za wprowadzanie do obrotu podrobionych towarów grozi kara grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności nawet do 5 lat.


Otwarcie Kreatywnego Butiku Odzieżowego w Łomży

pt, 02 grudnia 2016 14:08

Serdecznie zapraszamy wszystkie Panie na otwarcie butiku odzieżowego The Studio w Łomży. Już 5 grudnia spotkajmy się przy ul. Dwornej 1. lok.1 (od strony ronda). Startujemy od godz. 10:00! Bądźcie tego dnia z nami, bo każda z Pań, która dokona zakupy w naszym butiku otrzyma specjalny stały rabat i słodki prezent. Pamiętaj Twój styl musi być tak unikalny jak Ty sama.


Piotr Czaban: List otwarty do Prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego

Redaktor Piotr Czaban i operator Dariusz Krukowski
pt, 02 grudnia 2016 10:34

Szanowny Panie Prezydencie, sytuacja pani Asi Śliwki, która opuściła Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Łomży, to nie jest powód do satysfakcji, która bije z oświadczenia zamieszczonego w tej sprawie przez Pański urząd.
O tym, jak bardzo trudno namówić panią Asię do skorzystania z pomocy, przekonali się pracownicy socjalni, którzy wcześniej się z nią spotykali. Przekonałem się o tym również sam. Nie było mi łatwo namówić panią Asię do sprawdzenia, jakie warunki panują w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Łomży, ale się udało. Po dłuższej rozmowie, po pochyleniu się nad jej problemem, pani Asia zgodziła się wsiąść do naszego auta i pojechać do ośrodka. Gdy na miejscu zobaczyła, jak dobre warunki tam panują, obiecała, że spróbuje i zostanie w ośrodku. Poddała się procedurze przyjęcia.


W ŁSM bez rewolucji

pt, 02 grudnia 2016 10:31

Zbigniew Dziemiński dotychczasowy wiceprezes będzie nowym prezesem Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Rada nadzorcza ŁSM zdecydowała, że od 1. stycznia 2017 roku zastąpi on Jerzego Brodziuka, który kilka tygodniu temu poinformował, że wraz z końcem roku przechodzi na emeryturę.
- Rewolucji dużej nie będzie – zapowiada Dziemiński. - Skoro spółdzielnia dobrze stoi finansowo, rozwija się, to trzeba to tylko rozwijać, unowocześniać i inwestować, aby spółdzielnia jeszcze lepiej się rozwijała.


« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0