środa, 29 lipca 2015 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Ruszył montaż „elektrowni słonecznej” szpitala w Łomży

Rusztowania pod ogniwa fotowoltaniczne
wt, 28 lipca 2015 15:43

Rozległy i pusty trawnik za oddziałem psychiatrycznym Szpitala Wojewódzkiego w Łomży nie był dotąd wykorzystywany do celów użytkowych, ale w ciągu najbliższego miesiąca to się zmieni. - Jesteśmy w trakcie realizacji nowej inwestycji, która obniży szpitalne rachunki za prąd i ciepło – uchyla rąbka energetycznej tajemnicy wicedyrektor Hanna Majewska – Dąbrowska. - Kończy się zwożenie na teren szpitala 796 modułów fotowoltaicznych i 37 kolektorów słonecznych, których łączna moc wynosi jedną trzecią megawata. Dzięki nim, będziemy mieć tańszy prąd i ciepłą wodę.


Trzeźwe dzieci - absolutnie tak!

Biskup Tadeusz Bronakowski
wt, 28 lipca 2015 12:32

Kościół i całe społeczeństwo powinny się zjednoczyć w trosce o abstynencję najmłodszych – apeluje bp Tadeusz Bronakowski. Rodzice nigdy nie powinni podawać ani tolerować spożywania alkoholu przez dziecko.
„Dzisiaj jedną z najważniejszych polskich trosk jest brak trzeźwości. Mówią o tym nie tylko alarmujące dane statystyczne. Przede wszystkim mówią o tym niezliczone ludzkie dramaty, których źródłem jest alkohol” – zauważa bp Tadeusz Bronakowski, przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości. Tegoroczny sierpień będzie obchodzony pod hasłem „Abstynencja dzieci troską rodziny, Kościoła i Narodu” i zwraca uwagę na potrzebę wychowania dzieci i młodzieży bez alkoholu.


95 lat temu rozpoczynała się bohaterska obrona Łomży

Inscenizacja obrony Łomży 1920 (26 lipca 2009 r.)
wt, 28 lipca 2015 09:49

95 lat temu, 28 lipca 1920 roku wieczorem nastąpił pierwszy atak kawalerii sowieckiej na forty w Piątnicy. Maszerujące na Warszawę hordy wojsk Armii Czerwonej na przedpolach Łomży były powstrzymywane przez 5 długich dni i nocy.
- Nie byłoby cudu nad Wisłą bez cudu nad Narwią – mawiał później Marszałek Józef Piłsudski (1867 – 1935) podkreślając uznanie dla broniących Łomży dowódcy i żołnierzy 33. pułku piechoty, oraz mieszkańców, którzy ze wszystkich sił wspierali żołnierzy broniących przed nawałą bolszewicką odzyskanej niespełna dwa lata wcześniej niepodległości Polski.


Łomża awansowała, ale...

Łomża, Stary Rynek
wt, 28 lipca 2015 09:05

Łomża z ubiegłorocznymi dochodami rzędu 3563,77 zł na głowę mieszkańca znalazła się na 29 miejscu pod względem zamożności wśród polskich miast grodzkich. Ranking bogactwa samorządów dla „Wspólnoty” jak co roku przygotował prof. Paweł Swianiewicz. W przypadku Łomży to awans z 36 miejsca, na które miasto spadło po porównaniu dochodów samorządów z 2013 roku.


Chevrolet na drzewie

pon, 27 lipca 2015 13:46

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w poniedziałek przed południem w okolicy Elżbiecina na drodze Piątnica – Wizna. Kobieta jadąca od strony Wizny fordem focusem usiłowała skręcić w lewo, gdy kierujący terenowym chevroletem niebezpiecznie wyprzedzał cały rząd jadących za nią samochodów. Po uderzeniu w forda chevrolet obrócił się i tyłem wpadł do rowu zatrzymują się na przydrożnym drzewie.


Postrzelona z długopisu

pon, 27 lipca 2015 13:18

O nietypowym zdarzeniu informują policjanci. W jednym z barów w Białymstoku została postrzelona 33-letnia kobieta. Jak się okazało przypadkowo wystrzelił długopis przerobiony na samopał. Właścicielem bardzo niebezpiecznego długopisu okazał się 57-letni mieszkaniec powiatu wysokomazowieckiego, w którego mieszkaniu później mundurowi znaleźli blisko 70 sztuk różnego rodzaju amunicji.


Hurtowa kradzież z wiejskiego sklepu

pon, 27 lipca 2015 10:54

To chyba największy skok na sklep w historii Bożejewa. W nocy z czwartku na piątek złodzieje wynieśli z niego 80 paczek papierosów, 60 puszek piwa i 60 butelek wódki. Zaalarmowani policjanci szybko ustalili sprawców włamania. Gdy ich znaleźli byli pijani niemalże do nieprzytomności. Okazało się, że skoku dokonali dwaj koledzy jeden ma 19, a drugi 20 lat.


Rekordowo mało bocianów

Fot. Robert Bałdyga
pon, 27 lipca 2015 10:29

Blisko połowę mniej niż przed rokiem młodych bocianów doliczyli się pracownicy Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi. Monitoring bociana białego prowadzony jest tu od wielu lat. Ostatnie dane wskazywały na dość stabilną sytuację, ale ten rok zdecydowanie od nich odbiega.


PSL do Sejmu bez Dzierzgowskiego i Borawskiego

pon, 27 lipca 2015 09:45

Krajewski, Chętnik, Rytelewski, Jakubiak – to kandydaci PSL na posłów z regionu Łomży. Na liście nie ma byłego lidera ludowców Wojciech Dzierzgowskiego, ani obecnego jeszcze posła Edmunda Borawskiego, który w Sejmie zasiadał przez 10 lat.
Kandydatem ludowców na senatora w okręgu łomżyńsko-suwalskim ma być Mieczysław Bagiński.


Czołówka w Piątnicy

pt, 24 lipca 2015 16:01

Trzy osoby zostały ranne w wypadku do jakiego doszło w Piątnicy. Na ulicy Jedwabieńskiej prowadzącej w kierunku Wizny i Jedwabnego czołowo zderzyły się dwa samochody osobowe. Droga jest całkowicie zablokowana. Tworzą się gigantyczne korki samochodów wyjeżdżających z Łomży i to z kierunku obu mostów na Narwi.


Niebezpieczne żniwa

fot. archiwum
pt, 24 lipca 2015 13:22

W ubiegłym roku podczas żniw tylko w województwie podlaskim odnotowano ponad 20 wypadków.
- Dwa z nich przyniosły śmierć poszkodowanym, a kilkanaście osób zostało inwalidami. Wśród poszkodowanych było dwoje dzieci – przypomina Marek Aleksiejuk Okręgowy Inspektor Pracy w Białymstoku przestrzegając rolników przed nadchodzącymi żniwami.


14-latek za kierownicą to „nic wielkiego”?

pt, 24 lipca 2015 11:38

14-letni chłopak pojechał ciągnikiem do sąsiedniej miejscowości po chleb. W drogę prowadzącą krajową ósemką zabrał o rok młodszego kolegę. Podróżujących zatrzymał kierowca ciężarówki, który – jak tłumaczy wezwanym policjantom - podczas wyprzedzania jadącego w niebezpieczny sposób traktora zauważył, że w jego kabinie siedzą dwaj chłopcy. W prawdziwe osłupienie wszystkich wprowadziła jednak matka 14-latka, która przyjechał po chwili...


PO na posłów z Łomży wystawi...

pt, 24 lipca 2015 11:18

Jacek Piorunek i Piotr Serdyński zostali zgłoszeni przez łomżyńskie struktury Platformy Obywatelskiej jako kandydaci na poselską listę partii. W przypadku wyborów do Senatu lokalni działacze PO nie wskazali nikogo.


Wypadek na trasie Łomża - Ostrołęka

pt, 24 lipca 2015 11:01

Częściowo zablokowana jest droga Łomża – Ostrołęka po wypadku w okolicach Leopoldowa. Jak wynika z pierwszych informacji audi zderzyło się tu z citroenem. Jedna osoba ranna została zabrana do szpitala.


Uwaga! Łoś na drodze

Tak wygląda vw passat po zderzeniu z łosiem. Do wypadku doszło przed rokiem na drodze pomiędzy Wizną a Górą Strękową. Kierowca i pasażerka samochodu trafili wówczas do szpitala. (fot. 31 lipca 2014)
pt, 24 lipca 2015 09:38

Łoś, który nagle miał wbiec na jezdnię doprowadził do dachowania opla. Do zdarzenia doszło około 21.30 na drodze pomiędzy Zbójną a Kuziami. Szczęśliwie, pomimo że samochód dachował, nikomu nic się nie stało.


Wieża ciśnień doczeka inwestora?

Stojąca w pobliżu skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Szosy Zambrowskiej wieża ciśnień jest jedną z najbardziej charakterystycznych budowli w Łomży.
pt, 24 lipca 2015 09:05

Biznesmeni z dwóch warszawskich firm zainteresowani są wieżą ciśnień w Łomży. Tak twierdzą miejscy urzędnicy, a za nimi prezydent Łomży, który udzielił odpowiedzi na interpelację radnego Andrzeja Wojtkowskiego, który pytał go o losy charakterystycznej dla miasta budowli, która od lat jest niewykorzystywana.


Dziecko wbiegło pod samochód

cz, 23 lipca 2015 17:17

Sześcioletni chłopiec wybiegł na ulicę wprost pod koła taksówki. Do wypadku doszło w czwartkowe popołudnie na osiedlu Górka Zawadzka. Chłopiec został zabrany do szpitala. Na szczęście – jak wynika z informacji policji – nie odniósł poważniejszych obrażeń.


Dieta za referendum

cz, 23 lipca 2015 14:58

Od 140 do 180 złotych najprawdopodobniej wyniosą diety członków obwodowych komisji, które będą powołane w całym kraju w związku z zaplanowanym na 6 września referendum m.in. w sprawie wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych do Sejmu. Tylko w mieście Łomża powołane będą 32 komisje w których zasiąść może do 9 członków. Kandydatów na nich można zgłaszać do 7 sierpnia.


PIRol chce ograniczyć bobra

Drzewa zgryzione przez bobry. (Fot. ŁPKDN)
cz, 23 lipca 2015 10:01

Podlaska Izba Rolnicza wnioskuje do ministra środowiska o wyłączenie bobra europejskiego, jako gatunku chronionego, jeśli występuje na terenach użytkowanych rolniczo oraz o zwolnienie z opłat skarbowych, wniosków o pozwolenie na rozbiórkę tam bobrowych składanych przez rolników bądź spółki wodne. Jak argumentuje bobry, które zgodnie z obowiązującym prawem objęte są ochroną, na terenach użytkowanych rolniczo, wyrządzają poważnie szkody wynikające z podtopień łąk, pastwisk i lasów prywatnych oraz niszcząc urządzenia melioracji.


Będzie burzowo

cz, 23 lipca 2015 08:17

Przed burzami z gradem ostrzegają synoptycy z białostockiego wydziału Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB. Nad regionem mogą występować od godziny 9.00 do 19.00.
- Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 10 mm do 20 mm, lokalnie około 30
mm, oraz porywami wiatru miejscami do 75 km/h – ostrzega dyżurny synoptyk Karolina Kierklo dodając, że lokalnie mogą wystąpić opady gradu.


« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0