poniedziałek, 20 października 2014 napisz DONOS@
141013084736.jpg
Wyszukiwarka
Wczytanie

Śmiertelne potrącenie

pon, 20 października 2014 09:40

31-letni pieszy zginął pod kołami ciężarówki. Do śmiertelnego potrącenia doszło w niedzielny poranek na drodze krajowej nr 61 w okolicy Janowa. Kierowca ciężarówki zbiegł z miejsca zdarzenia i jest poszukiwany przez policję.


Heya to pies na papierosy

fot. Izba Celna w Białymstoku
pon, 20 października 2014 09:02

Ponad dwa tysiące paczek papierosów pochodzących z przemytu znaleźli celnicy w jednym z garaży na terenie Łomży. W garaży w Grajewie było ich niemal 5 tysięcy. Jak podkreśla Maciej Czarnecki rzecznik prasowy Izby Celnej w Białymstoku w znalezieniu kontrabandy o szacunkowej wartości rynkowej ponad 75 tys. złotych łomżyńskim celnikom pomógł owczarek belgijski Heya.


Poczet chętnych na władzę... jednoosobową

pon, 20 października 2014 08:33

7 kandydatów na fotel prezydenta Łomży i 7 kandydatów na wójta Miastkowa – dwa samorządy w regionie o rządy nad którymi ubiega się najwięcej chętnych. O jednego mniej jest w Piątnicy, a w Zbójnej na fotel wójta jest tylko jeden kandydat. Jest jednak jeden element wspólny, który łączy wszystkie samorządy wokół Łomży – wśród kandydatów na ich nowych szefów są wszyscy dziś rządzący.


Ucieczka na „podwójnym gazie”

Fot. KWP Białystok
nie, 19 października 2014 21:54

Zambrowscy policjanci w wyniku pościgu zatrzymali 39-letniego kierowcę suzuki. Okazało się, że mężczyzna był mocno pijany. Miał blisko 3 promile.


Pocztowcy z Łomży protestowali w Warszawie

fot. Paweł Zaręba
nie, 19 października 2014 12:04

Blisko 30 związkowców i pracowników Poczty Polskiej z Łomży i kilkunastu z Zambriowa brało udział w sobotniej Ogólnopolskiej Manifestacji Pracowników tej firmy w Warszawie. Przed Ministerstwem Administracji i Cyfryzacji protestowało około 8 tysięcy związkowców sprzeciwiając się przede wszystkim rozwiązania układu zbiorowego. Krzysztof Durzyński, jeden z działaczy związkowych z poczty w Łomży mówi, że pracownicy boją się o swoją przyszłość. Jak mówi poczta w Łomży już została okrojona do mniej niż stu osób, pracy jest coraz więcej a zarobki od lat takie same. Teraz pracownicy obawiają się, że mogą zarabiać jeszcze mniej.


Pełen pasji i miłości..., czyli Glogerianin Zagórski

Irena Sokołowska i Stanisław podczas ceremonii ślubnej
nie, 19 października 2014 11:39

Nazajutrz po rozdaniu nagród i medali 25. Konkursu Glogera Zacny Redaktor Stanisław Zagórski, inicjator i prezes Stowarzyszenia Prasoznawczego „Stopka” w Łomży, znowu zaskoczył miasto nad Narwią i jego okolice. Tym razem - wieścią o swoim ślubie. Obdarzony charyzmą i misją społeczną Redaktor wstąpił w związek małżeński z Ireną Sokołowską, z którą pracował w „Stopce” od 1981 r. Miła uroczystość z udziałem rodziny i przyjaciół odbyła się w Urzędzie Stanu Cywilnego. - Jestem szczęśliwy, mając przy sobie tylu najbliższych mi ludzi... – promieniał u boku Szacownej Małżonki.


Czerniawski startuje... mówi, że nie ma lepszego od niego

Mieczysław Czerniawski
pt, 17 października 2014 17:32

Mieczysław Czerniawski będzie ubiegać się o ponowny wybór na prezydenta Łomży. Ogłosił to podczas konferencji prasowej, na której dziennikarze nie mogli zadawać pytań. Porozmawiać z Mieczysławem Czerniawskim, kandydatem na prezydenta będą mogli w przyszłym tygodniu na kolejnej konferencji, na której ma on przedstawić własne dokonania i program na kolejne lata. W piątek mówił, że startuje, „bo nikt od 24 lat Polski samorządnej nie zrobił więcej”, a ogłasza to tak późno, bo czekał, że pojawi się ktoś, kto powie „wiem lepiej”, ale – jego zdaniem – nie pojawił się taki ktoś.


Profesor Miodek wygrał 25. Konkurs Glogera w Łomży

Prof. Jan Miodek
pt, 17 października 2014 16:06

- Kiedy wysiadłem z pociągu na dworcu Warszawa Wschodnia, żeby od razu pojechać autobusem do Suwałk przez Łomżę, usłyszałem rozmowę kierowców: ten łomżyńsko-białostocki zaśpiew..., te wydłużone samogłoski... Najcudowniejsza cudowność, że język polski jest wariantywny, ma formy tak rozmaite... – mówił prof. Jan Miodek z Uniwersytetu Wrocławskiego, wybitny językoznawca i autor programu TVP „Ojczyzna polszczyzna”, który zwyciężył w 25. Konkursie o Nagrodę i Medal Zygmunta Glogera, czemu towarzyszy w II LO sesja naukowców z całego kraju ph. „Elity polskie”.


Duzi i mali pracodawcy roku 2014

pt, 17 października 2014 15:02

- Kryteria, na podstawie których wyłoniliśmy najlepszych pracodawców z naszego otoczenia są bardzo czytelne: rzetelność, wysoki wskaźnik umów o pracę, owocna współpraca z naszą instytucją oraz, co bardzo istotne, praca na rzecz lokalnej społeczności – mówił Mieczysław Bieniek, dyrektor PUP w Łomży podczas ogłaszania wyników konkursu „pracodawca roku Ziemi Łomżyńskiej”.
W kategorii „duży pracodawca” nagrodę zdobyła Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, w kategorii „średni pracodawca” – firma EDPOL Food & Innovation z Łomży, w kategorii „mały pracodawca” – Hotel Zbyszko z Nowogrodu.


Wielu po władzę w Piątnicy

Piątnica
pt, 17 października 2014 12:48

Sześciu kandydatów na wójta i 73 na radnych gminy zarejestrowała Gminna Komisja Wyborcza w Piątnicy przez zaplanowanymi na 16. listopada wyborami samorządowymi. O stanowisko wójta zabiega m.in. ten urzędujący, ale także obecny wicestarosta i były starosta.


18-latek z marihuaną

pt, 17 października 2014 12:14

Dzielnicowi podczas obchodu w Łomży zauważyli podejrzanie zachowującego się młodego chłopaka. Mężczyzna na widok idących ku niemu policjantów rzucił się do ucieczki wyrzucając przy tym małe zawiniątko – relacjonuje Ewelina Szlesińska, oficer prasowy policji w Łomży.
18-latek nie zdołał uciec, a w zawiniątku były narkotyki.


Pięciu zarejestrowanych, kolejni będą w kolejce?

pt, 17 października 2014 10:06

Piotr Grabani jest piątym kandydatem na prezydenta Łomży zarejestrowanym przez Miejską Komisję Wyborczą w Łomży. Wcześniej – jak informowaliśmy we wtorek – Komisja zarejestrowała Chrzanowskiego (PiS), Dzierzgowskiego (PSL), Piorunka (PO) i Zgrzywę (ŁNM). Termin zgłaszania kandydatów mija o północy.


W „Perspektywie” bez akceptacji dla 300% podwyżki na ocieplanie

pt, 17 października 2014 09:27

Pod koniec września pisaliśmy, że mieszkańcy blisko 50 bloków Spółdzielni Mieszkaniowej „Perspektywa” otrzymali propozycje trzykrotnego wzrostu z 70 groszy na 2,10 zł składki na fundusz remontowy. W ten sposób władze spółdzielni chciały zebrać środki na termomodernizację tych budynków zbudowanych w latach 80 z wielkiej płyty. „Propozycja” jednak zmobilizowała mieszańców, którzy powszechnie podpisywali się pod sprzeciwem. I choć czas na składanie sprzeciwu był do końca miesiąca już we wtorek władze spółdzielni wycofały się z tej „propozycji”.


Zgrzywa na prezydenta, czyli dla każdego coś dobrego

Sławomir Zgrzywa
pt, 17 października 2014 09:01

Pierwszym krokiem po objęciu władzy w mieście przez Sławomira Zgrzywę ma być zrobienie audyuy finansowego, który określi prawdziwe zadłużenie Łomży, a później stworzenie „programu dalszego zadłużania się”. Podczas konwencji w Centrum Katolickim przy parafii Krzyża Świętego Zgrzywa, jako lider komitetu wyborczego „Łomża Nasze Miasto”, przedstawił „zręby programu”, który miałby być realizowany po wygranych wyborach samorządowych. Generalnie to dla każdego coś dobrego, co sam określił mianem „pozytywny programu dla miasta Łomża”. Zgrzywa nie chce rewolucji, a kontynuacji „dobrych przedsięwzięć” podejmowanych przez obecnego i poprzedniego prezydenta i większego otwarcia się na przedsiębiorców, organizacje społeczne i mieszkańców.


„W kaplicy seminarium jest ćwiczenie ducha - na kolanach...”

pt, 17 października 2014 08:11

- Troszkę mi szkoda, że w tym roku do seminarium nie wstąpił żaden łomżyniak, lecz są koledzy z całej Diecezji Łomżyńskiej, m.in., z Pniewa koło Wyszkowa, Niedźwiadnej, Zambrowa,. Grajewa, Dąbrowy Wielkiej, Myszyńca i Łap – wylicza miejscowości, skąd pochodzi dziesięciu studentów 1. roku Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży, Łukasz Brzostowski (lat 20), student 2. roku WSD rodem z Łomży. - W roku akademickim będzie nas studiowało 69, w tym sześciu kolegów z mojego rodzinnego miasta. Słuchając podczas immatrykulacji ślubowania pierwszaków, miałem w pamięci własne ślubowanie sprzed roku. Równolegle starałem się podsumować swoje dokonania i wyciągnąć wnioski z roku nauki, pracy i formacji w seminarium. Myślę, że nie był to czas stracony.


Z sex shopu do ratusza

Marian Nieciecki
cz, 16 października 2014 17:06

48-letni Marian Nieciecki, radny gminy Łomża ze Starych Kupisk i właściciel sex shopu w Łomży, został przedstawiony jako kandydat KW Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikke na prezydenta Łomży. On sam mówi, że przez 8 lat zasiadania w Radzie Gminy Łomża „czas pójść gdzie indziej” dlatego kandyduje do sejmiku, a że jeśli jest się liderem tej listy to „z automatu” kandyduje się też na prezydenta Łomży.
- Moja firma nie ma ani grosza długu, a miasto ma 117 milionów. Mam więcej kompetencji do zarządzania niż wszyscy dotychczasowi prezydenci miasta – mówi Nieciecki, dodając że wiele potrafi – np. swój dom zbudował własnoręcznie.


Rowerzysta „z” i „po” marihuanie

cz, 16 października 2014 10:37

Policjanci poinformowali o zatrzymaniu 22-latka, który jechał rowerem pod wpływem marihuany i miał przy sobie ten narkotyk. Udało im się ustalić także, że kupił ją od 20-latka w którego domu policjanci znaleźli około 24 gramów marihuany. Obaj młodzi mężczyźni usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstw. Pierwszy posiadania narkotyków i kierowanie rowerem pod wpływem narkotyku, a drugi za posiadanie środków odurzających i za ich udzielanie.


Historyczny start PSL-u

Wojciech Dzierzgowski
cz, 16 października 2014 10:24

- Czas na zmiany. Potrzebne jest nowe spojrzenie na Łomżę – mówi Wojciech Dzierzgowski, pierwszy w historii kandydat Polskiego Stronnictwa Ludowego na prezydenta miasta. Twierdzi, że wcześniej ludowcy nie planowali uczestnictwa w wyborach pod własnym sztandarem, ale zgłaszali się do nich mieszkańcy zachęcając do podjęcia próby przejęcia władzy w Łomży. Zdaniem Dzierzgowskiego, który mówi, że zamierza prowadzić kampanie pozytywną, Łomża wykorzystała swoja szansę „około optimum” - czyli jak wyjaśniał – „jednak nie bardzo dobrze”, ale wyzwaniami na najbliższe lata będzie spłacenie ogromnego sięgającego blisko 120 mln zł kredytu i mądre wykorzystanie środków unijnych.


Chętni do władzy w gminie Łomża

cz, 16 października 2014 08:29

53 kandydatów będzie walczyło o wybór do Rady Gminy Łomża. Ciekawostką może być fakt, że wśród zarejestrowanych list wyborczych nie ma listy PSL-u. Sowich kandydatów zgłosiły partie PO i PiS, oraz dwa lokalne komitety wyborcze: Samorządy Łomżyńskie Razem i Łomżyńska Wspólnota Samorządowa oraz jeden komitet „osobisty”.


Poszukują świadków potrącenia

śr, 15 października 2014 12:51

Policjanci wyjaśniający okoliczności tragicznego w skutkach potrącenia pieszego w poniedziałek wieczorem na ulicy Nowogrodzkiej, szukają świadków tego zdarzenia. Po uderzeniu przez seata 55-letni mężczyzna zginął na miejscu.


« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0