piątek, 30 września 2016 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Samorządy liczą na dotacje

pt, 30 września 2016 14:01

Na ponad 123 mln zł szacowane są dotacje o jakie wystąpiły samorządy z województwa podlaskiego na budowę i remonty dróg lokalnych w przyszłym roku w ramach tzw. schetynówek. Do podziału pomiędzy gminy i powiaty jest blisko 60 mln zł, a wstępna lista rankingowa ma być ogłoszona za miesiąc.


Brodziuk zrezygnował ze stanowiska prezesa ŁSM

Jerzy Brodziuk
pt, 30 września 2016 12:05

Jerzy Brodziuk, prezes Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska. Z fotelem prezesa ŁSM chce się rozstać z końcem roku. Formalnie od dziś jest na zaległym urlopie, na którym ma być do 4 listopada.


Chore na ASF dziki coraz bliżej

pt, 30 września 2016 08:51

Chorego na ASF padłego dzika znaleziono w pobliżu miejscowości Boguszewo Kolonia w gminie Trzcianne. To najbardziej na zachód wysunięty przypadek znalezienia chorego dzika. Wieś Boguszewo Kolonia znajduje się kilka kilometrów od granicy Biebrzańskiego Parku Narodowego.
Tymczasem rolnicy coraz bardziej stanowczo żądają wybicia dzików. Obradujące kilka dni temu
Walne Zgromadzenie Podlaskiej Izby Rolniczej domaga się organizacji zbiorowych polowań na dziki w okresie zimowym używając myśliwych wraz z wojskiem, a w okresie wiosennym dezynfekcji terenu zapowietrzonego i zagrożonego drogą lotniczą.


Lipski odwołany. Prezesem „Perspektywy” Konopka

Zbigniew Lipski były prezes SM „Perspektywa” przez 20 lat był też radnym Łomży. W ostatnich wyborach samorządowych w 2014 roku już nie startował.
cz, 29 września 2016 19:46

Zbigniew Józef Lipski został odwołany z funkcji prezesa zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej „Perspektywa”. Decyzję o odwołaniu wieloletniego prezesa podjęła podczas wieczornego posiedzenia Rada Nadzorcza Spółdzielni. Za odwołaniem Lipskiego głosowało 15 z 16 członków Rady.


Wóz bojowy volvo dla dzielnych strażaków OSP Jedwabne

cz, 29 września 2016 18:31

- Ochotnicza Straż Pożarna w Jedwabnem powstała w 1898 r. i miała na wyposażeniu: 2 sikawki, 4 rękawy, 8 beczek, 3 drabiny, 30 bosaków – mówi gościom prezes OSP Jedwabne Paweł Czerwaciuk (lat 33), od trzech lat strażak ochotnik, który przyjął akt przekazania wozu strażackiego Volvo z rąk Jarosława Zielińskiego (lat 56), sekretarza stanu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji podczas uroczystości na placu w parku miejskim przy Gminnym Ośrodku Kultury. Jako pierwszy zasiadał za kierownicą i włączał syreny i klaksony Marek Grądowski z 30-osobowej jednostki OSP.


Dwoje dzieci w szpitalu

cz, 29 września 2016 14:03

Dwoje dzieci trafiło do szpitala w Łomży w wyniku zderzenia dwóch pojazdów na Al. Piłsudskiego. Naprzeciwko szpitala zderzyły się: samochód terenowy Suzuki i bus Mercedes. Są utrudnienia, na miejscu pracują służby, kto może, lepiej jechać inna drogą.


„Smoleńsk” w Łomży wywołał wzruszenia i refleksję o tragedii

cz, 29 września 2016 12:18

Powaga, skupienie i cisza w czasie projekcji i po seansach towarzyszyły widzom filmu „Smoleńsk” w reżyserii Antoniego Krauze, reżysera, który miał odwagę sięgnąć po temat katastrofy smoleńskiej i zrealizował dwugodzinną opowieść o „śledztwie”, jakie prowadzi dziennikarka w sprawie dramatu 96 pasażerów tupolewa 10. kwietnia 2010. W Centrum Kultury w Łomży odbyły się dwa seanse na bezpłatne zaproszenia, każdy dla około 250 - 300 widzów, za które spółki miejskie: MPWiK, MPEC i 3 sponsorów prywatnych zapłaciło w sumie 7, 5 tysiąca zł. Jednym z gości pokazu był prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, wzruszony filmem Krauzego.


Trzylatek poszedł w miasto

cz, 29 września 2016 10:24

Młoda kobieta zauważyła samotnie idącego jedną z miejskich ulic 3-letniego chłopca. Zaalarmowani policjanci dziecko przekazali pod opiekę pogotowia, a sami zaczęli szukać rodziców. Po godzinie odnaleźli matkę malucha. Okazało się, że zostawiła ona syna pod opieką dziadka, a chłopiec sam wyszedł z mieszkania.


Na głodowej pensji z budżetu miasta

cz, 29 września 2016 09:04

185 pracowników ratusza i ujmowanych w budżecie miasta jednostek takich jak przedszkola, szkoły czy placówki kultury i sportu od 1 stycznia 2017 roku roku będzie musiało mieć podniesione pensje w związku ze wzrostem minimalnego wynagrodzenia w kraju. Na podwyżki dla nich potrzeba ćwierć miliona złotych, ale kierownicy wielu placówek zwracają uwagę, na konieczność podwyżek także pozostałych pracowników, bo pensje tych z najniższymi kwalifikacjami i nowo przyjmowanych w wielu miejscach zrównują się ze specjalistami z wyższym wykształceniem i wieloletnim stażem pracy.


Alkoholowe zasady bez zmian

Sesja Rady Miasta
śr, 28 września 2016 14:14

Rada Miejska Łomży odrzuciła wniosek grupy radnych dotyczący dopisania odcinka ulicy Polowej (do Alei Legionów) do spisu ulic na których alkohol można sprzedać w odległości 30, a nie 90 metrów od granicy obiektów chronionych – takich jak szkoła czy kościół. Przeciwko zmianom protestowały Wyższe Seminarium Duchowne i społeczność Szkół Katolickich w pobliżu których znajduje się lokal gastronomiczny, którego dotyczyć miałby zmiany uchwały.


Radna Gorzoch, wiceprzewodniczący Mieczkowski

Janusz Mieczkowski, wiceprzewodniczący Rady Miasta
śr, 28 września 2016 12:51

Irena Anna Gorzoch, emerytowana, ale jak podkreślała czynna zawodowo położna, została nową miejską radną. W środę złożyła ślubowanie i objęła mandat zwolniony przez byłą wiceprzewodniczącą Bogumiłę Olbryś. Gorzoch zajęła miejsce Olbryś w radzie, a miejsce Olbryś w prezydium zajął radny Janusz Mieczkowski z PiS, który był jedynym zgłoszonym kandydatem na nowego wiceprzewodniczącego Rady Miasta.
- Obiecuję, że będę starał się tę funkcję sprawować godnie, dbając przede wszystkim o interesy mieszkańców miasta – mówił Mieczkowski po wygraniu wyborów.


„Smoleńsk” w Łomży... bedzie jeszcze można zobaczyć

Radny Maciej Borysewicz
śr, 28 września 2016 12:28

Na dwie środowe projekcje filmu „Smoleńsk” w reżyserii Antoniego Krauzego bezpłatne bilety kolportowane przez ratusz rozeszły się w 40 minut. Wejściówki w poniedziałek z samego rana zaczął rozprowadzać wydział komunikacji medialnej i promocji ratusza i choć zgodnie z zasadami mieszkańcy mogli odbierać maksymalnie po dwie wejściówki... już po ósmej biletów nie było.
Teraz ratusz zapowiada ponowną akcję przed seansami planowanymi na 17 października. Tym razem dostępne dla mieszkańców będą wszystkie bilety - tj. około 640. Temat filmu pojawił się także podczas obrad dzisiejszej sesji Rady Miasta.


Jesienny weekend w Dreźnie – co warto zobaczyć?

Frauenkirche
śr, 28 września 2016 09:13

Położone zaledwie 100 km od granicy z Polską Drezno rzadko bywa celem podróży dla polskich turystów. Tymczasem to duże niemieckie miasto nad Łabą ma do zaoferowania całą masę atrakcji, w tym przepiękną barokową starówkę, ze względu na którą o Dreźnie mówi się „Florencja północy”. Zaletą Drezna jest to, że na jego zwiedzanie wystarcza weekend, a ciepłe jesienne dni nadają się na to idealnie!


CBA na tropie łomżyńskich afer

śr, 28 września 2016 09:10

Centralne Biuro Antykorupcyjne zażądało od miasta kolejnych informacji i dokumentów dotyczących tropionych przez jej agentów afer. Pierwsza z nich to tzw. „afera śmieciowa”, druga związana jest ze śledztwem prowadzonym pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Olsztynie i dotyczy władz miasta obecnej kadencji samorządu. CBA zażądało list obecności na wszystkich sesjach Rady Miejskiej w Łomży oraz list obecności na poszczególnych komisjach Rady Miejskiej w Łomży, jakie odbyły się w okresie od 1 października 2014 r. do 30 czerwca 2015 r.


W kolejce po dach nad głową

Budowany blok komunalny przy ul. Kamiennej
śr, 28 września 2016 08:12

- W tegorocznym budżecie miasta Łomża zapisana jest kwota 113 tys. zł na wypłatę odszkodowań pod orzeczone wyroki sądowe za niezapewnienie mieszkań socjalnych - informuje inspektor Łukasz Czech z Urzędu Miejskiego. - W pierwszym półroczu 2016 roku wypłacono 31 tysięcy 383 zł 84 gr za 16 lokali, należących do Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Miasto Łomża wypłaca rocznie przeważnie około 60 tys. zł za niedostarczenie mieszkań socjalnych.


Determinacja w PiS do likwidacji gimnazjów jest duża

wt, 27 września 2016 15:56

- „Nie trzeba konfrontacji rząd – samorząd” – mówił wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski usiłując uspokoić gorącą dyskusję jaka wywiązała się na temat wprowadzonych i planowanych zmian w systemie oświaty. Dyskusja odbyła się na forum Związku Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego, które z udziałem m.in. wojewody i podlaskiej kurator oświaty, rozpoczęło się w Grzymałach Szczepankowskich pod Łomżą. Blisko setka wójtów i burmistrzów mniejszych miast usiłowała dociec jak będzie wyglądało zapowiadane wygaszanie gimnazjów, czy gminy otrzymają pieniądze na planowane zamiany, które - jak zgodnie wszyscy podkreślali - będą niosły gigantyczne skutki.
- Czy nasze państwo stać na takie zmiany – pytał Krzysztof Radziszewski, wójt Perlejewa, którego wypowiedź, że kuratora oświaty została przywieziona w teczce, a wójtów „wybrali ludzie” podniosła polityczne ciśnienie na sali.


Ruszyła kolejna akcja modowa w Galerii Bursztynowej!

Agata Bałdyga
wt, 27 września 2016 14:00

Galeria Bursztynowa wybierze aż 8 osób, które będą mogły bezpłatnie skorzystać z porad stylistki oraz zrobić jesienne zakupy pod okiem specjalisty modowego.
Jeżeli chcesz dobrać odpowiednie fasony do swojej figury i podkreślić jej atuty oraz przede wszystkim zrobić udane zakupy pod okiem specjalisty i na miarę możliwości portfela, zapisz się już dziś na BEZPŁATNE PORADY I ZAKUPY ZE STYLISTKĄ AGATĄ BAŁDYGĄ!


W poszukiwaniu wrażeń - skok spadochronowy

wt, 27 września 2016 12:02

Poszukiwanie mocnych wrażeń to jedna z potrzeb człowieka. Dlatego też ludzie wspinają się, potrzebują prędkości, skrajnych emocji. Mocna dawka adrenaliny sprawia, że krew mocno pulsuje w żyłach, daje radość i sprawia, że chce się żyć. Z rozwojem technologii człowiek stwarza sobie coraz to nowe możliwości doświadczenia tych niesamowitych uczuć. Na pewno jednym z niezapomnianych przeżyć, którego wspomnienia pozostają w ludzkim umyśle na zawsze jest skok spadochronowy.


ARR w Łomży nie dostała kasy od Sejmiku

wt, 27 września 2016 10:14

300 tysięcy złotych pomocy chciał przekazać marszałek województwa Agencji Rozwoju Regionalnego w Łomży, która w niemal 85% należy do samorządu województwa. Pieniądze zgodnie z wnioskiem nowego prezesa spółki Adama Frankowskiego, który do stycznia był z-cą dyrektora łomżyńskiego ARiMR, miały iść przede wszystkim na rozszerzenia działalności o świadczenie usług w zakresie kompleksowej obsługi rolników. Pieniędzy spółka jednak nie dostała.


Potrącenie rowerzysty

Mijesce zdarzenia
wt, 27 września 2016 09:12

54-letni rowerzysta z obrażeniami ciała trafił do szpitala po tym, gdy został zahaczony lusterkiem przez śmieciarkę. Do zdarzenia doszło ok. 7.30 na ul. Przykoszarowej w Łomży.


« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0