poniedziałek, 08 lutego 2016 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Puzzle Bagińskiego

Mieczysław Bagiński
pt, 05 lutego 2016 14:04

- Instalowanie kogokolwiek z zewnątrz jest odbieraniem podmiotowości mieszkańcom tego regionu – mówił Mieczysław Bagiński, kandydat na senatora w marcowych wyborach uzupełniających zgłoszony przez Polskie Stronnictwo Ludowe, a popierany także przez Platformę Obywatelską, .Nowoczesną Ryszarda Petru oraz, jak mówił Mieczysław Baszko, szef PSL w województwie, także przez Sojusz Lewicy Demokratycznej.
Głównym konkurentem Bagińskiego do fotela senatora jest zgłoszona przez Prawo i Sprawiedliwość Maria Anders i to właśnie to Bagiński nazywa „karykaturą demokracji”. - Po to są okręgi jednomandatowe, aby każdy region miał tam swoją buzię – mówił Bagiński.


Zwolnienia w ARiMR. Ci których nie było dostaną je pocztą

pt, 05 lutego 2016 13:12

W czwartek w całej Polsce odwołanych zostało 230 kierowników Biur Powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Reszta 74 osoby – na skutek usprawiedliwionej nieobecności – otrzyma decyzje drogą pocztową – odpowiada na nasze pytania Agnieszka Szymańska rzecznik ARiMR.
Wczoraj w oddziale Agencji w Łomży, tak jak w 15. pozostałych oddziałach wojewódzkich ARiMR zaproszonym na spotkanie kierownikom biur powiatowych wręczano odwołania z zajmowanych stanowisk. Władze oddziału Agencji nie chciały na ten temat się wypowiadać odsyłając do centrali. Ta dziś potwierdziła, że wczoraj odwoływano kierowników w całej Polsce.


Narew bez rozlewisk to znak...

Narew
pt, 05 lutego 2016 12:57

Poziom Narwi w ciągu ostatnich trzech dni wzrósł o 20 cm. Dziś rano rzeka w okolicach Łomży osiągnęła pułap 204 cm. To dokładnie tyle ile wynosi średni jej poziom z wielolecia.
- Tyle tylko, że „normalnie” o tej porze roku powinno być jeszcze o jakieś 150 cm więcej – mówi Mariusz Sachmaciński, dyrektor Łomżyńskiego parku Krajobrazowego Doliny Narwi. - Od kilku lat nie ma jesiennych rozlewisk i wszystko wskazuje, że po raz kolejny nie będzie też ich wiosną. Środowisko nam się zmienia. To efekt ocieplenia klimatu.


Wypadek na skrzyżowaniu w Chojnach

pt, 05 lutego 2016 12:47

Jedna osoba została ranna w wypadku jaki wydarzył się ok. 12. w Chojnach na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 61 z drogą prowadząca od Nowogrodu do Śniadowa. Kierowca dostawczego mercedesa nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu skodzie, która uderzając w jego bok doprowadziła do wywrócenia się mercedesa.


MPEC zatrudnia

pt, 05 lutego 2016 09:27

Wzrost zatrudniania w Miejskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Łomży jest spowodowany „zmianą zarządu, pracami sezonowymi i pomocą przy pracach administracyjno-prawnych” - przekazał zarząd firmy w odpowiedzi na nasze pytania.
W ubiegłym roku „średnie zatrudnienie” w MPEC wynosiło 136,25 osoby. Teraz pracuje się tu już na 139,25 etatach, a zgodnie z planami zarządu w tym roku zatrudnienie ma wzrosnąć do 141 etatów.


Trzeci budżet obywatelski startuje

pt, 05 lutego 2016 09:05

Do 16 lutego mieszkańcy Łomży mogą zgłaszać zadania do trzeciej już edycji budżetu obywatelskiego. Muszą to być tzw. projekty „twarde” czyli polegać na budowie lub innych robotach budowlanych dotyczących elementu ogólnodostępnej infrastruktury miejskiej. Koszt realizacji pojedynczego projektu nie może przekroczyć kwoty 150 tys. zł brutto.
Tym razem do dyspozycji mieszkańców władze oddały 1,1 mln zł, czyli ok. 0,3% budżetu miasta.


Zima zaskoczyła...

pt, 05 lutego 2016 08:26

Wieczorne opady śniegu po raz kolejny tej zimy zaskoczyły kierowców. Na Alei Piłsudskiego kierowca osobowego forda dojeżdżając do ronda Solidarności nie wyhamował na śliskiej drodze i uderzył w tył hamującego opla, który z kolei uderzył w poprzedzającego go seata. Jedna osoba została zabrana do szpitala.


Najlepsi strzelcy karnawału 2016: Gadomska i Maliszewski

Zwycięzcy na strzelnicy Fortu III: Elżbieta Gadomska i Marek Maliszewski (fot. Mirosław R. Derewońko)
cz, 04 lutego 2016 16:50

- Jestem przemiło zaskoczona i usatysfakcjonowana, że zdobyłam 48 punktów podczas zawodów strzeleckich na strzelnicy Fortu III w Piątnicy – cieszyła się z przyjaciółmi i sympatykami Wojska Polskiego w Łomży Elżbieta Gadomska, zwyciężczyni VII Karnawałowego Rautu Fortecznego i szefowa Piekarni Okruszek w Łomży. - Cieszę się tym bardziej, że nie byłam wyspana, bo dziś w nocy do rana smażyłam z pracownikami ponad 60 tysięcy pączków na tłusty czwartek. Nie ćwiczę, ponieważ za pistolet chwytam okazjonalnie raz do roku podczas imprez Stowarzyszenia Klub Fort.
- Nie wierzę..., to niemożliwe! – wykrzykiwał zdumiony swoim zwycięstwem w kategorii panów i w klasyfikacji ogólnej 35 zawodniczek i zawodników Marek Maliszewski. Wydawca i fotoreporter portalu 4lomza.pl w czasie trzech strzałów próbnych trafił na tarczy w dziesiątki, zaś w rywalizacji na pięć strzałów miał cztery dziesiątki (środek tarczy) i jedną dziewiątkę, czyli łącznie 49 punktów.


Kierownicy zwolnieni w Agencji

cz, 04 lutego 2016 11:58

Kierownicy biur powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zostali odwołani – wynika z naszych nieoficjalnych informacji. Spotkanie na które zaproszono ich do łomżyńskiego oddziału ARiMR było bardzo krótkie. Takie same spotkania jak w biurowcu przy ul. Nowej 2 w Łomży odbyły się w tym samym czasie – o godz. 11. także w pozostałych 15. oddziałach wojewódzkich ARiMR w Polsce. Wszędzie zaproszonym kierownikom miano wręczać odwołania z funkcji.


Namiastka zimowego szaleństwa

Stok w Rybnie - strona internetowa
cz, 04 lutego 2016 10:43

Raczej wiosenna niż zimowa pogoda, z temperaturą powietrza sięgająca we wtorek 9°C sprawiła, że niewielkie pokłady śniegu w regionie stopniały do reszty. Właściwie śnieg w okolicy został tylko na stoku w Rybnie. Jak się okazuje jest go tu jeszcze tyle, że można jeździć na nartach. Właściciele przygotowują się do włączenia wyciągów, aby na nartach można było jeździć tu dziś, jutro, a najprawdopodobniej także w weekend.


Dachowanie na Legionów

cz, 04 lutego 2016 09:51

Renault clio uderzyło w bok fiata doblo przewracając go na dach. Do zdarzenia doszło około godz. 9. na skrzyżowaniu ulicy Alei Legionów z ul. Przykoszarową. Na szczęście nikomu z jadących samochodami nic się nie stało. Są natomiast utrudnienia w ruchu.


Ziemia rolna tylko dla...

Pole
cz, 04 lutego 2016 09:41

Proponowane przez PiS przepisy spowodują, że nacjonalizacja ziemi rolnej będzie możliwa niemal w każdej sytuacji, gdy zmienia ona właściciela, również przy dziedziczeniu – alarmują na łamach „Rzeczpospolitej” adwokaci Józef Forystek i Agnieszka Wojciechowska. W ich ocenie przygotowany projekt nowelizacji ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego uderza nie tyle w cudzoziemców, którzy jeżeli mieli taki zamiar, to już dawno kupili ziemię w Polsce, ile przede wszystkim w naszych rolników.


Agencja zwołuje kierowników

cz, 04 lutego 2016 09:21

W Polsce jest 314 powiatów. W każdym z nich działa powiatowe biuro Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, na którego czele stoi kierownik. Dziś wszyscy kierowcy ze wszystkich powiatowych biur ARiMR zostali zaproszeni na spotkania do wojewódzkich central. W całym kraju rozpoczną się ona o tej samej godzinie... Kierownicy obawiają się, że w trakcie nard otrzymają wypowiedzenia z pracy.


To najsłodszy dzień w roku - dziś tłusty czwartek

Jacek Szymański i pączki
cz, 04 lutego 2016 08:38

„Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła” - to staropolskie porzekadło przypomina, że nadszedł ostatni przed Wielkim Postem czwartek karnawału. Tradycyjne w Polsce święto pączków i faworków. Z przeprowadzonej dwa lata temu sondy „ile pączków trzeba zjeść w Tłusty Czartek?” wynika, że ponad 40% czytelników twierdzi, że minimum jeden, a kolejne 47% że więcej.


Ferie w bibliotece

cz, 04 lutego 2016 08:26

Młodsze i starsze dzieci spędzają ferie na codziennych zajęciach w Oddziale dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży. Gry, zabawy integracyjne, zajęcia plastyczne, czytanie bajek i spotkania z ciekawymi ludźmi sprawiają, że maluchy nie narzekają na nudę, a przyjemnie spędzając czas również uczą się i rozwijają.
– Najfajniejsze są zabawy z paniami i zajęcia! – mówią zgodnie 4-letnia Andżelika i 5-letnia Ania.
– Co można robić w domu, tylko komputer? – dodaje 11-letni Dominik. – Komputer nie jest ważniejszy od przyjaciela czy koleżanki, dlatego wolę przychodzić tutaj!


Szybki za kierownicą TIRa

fot. KWP Białystok
śr, 03 lutego 2016 13:44

Po godzinie 7. rano patrol drogówki na krajowej 64 w Wiźnie zauważył poruszającego się z dużą prędkością tira. Videorejestrator zarejestrował, że auto jedzie 86 km/h tj. o 36 km/h za dużo jak na jazdę w terenie zabudowanym. Po zatrzymaniu i dokładnej kontroli 29-letniego kierowcy okazało się, że nie jest to jego pierwsze przekroczenie prędkości. W listopadzie decyzją starosty mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy na okres 3 miesięcy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50km/h. Poprzednim razem kierował jednak samochodem osobowym.


Artystyczne ferie z Mobilną Wioską Tematyczną

śr, 03 lutego 2016 11:05

Mobilna Wioska Tematyczna „Kurpiowskie rozmaitości” zorganizowała artystyczne ferie w Domku Pastora. Zajęcia podzielone były na dwie grupy wiekowe, z zajęciami dostosowanymi do wieku i możliwości uczestników.
- Uczestników może nie było zbyt dużo, ale za to byli bardzo kreatywni i ambitni – podkreśla Dorota Górska.


Ferie z Bursztynową. Bawimy się, uczymy i wygrywamy nagrody!

śr, 03 lutego 2016 09:12

Galeria Bursztynowa zaprasza całe rodziny do udziału w atrakcjach przygotowanych z okazji zimowego wypoczynku. Na najmłodszych będą czekały m.in. interaktywny kącik i zabawy konstrukcyjne. Natomiast, dorośli zmierzą się w konkurencjach sportowych, w których do wygrania będzie rower stacjonarny oraz wiele innych nagród.


Niebezpieczna 61-ka

fot. KWP Białystok
śr, 03 lutego 2016 08:22

W ubiegłym roku tylko na odcinku w województwie podlaskim biegnącej przez Łomżę drogi krajowej nr 61 wydarzyło się 480 zdarzeń drogowych. W tej grupie było 36 wypadków w których 6 osób zginęło a 42 osoby zostały ranne. Policjanci alarmują, że w ciągu roku odnotowali tu wzrost zdarzeń drogowych aż o ponad 7%. Biorąc pod uwagę wysoki wskaźnik zdarzeń w ruchu drogowym na tej trasie policjanci od poniedziałku prowadzą na terenie trzech powiatów, przez które przebiega DK61 tj. łomżyńskiego, kolneńskiego i grajewskiego długoterminowe działania pod nazwą „Bezpieczna 61-ka”. Mają on na celu zdecydowane przeciwdziałanie niepożądanym zjawiskom na drodze oraz poprawę bezpieczeństwa poprzez ograniczenie liczby wypadków drogowych i ich skutków. Tylko pierwszego dnia nałożyli 27 mandatów na łączną kwotę 4650 zł z czego większość stanowiły mandaty za przekroczenie dozwolonej prędkości jazdy.


Mapa zagrożeń bezpieczeństwa ma ułatwić walkę z przestępczością

śr, 03 lutego 2016 08:08

W formie graficznej i opisowej będą prezentowane na stronach policji dane na temat przestępstw, wykroczeń, wypadków i kolizji, do jakich doszło w Polsce, w poszczególnych województwach i powiatach, a może nawet i gminach. Pomysł dotarł i do Łomży, gdzie w sali konferencyjnej ratusza ponad 60 osób, głównie ze służb mundurowych i urzędniczych, wysłuchało prezentacji komendanta miejskiego policji Jacka Adamskiego podczas inauguracji lokalnych konsultacji społecznych, żeby zachęcać mieszkańców miasta i powiatu łomżyńskiego do współpracy przy lokalizacji zagrożenia.


« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0