środa, 27 sierpnia 2014 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Nie tylko synowa

śr, 27 sierpnia 2014 17:19

Do kwestii zatrudnienia synowej wiceprezydenta, podczas środowej sesji powróciła radna Bernadeta Krynicka. Pytała czy prawdą jest, że do 1 września ma zacząć pracę w miejskiej spółce. Ponaglany zastępca prezydenta Beniamin Dobosz nie odpowiedział na to pytanie. Mówił, że dotyczy ono spraw personalnych, i że odpowiedzi radnej na piśmie udzielą te instytucje. Jednocześnie wiceprezydent zapewniał, że przy zatrudnianiu nowych pracowników w ratuszu i miejskich instytucjach nie ma nepotyzmu ani kumoterstwa.


Nie będzie obniżki pensji prezydenta Łomży!

Sesja Rady Miasta
śr, 27 sierpnia 2014 11:12

Radni Łomży nie będą obcinać pensji prezydenta Mieczysława Czerniawskiego. Wniosek złożony przez Komisję Rewizyjną o obniżenie prezydenckich poborów z 12 tys 362 zł do 10 tys. 600 zł miesięcznie nie uzyskał poparcia większości radnych i punkt dotyczący tego wniosku nawet nie został wprowadzony jako odrębny pod obrady na dzisiejszą sesję Rady Miasta. Za jego wprowadzeniem głosowało 9 radnych, 10 było przeciwko, a 4 się wstrzymało.


Jedna zostaje w ratuszu, druga nie...

śr, 27 sierpnia 2014 10:01

Po publikacji artykułu pt. „Czy synowa prezydenta straci pracę w ratuszu?” dziś ratusz odpowiedział na zadane ponad dwa tygodnie temu pytania w sprawie pracowników zlikwidowanego Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Łomży. Anna Sobocińska rzeczniczka prezydenta Łomży poinformowała, że jedna z byłych pracownic LPI została przesunięta do Powiatowego Zespołu Orzekania o Stopniu Niepełnosprawności, a z drugą „zostaje rozwiązana umowa o pracę za porozumieniem stron”.


Od poniedziałku wszyscy z odblaskiem

śr, 27 sierpnia 2014 09:30

Zmieniają się przepisów dotyczące obowiązku noszenia elementów odblaskowych. Dotychczas przepisy nakazywały ich używanie poza terenem zabudowanym dzieciom do 15 roku życia, a od poniedziałku 1 września takie elementy odblaskowe muszą mieć wszyscy piesi poruszający się poza terenem zabudowanym.
Policjanci zwracają uwagę, że pieszy, który porusza się po ciemnej drodze bez odblasków, tak naprawdę jest niewidoczny. W 2013 roku zaistniało 187 wypadków z udziałem pieszych, z czego 65 pieszych było sprawcami tych zdarzeń. W wyniku tych wypadków zginęły 23 osoby a 44 zostały ranne.


Jak prezydent z wójtem...

śr, 27 sierpnia 2014 08:17

Niepoważne traktowanie partnerów z gmin łomżyńskich, brak kosztorysu planowanej na ponad 9 mln zł kompostowni w Zakładzie Przetwarzania i Unieszkodliwiania Odpadów w Czartorii oraz nieobecność na spotkaniu prezydenta lub wiceprezydenta Łomży – oto powtarzające się zarzuty, jakie kilkunastu wójtów stawiało w trakcie wczorajszego dwugodzinnego spotkania w łomżyńskim ratuszu. - Z powodu nieobecności panów prezydentów mam zaszczyt powitać państwa... – próbował ratować marną sytuację Arkadiusz Kułaga, dyrektor Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży, którego urażeni lekceważeniem przez władze miasta Łomża wójtowie okrzyknęli „czwartym prezydentem”. - Ale proszę mnie zrozumieć: nie czuję się upoważniony, aby całe spotkanie poprowadzić. My nie jesteśmy pracownikami decyzyjnymi, tylko podwładnymi...


Pytania o budżet obywatelski

wt, 26 sierpnia 2014 17:01

Ostatnie dni na zgłaszanie zadań do Budżetu Obywatelskiego Łomży na 2015 rok. Do piątku (29 sierpnia) do godz. 15.30 pomysły na małe inwestycje w mieście mogą zgłaszać sami mieszkańcy Łomży. Do zagospodarowania jest – według propozycji prezydenta Mieczysława Czerniawskiego – 1 milion złotych, przy czym pojedyncza inwestycja może kosztować maksymalnie 150 tys zł. Oto przygotowana przez miejskich urzędników lista najczęściej zadawanych pytań wraz z odpowiedziami w sprawie projektów budżetu obywatelskiego Łomży.


Czy synowa prezydenta straci pracę w ratuszu?

wt, 26 sierpnia 2014 16:51

Rok wcześniej niż planowano w łomżyńskim ratuszu przestał działać Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich. Punkt działał przez dwa lata na mocy porozumienia prezydenta miasta z marszałkiem województwa. Pracowały w nim dwie urzędniczki. Co się z nimi stało? – o to dwa tygodnie temu (12 sierpnia br.) zapytaliśmy w ratuszu. Niestety dotychczas nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Być może dlatego, że jedną z nich była – co ujawniła radna Bernadeta Krynicka - synowa zastępcy prezydenta Łomży.


Scalenia w rejonie Szosy Zambrowskiej i Zawadzkiej jeszcze nie będzie

Proponowany podział działek
wt, 26 sierpnia 2014 14:03

Z najbliższej sesji Rady Miasta prezydent ma wycofać skierowany tam projekt uchwały w sprawie scalenia i podziału nieruchomości położonych pomiędzy ulicami: Zawadzka, Sikorskiego, Szosa Zambrowska i Księżnej Anny. Poinformowano o tym podczas poniedziałkowego posiedzenia Komisja Rozwoju Przedsiębiorczości i Zagospodarowania Przestrzennego, która miała przyjąć opinię w tej sprawie.
Przypomnijmy scalenie działek w tej części miasta zakłada przyjęty 11 lat temu plan zagospodarowania przestrzennego, a sam proces scalania „na wniosek mieszkańców” rozpoczęto ponad 4 lata temu.


RIO o „aferze śmieciowej”: umowa MPKGiM z ostrołęcką MPK była obustronnie korzystna

wt, 26 sierpnia 2014 10:55

„Realizacja (umowy MPGKiM z MPK w Ostrołęce – dop. red.) jest obustronnie korzystna i nie miała na celu tylko i wyłącznie przyjęcia materiału i jego ostatecznej utylizacji...” a także pozyskanie kompostu na rekultywację starego składowiska śmieci – uznał rzecznik dyscypliny finansów publicznych przy Regionalnej Izbie Obrachunkowej, umarzając „ze względu na brak znamion czynu karalnego” postępowanie wobec Arkadiusza Kułagi, dyrektora Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży, w związku z umową zawartą w październiku 2011 roku przez MPGKiM z firmą MPK Sp. z o.o. z Ostrołęki na przyjmowanie odpadów na składowisko w Czartorii.


Poeta – powstaniec z Łomży rodem

wt, 26 sierpnia 2014 10:46

Urodził się w Łomży i nigdy nie zapomniał o swym rodzinnym mieście. Pracował w Polskim Radiu w Warszawie – to on 1 września 1939 r. odczytał Polakom orędzie prezydenta Mościckiego. W czasie wojny był żołnierzem Armii Krajowej i podobnie jak inni, doskonale zapowiadający się młodzi poeci z pokolenia Kolumbów: Krzysztof Kamil Baczyński, Tadeusz Gajcy czy Zdzisław Stroiński, walczył i zginął w powstaniu warszawskim.
Dziś mija 70 rocznica śmierci Juliusza Krzyżewskiego, a w styczniu przyszłego roku będziemy obchodzić 100 rocznicę urodzin tego żołnierza, poety i patrioty.


Łomży ubywa coraz szybciej

wt, 26 sierpnia 2014 08:16

60 tysięcy 197 mieszkańców – tylu miała Łomża 30 czerwca tego roku. To o niemal 300 osób mniej niż 31 grudnia 2013 roku i półtora tysiąca mniej niż w 2010 roku. Takie dane dotyczące liczby mieszkańców Łomży można wyczytać z publikowanych kwartalnie raportów Państwowej Komisji Wyborczej dotyczących rejestru wyborców, czyli osób mogących głosować. Tych w mieście jest poniżej 50 tysięcy.


Komunikat Komisarza Wyborczego w Łomży

pon, 25 sierpnia 2014 13:14

Komunikat Komisarza Wyborczego w Łomży z dnia 25 sierpnia 2014 r o miejscu i czasie przyjmowania zawiadomień o utworzeniu komitetów wyborczych.


Odnaleźli topielca

pon, 25 sierpnia 2014 12:35

Tuż przed południem strażacy ze specjalistycznej grupy wodno-nurkowej Łomża wyłowili z Narwi ciało wędkarza, który wczoraj późnym wieczorem został porwany przez nurt rzeki. Jak przekazuje dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Łomży ciało mężczyzny znajdowało się około 50 metrów od miejsca wskazanego przez świadka wypadku i było na głębokości około 8 metrów.


Przeprowadzka jeszcze w tym roku

Kwiecień 2014r. Miejskie uroczystości otwarcia hali targowej przy ul. Sikorskiego
pon, 25 sierpnia 2014 12:01

Strażnicy miejscy do nowej hali targowej przeprowadzą się jeszcze w tym roku. Tak zapowiada Anna Sobocińska, rzeczniczka prezydenta Łomży. Po czterech miesiącach od przecięcia wstęgi i poświęcenia nowej hali i dwóch tygodniach zastanawiania się nad odpowiedzią na pytania czy? i kiedy? będzie przeprowadzka do niej strażników miejskich ratusz podał, że „obecnie trwa kalkulacja kosztów, które należy ponieść, by wyposażyć pomieszczenia hali i zaadaptować je do potrzeb strażników.”


Pijani i szybcy...

pon, 25 sierpnia 2014 11:15

Ponad półtora promila alkoholu w organizmie miał 26-letni kierowca volkswagena turan, którego za nadmierną prędkość zatrzymali policjanci w Łomży. Mężczyzna w niedzielę ulicą Wojska Polskiego pędził z prędkością o 42 km/h wyższą od obowiązującej. Po zatrzymaniu auta okazało się, że przekroczenie prędkość to nie największy problem kierowcy, który jechał pijany.


Dziecko zginęło pod kołami maszyny

pon, 25 sierpnia 2014 10:46

Mała dziewczynka zmarła w wyniku obrażeń jakich doznała na skutek upadku wprost pod koła jadącej maszyny rolniczej. Do tragicznego wypadku doszło we wsi Czerwone pod Kolnem. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 6-letnia dziewczynka przypadkowo włączyła bieg wsteczny w ładowarce, na której siedziała.


Areszt za spowodowanie śmiertelnego wypadku

fot. KWP Białystok
pon, 25 sierpnia 2014 10:38

Sprawca śmiertelnego wypadku w Szczuczynie został osadzony na trzy miesiące w areszcie tymczasowym. Mężczyzna kierując samochodem ciężarowym w środę najechał na tył jadącej przed nim skody spychając ją wprost pod koła ciężarówki jadącej w przeciwnym kierunku. Kierujący skodą fabią 45-latek nie miał szans na przeżycie.


Najlepsza nalewka z Łomży

Wiesław Grzymała
pon, 25 sierpnia 2014 09:53

Na długie i chłodne jesienne wieczory najlepsza jest nalewka na miodzie z cytryną. Tak podawali dziadek i babcia... Dziś nalewki przeżywają prawdziwy renesans, a przy okazji miodowych „dożynek” organizowane są konkursy na najlepsze trunki. W Łomży z nalewki na miodzie z cytryną słynie pszczelarz Wiesław Grzymała. W tym roku jego nalewka znowu wygrała konkurs podczas XV Biesiady Miodowej w Tykocinie.


Bój o prezydenckie 1762 złote

pon, 25 sierpnia 2014 09:10

10. punktów za które prezydent Łomży powinien mieć obniżone wynagrodzenie sformowała Komisja Rewizyjna Rady Miast. Jej wniosek w sprawie obniżenia wynagrodzenia prezydentowi Mieczysławowi Czerniawskiemu trafił już od radnych miasta. Komisja chce obniżyć prezydencką pensję do 10 tys. 600 zł miesięcznie już od 1 września 2014 roku. Dziś prezydent zarabia 12362 zł.


Zginął po zderzeniu z jelczem

nie, 24 sierpnia 2014 11:50

50-letni kierujący mieszkaniec Łomży zmarł w szpitalu, w skutek obrażeń jakich doznał po zderzeniu się kierowanej przez niego toyoty z jelczem. Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w sobotę około godziny 15.20 na drodze krajowej numer 66 Zambrów - Wysokie Mazowieckie, w rejonie miejscowości Wdziękoń Drugi.


« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0