środa, 23 kwietnia 2014 napisz DONOS@
140418101259.gif
Wyszukiwarka
Wczytanie

Ścigacze na obwodnicy Stawisk

fot. KWP Białystok
śr, 23 kwietnia 2014 13:16

Dwóch motocyklistów, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o 103 km/h, najpierw nagrali, a później zatrzymali policjanci na obwodnicy Stawisk. Okazało się, że to ojciec z synem. Świąteczna motocyklowa przejażdżka zakończyła się dla nich utratą praw jazdy i skierowaniem wniosków do sądu o ukaranie. 49 i 25-latkowi grozi grzywna do 5 tysięcy złotych i nawet zakaz prowadzenia pojazdów.


Po Łomży jeździ się łatwiej

śr, 23 kwietnia 2014 13:02

Łomżyński WORD zajął drugie miejsce w kraju pod względem zdawania egzaminów praktycznych na prawo jazdy kategorii B. Blisko połowa kandydatów na kierowców egzamin zdawała za pierwszym razem. Jak wynika z zestawienie opublikowanego przez Ogólnopolską Izbę Gospodarczą Ośrodków Szkolenia Kierowców zdawalność „jazdy” w Łomży wyniosła w ubiegłym roku 46,1%, podczas gdy np. w Warszawie 31,4%, a w Białymstoku 28,3%, a „najgorszych WORD-ach niewiele ponad 20%.
- My stale jesteśmy „na pudle” w tym zestawieniu, bo po Łomży naprawdę jeździ się łatwiej niż po większości innych miast, nie tylko większych od nas – mówi Mirosław Oliferuk, dyrektor WORD Łomża.


Wypadek bez kasku. Motocyklista w stanie ciężkim.

fot. KWP Białystok
śr, 23 kwietnia 2014 12:00

18-letni kierowca motocykla jadąc drogą podporządkowaną najprawdopodobniej nie zastosował się do znaku „stop” i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu nadjeżdżającemu seatowi. W wyniku zderzenia kierujący jednośladem nastolatek w ciężkim stanie został przewieziony do szpitala.


Kłamca lustracyjny straci mandat?

śr, 23 kwietnia 2014 08:58

Radni gminy Łomża mają dziś zając się wygaszeniem mandatu radnego gminy, który ponad pół roku temu wyrokiem sądowym został prawomocnie skazany za kłamstwo lustracyjne, czyli zataił informację o swojej współpracy ze służbą bezpieczeństwa w czasach komunistycznych. Taki punkt w porządku obrad Rady Gminy był już na początku marca, ale został przez większość rady wykreślony. To po tym zdarzeniu Wojewoda Podlaski Maciej Żywno wezwał Radę Gminy Łomża do wygaszenia tego mandatu grożąc, że jeśli nie zrobi tego Rada mandat radnego kłamcy lustracyjnego wygasi on sam.


Lista projektów obywatelskich ułożona

śr, 23 kwietnia 2014 08:25

Około 1,7 mln złotych warte są projekty, które trafić mają pod ocenę i wybór mieszkańców w ranach realizowanego po raz pierwszy w Łomży budżetu obywatelskiego. Zespół Koordynujący zatwierdził listę zadań, których realizacja byłaby możliwa jeszcze w tym roku w ramach wydzielonych z budżetu Łomży na ten cel 300 tys zł do budżetu obywatelskiego. Z 35 zgłoszonych pozostało 28 projektów – cztery całkowicie wyleciały, a pięć innych zgrupowano w dwa nowe.


Korek od Łomży przez Piątnicę

Kolizja przed mostem Hubala
wt, 22 kwietnia 2014 12:58

Znaczna część Łomży i niemal cała Piątnica została zablokowana po wypadku do jakiego doszło przed południem na moście Hubala. Jadące z Piątnicy do Łomży przez nowy most daewoo tico uderzyło w tył samochodu ciężarowego. Po wypadku kierowca tico – starszy mężczyzna na badania trafił do szpitala, ale też zablokowano całkowicie ruch na tym moście.


Most w Nowogrodzie zamknięty na tydzień

Remontowany most w Nowogrodzie
wt, 22 kwietnia 2014 10:44

Przez tydzień począwszy od jutra (środy 23, kwietnia) kierowcy nie będą mogli przejechać przez most Narwi w Nowogrodzie. Most zamykany jest w związku z remontem jakiemu poddawany jest już od kilku miesięcy. Od czasu jego rozpoczęcia, za wyjątkiem tygodnia na przełomie listopada o grudnia ubiegłego roku gdy także całkowicie go zamknięto, ruch na moście odbywa się wahadłowo. Zgodnie z planem most ma być zamknięty od przyszłego wtorków włącznie z nim, a cały remont ma zakończyć się w październiku.


Nożownik w Łomży

wt, 22 kwietnia 2014 10:18

Policjanci poszukują mężczyzny, który wczoraj wieczorem ugodził nożem dwóch mężczyzn. Jeden z mężczyzn został ugodzony w klatkę piersiową drugi w plecy. Obaj zostali przewiezieni do szpitala. Napastnik oddalił się.
Do zdarzenia doszło po godz. 21.00.
We wtorek rano po tych dramatycznych wydarzeniach z późnego wieczora w lany poniedziałek praktycznie nie ma żadnego śladu. Pozostało tylko kilka brunatnych, rozmazanych plam krwi na chodniku po drugiej stronie ulicy, patrząc od ściany szczytowej bloku przy ul. Dmowskiego 5.


Okazja czyni złodzieja...

wt, 22 kwietnia 2014 09:49

Dwie torebki, portfel i wózek to świąteczne łupy złodziei w Łomży. Policjanci mówią, że poza okresem świąt, łączy je jeszcze nieroztropność właścicieli. Wszystkich tych kradzieży można było łatwo uniknąć, gdyby właściciele zwracali baczniejszą uwagę na swoje rzeczy. Na przykład kobiece torebki z zawartościami zostały skradzione z cmentarza i baru, po tym gdy „na chwilę” ich właścicielki zostawiły je bez opieki.


„Świąteczni” kierowcy

wt, 22 kwietnia 2014 08:58

Niemal 3,8 promila alkoholu w organizmie miał 50-letni kierowca, którego w niedziele wieczorem do rutynowej kontroli drogowej zatrzymali policjanci. Mężczyzna, o godzinie 20.50 seatem toledo jechał przez Łomżę. Patrol drogówki zatrzymał go na ulicy porucznika Łagody.


Kosztowna modernizacja

wt, 22 kwietnia 2014 08:43

Niemal równe 5 milionów złotych będzie kosztowała modernizacja największego i najnowszego kotła w ciepłowni miejskiej w Łomży. Właśnie wybrano wariant w jakim będzie prowadzona modernizacja i firmę, którą ją przeprowadzi.
- Modernizacja i przebudowa kotła K-5 będzie polegała na zmianie technologii spalania miału węglowego, choć paliwo pozostaje to samo – mówi Ryszard Fiedorowicz, wiceprezes MPEC.


Co 10 gimbus nie nadawał się do jazdy

fot. KWP Białystok
wt, 22 kwietnia 2014 08:02

Po ujawnieniu przez Inspekcję Transportu Drogowego gimbusa z gminy Mały Płock, z którego dzieci mogły wypaść przez dziurę w podłodze policjanci w całym województwie przeprowadzili wzmożone kontrole autobusów przewożących dzieci do szkoły. Trwająca blisko dwa tygodnie akcja ujawniła, że co 10 gimbus nie powinien był wyjeżdżać na drogę.


Życzenia Wielkanocne Biskupa Łomżyńskiego

nie, 20 kwietnia 2014 10:24

Umiłowani Bracia i Siostry!
Po świętej i bogatej w znaki liturgii Wielkich Dni przeżywamy radosny czas Zmartwychwstania Pańskiego. Tegoroczne Święta naznaczone atmosferą oczekiwania na kanonizację bł. Jana Pawła II, przepełniają nasze serca wdzięcznością wobec Boga za podarowane odkupienie oraz za dar życia i osoby Polskiego Papieża. Przypominamy dziś sobie jedne z ostatnich jego słów: „Potrzebujemy Ciebie Zmartwychwstały Panie!” Czynimy je modlitwą o pokój serca każdego z nas, jak i wołaniem o pokój w Europie i na świecie – tym bardziej kiedy myślimy o trudnej i niebezpiecznej sytuacji u naszych wschodnich sąsiadów. Niech Zmartwychwstały Pan, który działa w głębiach serca, ugasi spory, pomnoży miłość oraz wzmocni wiarę i nadzieję.


Jan Paweł II na Wielkanoc 2014 w kościele Krzyża Świętego

Bp Tadeusz Bronakowski święci pokarmy
so, 19 kwietnia 2014 16:35

Setki kolorowych, tradycyjnych święconek stanęły na długiej ławie - prawie tak długiej jak nawa główna - w kościele pod wezwaniem Krzyża Świętego w Łomży. Po krótkim błogosławieństwie ksiądz Tadeusz Bronakowski, biskup pomocniczy Diecezji Łomżyńskiej, poświęcił przyniesione w udekorowanych serwetkami koszyczkach pokarmy. Na modlących się wiernych i przystrojone kwitnącymi baziami, zielonymi borówkami i żywymi kwiatami koszyczki z jajkiem, kiełbasą i chlebem spoglądał z okna nad Grobem Pańskim Jan Paweł II. Jego bliską kanonizację w Niedzielę Miłosierdzia po Wielkanocy przypomina wystawa zdjęć z pielgrzymki do Łomży w czerwcu 1991 r.


Łomżyńskie święta polskich dzieci z Litwy

Bogumiła Olbryś, Elżbieta Bronowicz z siostrami Kamilką i Raisą oraz Anna Bronowicz
so, 19 kwietnia 2014 15:09

40 dzieci z Litwy, podopiecznych polskich domów dziecka z Wileńszczyzny przyjechało na święta wielkanocne do Polski. Siostry Raisa i Kamilka trafiły do Łomży, do Elżbiety i Anny Bronowicz i spędzą razem z nimi cały tydzień. Dziewczynki uczestniczą w rodzinnych przygotowaniach do świąt, a w Wielką Sobotę wszyscy razem wybrali się z koszyczkiem pokarmów do poświęcenia do kościoła pw. św. Brunona z Kwerfurtu.
– Tak naprawdę to nie jest nic wielkiego – mówi Anna Bronowicz. – Po prostu przyjmujemy dzieci do swojego domu i dzielimy się tym, co mamy! Oczywiście było wcześniej trochę formalności, ale nie jest to żaden wielki wysiłek, a dzięki temu dajemy siebie dzieciom, które bardzo tego potrzebują!


Droga Krzyżowa Ojców Kapucynów

so, 19 kwietnia 2014 12:59

W Wielki Piątek, 18. kwietnia, ulicami łomżyńskiej starówki przeszli wierni, odprawiając symboliczne stacje Drogi Krzyżowej. Oprócz refleksji wygłaszanych głównie przez młodzież, prezentowany były również fragmenty wystąpień Jana Pawła II.


Wielka Sobota

Chłopiec ze święconką wraca z kościoła
so, 19 kwietnia 2014 11:10

Wielka Sobota jest dniem ciszy i oczekiwania. Kościół powstrzymuje się od sprawowania Mszy św., a wierni adorują Grób Pański. Tradycją Wielkiej Soboty jest poświęcenie pokarmów wielkanocnych: chleba - na pamiątkę tego, którym Jezus nakarmił tłumy na pustyni; mięsa - na pamiątkę baranka paschalnego, którego spożywał Jezus podczas uczty paschalnej z uczniami w Wieczerniku oraz jajek, które symbolizują nowe życie. Od spożycia tych pokarmów rozpocznie się wielkanocne śniadanie.


O krok od katastrofy

so, 19 kwietnia 2014 10:41

Jedna osoba została ranna w wypadku do jakiego doszło nocą na drodze krajowej nr 61 na odcinku Ostrołęka - Łomża. W miejscowości Chojny Młode zderzył się samochód osobowy z ciężarowym ciągnikiem siodłowym z podczepioną cysterną.


Zadbaj o swoje auto

pt, 18 kwietnia 2014 17:59

Zima, chociaż krótka, to na długo zostawiła ślad na naszym aucie. Wyblakły i porysowany lakier, ślady po ptasich odchodach, matowe reflektory, odpryski itp. Lista wad wciąż się wydłuża, bo jeszcze i wnętrze... Zabrudzone, krótko mówiąc, zaniedbane. Wystarczy więc skorzystać z usług Firmy Car-Protect, która profesjonalnie zajmuje się konserwacją pojazdów i autodetailingiem. To słowo z angielskiego oznacza zoptymalizowany proces kompleksowego czyszczenia, renowacji i konserwacji pojazdu lub jego elementów, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Autodetailing podnosi walory estetyczne i użytkowe auta, przedłuża jego żywotność i zwiększa wartość rynkową.


Pierwszy Piknik Budowlany z PSB PROBUD 25-26 kwietnia w Łomży!

pt, 18 kwietnia 2014 17:47

To będzie wyjątkowa okazja do spotkania z wiodącymi producentami materiałów budowlanych i rozmowy na temat inwestycji. Niezależnie od tego, czy planujesz budowę dużego domu, czy małego garażu, w dniach 25-26 kwietnia otrzymasz odpowiedź na każde pytanie zadane naszym specjalistom. Dodatkowo na Pierwszym Pikniku Budowlanym z PSB PROBUD wybrane towary kupisz nawet o 30 % taniej! Oprócz fachowych porad i atrakcyjnych cen, na naszych Klientów czekają potrawy z grilla i inne niespodzianki. Jeśli chcesz w miłej i rodzinnej atmosferze dowiedzieć się więcej na temat budowy, remontu lub materiałów koniecznie weź udział w Pierwszym Pikniku Budowlanym z PSB PROBUD na ulicy Poligonowej 6 w Łomży.


« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0