piątek, 29 lipca 2016 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

W piątek nowe władze MPWiK?

Siedziba MPWiK przy ul. Zjazd w Łomży (fot. MPWiK Łomża)
cz, 28 lipca 2016 13:16

Jutro (w piątek 29. lipca) Rada Nadzorcza MPWiK ma zająć się wyborem nowego zarządu spółki. Wczoraj z funkcji odwołano prezesa Grzegorza Lewańczuka i wiceprezesa Gilberta Okulicz – Kozaryna, ale jak podawał Remigiusz Fabiański, przewodniczący RN, decyzja o odwołaniu zarządu wejdzie w życie od 2 sierpnia, ponieważ trzeba ponownie aplikować do NFOŚiGW o dotację na modernizację oczyszczalni.


Miał jechać na grzyby, trafił do szpitala na OIOM

Leszek Brzozowski, ratownik medyczny z uprawnieniami kierowcy WSPR w Łomży, przed Hospicjum Św. Ducha nad Narwią w Łomży
cz, 28 lipca 2016 12:55

- Szedłem rano Starym Rynkiem do Kapucyńskiej, na Rybaki, gdzie jest Hospicjum św. Ducha, w którym również pracuję, a kątem ucha usłyszałem, że jakiś człowiek zamawia karetkę – opowiada Leszek Brzozowski (lat 51), pracownik Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży. - Co się dzieje?! Rozejrzałem się wokół: jakiś starszy mężczyzna siedział w samochodzie, z głową opuszczoną, miał ślady przysinienia... Widzę, że całkiem „odpłynął”. Podbiegłem. Nie miał tętna...


Synoptycy ostrzegają: będą silne burze z gradem

cz, 28 lipca 2016 09:38

Drugi w trzystopniowej skali stopień zagrożenia nadała synoptyk Magdalena Pękala silnym burzom z gradem jakie po południu mogą przechodzić nad województwem podlaskim. W ich trakcie może spaść od 20 do 40, lokalnie nawet do 50 litrów wody na metr kwadratowych powierzchni ziemi, a prędkość wiatru w porywach może osiągać do 65 km/h. Lokalnie możliwe są też gradobicia.
Wcześniej temperatura powietrza w cieniu sięgnie nawet 30°C.


Wypadek pijanego motorowerzysty

cz, 28 lipca 2016 09:23

28-letni mężczyzna trafił do szpitala po tym, gdy wywrócił się prowadzony przez niego motorower. Jak się okazało mężczyzna był pijany. Badanie wykazało, że gdy jechał motorowerem w organizmie miał ok. 1,8 promila alkoholu.


Mleczarze chcą unijnej pomocy

Uczestnicy spotkania w sprawie Pakietu wsparcia dla rolników (fot. MRiRW)
cz, 28 lipca 2016 09:04

Polska opowie się za wypłatą pomocy finansowej dla rolników w UE na zasadzie dobrowolnego ograniczania przez nich dostaw mleka. Rząd będzie chciał także, aby Komisja Europejska w pakiecie pomocowym skierowanym na rynek mleka rozszerzyła wachlarz działań, w ramach którego będzie można pomagać hodowcom bydła i producentom mleka przy zobowiązaniu do niezwiększania produkcji mleka. To wnioski ze spotkania przedstawicieli organizacji reprezentujących producentów i przetwórców mleka z ministrem Krzysztofem Jurgielem nt. propozycji KE dot. pomocy producentom mleka.


Bomba wystaje z Narwi?

Pocisk w Narwi
śr, 27 lipca 2016 15:13

- W okolicy starego mostu, na brzegu w Piątnicy z wody wystaje wielki pocisk – zaalarmował jeden z czytelników. Informacje te potwierdzają się. Przy brzegu rzeki widać kilkudziesięciu centymetrowej długości... pocisk. Na miejsce wysłano policję, która ma zabezpieczyć znalezisko do czasu przyjazdu specjalistów.


Odwołany zarząd MPWiK

MPWiK
śr, 27 lipca 2016 14:33

Rada Nadzorcza Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji odwołała zarząd miejskiej spółki czyli prezesa Grzegorza Lewańczuka, jak i wiceprezesa Gilberta Okulicz-Kozaryna. Nasze informacje potwierdza mecenas Remigiusz Fabiański, przewodniczący Rady Nadzorczej.
W czerwcu zarząd MPWiK nie uzyskał absolutorium za 2015 rok od prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego, który jednoosobowo pełni funkcję właściciela miejskiej spółki.


Samochód uderzył w drzewo

śr, 27 lipca 2016 12:12

Wypadek na drodze Łomża – Wizna. W okolicach Kramkowa samochód osobowy zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Na miejscu są służby ratunkowe. Ruch odbywa się wahadłowo.


Przez most w Ostrołęce pojadą tylko osobówki

Dwa mosty przez narew w Ostrołęce. Ograniczenia w ruchu wprowadzane są na "starym" moście - tym na pierwszym planie, którym prowadzi droga krajowa nr 61. (fot. UM Ostrołęka)
śr, 27 lipca 2016 11:38

Od piątkowego popołudnia na tzw. „stary most” w Ostrołęce, a więc ten w ciągu drogi krajowej nr 61 wiodącej od Łomży w kierunku Różana i dalej do Warszawy, będą mogły wjeżdżać tylko małe samochody. Jak przekazał Wojciech Dorobiński, rzecznik ostrołęckiego ratusza, ze względów bezpieczeństwa na tym moście zostaje wprowadzone ograniczenie dla ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 t. Samochody takie nie będą mogły wjeżdżać na most co najmniej przez miesiąc.


Dziś rozpoczyna się wizyta apostolska Franciszka w Polsce

Ojciec Święty Franciszek (fot. episkopat.pl)
śr, 27 lipca 2016 09:56

Ojciec Święty Franciszek przybywa dziś do Polski. Papieska wizyta apostolska związana jest głównie ze Światowymi Dniami Młodzieży ale Franciszek uczci też na Jasnej Górze 1050. rocznicę chrztu Polski i będzie modlił się na terenie b. hitlerowskiego obozu Auschwitz-Birkenau. Papieski samolot wyląduje na podkrakowskich Balicach ok. godz. 16.00. Tam odbędzie się krótka ceremonia powitania Ojca Świętego przez prezydenta RP Andrzeja Dudę wraz z delegacją państwową oraz metropolitę krakowskiego kard. Stanisława Dziwisza i towarzyszących mu biskupów.


MPWiK będzie czyściło wodociągi w mieście

śr, 27 lipca 2016 09:22

Najpierw osiedle Armii Krajowej SM „Perspektywa”, później należące do ŁSM osiedla Górka Zawadzka i Konstytucji. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Łomży poinformowało o planowanych czyszczeniach wodociągów. Prace będą prowadzone nocami niemal przez cały sierpień i mogą spowodować zakłócenia w dostawie wody oraz chwilowe pogorszenie jej parametrów.


„Burza. Bitwa o Polskę”

śr, 27 lipca 2016 08:21

1 sierpnia 2016 r. miną 72 lata od wybuchu Powstania Warszawskiego. Specjalnie na tę okazję Instytut Pamięci Narodowej przygotował trzy artykuły przypominające o akcji „Burza” oraz Powstaniu Warszawskim: filcową naklejkę przedstawiającą symbol Polski Walczącej, którą można nakleić na ramię, czapkę, plecak etc., trwałą i odporną na warunki atmosferyczne naklejkę na samochód oraz biało-czerwoną opaskę odblaskowa. Te patriotyczne gadżety można otrzymać także w Łomży, ale trzeba znać hasło...


Rajski ogród zabaw z dziećmi, dziadkami i zajączkiem

wt, 26 lipca 2016 20:47

Na ławeczce w zielonym ogrodzie biskupa siedzą grzecznie dwaj bracia. Patrzą na dzieci ćwiczące na urządzeniach siłowni, gdy w tym samym czasie za plecami przybyszy kolorowe szeregi w tańcu dziewczynek i chłopców. Wnuczki i wnukowie, jak ci bracia z Łubiany koło Kościerzyny: Kacper i Mikołaj Ściążko, których z młodszą siostrą Mają babcia Marianna Faszczewska z Łomży zabrała na festyn do biskupa łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego. - Jesteśmy rodziną radosną, a nie smutasy, choć życie bywa pogmatwane, i pod górkę, i z górki, czasami ktoś nieoczekiwanie odejdzie, ale jak człowiek przybity, to cały świat nie musi o tym wiedzieć – tłumaczy z uśmiechem babcia Marianna.


Kolejowe inwestycje w regionie

Tory kolejowe w Łomży w obrębie starego dworca kolejowego (fot archiwum)
wt, 26 lipca 2016 15:41

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa skierowało do konsultacji społecznych projekt uchwały Rady Ministrów zmieniającej przyjętą przed rokiem uchwałę w sprawie ustanowienia Krajowego Programu Kolejowego do 2023 roku. Jeśli chodzi o plany rewitalizacji kolei w regionie te się nie zmieniają. Wśród zapisanych w KPK inwestycji są także te na torowiskach prowadzących do Łomży.


Wypadek na skrzyżowaniu w Łomży

Rozbity Ford na Al. Legionów
wt, 26 lipca 2016 11:40

Dwa samochody osobowe zderzyły się na skrzyżowaniu Alei Legionów z ulicami Pileckiego i Przykoszarową. Jedna osoba trafiła do szpitala. Do wypadku doszło przed godz. 10.30. Policja podaje, że jeszcze są utrudnienia w ruchu i zaleca kierowcom omijanie tej części miasta.


Powiat Łomżyński chce mieć logo

Herb powiatu łomżyńskiego stanowią półorzeł mazowiecki oraz postać Świętego Wawrzyńca. Półorzeł nawiązuje do herbu Mazowsza, na terenie, którego znajdowała się historycznie Ziemia Łomżyńska. Święty Wawrzyniec symbolizuje 1000 – letnią tradycję chrześcijańską na Ziemi Łomżyńskiej.
wt, 26 lipca 2016 10:59

Po 17 latach istnienia Powiat Łomżyński ma mieć własne logo. Na razie nie wiadomo jak będzie wyglądało. Władze powiatu ogłosiły konkurs na jego opracowanie. Mogą wziąć w nim udział wszystkie zainteresowane osoby, które są pełnoletnie i złożyły komplet wymaganych dokumentów.
Za najlepszą pracę przewidziano nagrodę w wysokości 1000 zł. W zamian autor pracy zobowiązany jest do nieodpłatnego przeniesienia na Zarząd Powiatu Łomżyńskiego praw autorskich do opracowanego przez siebie znaku graficznego.


Cenny łup

Skradziony w gminie Śniadowo ciągnik rolniczy był przewożony ciężarówką w kierunku centrum Polski (fot. KWP Białystok)
wt, 26 lipca 2016 09:36

W połowie lipca z posesji w gminie Śniadowo skradziono ciągnik rolniczy warty około 150 tys. zł. Policjanci już go odzyskali. Znajdował się w ciężarówce, którą w sobotę zatrzymano na drodze krajowej nr 50, prowadzącej z Ostrowi Mazowieckiej w kierunku Góry Kalwarii. W związku z tą kradzieżą zatrzymano dwóch mieszkańców województwa mazowieckiego w wieku 25 oraz 45 lat.


To jeszcze nie upał

wt, 26 lipca 2016 08:42

Podlaskie i warmińsko-mazurskie to jedyne w Polsce województwa dla których synoptycy nie wydali ostrzeżeń przed upałami. Te wydaje się obowiązkowo, gdy prognozowana temperatura powietrza przekracza 30 °C. U nas dziś ma być do 29°C. Głównie po południu, miejscami przelotne opady deszczu oraz burze z możliwymi opadami gradu. Lokalnie może spaść do 15 litrów wody na metr kwadratowy powierzchni ziemi.


„Miłosierni jak Ojciec” na wakacjach ze świętymi

pon, 25 lipca 2016 19:45

W zielonym lesie nad Bałtykiem, 500 m od złocistej plaży w Mikoszewie koło Stegny nad zatoką Gdańską, wypoczywała 130-osobowa grupa dzieci z Łomży, w tym około 70 niepełnosprawnych z rodzicami i opiekunami. Przez osiem dni potrzebujący mieli zajęcia rehabilitacyjno-logopedyczne, mszę św. codziennie i pogodny każdy wieczór przy ognisku z humorem. - Snułem w sobie refleksję, że znalazłem się jakby w innym świecie, gdzie królują troska i pieczołowitość rodziców, zadających pytanie o sens cierpienia – mówi ks. Andrzej Popielski, proboszcz parafii pw. Św. Andrzeja Boboli, która urządziła obóz nad morzem ze Stowarzyszeniem Rodzin Katolickich Diecezji Łomżyńskiej.


Zaginęła 17-letnia Sylwia

Zaginiona 17-letnia Sylwia Szymańska. (fot. KPP Zambrów)
pon, 25 lipca 2016 15:44

Policjanci poszukują 17-letniej Sylwii Szymańskiej. Dziewczyna z Rutek Kossak pod Zambrowem wyszła z domu 7 lipca 2016 ok. godz. 15.00. Do chwili obecnej nie powróciła do domu oraz nie nawiązała kontaktu z rodziną.


« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0