sobota, 20 września 2014 napisz DONOS@
140916092357.jpg
Wyszukiwarka
Wczytanie

Głaz na wójta

Maciej Głaz
pt, 19 września 2014 16:25

Maciej Głaz, dziś szef klubu radnych PO w mieście Łomża, będzie kandydatem partii na wójta gminy Łomża. Informację o tym potwierdził nam sam Maciej Głaz.
- Jestem kandydatem na wójta gminy Łomża i kandydatem do sejmiku – mówi.


Szwajcar od bezpieczeństwa na drodze

Roland Wiederkehr
pt, 19 września 2014 15:55

Roland Wiederkehr, założyciel organizacji RoadCross Switzerland zajmującej się bezpieczeństwem w ruchu drogowym i pomocą osobom poszkodowanym w wypadkach odwiedził Łomżę. Był m..in. w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego, widział jak działa fotoradar w Budach Czarnockich i oglądał miasteczko ruchu drogowego na Skate Parku. Szczególnie ono przypadło mu do gustu.
- Roland Wiederkehr był zachwycony, że funkcjonuje ono w środku miasta, że cały czas jest otwarte i że ludzie z tego korzystają – mówi Mirosław Oliferuk, dyrektor WORD Łomża podkreślając, że to człowiek dla których bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest nie tylko obowiązkiem ale i pasją.


„Solidarność” z czy kontra PO?

Henryk Piekarski
pt, 19 września 2014 14:17

- Nie było, nie ma i nie będzie poparcia „Solidarności” dla Jacka Piorunka – mówił Henryk Piekarski, szef miejskich struktur związku. Oznajmił to na konferencji prasowej zwołanej w piątkowe przedpołudnie w siedzibie łomżyńskiej „Solidarności”. W czwartkowe popołudnie odbyła się zaś konferencja prasowa Platformy Obywatelskiej, na której - jak zapowiadano - „odbędzie się podpisanie porozumienia o współpracy między PO, a NSZZ „Solidarność” w wyborach samorządowych oraz przedstawienie list kandydatów PO do Rady Miejskiej Łomży”. Na tej konferencji nie pojawił się jednak nikt z „Solidarności”, a działacze PO rozkładali ręce i tłumaczyli, że w związku widocznie trwają jeszcze jakieś dyskusje.


Uwaga! Dzikie zwierzęta na drodze

Zdarzenie na DK 64 w okolicach wsi Żelechy
pt, 19 września 2014 09:29

Do czterech kolizji drogowych z udziałem zwierząt doszło wczoraj na drogach w okolicy Łomży. Padły cztery dziki i jedna sarna. Na szczęście nikomu z podróżujących samochodami nic się nie stało, ale policjanci ostrzegają kierowców i proszą o uwagę zwłaszcza gdy przejeżdżają w pobliżu lasów.


Sąd nad halą targową

Mieczysław Czerniawski, prezydent Łomży podczas otwarcia hali targowej
pt, 19 września 2014 08:48

Zapadły pierwsze wyroki sądowe nakazujące miastu zapłacenie za pracę podwykonawców przy budowie hali targowej przy ul. Sikorskiego w Łomży. Sąd uznał „solidarną odpowiedzialność miasta” i nakazał wypłacić z kasy samorządu firmom, które pracowały przy miejskiej inwestycji. Jako pierwszy nakaz zapłaty – jeszcze nieprawomocny - uzyskała firma z okolic Ostrołęki. Jak mówi jej właściciel wyrok zapadł w jednym z trzech pozwów wniesionych przez nią do sądu. W sumie tylko jej roszczenia opiewają na około 370 tysięcy złotych. Drugi z poszkodowanych, który też wygrał pierwszą sprawę, swoje roszczenia szacuje na około pół miliona. A takich nieopłaconych jeszcze podwykonawców ma być kilkunastu.


Prezydencki program Piorunka

Jacek Piorunek
cz, 18 września 2014 17:54

- Dobrze oceniam współpracę z obecnym prezydentem Łomży, a dzięki niej Łomża zmieniła swoje oblicze – mówił Jacek Piorunek, członek zarządu województwa podlaskiego i kandydat Platformy Obywatelskiej na prezydenta Łomży, dodając, że wartość 82. zrealizowanych w Łomży i najbliższej okolicy projektów współfinansowanych środkami unijnymi z RPO wyniosła około miliarda złotych. - To nie tylko projekty miasta, ale i przedsiębiorców – zaznaczał podkreślając, że dalszy rozwój Łomży także musi odbywać w oparciu o te środki. - Pod koniec września podpisujemy z rządem nowy kontrakt wojewódzki. Ja wiem jakie tam są środki i jakie możliwości – dodawał.


Klej z głową, szanuj prawo

cz, 18 września 2014 15:53

Łomża przez mieszkańców i przyjezdnych postrzegana jest jako miasto zadbane, cieszące zielenią i dość czyste. Cyklicznym odstępstwem od tej schlebiającej samopoczuciu gospodarzy sytuacji są kampanie wyborcze. Przed ich apogeum, w trakcie i po wyborach na murach, słupach, latarniach, przystankach i barierach ulicznych pojawia się mnóstwo ulotek, plakatów i banerów z twarzami kandydatów wielkimi jak głowa uśmiechniętego wieloryba. Cały ten papierowo-plastikowy zgiełk jarmarczny czasem pojawia się na oczach gawiedzi legalnie, a czasem to prostacka samowolka. Zapytaliśmy w kilku instytucjach, jak można promować się w mieście i na wsi zgodnie z prawem.


Wypadek w Bożejewie

cz, 18 września 2014 15:23

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło w Bożejewie na drodze krajowej nr 64 Łomża – Jeżewo. Zderzyły się tu dwa samochody osobowe volkswagen passat i fiat uno. Kierowca uno trafił do szpitala.


Chcą położyć rolników na kolana?

Krowa mleczna
cz, 18 września 2014 11:26

- Sieci naciskają na mleczarnie, aby obniżały ceny dla rolników - powiedział w rozmowie z serwisem portalspożywczy.pl Krzysztof Banach, przewodniczący Rady Nadzorczej OSM Piątnica oraz wiceprezydent Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka dodając, że takie maile co miesiąc otrzymuje np. OSM Piątnica. Jego zdaniem sieci handlowe wykorzystują, to że przetwórcy mleka w Polsce nie są zrzeszeni i konkurują między sobą takimi samymi produktami.
- Jeżeli tego nie zrobimy w najbliższym czasie to dyskonty i supermarkety położą nas na kolana – mówi Krzysztof Banach.


Przesiąknięta polską krwią...

cz, 18 września 2014 10:02

Uświęcona krwią polskich żołnierzy ziemia z pól bitewnych Monte Cassino, spod Lenino ale także spod Wizny i Nowogrodu wzbogaciła Miejsce Pamięci Narodowej przy parafii Krzyża Świętego w Łomży. Jej złożenie odbyło się podczas wieczornych uroczystości związanych z 75. rocznicą sowieckiej napaści na Polskę 17 września 1939.


Zadbaj o swoje serce z Galerią Bursztynową

cz, 18 września 2014 08:19

Wszyscy zdajemy sobie doskonale sprawę z tego, że o zdrowie należy dbać. Nie zawsze jednak mamy czas na wizyty u lekarzy czy specjalistyczne badania i często odkładamy je na bliżej nieokreśloną przyszłość. Nadarza się jednak doskonała okazja połączenia przyjemnego z pożytecznym: Galeria Bursztynowa w Ostrołęce przygotowała bowiem na najbliższą niedzielę 21 września akcję zdrowotną „Zadbaj o swoje serce”. Robiąc zakupy będzie więc można skorzystać z bezpłatnych porad lekarzy i specjalistów, zrobić badania i bez większego trudu poprawić stan swego zdrowia, a w rezultacie zmienić swoje życie na lepsze!


Syberyjska drzazga w sercu, odłamki wojny w chlebie

Feliks Babiel i Maciej Zduńczyk
cz, 18 września 2014 08:15

Maciej Zduńczyk, 14-latek z Publicznego Gimnazjum nr 1, wesoło maszeruje na uroczyste złożenie kwiatów przed pomnikiem Golgoty Wschodu, upamiętniającym ofiary Katynia, Smoleńska, Sybiru. Gdy w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży rozpoczyna się msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Tadeusza Bronakowskiego z okazji Dnia Sybiraka i 75. rocznicy napaści Rosji na Polskę, 87-letni Feliks Babiel przypomina sobie, jak mając lat 14 trafił z rodziną i świadectwem szkolnym w kieszonce koszuli na cztery i pół roku na zsyłkę do Kazachstanu. To świadectwo było jedynym dokumentem, że Felek jest Polakiem, więc wrócił do Polski. 73 lata później spotka się z Maćkiem...


Za dużo chętnych do komisji

śr, 17 września 2014 16:57

W 12 przypadkach aby ustalić składy gminnych, miejskich czy powiatowych komisji wyborczych na terenie pięciu powiatów byłego województwa łomżyńskiego, Komisarz Wyborczy w Łomży będzie musiał zdać się na ślepy los. W Łomży, Kolnie, Wysokiem Mazowieckiem, Zambrowie, ale także m.in. w Piątnicy i Śniadowie zgłoszono więcej kandydatów niż jest miejsc w komisjach, dlatego trzeba będzie zorganizować losowanie. To odbędzie się w najbliższą sobotę.


Białorusin zaszalał tirem

śr, 17 września 2014 13:41

5 tysięcy złotych grzywny oraz 12-miesięczny zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych na terenie Polski orzekł sąd w Zambrowie wobec 23-letniego Białorusina. Mężczyzna jadąc w nocy z niedzieli na poniedziałek ciężarowym volvo z naczepą niszczy i uszkadzał znaki stojące przy drodze krajowej nr 8. Jazda Białorusina zszokowała innych kierowców, którzy wezwali policję.


„Jawna manipulacja” i „tendencyjne lekceważenie”?

Port w Łomży
śr, 17 września 2014 11:47

Historycy i miłośnicy historii z Łomżyńskiego Bractwa Historycznego zarzucają miejskim urzędnikom „jawną manipulację” i lekceważenie jednego z najznamienitszych łomżan. Sprawa dotyczy ogłoszonych przez prezydenta Łomży konsultacji społecznym w sprawie wyboru patrona portu nad Narwią. „Rywalizują” o ten przywilej Mieczysław Gregorek i Aleksander Chrystowski. Zdaniem historyków „urzędnicy przygotowujący treść rozporządzenia dopuścili się jawnej manipulacji”, a Aleksander Chrystowski w opisie jego sylwetki znajdującym się w załączniku do prezydenckiego zarządzenia o konsultacjach „został potraktowany w sposób co najmniej tendencyjnie lekceważący.” Jego opis jest dwa razy krótszy niż Gregorka.


Kara za ubiegłoroczne mleko

śr, 17 września 2014 09:23

Agencja Rynku Rolnego wyliczyła ostateczną wysokość kary jaką muszą zapłacić polscy rolnicy za przekroczenie indywidualnych kwot mlecznych w minionym roku kwotowym. Opłata ta wyniesie 29,36 zł za 100 kg mleka wprowadzonego do obrotu ponad przysługujące limity.


Ślady historii...

Prof. PWSIiP dr hab. Krzysztof Sychowicz
śr, 17 września 2014 08:18

75 lat temu okazało się, że agresja niemiecka z 1 września 1939 roku była tylko początkiem całej serii nieszczęść, które dotknęły Polskę w następnych dniach, miesiącach i latach. Miliony przerwanych istnień, przeogromny ból i płacz... to wszystko zainicjował papierowy pakt totalitarnych sąsiadów ówczesnej II Rzeczypospolitej. Podpisany przez ministrów spraw zagranicznych Niemiec i Rosji pakt Ribbentrop – Mołotow dla Polaków oznaczał rozbiór odrodzonej 20 lat wcześniej ojczyzny, ale także represje, wywózki, pacyfikacje i masowe egzekucje – pisze historyk prof. Krzysztof Sychowicz w kolejną rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę.


PO do sejmiku wystawia...

wt, 16 września 2014 14:13

Rada Regionu PO podczas poniedziałkowego posiedzenia zatwierdziła listy kandydatów partii do sejmiku wojewódzkiego. W okręgu obejmującego Łomżę i powiaty łomżyński, grajewski, kolneński i zambrowski „jedynką” - zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami – jest Jacek Piorunek, ale „dwójką” został Mieczysław Gliński z Zambrowa, a za nim jest Maciej Głaz z Łomży.


Pieniądze na kolej do Łomży

wt, 16 września 2014 13:49

Ponad pół miliona złotych przekazał zarząd województwa podlaskiego spółce PKP Polskie Linie Kolejowe na opracowanie dokumentacji niezbędnej do modernizacji linii kolejowej do Łomży. Jak przekazuje Jacek Piorunek, członek zarządu województwa, pieniądze na dokumentację pochodzą ze starego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego, a pieniądze na remont torowiska zostały już zapisane w nowym RPOWP 2014-2020.


Miasto odkupiło „swoją” skodę superb

wt, 16 września 2014 11:40

Kilka dni temu prezydencka skoda superb zmieniła numer rejestracyjny z BL 44000 na zupełnie nowy... Jak się okazuje ma to związek z „uregulowaniem” sprawy jej nieszczęśliwego zakupu przed dwoma laty. Okazało się, że w związku ograniczeniem konkurencji w specyfikacji przetargowej umowę kupna auta, którym wożony jest prezydent Łomży, unieważnił sąd. Teraz jak informuje Anna Sobocińska miasto wykonało ten wyrok...


« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0