niedziela, 21 grudnia 2014 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Zderzenie ciężarówek pod Stawiskami

nie, 21 grudnia 2014 20:51

Do dwóch wypadków drogowych doszło w niedzielę wieczorem w okolicach Stawisk. Najpierw zderzyły się trzy ciężarówki, a chwilę później ciężarówka i bus. W obu zdarzeniach ranna została tylko jedna osoba.


Wieczerza wigilijna z prezydentami i biskupami

Prezydent Mariusz Chrzanowski, bp Janusz Stepnowski, poseł Lech Antoni Kołakowski z mieszkańcami Łomży przed ogniskiem zapalonym od Betlejemskiego Światła Pokoju
so, 20 grudnia 2014 22:44

- Jestem bardzo wzruszona i dumna, że w naszym mieście potrafimy razem zorganizować taką miłą i na poziomie wigilię miejską – dzieliła się pierwszymi wrażeniami Helena Polewaczyk (lat 76), która podzieliła się też opłatkiem podczas IV Łomżyńskiej Wieczerzy Wigilijnej na Starym Rynku w Łomży, gdzie zjawiło się ponad pół tysiąca mieszkańców, nierzadko – z rodzinami, jak młodsi o pokolenie poloniści: Agata i Mirosław Reszewicz z 11-letnią córeczką Zosią. Wychodzili wzruszeni i pełni wrażeń, że otacza ich tylu życzliwych i bezinteresownych ludzi z ukochanego miasta Łomża.


Bażant dobry na pole i świąteczny stół

pt, 19 grudnia 2014 16:15

Śnieg im nie przeszkadza, mrozu się nie boją, byle karmy miały pod dostatkiem. Lubią pszenicę i białą kapustę. Ważą około półtora kilograma i przed drapieżnikami – jak lis czy jastrząb - uciekają na piechotę, w ostatniej chwili podrywając się pionowo do lotu, krótkiego, na 200 do 300 metrów. Na pięciu hektarach, z których trzy pokryte są z boków i od góry siatkami woliery, żyje ich co roku do 20 tysięcy. Niektóre trafiają z Elżbiecina k. Łomży na świąteczne stoły w Litwie i na Białorusi, lecz znakomita większość zasiedli pola i lasy w Polsce. Bo mało ich zostało, jak kuropatw i zajęcy.


Zobacz co się działo na Jarmarku w Galerii Bursztynowej w Ostrołęce.

pt, 19 grudnia 2014 13:22

Jarmark Bożonarodzeniowy w Galerii Bursztynowej odbił się bardzo pozytywnym echem wśród klientów i wystawców. Planowane są następne tego typu wydarzenia. Zobacz na filmie co się działo 21 grudnia na Jarmarku.


Wieczerza Wigilijna

pt, 19 grudnia 2014 11:35

Już po raz czwarty na Starym Rynku w Łomży odbędzie się ogólnomiejska Wieczerza Wigilijna. W sobotę 20 grudnia o godz. 15:00, przy kolędach w wykonaniu artystów z Miejskiego Domu Kultury – Domu Środowisk Twórczych oraz Projektu Artystycznego Meandry, opłatkiem z mieszkańcami łamać się będą i składać im życzenia m.in. prezydent miasta i radni oraz biskup łomżyński. Nie zabraknie również potraw wigilijnych przygotowanych przez łomżyńskie bursy i szkoły. Podobnie jak w roku ubiegłym, wigilijnemu spotkaniu towarzyszyć będzie przekazanie przez harcerzy Betlejemskiego Światła Pokoju.


Nie ma Łomży i okolicy... - „nie ma problemu”?

pt, 19 grudnia 2014 10:20

Obiektyw, program informacyjny TVP Białystok, który codziennie oglądają tysiące mieszkańców, wczoraj na pierwszym miejscu informował o organizowanym przez 4lomza.pl proteście przeciwko nieuwzględnieniu przedstawicieli zachodniej części województwa podlaskiego przy rozdziale miejsc w nowym samorządowym zarządzie województwa. Pod protestem wysyłanym e-mailami do 10 osób - m.in. szefów PSL i PO w regonie - odpowiedzialnych za takie pominięcie interesów 305 tysięcy mieszkańców tego regionu podpisało się około 700 osób. Tymczasem pochodzący z Łomży szef PSL Wojciech Dzierzgowski, stając przed kamerą telewizyjną, twierdzi, że problemu nie ma, bo w zarządzie jest Jerzy Leszczyński, który przez 12 lat pracował w mieście Łomża. Komentując to Marek Olbryś radny sejmiku z PiS i były wicemarszałek województwa mówi, że Dzierzgowski udaje, że nie rozumie.


Pirat drogowy

cz, 18 grudnia 2014 17:32

25-latek na drodze krajowej nr 61 kierując dostawczym mercedesem wyprzedzał na skrzyżowaniu nie stosując się do znaków i spowodował zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Całe zdarzenie widzieli na nagrali policjanci, którzy chwile później zatrzymali pirata, a następnie jego prawo jazdy. O tym kiedy odzyska je młody kierowca zdecyduje sąd.


Rozbójnik ze Spokojnej trafił do aresztu

ul. Spokojna
cz, 18 grudnia 2014 15:44

Na trzy miesiące został aresztowany 26-letni mężczyzna, który z kolegą w poniedziałek zaatakował rozwoziciela pizzy w jednym z domów przy ulicy Spokojnej w Łomży. Żaden nie zapłacił wtedy za dwa „włoskie placki” prosto z pieca, jednak czas słonej zapłaty się zbliża... Prokurator postawił 26-latkowi zarzut rozboju, do czego przychylił się Sąd Rejonowy w Łomży. Krewki miłośnik pizzy już wcześniej był karany, m.in., za kradzieże i znęcanie się nad matką i rodziną. Usłyszał trzy kolejne zarzuty, że od 13. do 15. grudnia: dopuścił się kradzieży rozbójniczej w jednej z łomżyńskich firm, wymuszenia wierzytelności i gróźb karalnych wobec innych osób. Grozi mu do 12 lat więzienia.


Rada Miasta w pełnym składzie i... nowym układzie

cz, 18 grudnia 2014 14:50

Uczestników sesji Rady Miasta Łomża w środę zaskoczyła odmiana – i to dosłownie – o 180 stopni układu sali konferencyjnej obrad. Stół prezydium przeniesiono na przeciwległy kraniec długiego jak makaron pomieszczenia na 2. piętrze ratusza. Przedświąteczne zmiany inicjowała przewodnicząca rady Bernadeta Krynicka, która sesję rozpoczęła od przyjęcia ślubowania Adama Zwierzyńskiego, zdobywcy 127 głosów w okręgu 3. w wyborach samorządowych 16. listopada. Otrzymał on mandat radnego, ponieważ Mariusz Chrzanowski, który zdobył mandat w okręgu 3. za najwięcej głosów – 577 , zdecydował się jednak zostać prezydentem naszego miasta. I było kilka miłych niespodzianek.


Puste miejsce…

śr, 17 grudnia 2014 17:21

Trzask łamanego opłatka znamy od najmłodszych lat. Wyciągając ku najbliższym dłoń z białą, kruchą pszeniczną „kartą” otwieramy przed nimi nasze serca przepełnione szczerym, czystym jak opłatek uczuciem. W znaku pustego miejsca przy wigilijnym stole, tego otwarcia dokonujemy także wobec innych. Na ile jednak gotowi jesteśmy urzeczywistniać symbolikę tego… pustego miejsca?
W niedzielę, 14 grudnia, liczna grupa uczestników adwentowych rekolekcji w parafii Krzyża Świętego w Łomży nadała symbolice pustego miejsca wyjątkowo konkretną wartość ofiarując potrzebującym dar z samych siebie. Podczas trzydziestej czwartej edycji akcji „Oddaj krew… z Chrystusem”, przeprowadzonej w salach Centrum Katolickiego im. Papieża Jana Pawła II, od sześćdziesięciorga dawców przyjęto 27 litrów krwi. To naprawdę bardzo, bardzo dużo!


Zmiany w kierownictwie prokuratur

śr, 17 grudnia 2014 15:26

Zmieniło się czterech z pięciu szefów prokuratur rejonowych w okręgu łomżyńskim. Zgodnie z decyzją Prokuratora Generalnego fotel zachował tylko Dariusz Błażejczyk, Prokurator Rejonowy w Łomży. W środę nowi szefowie prokuratur rejonowych odebrali powołania w Prokuraturze Apelacyjnej w Białymstoku, a w czwartek mają być wprowadzani na urzędy przez Prokuratora Okręgowego.


Pensja prezydenta Chrzanowskiego prawie jak Czerniawskiego, tylko bez 1240 zł

Mariusz Chrzanowski, prezydent Łomży
śr, 17 grudnia 2014 15:15

Blisko trzy kwadranse ścierali się ostro radni Łomży, aby w końcu przegłosować 14 głosami za przy czterech przeciw - wszyscy z PO, że prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski (lat 30) będzie zarabiał miesięcznie 11 122 złote brutto. Generalnie to mniej niż poprzednik o 1240 zł, ale różnica wynika z dodatku za wysługę lat, który miał Mieczysław Czerniawski (66 lat), a nie ma go Mariusz Chrzanowski.
Prezydent wzorem dwóch poprzedników na czas dyskusji radnych o jego poborach wyszedł z sali.


Powtórki wyborów w Piątnicy nie będzie

Pracownicy sądu szukają koperty z kartami nieważnymi
śr, 17 grudnia 2014 11:59

Nie trzeba będzie powtarzać wyborów do Rady Gminy Piątnica w okręgu nr 13 obejmującym wsie Budy Czarnockie, Nowy Cydzyn, Stary Cydzyn. Sąd Okręgowy w Łomży rozpatrywał dziś, wniesiony w trybie wyborczym, protest przez Krzysztofa Wyska, który kandydował na radnego gminy, ale wybory przegrał 12 głosami. Podstawą do wniesienia protestu było bardzo dużo – aż 51 kart do głosowania uznanych przez obwodową komisję wyborcza za nieważne. Po ich sprawdzeniu sąd ogłosił, że wszystkie są nieważne, bo nie ma na nich pieczęci tej komisji, ale jednocześnie podał, że zdecydowana większość mieszkańców głosujących na tych kartach popierała Marka Konopko, a nie Krzysztofa Wyska.
- Byłem przekonany, że na mnie głosowali wyborcy - mówił Krzysztof Wysk informując, że wobec takiego głosowania mieszkańców teraz wycofuje swój protest.
Po tej decyzji sąd formalnie umorzył postępowanie.


Choinka na święta zielona, ale niekradziona

fot. Nadleśnictwo Łomża
wt, 16 grudnia 2014 16:46

Ruszyła sprzedaż kilkuletnich świerków pospolitych i srebrnych z plantacji Nadleśnictwa Łomża, która potrwa do wigilii Bożego Narodzenia. - Przygotowaliśmy już 100 świerków w doniczkach i mamy możliwość wystawienia do sprzedaży ok. 1000 świerków ciętych – mówi specjalistka służby leśnej Katarzyna Sobocińska, od 2006 r. pracująca w Nadleśnictwie Łomża, gdzie kilka dni temu skradziono 174 drzewka z plantacji Leśnictwa Podgórze. – Kradzież choinek zgłosił leśniczy Robert Kaczor, który obchodził swój teren i zauważył, że nie jest to kradzież na małą skalę. Straż Leśna zatrzymała złodzieja, który przygotował łup z lasu na handel. Szkodę wyceniono na 5 tys. zł.


Kontrabanda między butami

wt, 16 grudnia 2014 16:43

15 tys. paczek nielegalnych papierosów znaleźli funkcjonariusze Służby Celnej z Łomży podczas kontroli dostawczego forda transita. Kontrabanda o szacunkowej wartości rynkowej ponad 150 tys. złotych ukryta była między ładunkiem butów.


Nowe warianty obwodnicy Konarzyc i Kupisk

Obwodnica Konarzyc
wt, 16 grudnia 2014 13:54

Planiści z Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Białymstoku opracowali nowe warianty przebiegu obwodnic Konarzyc i Starych Kupisk. W przypadku Konarzyc– zgodnie z postulatami mieszkańców - dorysowano wariant, który prowadzi za torami kolejowymi. W tym wypadku obwodnica tej miejscowości miałaby zaczynać się już w Łomży na wysokości Alei Legionów z ul. Strusią.
W Starych Kupiskach drogowcy „doprojektowali” połączenie obwodnicy tej miejscowości z przyszłą obwodnicą Łomży w ciągu Via Baltica.


Zapłaciliśmy za błędy sprzed lat, błędy nie nasze.

wt, 16 grudnia 2014 12:55

Miasto Łomża wypłaciło 45 tys zł firmie z podostrołęckiego Rzekunia, która pięć lat temu jako podwykonawca pracowała przy budowie boisk ze sztuczną nawierzchnią w mieście. To pokłosie wyroku sądu jaki zapadł w Gdańsku. Miasto, które wówczas naliczyło kary za niedotrzymanie terminów realizacji zadnia generalnemu wykonawcy, a ten obciążył nimi podwykonawcę, zostało pozwane na zasadzie solidarnej odpowiedzialności.
- (Po prawomocnym wyroku – dop. red.) Miasto Łomża jako dłużnik solidarny na żądanie powoda, zgodnie z prawem, spłaciło całość jego roszczeń wraz z odsetkami – informuje Łukasz Czech z ratusza zaznaczając, że teraz miasto wystąpi z roszczeniem regresowym względem generalnego wykonawcy o zwrot całości wypłaconych roszczeń.


Płonęła stodoła

wt, 16 grudnia 2014 08:52

18 strażaków z Łomży i Piątnicy brało udział w gaszeniu stodoły na ul Kierzkowej w Łomży. Pożar wybuchł około godz. 20. Póki co z nieznanych przyczyn zapaliła się więźba dachowa murowanego budynku krytego blachą. Strażacy nie tylko musieli ugasić ogień, który zagrażał także stojącemu po sąsiedzku budynkowi, ale również ewakuować z płonącej stodoły znajdujące się tam zwierzęta – 18 sztuk drobiu i psa. Szczęśliwie nikomu nic się nie stało.


Wigilia rodzin z Centrum Pieczy Zastępczej w Łomży

pon, 15 grudnia 2014 16:14

- Dzieci, które do nas trafiają, czasem po kilka dni płaczą, bo tęsknią do swojej prawdziwej mamy i taty, ale jakoś starają się przystosować do nowej sytuacji, która zaistniała przecież nie z ich winy... - opowiada 15-letni Michał Lenczewski z Łomży, który z rodzicami i dwiema przybranymi siostrami dzielił się opłatkiem w gronie około 200 osób z kręgu Centrum Rodzin Zastępczych: opiekunów, pracowników i współpracowników z instytucji wymiaru sprawiedliwości oraz służb mundurowych. - Nazwiska to jedyna między nami różnica: dostają takie samo kieszonkowe, rodzice poświęcają mi tyle samo czasu, uwagi i troski, co tym siostrom. Jest mi z nimi lepiej: weselej, raźniej i rodzinniej.


Doradca w cenie

Mariusz Giełgut etatowy doradca prezydenta Chrzanowskiego (fot. FB)
pon, 15 grudnia 2014 16:10

Był szefem kampanii wyborczej kandydata na prezydenta, a teraz został jego urzędowym doradcą. Mariusz Giełgut w poniedziałek 15 grudnia formalnie stał się etatowym doradcą prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego.
- Jego wynagrodzenie za pracę w łomżyńskim Ratuszu będzie wynosiło 6005 zł brutto – przekazuje Łukasz Czech.
Póki co to jedyny doradca nowego prezydenta Łomży i nie wiadomo czy kiedyś będzie drugi.


« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0