środa, 01 października 2014 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Wyrolowani przy hali...

wt, 30 września 2014 09:56

Przedsiębiorcy wyrolowani na ponad milion złotych! - tak ogólnopolska telewizja TTV z grupy TVN tytułuje reportaż o nieopłaconych rachunkach za pracę przy miejskiej hali targowej w Łomży. Wraz z dziennikarzem stacji do prezydenta Mieczysława Czerniawskiego, po informację gdzie są ich pieniądze, poszło kilku poszkodowanych przedsiębiorców. Prezydent odpowiedział, że pieniądze są w ratuszu, a miasto odwołuje się od wyroków sądowych, bo nie chce płacić odsetek i kosztów sądowych, które jego zdaniem powinien ponieść wybrany przez miejskich urzędników generalny wykonawca firma Masbud z Suwałk.


Wybierał markowe

wt, 30 września 2014 09:33

W sobotę młody chłopak wbiegł do jednego ze sklepów w Łomży ukradł markową kurtkę po czym uciekł w nieznanym kierunku. Okazało się też, że dzień wcześniej sprawca „odwiedził” ten sam sklep odzieżowy i wyniósł z niego markowe dresy. Łączne straty za skradzione ubrania wyniosły ponad 700zł.


Kolejny wyrok za halę

Otwarcie miejskiej hali targowej
pon, 29 września 2014 16:57

W poniedziałek, w Białymstoku, zapadł wyrok nakazujący miastu zapłatę za kolejną fakturę wystawioną przez jednego z podwykonawców za prace przy budowie nowej hali targowej. Przedsiębiorca z okolic Ostrołęki tym razem „wygrał” sprawę dotyczącą kwoty 285 tysięcy złotych plus ustawowe odsetki. Miasto ma także zwrócić mu koszty jakie poniósł w związku z wniesieniem sprawy do sądu i zapłacić za jego prawnika. Wyrok nie jest prawomocny.


Wielkie koszenie nad Narwią

pon, 29 września 2014 12:10

W dolinie Narwi pod Łomżą pojawili się kosiarze wycinający trzcinowiska i odkrzaczający podmokłe łąki. Pracują m.in. w okolicy drogi prowadzącej przez most majora Henryka Dobrzańskiego ps. „Hubal”. Takich prac nie wykonywano tu od co najmniej kilkunastu lat. Jak podkreśla Mariusz Sachmaciński, dyrektor Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi z punktu widzenia środowiska to nie jest to ani dobre, ani złe, ale na pewno jest legalne i sprawi, że wiosną, jak woda opadnie, cała dolina Narwi nabierze świeżej zieleni.


Rowerzyści w Łomży mają prawa i niecałe 20 km ścieżek

pon, 29 września 2014 11:28

Daniel Zawadzki (lat 18) chodzi do III LO i lubi jazdę na rowerze, jak mało który z jego kolegów. Wybrał się na wycieczkę z Masą Krytyczną raz w sierpniu ubiegłego roku, zaś w tym co miesiąc się stawia w ostatni piątek o godz. 18. na Starym Rynku, aby zamanifestować nie tylko to, że sport to zdrowie. Daniel o zdrowie dba, wybiera się regularnie i często na wycieczki rowerowe, jednak tym razem chodziło o coś więcej: o zamanifestowanie, że rowerzystom należy się większy szacunek...


Rolnicy ciągle zwiększają produkcję mleka

pon, 29 września 2014 09:33

W sytuacji, gdy dynamika skupu mleka utrzyma się na dotychczasowym poziomie, wysokość przekroczenia przez Polskę kwoty krajowej dostaw może wynieść ponad 8% - podała Agencja Rynku Rolnego zaznaczając, że w sierpniu 2014 r. do podmiotów skupujących dostarczono 915,9 mln kg mleka, tj. o 7,3% więcej niż przed rokiem.


Podejrzany o zabójstwo trafił do aresztu

nie, 28 września 2014 18:29

Policjanci z Zambrowa ustalili i zatrzymali 31-latka podejrzanego o zabójstwo 73-letniego zambrowianina. Funkcjonariusze zatrzymali również 46-latka podejrzanego o pomoc w zacieraniu śladów tej zbrodni. Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty, a sąd zadecydował o tymczasowym aresztowanie na 3 miesiące młodszego z nich.


Rowerem z Tajwanu przez Łomżę do Lizbony

Liao Cai - Ru z Tajwanu w Łomży
nie, 28 września 2014 14:15

Cezary Wyrwas jak co sobotę wyszedł z psem na spacer, ciesząc cię, że na zielonych łąkach nad Narwią i na bulwarze cały dzień było tak słonecznie... Aż przetarł oczy ze zdumienia, gdy zobaczył Chinkę na rowerze, która zapytała o najbliższy camping. A ponieważ łomżyniakowi żaden kemping w okolicy nie przyszedł do głowy, postanowił polecić jej... własny ogródek. Jednak noc była na tyle zimna, że zaprosił z rodziną sympatyczną Liao Cai – Ru z Tajwanu do swego domu. Dzielna Liao pokonała sama rowerem w 132 dni 12 tysięcy kilometrów przez Chiny, Kazachstan,. Rosję, Łotwę i Litwę do Łomży. I to nie koniec podróży: z Polski przez Niemcy dotrze do Lizbony.


Kontrakt wojewódzki podpisany i opublikowany

Najważniejsze inwestycje z Kontraktu Terytorialnego dla Województwa Podlaskiego
so, 27 września 2014 22:59

Droga S8 od Wyszkowa do Jeżewa i S61 czyli Via Baltica od Ostrowi Mazowieckiej do granicy z Litwą to najważniejsze przedsięwzięcia z podpisanego w sobotę Kontraktu terytorialnego dla województwa podlaskiego na lata 2014 – 2023. Łączna wartość wszystkich inwestycji opisanych w dokumencie wynosi 18,5 miliarda złotych.


Polskie Państwo Podziemne to fenomen światowy

Artur Ciborowski i Bronisław Karwowski
pt, 26 września 2014 15:56

- Nikt z nas nie chciał profitów, zaszczytów ani orderów – mówił 90-letni Bronisław Karwowski do młodzieży w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Łomży podczas uroczystości 75. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego. - Cieszę się, że takie spotkanie patriotyczne się tutaj odbyło; raduje się duch mój i serce moje! Kiedy złożyłem przysięgę na Boga i Ojczyznę, na wierność Honorowi polskiemu, byłem jako taki chłopak 18-letni, być może, w waszym wieku... Cztery gwiazdki na pagonach munduru, baretki orderów na piersi i łzy w oczach kombatanta o ps. „Grom”. Blisko sześć lat od 1942 r. był w oddziale Polski Niepodległej i Narodowego Zjednoczenia Wojskowego (NZW), a po wojnie cztery lata - w więzieniach stalinowskich, głównie we Wronkach.


10 najważniejszych miejsc pielgrzymek na świecie.

pt, 26 września 2014 13:08

Z religią Katolicką związanych jest wiele miejsc w których wydarzyły się niezapomniane wydarzenia. Były to między innymi cudowne uzdrowienia, objawienia oraz historie z życia Jezusa Chrystusa oraz Apostołów. Każdy katolik marzy o tym aby odwiedzić przynajmniej jedno z tych miejsc i przeżyć niezapomniane chwile. Wśród wymienionych miejsc mamy min. Asyż, Betlejem, Jezioro Galilejskie. Zapraszamy do obejrzenia infografiki przygotowanej przez portal oferujący tanie loty - CenterFly.pl


PiS do sejmiku wystawia swoich i...

Kazimierz Gwiazdowski
pt, 26 września 2014 13:05

Kazimierz Gwiazdowski z Radziłowa, w przeszłości poseł, będzie liderem sejmikowej listy Prawa i Sprawiedliwości w tzw. okręgu łomżyńskim. W czwartek wieczorem Krzysztof Jurgiel, szef wojewódzkich struktur partii przedstawił liderów list do sejmiku we wszystkich czterech okręgach. Z naszych informacji wynika, że za nim będą radni sejmiku Marek Olbryś z Łomży i Marek Komorowski z Zambrowa, a po nich... (może być zaskoczenie).


Kolejny „Świadek Historii” z Łomży

Uczniowie SP 5 podczas uroczystości patriotycznych
pt, 26 września 2014 08:08

Po raz szósty w w białostockim oddziale Instytutu Pamięci Narodowej zostanie wręczona Nagroda „Świadek Historii”. Przyznaje ją kapituła na której czele stoi prezes IPN dr. Łukasz Kamiński, a jej celem jest honorowanie osób wyróżniających się w działaniach na rzecz przypominania o najnowszej historii Polski. W tym roku wśród nagrodzonych znaleźli się przedstawiciele Stowarzyszenia „Rodzina Katyńska”, Sybiracy, żołnierze Armii Krajowej, a także osoby zaangażowane w propagowanie wiedzy o najnowszej historii Polski i regionu. Po raz pierwszy wśród nagrodzonych znalazła się instytucja. To Szkoła Podstawowa nr 5 im. Stanisława Staszica w Łomży.


Czerniawski z SLD do sejmiku i ratusza

Mieczysław Czerniawski (fot. Marek Maliszewski)
cz, 25 września 2014 21:30

Mieczysław Czerniawski będzie liderem listy SLD w okręgu łomżyńskim do sejmiku i będzie ubiegał się o reelekcję na fotel prezydenta Łomży - poinformowano podczas konferencji w Białymstoku.
Jak mówił w czwartek na konferencji prasowej przewodniczący podlaskiego SLD Krzysztof Bil-Jaruzelski, lewica stawia w tych wyborach na ludzi "kompetentnych, doświadczonych i sprawdzonych".


Tanie odblaski mogą uratować życie

fot. KWP Białystok
cz, 25 września 2014 15:27

Od początku września na terenie województwa podlaskiego 4 pieszych zginęło a 8 kolejnych zostało rannych – informują policjanci ostrzegając pieszych i kierowców. - Początek jesieni, zmiana aury i szybciej zapadający zmrok powodują pogorszenie się warunków drogowych. Ograniczona widoczność ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu, zwłaszcza pieszych i rowerzystów, którzy nie tylko ze względu na obowiązek prawny, ale przede wszystkim dla własnego bezpieczeństwa powinni używać elementów odblaskowych.


Przedwyborcza „gorączka” radnych

cz, 25 września 2014 13:10

Podczas wczorajszej sesji Rady Miasta poinformowano o utworzeniu nowego kluby radnych o nazwie „Łomża Nasze Miasto”. Utworzyło go 5 radnych, z który dwóch dotychczas było w klubie „Samorządowe Porozumienie Łomży”. Teraz ten klub poinformował o „wykluczeniu” ich ze swojego grona. Jak przekazuje radny SPŁ Witold Chudziński zrobiono to „jednomyślnie”.


Budżet prawdziwie obywatelski

cz, 25 września 2014 12:36

Około 7,5 tys. kart do głosowania – zarówno papierowych jak i elektronicznych - wpłynęło do ratusza w ramach drugiej edycji budżetu obywatelskiego – podała Anna Sobocińska. Teoretycznie oznacza to, że tylu mieszkańców Łomży - około 15% uprawnionych do głosowania - chciało decydować na co wydać milion złotych z zapewne około 300-milionowego przyszłorocznego budżetu miasta.


„Śródmieście” zobaczy plan

cz, 25 września 2014 10:29

Od ponad 10 lat łomżyńska starówka nie ma planu zagospodarowania przestrzennego. Stary obowiązywał do końca 2003 roku. Tuż przed końcem 2007 roku radni miasta podjęli uchwałę o przystąpieniu do opracowania nowego, ale przez niemal 7 lat ta sztuka się nie udała. Okazuje się, że jeszcze przed wyborami samorządowymi mieszkańcy mogą zobaczyć co władze miasta tu planują. Po raz drugi (pierwszy raz było to w 2010 roku) do publicznego wglądu przedstawiono przygotowany przez planistów projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Łomża dla terenów Śródmieścia, obszar P1. Dyskusja publiczna nad jego zapisami planowana jest za miesiąc, a uwagi mieszkańcy będą mogli składać do 4 listopada czyli na niespełna 2 tygodnie przed wyborami samorządowymi.


Zderzenie z motocyklem

cz, 25 września 2014 08:16

Dwie osoby trafiły do szpitala po wypadku do jakiego doszło rano na skrzyżowaniu ulic Nowogrodzkiej z Ogrodową. Zderzyły się tu motocykl z oplem astrą. Ranni to kierowca i pasażer motocykla.


Emeryt z Łotwy Europę i cukrzycę pokonał na rowerze

Leonpijs Romanovskis
śr, 24 września 2014 17:54

Leonpijs Romanovskis ma 74 lata i tysiące kilometrów, jakie od 10 lat przemierzył z rodzinnego miasta Liepaja nad Morzem Bałtyckim na Łotwie po drogach i bezdrożach kilkudziesięciu krajów Europy. W pochmurny środowy poranek zawitał na Stary Rynek w Łomży, aby spotkać się z kimś, kto poczęstuje go gorącą herbatą w ratuszu. Próbował walczyć z cukrzycą różnymi metodami, ale to właśnie wyprawy rowerowe w pojedynkę okazały się najskuteczniejszym sposobem na chorobę.


« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0