sobota, 28 maja 2016 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Zmiana zastępy komendanta

Mł. insp. Robert Górecki były już zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Łomży
so, 28 maja 2016 13:31

Mł. insp. Robert Górecki nie jest już zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Łomży. W środę przed Bożym Ciałem został odwołany z zajmowanego do jesieni 2009 roku stanowiska. Informację potwierdza podinsp. Andrzej Baranowski, rzecznik prasowy Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji. Jak mówi Górecki złożył raport o odwołanie ze stanowiska i został on przyjęty.


Odeszła Prezes ZNP w Łomży Teresa Żelechowska (1942 – 2016)

Teresa Żelechowska (1942 – 2016)
pt, 27 maja 2016 22:30

- Z głębokim żalem żegnamy Teresę Żelechowską, naszą szczerą i pogodną koleżankę oraz przez szesnaście lat prezes oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Łomży – wspomina obecna prezes ZNP Aleutyna Kołos. – Pani Tereska zmarła w piątek w południe w szpitalu w Białymstoku. Była bardzo uczuciowa, wrażliwa i starała się pomóc każdemu w potrzebie. W sobotę wystawienie ciała, a w niedzielę pogrzeb Ś.P. Teresy Żelechowskiej.


Rozbój po kosiarkę

pt, 27 maja 2016 14:36

Na trzy miesiące do tymczasowego aresztu trafił 28-letni mieszkaniec Łomży. Mężczyzna jest podejrzany m.in. o dokonanie w ubiegłym tygodniu rozboju przy ul. Spokojnej, gdzie szarpiąc za ubranie i uderzając w głowę pokrzywdzonego, skradł kosiarkę spalinową do trawy.


Smarzowski zadowolony ze zdjęć nad Narwią do filmu „Wołyń”

reżyser Wojciech Smarzowski (fot. (c)Krzysztof Wiktor / Film it)
pt, 27 maja 2016 14:33

- Udało się nam zrealizować plan na moście drewnianym w Bronowie i w pobliżu – cieszy się również Feliks Pastusiak, producent z firmy Film It w Warszawie, której około 80-osobowa ekipa gościła w środę i czwartek w Łomży i Wiźnie, ażeby od 9. rano do 19. nakręcić w Wielki Czwartek ważną dla reżysera Wojciecha Smarzowskiego scenę przedfinałową z główną bohaterką Michaliną Łabacz: matka z dzieckiem ucieka ze spalonej wsi przez rzekę do nieznanej krainy w nadziei na lepszy los. - Nam chodziło głównie o ładny most drewniany, ale reżyser Wojtek Smarzowski i scenograf Marek Zawierucha byli zadowoleni, że symboliczną scenę nakręcą w pięknym, urzekającym krajobrazie.


Pijany kierowca napatoczył się na policjanta

pt, 27 maja 2016 12:56

Jadący wczoraj po południu do pracy policjant łomżyńskiej komendy w Przytuły zauważył zbliżające się z przeciwka z dużą prędkością audi. W pewnym momencie kierowca tego samochodu wykonał bardzo nagły skręt w lewo zmuszając policjanta do gwałtownego hamowania. Ten pojechał za „piratem”, a gdy audi zatrzymało się na pobliskim parkingu, odebrał młodemu kierującemu kluczyki i zawiadomił dyżurnego policji o kompletnie pijanym kierowcy.


Sprawca napadu na Czeczenkę zatrzymany

fot archiwum
pt, 27 maja 2016 12:44

Policja ujęła mężczyznę, podejrzanego o znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej 20-letniej Czeczenki. Do zdarzenia doszło 10. maja, w ciągu dnia, w centrum Łomży. Sprawcą okazał się 27-letni mieszkaniec miasta. Przyznał się. Grozi mu do 3 lat więzienia.


CHAMPIONS of ILLUSION Magic Tour

pt, 27 maja 2016 12:25

Po wielkim sukcesie w białostockim Teatrze, Champions of Illusion czyli Międzynarodowy Festiwal Iluzjonistów zawita tym razem do Łomży.


Najpierw pomógł kupić samochód, później go ukradł

pt, 27 maja 2016 12:18

Policjanci z Kolna informują o zatrzymanym przez nich złodzieju samochodu. Mężczyzna najpierw pomógł kupić w Gorzowie Wielkopolskim auto 41-latkowi, a następnie – gdy obaj nim przyjechali do Kolna – skradł je. Okazało się, że złodziejem jest 54-latek z powiatu grajewskiego.


Moto Show i Polska Liga Wraków na poligonie w Czerwonym Borze

pt, 27 maja 2016 10:38

Jak zapowiadają organizatorzy będzie to największą i najbardziej widowiskowa impreza moto w regionie. W niedzielę na terenie leśnego ośrodka szkolenia poligonowego „Grom Group” w Czerwonym Borze militaria spotkają się motoryzacją by zaprezentować ich siłę. Przygotowano moc atrakcji dla całych rodzin, a momentem kulminacyjnym imprezy będzie druga tura „WRAK RACE”. Na starcie stanie ponad 40 załóg w szalonym i bardzo widowiskowym wyścigu autami nieprzekraczającymi wartości 1000 zł.


Wypadek przy dworcu autobusowym

pt, 27 maja 2016 08:55

Duże utrudnienia w ruchu na Alei Legionów. Na wysokości dworca autobusowego, na jezdni od centrum miasta w kierunku Konarzyc, doszło do zderzenia się dwóch samochodów – busa z terenówką. Prawdopodobnie najpierw kierowca opla uderzył w słup lampy oświetleniowej.


Śmieci ugaszone

pt, 27 maja 2016 08:42

Blisko 180 tysięcy litrów wody zużyli strażacy gasząc hałdę śmieci, która w czwartkowe popołudnie zapaliła się na wysypisku w Czartorii koło Miastkowa. Z pożarem przez ponad 7. godzin walczyło 20 strażaków. Przyczynę pojawienia się ognia bada policja.


Płonie hałda śmieci w Czartorii koło Miastkowa

cz, 26 maja 2016 18:29

Pięć jednostek straży pożarnej walczy z pożarem hałdy śmieci na wysypisku miejskim w Czartorii koło Miastkowa. Jak informują strażacy pali się hałda o długości i szerokości po ok. 30 metrów i wysoka na około 6 metrów. Na miejscu są także służy ochrony środowiska, które sprawdzają czy istnieje zagrożenie dla okolicznych mieszkańców.


Słoneczna procesja Bożego Ciała z wiarą, monstrancją i lodami

cz, 26 maja 2016 14:20

- Chrystus potrzebuje naszych rąk, abyśmy się dzielili z bliźnimi: głód to nie tylko brak chleba, to brak bliskości drugiego człowieka, wiedzy, Boga i miłości... – nauczał biskup łomżyński ks. Janusz Stepnowski podczas homilii w Katedrze, skąd wyszła na czele z krzyżem procesja Bożego Ciała, w której uczestniczyło ponad 3 000 wiernych; nie licząc tych, co stawali i przyklękali na ulicach, żeby oddać hołd niesionej pod baldachimem Eucharystii w monstrancji misternie zdobionej i złotej. - To Chrystus zostawił nam wielki obowiązek, aby dzielić się z tymi, którzy potrzebują... Chrześcijanin jak Chrystus staje się chlebem, jeśli przyjmuje Go do swojego serca. Cały nasz kraj uczestniczy w procesji eucharystycznej. Wyrażamy wiarę, że przez komunię świętą stajemy się też chlebem życia.


Muzyczny prezent dla mam

cz, 26 maja 2016 13:03

Specjalny koncert „Śpiewamy dla Mamy” przygotowało dla wszystkich mam z okazji ich święta Studio Wokalne eMDeK Magdy Sinoff. Młode wokalistki zaśpiewały nie tylko przygotowane specjalnie na tę okazję utwory, z finałową „Piosenką dla mamy” na czele, ale też piosenki szczególnie lubiane przez swoje mamy i przez nie wybrane. Na scenie zaprezentowali się też
uczniowie Katarzyny Łebkowskiej ze Szkoły Podstawowej nr 7 w „Bajkach pana Brzechwy”.
– Recytujemy, gramy i śpiewamy dla mamy, bo mama powinna mieć święto przez cały rok! – podkreśla Magda Sinoff, dodając, że ich rola w muzycznym rozwoju dzieci jest nieoceniona.


Łaciate i wystawa w Szepietowie najlepszymi markami regionu

śr, 25 maja 2016 21:20

W kategorii produkt spożywczy tytuł Podlaskiej Marki otrzymało Mleko UHT Łaciate. W kategorii wydarzenie nagrodzono XXII Regionalną Wystawę Zwierząt i Dni z Doradztwem Rolniczym Szepietowo 2015.


Wypadkowy wieczór na łomżyńskich drogach

Zdarzenie na ul. Piłsudskiego
śr, 25 maja 2016 19:52

W wyniku dwóch wypadków jakie zdarzyły się w środowy wieczór na łomżyńskich ulicach trzy osoby zostały ranne. Pierwszy miał miejsce około 19.20 na ul Poznańskiej, na wysokości sklepu Mrówka, drugi zaś wydarzył się godzinę później na ul. Piłsudskiego na skrzyżowaniu z ul. Małachowskiego. W pierwszym Toyota Avensis podczas wyprzedzania uderzyła w Smarta, wyrzucając go z drogi. Na ul. Piłsudskiego zaś kierowca Saaba prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa motocykliście i także wyrzucił go z drogi na trawnik pomiędzy jezdniami.


To tylko długi weekend...

śr, 25 maja 2016 16:25

- Nie było żadnego wypadku – informuje Ewelina Szlesińska, oficer prasowy policji w Łomży. Korki na głównych ulicach w Łomży i Piątnicy są bo... rozpoczął się długi weekend i w ruch samochodów jest znacznie większy niż normalnie. Policjanci chcąc usprawnić przejazd przez Piątnicę już ręcznie sterują ruchem na głównym skrzyżowaniu w tej miejscowości.


Marcowe wybory uzupełniające do Senatu są ważne

śr, 25 maja 2016 15:18

Sądy Najwyższy orzekł, że przeprowadzone 6 marca 2016 roku wybory uzupełniające do Senatu RP w okręgu łomżyńsko-suwalskim, które wygrała zgłoszona przez PiS Anna Maria Anders, są ważne. Do sądu wpłynął jeden protest przeciwko ważności wyborów...


Wielomilionowe zmiany w budżecie Łomży

śr, 25 maja 2016 13:25

Nowe drogi: dwujezdniowa Zawadzka do Przykoszarowej i ul. Studencka, drugi etap rewitalizacji Parku Jana Pawła II, ale przede wszystkim zmniejszenie deficytu miasta i planowanego do zaciągnięcia na ten rok kredytu - to główne zmiany jakie na wniosek prezydenta wprowadzili radni do tegorocznego budżetu Łomży. Zmiany w największym stopniu są wynikiem wprowadzenia po stronie dochodowej ponad 9 mln 700 tys. zł dodatkowego dofinansowania unijnego do zrealizowanych w latach 2009-2014 dwóch projektów „Usprawnienia drogowych połączeń regionalnych w granicach Łomży”, oraz wykreśleniem z budżetu budowy kompostowni na wysypisku śmieci w Czartorii.


W czwartek Boże Ciało

Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów procesji Bożego Ciała są dziewczynki sypiące kwiaty przed kapłanem niosącym Najświętszy Sakrament. (fot. 2014r.)
śr, 25 maja 2016 10:49

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – zwana też Boże Ciało - to jedno z głównych świąt obchodzonych w Kościele. „W Najświętszym Sakramencie Eucharystii są zawarte prawdziwie, rzeczywiście i substancjalnie Ciało i Krew wraz z duszą i Bóstwem Pana naszego Jezusa Chrystusa, a więc cały Chrystus” - podaje Katechizm Kościoła Katolickiego.
Nieodzownym elementem Bożego Ciała są procesje: „lud chrześcijański składa z pobożnością świadectwo wiary w Eucharystię wychodząc z Najświętszym Sakramentem na drogi w uroczystych procesjach ze śpiewem”. Podczas przemarszu tysięcy wiernych wystąpią okresowe utrudnienia w ruchu drogowym. Oto spis procesji Bożego Ciała, które przejdą przez Łomżę.


« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0