sobota, 29 sierpnia 2015 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Ciepła woda wraca do mieszkań

so, 29 sierpnia 2015 10:37

Po 5-dniowej przewie MPEC wznowił dostawę ciepłej wody mieszkańcom Łomży. W piątek 28 sierpnia w godzinach wieczornych został zakończeniu I etap remontu kanału zbiorczego spalin i czopucha. Umożliwiło to rozpoczęcie procedury uruchamiania ciepłowni i wznowienia dostaw ciepłej wody - poinformował w sobotni poranek Ryszard Fiedorowicz wiceprezes MPEC.


„Made in Łomża”, czyli smakołyki z małej firmy

Jerzy Leszczyński (wicemarszałek podlaski), Tomasz i Beata Siergiejewicz (właściciele Sytej Panny)
pt, 28 sierpnia 2015 18:19

Małą rodzinną firmę prowadzą od kilkunastu lat. Kilka miesięcy temu w Dłużniewie pod Łomżą otworzyli, wybudowany bez wsparcia środkami unijnymi, nowy zakład. Ma 250 mkw. powierzchni i pracuje w nim – razem z właścicielami – 8 osób. To tu powstają docenione już przez znawców smaku: węgorz w sosie koperkowym, pasztet z sandacza z rakami czy szczupak faszerowany pieczony w tataraku, oraz wprowadzane właśnie do sprzedaży egzotyczne krewetki i kalmary marynowane w occie ryżowym.
- Na nasze produkty jest coraz większy popyt i ten zakład już staje się za mały – mówi Tomasz Siergiejewicz, który wraz z żoną Beatą prowadzi firmę „Syta Panna”, a teraz chcą w Łomży otworzyć oddział Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego. - W mieście i regionie są tworzone fantastyczne wyroby, ale niewielu o tym wie, a ich producenci nie zawsze mają odwagę, by ruszyć na podbój Polski.


Prezydent chce dodatkowych 630 tys zł na „Stop wykluczeniu cyfrowemu w mieście Łomża”

pt, 28 sierpnia 2015 16:42

Z wnioskiem o przesunięcie w budżecie miasta 630 tysięcy złotych na unijny projekt „Stop wykluczeniu cyfrowemu w mieście Łomża” zwrócił się prezydent Łomży do radnych. Nadzwyczajna sesja Rady Miasta ma odbyć się w środę.
Ratusz odpowiada także na zarzuty Witolda Borowskiego, prezesa firmy Sotronic, który m.in. działania wysokich rangą miejskich urzędników, w tym prezydenta Mariusz Chrzanowskiego, określił mianem „szkodnictwa społecznego”. W podpisanym przez Grzegorza Daniluka komunikacie czytamy, że to odpowiedź „na szkalujące i nieprawdziwe informacje” podawane przez Witolda Borowskiego.


Żona b. burmistrza Stawisk nie przyznaje się do winy

pt, 28 sierpnia 2015 14:50

Przed kolneńskim sądem stanęła Bożena W., żona byłego burmistrza Stawisk. Kobieta jest oskarżona o niedopełnienie obowiązków, przekroczenie uprawnień i działanie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Miała to zrobić wysyłając – jako dyrektorka szkoły - swego męża, który po przegranych wyborach miał wrócić do pracy w szkole, na płatny roczny urlop dla poratowania zdrowia.
- Bożena W. przed sądem nie przyznała się do winy – informuje sędzia Jan Leszczewski, rzecznik Sądu Okręgowego w Łomży.


Kosztowny plebiscyt

Urna wyborcza
pt, 28 sierpnia 2015 12:41

- Do referendum 6 września praktycznie wszystko jest już przygotowane – mówi Jerzy Dołęgowski, dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Łomży. - W ubiegłym tygodniu do gmin zostały dostarczone karty do głosowania, a wczoraj odbył się ogólnopolski test systemu informatycznego i wypał on bardzo dobrze. Teraz wszystko w rękach wyborców - dodaje.
Aby referendum było ważne do urn musi pójść co najmniej 50% dorosłych Polaków. I to prawdopodobnie największe wyzwanie... Wrześniowy plebiscyt tylko w okręgu łomżyńskim ma kosztować około 750 tysięcy złotych.


Kupcy ze starówki chwalą ruch wokół Starego Rynku

Ewa Ponichtera prowadzi salon mody męskiej "Szefler" przy Farnej w Łomży
pt, 28 sierpnia 2015 11:32

- Tam jest widniej, a tu ciemno – tłumaczy szewc Janusz Dziubiński przeprowadzkę zakładu po 12 latach z pomieszczeń w hali targowej od strony Rządowej do bardziej nasłonecznionych od strony Starego Rynku, z których wyprowadził się prowadzący około 25 lat bar z zapiekankami właściciel. - Po otwarciu ruchu dla aut na Starym Rynku hala zaczęła lepiej funkcjonować, parkingi są zajęte z obu stron, więc ludzie częściej tędy chodzą, jakby się ożywiło. Wcześniej żywej duszy tu nie było...


Kołakowski i Krynicka do Sejmu z PiS

Lech Antoni Kołakowski
pt, 28 sierpnia 2015 09:52

Poseł Lech Antoni Kołakowski na 3. miejscu listy, a Bernadeta Krynicka, przewodnicząca Rady Miasta Łomża na 6. miejscu – to, według nieoficjalnych, ale potwierdzonych w dwóch źródłach informacji, łomżyńscy kandydaci na posłów z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Wczoraj listy wyborcze partii zatwierdził Komitet Polityczny.
Na liście kandydatów na posłów jest także m.in.: Kazimierz Gwiazdowski z Radziłowa, wiceprzewodniczący sejmiku i wiceprezes powołanej niedawno przez Łomżę miejskiej spółki śmieciowej.


Uratowano zniszczone archiwum kolneńskiego podziemia

fot. IPN Białystok
pt, 28 sierpnia 2015 08:21

Do Oddziałowego Biura Udostępniania i Archiwizacji Dokumentów IPN w Białymstoku wróciły z konserwacji dokumenty Rejonu Kolneńskiego ZWZ-AK z lat 1941–1943, odnalezione w 2012 r. podczas prac ziemnych na terenie prywatnej posesji we wsi Stary Gromadzyn w gminie Kolno. To m.in. spis współpracowników władzy sowieckiej z okresu okupacji lat 1939–1941 oraz spis volksdeutschów. Część dokumentów została sporządzona w formie aktów oskarżenia.


„Alkoholizm: grzech czy choroba?” i rowery do wygrania

pt, 28 sierpnia 2015 08:14

- Na prośbę wielu znajomych spoza Łomży, tegoroczne forum będzie dwudniowe, aby mogły jednego dnia odbyć się Droga Krzyżowa i miting AA – opowiada Andrzej Werczyński, prezes stowarzyszenia "Zdrowie i Trzeźwość" w Łomży, które w sobotę i niedzielę organizuje VII Forum Trzeźwościowe "Żyj zdrowo - kolorowo". W programie - atrakcje i niespodzianki, jak zabawa taneczna w sobotę oraz festyn rodzinny w niedzielę z zabawami, muzyką i sportem, konkursami i loterią, w których wygrać można dwa rowery, hulajnogi, piłki nożne i zegarki.


Asystent z fiskusa pomoże na starcie w biznesie. Na próbę w Łomży

cz, 27 sierpnia 2015 14:06

Od 1 września mikroprzędsiębiorca, rozpoczynający działalność gospodarczą, będący podatnikiem urzędu skarbowego, w którym utworzono centrum obsługi, będzie mógł skorzystać z pomocy asystenta podatnika. Nowe stanowiska pojawią się pilotażowo w 50 urzędach skarbowych w Polsce uruchamiających centra obsługi. W województwie podlaskim będą to Urzędy Skarbowe w Łomży i w Suwałkach.


Klapa na miarę Łomży

500 mieszkańców Łomży darmowy internet ma (miało?) mieć do końca maja 2020 roku. Jeśli projekt padnie oni tego internetu też nie będą mieli.
cz, 27 sierpnia 2015 12:34

Blisko dwa miesiące temu przestrzegaliśmy, że to może być największa z dotychczasowych klap unijnych projektów Łomży. Wydaje się, że właśnie ona nastała... Na nieco ponad miesiąc przed terminem zamknięcia projektu ratusz poinformował, że odsuwała generalnego wykonawcę i „awaryjnie uruchomia sieć ” zbudowaną w ramach projektu „Stop wykluczeniu cyfrowemu w mieście Łomża”.
Tymczasem wykonawca sieci, twierdzi, że sieć działa, a działania wysokich rangą miejskich urzędników – m.in. prezydenta Mariusz Chrzanowskiego - określa mianem „szkodnictwa społecznego”. W piśmie wysłanym do prezydenta Łomży przez kancelarię prawną reprezentującą podwykonawcę sieci czytamy, że działania miejskich urzędników „narażają miasto na obowiązek zwrotu środków publicznych uzyskanych w ramach dofinansowania projektu, a ponadto na wypłatę odszkodowania podwykonawcy tj. spółce „Sotronic” sp. z o.o.”
Z nieoficjalnych informacji wynika, że w ratuszu szacują, że Łomża lada chwila będzie musiała oddać około 5 milionów złotych już wykorzystanej unijnej dotacji, a cały projekt opiewa na ok. 6,5 mln zł.


Szczęśliwy finał poszukiwań

cz, 27 sierpnia 2015 10:33

Przez kilka godzin trwały poszukiwania 22-latka z gminy Łomża. Młody mężczyzna, który – jak podaje policja leczy się psychiatrycznie – przed zniknięciem groził, że odbierze sobie życie. Mężczyzny szukali policjanci, strażacy, rodzina i sąsiedzi.


Park JPII zbudujemy z ubiegłorocznej nadwyżki

Wizualizacja projektu Parku Jana Pawła II - Papieża Pielgrzyma w Łomży.
śr, 26 sierpnia 2015 14:19

1 milion 100 tysięcy złotych przeznaczyli radni Łomży na pierwszy etap budowy Parku Jana Pawła II – Papieża Pielgrzyma. To o 300 tys zł mniej niż było w pierwotnym wniosku prezydenta Mariusza Chrzanowskiego, który zmienił także źródło finansowania. Początkowo chciał aby pieniądze pochodziły z „oszczędności” jakie powstały w budżecie miasta po rezygnacji, w związku z brakiem unijnego dofinansowania, z budowy przedłużenia dwujezdniowej ul. Zawadzkiej oraz pobliskiej ul. Wiosennej, ale ostatecznie mają pochodzić z niewykorzystanych jeszcze wolnych środków jakie powstały po rozliczeniu ubiegłorocznego budżetu miasta.
Za przyjęciem proponowanych przez prezydenta zmian w budżecie głosowało 12 radych, a 9 było przeciw. Wcześniej była długa dyskusja dotycząca przede wszystkim parku.


Kradzież - kiepski sposób na długi

śr, 26 sierpnia 2015 12:59

33-letni mieszkaniec Warszawy zgłosił policjantom z Grajewa, że skradziono mu samochód. Mundurowi szybko zatrzymali rzekomego złodzieja i odzyskali utracone auto. Okazało się, że ford został wypożyczony w Szwecji, a jego fikcyjna kradzież miała umożliwić sprzedaż pojazdu na Litwie. W ten przestępczy sposób mężczyzna chciał rozwiązać swoje problemy finansowe.


Prace w ciepłowni miejskiej przebiegają zgodnie z harmonogramem

fot. MPEC Łomża
śr, 26 sierpnia 2015 12:17

Od poniedziałku większość mieszkańców Łomży pozbawiona jest ciepłej wody. Wyłączenie dostaw ciepła ma związek z pracami remontowymi prowadzonymi w ciepłowni miejskiej. Jak informuje Ryszard Fiederowicz, wiceprezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Łomży póki co wszelkie prace przebiegają zgodnie z przyjętym harmonogramem, co oznacza, że w niedzielę ciepła woda powinno powrócić do mieszkań w Łomży.


Kontrowersyjny harmonogram budowy ulic Łomży

Harmonogram budowy ulic w Łomży według projektu programu na lata 2016-2019
śr, 26 sierpnia 2015 11:18

Pod presją radnych z Komisji Gospodarki Komunalnej prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski wycofał z porządku obrad dzisiejszej sesji Rady Miasta projekt programu budowy ulic Łomży na lata 2016-2019. Prezentowany w nim harmonogram burzy ten ustalony w „starym”, ale obowiązującym dziś jeszcze programie budowy ulic Łomży na lata 2012-2016.


Czołówka na drodze do Jeziorka

śr, 26 sierpnia 2015 08:51

Dwa samochody osobowe zdarzyły się czołowo na drodze wojewódzkiej nr 668 pomiędzy Jeziorkiem a Kownatami. Dwie osoby zostały zabrane do szpitala. Droga będzie zablokowana co najmniej do godz. 11. Policjanci wyznaczyli objazdy.


I po deszczu

śr, 26 sierpnia 2015 08:24

Około 10 litrów wody na metr kwadratowy powierzchni ziemi spadło wczoraj wieczorem w Łomży. To był pierwszy i najprawdopodobniej ostatni w tegorocznym sierpniu tak „duży” opad deszczu. Zazwyczaj w ciągu tego miesiąca jest 11 deszczowych dni, a suma opadów wynosi około 60 litrów.


To będzie wielkie i ciekawe wydarzenie!!

śr, 26 sierpnia 2015 07:44

W sobotę, 29 sierpnia Galeria Bursztynowa i Klub Turystyki Motocyklowej Travelling Spiders Ostrołęka zapraszają do udziału w imprezie pn. „Pożegnanie wakacji III Rajd Kurpiowski”. Zarówno dla starszych, jak i młodszych organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji. Zapowiada się, że będzie to jedna z większych imprez w naszym mieście w ciągu ostatnich kilku lat.


Bezwzględny zakaz wstępu do lasu

wt, 25 sierpnia 2015 14:49

- My nie zakładamy, że ludzie są źli, tylko zabezpieczamy tereny leśne przed zaprószeniem ognia: ktoś upuści zapałkę, zapalniczkę, peta czy żarzącego się papierosa i nieszczęście gotowe – tłumaczy Waldemar Witkiewicz, zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Łomża, które zarządza ponad 21 tys. hektarów lasów. - Wprowadzając w piątek i podtrzymując zakaz wstępu do lasu zabezpieczamy też przypadkowe osoby przed skutkami żywiołu, który może rozszaleć się za ich plecami. Przy suszy jak teraz, gdy deszcze nie padały od czerwca, pożar w lesie jest straszny, jakby paliło się w rafinerii.


« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0