niedziela, 01 lutego 2015 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Czołówka w Janowie pod Łomżą

so, 31 stycznia 2015 15:59

Dwa samochody: osobowe audi i bus mercedesa zderzyły się czołowo na 61. w okolicach Janowa pod Łomżą. Sześć osób karetki pogotowia przewiozły do szpitala. Są utrudnienia w ruchu na drodze Łomża – Ostrołęka. Samochody są przepuszczane wahadłowo.


„Bomba” w Nowogrodzie

so, 31 stycznia 2015 11:36

Ewakuowano mieszkańców dwóch sąsiednich bloków przy ul. Miastkowskiej w Nowogrodzie. W sumie to ok. 100 osób. Wcześniej, około godzony 9.30, mężczyzna zadzwonił na policję w Łomży z informacją, że na klatce bloku powiesił granat.
Dopiero po kilku godzinach , po sprawdzeniu przez pirotechnika okazało się, że to nie jest granat ani inne niebezpieczne urządzenie.


CBA na tropie galerii widmo... i biznesmenów

Słupy Galerii Narew
pt, 30 stycznia 2015 16:53

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego prowadzą śledztwo, którego przedmiotem są kwestie „współpracy” miast z inwestorami planującymi budowę na Bawełnie hipermarketu. CBA interesuje się już nie tylko ujawnionymi przez nas jesienią ubiegłego roku informacjami o tym, że miasto na początku 2014 roku wypłaciło 1,5 mln zł odszkodowania za działki, na których inwestor galerii miał zbudować prowadzącą do niej ulicę, przy czym dwie z tych działek wcześniej miasto wymieniło z tym inwestorem przyjmując do rozliczeń kilkakrotnie niższe stawki, ale także wszystkie inne transakcje tych biznesmenów od galerii z miastem. W tym tygodniu CBA ponownie było w ratuszu i zabezpieczało kolejne dokumenty w sprawie.


Trzeźwy jak Emil... z Wizny

pt, 30 stycznia 2015 12:31

Aż pięć zarzutów usłyszał 22-letni mieszkaniec gminy Wizny, który nocą jechał sobie swoim golfem. Samochód wykonujący dziwne manewry na drodze w pobliżu Żelech dostrzegli policjanci. Gdy chcieli go zatrzymać kierowca zlekceważył ich sygnały. Pościg za uciekającym samochodem trwał kilkanaście kilometrów, a później jeszcze trochę pieszo... za uciekającym kierowcą. Gdy go wreszcie zatrzymano okazało się, że jest trzeźwy, ale pod wpływem narkotyków.


Cenne „Jantary”

pt, 30 stycznia 2015 12:04

Od kilkunastu lat rozdawane są Zambrowskie Żubry, „Kurpiki” w Ostrołęce i „Włócznie Jaćwingów” w Suwałkach. Od kilku lat w Białymstoku wybierana jest „Inicjatywa Społeczna Roku”. W Łomży... mają być „Jantary” - tak dawnej nazywano bursztyn. Dwie młode panie Joanna Salwa Anucińska i Magdalena Trojanowska, chcą aby także u nas honorowane były osoby, które w sposób szczególny wyróżniły się w minionym roku.
- Zazwyczaj jak ktoś z jakiejś instytucji zrobi coś fajnego, to laury spadają na dyrektora, kierownika czy prezesa, a my chciałybyśmy aby zauważyć tę osobę z drugiego planu, która to wszystko zrobiła – mówi Magdalena Trojanowska. - Każdy może zgłosić taką „właściwą” osobę, a o tym czy ona zasługuje na docenienie i statuetkę „Łomżyńskie Jantary” zdecyduje kapituła złożona z zacnych osób. Nas nie można zgłaszać, ani nie będzie w kapitule nagrody.


Najpierw jest trudniej, ale później łatwiej

pt, 30 stycznia 2015 09:16

Nieco ponad 40% osób przystępujących do egzaminu teoretycznego na prawo jazdy kategorii B w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Łomży zalicza ten egzamin. Lepiej od teorii wypada praktyka. Egzamin z umiejętności jazdy samochodem zdaje niemal połowa przystępujących do niego. To dane za ubiegły rok, które są odwrotne w stosunku do lat poprzednich. Wcześniej więcej osób zdawało teorię niż praktykę. Zdaniem Mirosława Oliferuka, dyrektora WORD Łomża to efekt zmiany egzaminu teoretycznego, który teraz jest „bardziej życiowy”.


Płacić trzeba, nawet bez przekazu

pt, 30 stycznia 2015 08:20

Do końca stycznia wszyscy rolnicy mają czas na opłacenie na ubezpieczenie społeczne rolników i ubezpieczenie zdrowotne za I kwartał 2015 r. Dotyczy to także rolników, którzy nie otrzymali z KRUS przekazów z wysokością składki. W komunikacie KRUS rozesłanym do mediów w regionie czytamy, że wysyłane rolnikom cokwartalne przekazy z wymiarem składek służą ułatwieniu dokonania zapłaty tych należności, ale „brak przekazu, o czym ostatnio informują interesanci KRUS, nie zwalnia płatników z obowiązku terminowego opłacenia składek w odpowiedniej kwocie”.


Z Hiszpanii i Turcji do Polski i... Łomży

Studentki z Turcji w Łomży
cz, 29 stycznia 2015 17:30

- Nie ma nic lepszego niż język, który jest łącznikiem życia społecznego – cytowała Ezopa Anna Borawska, kierująca projektem „Studenci Erasmus + w łomżyńskiej szkole”, podczas rozdania im certyfikatów w Łomżyńskim Centrum Rozwoju Edukacji. - W pierwszej edycji projektu wzięło już udział osiemnaścioro żaków: dwoje z Hiszpanii i szesnaścioro z Turcji, którzy oprócz swoich zajęć na studiach w PWSIiP poprowadzili także 21 lekcji w języku angielskim w: I LO, II LO, III LO, PG nr 6, SP nr 2 i przedszkolu Stowarzyszenia Edukator „Wesołe Słoneczko”. Geografia i historia tych krajów stały się trochę bliższe, a studenci obcokrajowcy zachęcali łomżyńskie dzieci i młodzież do nauki języków obcych. Polskiego nie nauczyli się prawie wcale, lecz polubili Polskę i naszą Łomżę.


Wjechał na czerwonym

cz, 29 stycznia 2015 14:23

Trzy kolizje odnotowali w czwartkowe przedpołudnie policjanci z Łomży. Wyjątkowo groźnie wyglądało zderzenie trzech aut na Rondzie Solidarności. Z ustaleń policji wynika, że 85-letni mężczyzna kierujący daewoo nubirą jadąc Piłsudskiego w stronę szpitala wjechał na rondo na czerwonym świetle i zderzył się z dwoma samochodami zjeżdżającymi ulicą Zawadzką.


Charytatywny bal karnawałowy łomżyńskiej Caritas

cz, 29 stycznia 2015 08:16

- Moja służba w Caritas to nie tylko plakietka z napisem w kształcie serca i krzyżem na koszulce, ale to mój każdy dzień do dyspozycji potrzebujących pomocy – zapewnia Klaudia Bagińska z 2. klasy Publicznego Gimnazjum nr 1 w Łomży, która z około 300 wolontariuszami ze szkolnych kół Caritas Diecezji Łomżyńskiej bawiła się na balu karnawałowym w „Mechaniaku”. - Towarzyszy mi satysfakcja, że w Caritas są ludzie jak ja, otwarci na każdego człowieka w potrzebie: czy to dziecka, któremu trzeba pomóc w nauce, pocieszyć koleżankę w szkole czy pozbierać żywność dla ubogich.


S8 z Zambrowa w kierunku Ostrowi Mazowieckiej

fot. GDDKiA
śr, 28 stycznia 2015 20:29

Umowę na realizację ostatniego odcinka S8 na terenie województwa podlaskiego podpisała GDDKiA z hiszpańskim konsorcjum firm „RUBAU POLSKA” oraz „CONSTRUCCIONES RUBAU” S.A. Hiszpania. Niespełna 15-kilometrowy fragment od granicy województwa do obwodnicy Zambrowa ma być gotowy w lecie 2017 roku.


Znalazł... Grozi mu nawet do roku więzienia

śr, 28 stycznia 2015 15:02

Znaleźć nie zawsze się opłaca. Przekonał się o tym na własnej skórze 17-letni mieszkaniec gminy Piątnica. Nastolatek znalazł telefon komórkowy. Problem polegał zaś na tym że zamiast zanieść go np. na policję zatrzymał go sobie. Teraz grozi mu surowa kara – nawet do roku więzienia.


Zdradziły ich ślady na śniegu

śr, 28 stycznia 2015 09:25

To miał być prawie skok życia. Dwóch młodych mężczyzn wyłamując eternit z dachu dostało się na poddasze, a następnie wyłamując właz przedostali się do kotłowni skąd była już prosta droga do sklepu i jego kasy. Do włamania doszło – zapewne po to, aby nikt sprawców nie widział - pod osłoną nocy. Skok się udał, a złodzieje z łupem oddali się do wsi znajdującej się 4,5 km dalej. Niestety zdradziły ich pozostawione na śniegu ślady, które ciągnęły się od okradzionego sklepu aż do domu jednego ze złodziei. Po nich doszli policjanci...


Bez pracy

śr, 28 stycznia 2015 08:41

W Polsce 11,5, w województwie 13,1, a w Łomży 15,7 % – tyle wyniosła oficjalna już stopa bezrobocia na koniec 2014 roku. W regionie są tylko dwa powiaty, w których o pracę jest trudniej niż w Łomży. To powiaty kolneński i grajewski. W pierwszym z nich stopa bezrobocia wynosi 18,2 %, a w drugim 20,6 %.


ReAKtywacja czyli Akcja Katolicka powraca...

wt, 27 stycznia 2015 16:27

Przed wojną była to największa organizacja świeckich Kościoła. Po wojnie mogła odrodzić się dopiero po upadku rządów komunistycznych w 1989 roku. Akcja Katolicka w całej Polsce dziś skupia kilkadziesiąt tysięcy wiernych. Także w Łomży działa Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej, ale teraz działacze skupieni wokół ks. Roberta Śliwowskiego, nowego Asystenta Diecezjalne DIAK, chcą ją nadać Akcji Katolickiej nowej siły.


Kto płaci za błędy urzędników?

wt, 27 stycznia 2015 15:44

Czy wiceprezydent powinien z własnej kieszeni zapłacić za swoją bezprawną decyzję? Tak! – twierdzi jeden z mieszkańców Łomży, który po niemal dwóch latach sporu w sądzie udowodnił, że były wiceprezydent Łomży, bezprawnie polecił miejskim służbom wycięcie jednego ze słupków ogrodzeniowych jego posesji. Pod koniec 2014 roku Sąd Rejonowy w Łomży wydał wyrok na mocy którego miasto ma zapłacić w sumie ponad 3,5 tys zł. Mieszkaniec Łomży chce aby koszty te z własnej kieszeni poniósł były wiceprezydent, bo – jak twierdzi - jego decyzja „słupek usunąć” była „nagannym przekroczeniem uprawnień i narażeniem miasta na straty”.
- Nie znam takiego przypadku, aby miasto obciążyło jakiegoś urzędnika kosztami po przegranym procesie – mówi Łukasz Czech z ratusza.


Strategia na kasę?

fot. UM Łomża
wt, 27 stycznia 2015 13:41

- Mamy szansę znaleźć ścieżkę rozwojową dla miasta i wszystkich naszych gmin na najbliższe kilkadziesiąt lat – mówiła Anna Kadłubowska, naczelnik wydziału rozwoju i funduszy zewnętrznych ratusza prezentując powstającą Strategię Zrównoważonego Rozwoju Łomżyńskiego Obszaru Funkcjonalnego na lata 2014-2020. ŁOF tworzą miasto Łomża i trzy okoliczne gminy Łomża, Piątnica i Nowogród. I choć trzech z czterech ich włodarzy zostało wymienionych w listopadowych wyborach samorządowych ich następcy deklarują wolę kontynuacji wspólnych prac nad zgłoszonymi przez poprzedników projektami, których łączna wartość sięga aż 600 milionów złotych.
- Podtrzymujemy chęć udziału w ŁOF, bo to jak się wydaje możliwość zwiększenia szansy na pozyskanie środków unijnych i to w zasadzie jedyna zaleta – mówi Krzysztof Kozicki wójt Piątnicy.


Skup mleka w Polsce hamuje

pon, 26 stycznia 2015 16:42

Zima i widmo wysokich kar za nadprodukcję mleka wyhamowują produkcję mleka w Polsce. W grudniu 2014 r. do podmiotów skupujących dostarczono o 1,69 % więcej niż przed rokiem, podczas gdy w listopadzie wzrost rok do roku wynosił jeszcze 5,1 %. Mniejsza produkcji mleka w grudniu sprawiła, że zmniejszyły się także szacunki dotyczące wielkości przekroczenia limitu produkcji mleka przez Polskę i kar jakie z tego tytułu będą musieli zapłacić rolnicy.


Na narty pod Łomżę

pon, 26 stycznia 2015 15:37

- Długo szukaliśmy takiego miejsca, które miłośnikom i adeptom narciarstwa biegowego mogłoby przypaść do gustu, sprawiałoby radość poruszania się w ładnej okolicy na świeżym powietrzu, a nie kojarzyło się z nadmierną trudnością, tylko ze zdrową rekreacją – opowiada Mariusz Sachmaciński, dyrektor Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi, zapraszając już na nową, wytyczoną trasę na dwóch szlakach o długości 3 i 4 km ze wsi Rakowo.


Było ślisko

pon, 26 stycznia 2015 12:31

Pięć kolizji i jeden wypadek drogowy wydarzyły się w weekend w Łomży i najbliżej okolicy. Do większości tych zdarzeń doszło na śliskiej nawierzchni drogi, ale zdaniem policjantów w każdym z tych przypadków zawinił przede wszystkim człowiek nie zachowując należytej ostrożności. Sprawca wypadku trafi przed sąd, a sprawcy kolizji od razu otrzymali kilkusetzłotowe mandaty.


« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0