środa, 26 kwietnia 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Solidarna akcja rodziców 6-latków przyniosła skutek

Przedszkole nr 14.
śr, 26 kwietnia 2017 18:03

- Sprawa ta szczęśliwie została załagodzona, wspólnie z naczelnikiem wydziału oświaty Andrzejem Piechocińskim, dyrektor Publicznego Przedszkola nr 15 Joanną Leszczyńską i dyrektorem SP nr 10 Leszkiem Sobocińskim – ucieszyła się w środę po godzinie 14. Grażyna Kowalewska, dyrektor Publicznego Przedszkola nr 14. - Rodzice oczekiwali, że ich dzieci będą chodzić do zerówki albo w przedszkolu, albo w „Dziesiątce”, byle nie do „Jedynki”, ze względu na odległości. Uzgodniliśmy więc wspólnie, że 13 dzieci z PP nr 14 oraz 12 dzieci z PP 15 przyjmie Szkoła Podstawowa nr 10.


Rodzice żądają miejsc dla 6-latków w przedszkolach nr 14 i 15

Przedszkola 14 i 15
śr, 26 kwietnia 2017 12:02

- Odebrano nam wybór, gdzie nasze dzieci będą chodzić do zerówki, i narzucono placówkę, czyli nowo tworzoną Szkołę Podstawową nr 1, która będzie w budynku Publicznego Gimnazjum nr 1 – skarży się na władze miasta Łomża mama 6-letniego dziecka, uczęszczającego do Publicznego Przedszkola nr 14. - Nikt nas nie uprzedził, nie poinformował i nie zapytał o zdanie, mimo że łącznie około 70 rodziców sześciolatków, także z Przedszkola Publicznego nr 15, złożyło deklarację, że chcą, aby ich dziecko kontynuowało naukę w swoim dotychczasowym przedszkolu. W przedszkolu nr 14 przy Niemcewicza przywitała nas kartka, że jest to decyzja narzucona z góry.


Yamaha w łomżyńskiej szkole muzycznej

śr, 26 kwietnia 2017 07:50

Instrumentarium Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Łomży wzbogaciło się o kolejny fortepian słynnej japońskiej firmy Yamaha. To model C1X o mniejszych rozmiarach, ale o pięknym, naturalnym brzmieniu i wyglądający równie efektownie jak fortepiany koncertowe tej marki. Zadowolenia z zakupu instrumentu za 85 tysięcy złotych nie kryje dyrektor PSM Mirosław Korona, dodając, że był on możliwy dzięki środkom pozyskanym z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz wsparciu Rady Rodziców.


Pierwsze listy w naborze do przedszkoli i podstawówek

wt, 25 kwietnia 2017 11:23

Dziś łomżyńskie przedszkola i szkoły podstawowe mają podać do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych. To drugi etap rekrutacji prowadzonej od początku miesiąca dla dzieci od 3 do 7 roku życia. Do końca tygodnia rodzice dzieci zakwalifikowanych muszą złożyć pisemne oświadczenie potwierdzające wolę skierowania dziecka do tej właśnie placówki.


Marzenia z mocą sprawczą po ciężkim egzaminie gimnazjalnym

Gimnazjaliści PG6 tuż przed egzaminem
cz, 20 kwietnia 2017 16:02

Kwadrans po 12. w hallu przy szatni jeszcze pusto, tylko Magdalena Sakowska rozmawia z kobietą koło dyżurki pań woźnych. Po rozwiązaniu wszystkich zadań egzaminu z matematyki wyszła jako siódma z sali gimnastycznej, gdzie uczennice i uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 6 imienia Tadeusza Kościuszki w Łomży drugi dzień zdają budzący emocje egzamin. - Zawsze jak wychodzę z egzaminu, to mnie głowa boli, to jednak duży wysiłek myślowy – opowiada z uśmiechem Magda, a wokół robi się rojno i gwarno od strojnych dziewcząt i eleganckich chłopców. - Matematyka była łatwa, trochę trudniejsza historia i wos, ciut trudniejszy polski, a najtrudniejsza część przyrodnicza. Angielskiego w piątek się nie boję: często rozmawiam z kolegami z Afryki, Tunezji, USA i Szwecji.


Miliony odszkodowania dla „Edukatora”

śr, 19 kwietnia 2017 16:43

Miasto Łomża zawarło sądową ugodę ze Społeczno-Oświatowym Stowarzyszeniem Pomocy Pokrzywdzonym i Niepełnosprawnym „Edukator” na mocy której z kasy miasta na rzecz stowarzyszenia ma trafić blisko 3 miliony złotych. To konsekwencje niedoszacowania w latach 2009-2012 miejskiej dotacji do prowadzonych przez Stowarzyszenie przedszkoli w Łomży.


Przedprzedostatni egzamin gimnazjalny odbędzie się w trzy dni

Egzamin gimnazjalny (archiwum)
wt, 18 kwietnia 2017 14:24

577 uczennic i uczniów z 9 gimnazjów w Łomży oraz 489 z tyluż szkół w powiecie łomżyńskim zostało zgłoszonych do obowiązkowego egzaminu gimnazjalnego. W środę będą odpowiadać na pytania z tzw. części humanistycznej - historia, wiedza o społeczeństwie i język polski, w czwartek czeka na nich część matematyczno-przyrodnicza, natomiast w piątek – język nowożytny, zazwyczaj angielski. Początek każdego dnia egzaminacyjnego o godzinie 9. rano. - U nas atmosfera spokojna, wszystko mam przygotowane – zapewnia Teresa Kurpiewska, dyrektor Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich w Łomży, gdzie z własną wiedzą, pamięcią i umiejętnościami zmierzy się 211 trzecioklasistów. W przeddzień mogli od godziny 8. do 12. skonsultować się z nauczycielami.


Strzelali „O Srebrne Muszkiety – 2017”

pt, 14 kwietnia 2017 16:44

Trzynaście zespołów dziewcząt i chłopców szkół ponadgimnazjalnych dawnego województwa łomżyńskiego rywalizowało w finale regionalnym Zawodów Strzeleckich „O Srebrne Muszkiety – 2017”. Zawody na obiektach strzelnicy sportowej w Piątnicy zorganizowany przez Klub Strzelecki SAGITTARIUS Piątnica. Bezkonkurencyjni okazali się uczniowie łomżyńskiego „Mechaniaka”, którzy wygrali indywidualnie i drużynowo i to zarówno wśród chłopców jak i dziewcząt.


Dyrektorzy podstawówek

cz, 13 kwietnia 2017 16:02

Iwona Erynk-Cichowicz, pełniąca od września ubiegłego roku obowiązki dyrektora SP nr 7 w Łomży od maja będzie już pełnoprawnym dyrektorem szkoły. Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski powierzył jej stanowisko dyrektora „siódemki” od 1 maja 2017 roku do 31 sierpnia 2021 roku.


Zmarła Leokadia Sawicka (+89), była dyrektor Studium Nauczycielskiego

Leokadia Sawicka (1928 - 2017)
cz, 13 kwietnia 2017 15:55

Urodziła się w Łomży 89 lat temu i w rodzinnym mieście zmarła. Serdeczna i oddana nauczycielka kilkunastu pokoleń pedagogów Leokadia Sawicka została pochowana na nowym cmentarzu, razem z mężem Feliksem i synem Waldemarem. - Pracowała w Zespole Szkół Drzewnych i jednocześnie była dyrektorem Studium Nauczycielskiego, które mieściło się w dawnym budynku „Drzewnej” przy alei Legionów – wspomina Zmarłą przyjaciółka Helena Polewaczyk (lat 79). - Nawet kiedy była na emeryturze, wychowankowie zapraszali na spotkania swoją wspaniałą wychowawczynię, a na cmentarzu pożegnali z wieńcami i kwiatami. Pożegnaliśmy człowieka wielkiej mądrości i serca.


Będzie magisterka z fizjoterapii

pt, 07 kwietnia 2017 13:58

Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży otrzymała zgodę na uruchomienie jednolitych magisterskich studiów na kierunku fizjoterapia. Będzie to piąty kierunek na którym w „państwówce” będzie można uzyskać tytuł magistra.


Natalia Wojciechowska gra na skrzypcach jak z nut bez nut

Rok temu 13-latka Natalia Wojciechowska wygrywa międzynarodowy konkurs w Słowacji. Gra Symphonie Espagnole op.21 mov.1 Edouarda Lalo.
śr, 05 kwietnia 2017 17:02

14-letnia utalentowana i pracowita zambrowianka od 5 lat przywozi kolejne nagrody z konkursów ogólnopolskich, międzynarodowych i zagranicznych: w Słowacji, Czechach, na Litwie i Ukrainie, chociaż do Kijowa nie musiała jechać. Wysłała nagrania i wygrała 14th International Independent Music Competition Individualis. - Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Josefa Micka odbył się w Pradze pod koniec marca i moja uczennica otrzymała 7 dyplomów, zdobywając Grand Prix i, m.in., nagrody dla najlepszego uczestnika z zagranicy oraz Czeskiego Radia, omawiamy szczegóły sesji nagraniowej – cieszy się mgr Beata Stankiewicz, która od 7 lat uczy Natalię gry skrzypcowej, wpierw w PSM I st. w Zambrowie, a teraz w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Łomży.


Profesor Mikołejko o Kościołach i świętości w czasach obojętności

Prof. Zbigniew Mikołejko
pt, 31 marca 2017 15:25

Znakomity religioznawca gościł w Łomży z wykładem w PWSIiP, w trakcie którego przybliżył nam przemyślenia na temat upadku wielkich Kościołów i ateizmu praktycznego ludzi Zachodu, o jakim mówił także Jan Paweł II. - Cele praktyczne przysłaniają człowiekowi głębszą rzeczywistość wiary, koncentruje się on na brzuchu i podbrzuszu – postawił smutną diagnozę prof. Zbigniew Mikołejko. Uzmysławiał, że większość ludzkości żyje w miastach świeckich (secular city), zdziczałych, gdzie setkami kilometrów ciągną się ulice i domy, jak w USA, Moskwie, Rio de Janeiro i Lagos, nędza to morze dla wysp bogactwa, a przestępczość, przemoc i terroryzm rywalizują z prawem. W miastach zdziczałych rodzą się sekty, słabnie pojęcie grzechu, a guasireligią staje się kult młodości i zdrowia.


Strajk szkolny w „Plastyku” w Łomży i Gimnazjum w Miastkowie

pt, 31 marca 2017 14:20

W jedynej w Łomży szkole, której nauczyciele odważyli się na strajk ZNP, uczniowie z graficzką Katarzyną Swoińską idą do galerii, inni mają warsztaty z wykładowcami Akademii Sztuk Pięknych z Warszawy. Dzień jak co dzień, gdyby nie kartki na drzwiach wejściowych Liceum Plastycznego im. Wojciecha Kossaka: list prezesa ZNP Sławomira Broniarza z wyjaśnieniami przyczyn, które doprowadziły do dnia strajku pracowników oświaty w całej Polsce, plakat strajkowy oraz krótkie oświadczenie. Strajk to – czytamy w oświadczeniu – „gest solidarności z nauczycielami, którzy mogą stracić pracę na skutek reformy oświaty”. Ponadto w powiecie łomżyńskim strajkują tylko nauczyciele z Gimnazjum w Miastkowie. Ono po reformie oświaty PiS zniknie z mapy edukacji.


Przetarg na salę sportową przy "siódemce" będzie jeszcze raz

Szkoła Podstawowa nr 7 wraz z planowaną nową salą gimnastyczną
pt, 31 marca 2017 09:38

Urząd Miejski w Łomży unieważnił przetarg na budową sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 7 w Łomży. Powodem takiej decyzji są... pieniądze. Żadna z sześciu ofert złożonych przez zainteresowanych realizacją zlecenia wykonawców nie mieściła się w puli środków jakie na ten cel chciały przeznaczyć władze miasta. W najbliższych tygodniach ma być ogłoszony nowy przetarg.


Mali recytatorzy

pt, 31 marca 2017 09:19

„Rymy wspaniałe, mądre, śmieszne, niebywałe” to konkurs recytatorski dla przedszkolaków. Po raz trzeci zorganizowała go Szkoła Podstawowa nr 4 w Łomży, a tym razem przed publicznością i jury, któremu przewodniczył Witold Długozima, swoimi umiejętnościami popisywało się 21 recytatorów z trzech miejskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych czterech łomżyńskich podstawówek. Były improwizacje, emocje, a nawet łzy. Wygrała Karolina przed Anitą i Olgą.


Strajk ZNP w Łomży tylko symboliczny

pt, 31 marca 2017 08:29

- Strajkujemy, bo zależy nam na edukacji i przyszłości naszego zawodu – twierdzi Związek Nauczycielstwa Polskiego, który dziś w polskich szkołach organizuje jednodniowy strajk. W Łomży i okolicy strajk nauczycieli ma wymiar symboliczny. W Liceum Plastycznym prawdopodobnie zastrajkuje 7 albo mniej nauczycieli, a w Gimnazjum w Miastkowie – 16. We wszystkich innych szkołach strajku nie ma.


Kolegium elektorów PWSIiP wybrało nowych prorektorów

cz, 30 marca 2017 09:54

Dr Sylwia Chojnowska z instytutu medycznego i dr hab. Krzysztof Prokop, dyrektor instytutu prawa i administracji, będą nowymi prorektorami w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Ich wyboru, na wniosek dr hab. Dariusza Surowika, który ma być nowym rektorem „państwówki” dokonało kolegium elektorów. Chojnowską poparli wszyscy, a Prokopa zdecydowana większość elektorów.


Rekrutacja do podstawówek... nie tylko miejskich

śr, 29 marca 2017 18:04

Do piątku rodzice dzieci 7-letnich lub 6-letnich realizujących obowiązkowe roczne przygotowanie przedszkolne i chcący posłać pociechę od września do klasy pierwszej, mają składać „zgłoszenia” do szkoły, w której obwodzie mieszkają. Jeśli chcą posłać dziecko do innej szkoły publicznej – poza obwodem – od poniedziałku będą mieli dwa tygodnie na złożenie „wniosku”. Zarówno do „zgłoszenia” jak i „wniosku”, niezbędne są oświadczenia, które - jak podkreślają miejscy urzędnicy - „składa się pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań”.
Warto zauważyć, że w tym roku na liście miejskich podstawówek prowadzących nabór ponownie pojawia się Szkoła Podstawowa nr 1, a do tego od września w Łomży mają zacząć działać także dwie inne szkoły podstawowe, których organem prowadzącym nie będzie samorząd miasta.


Prawo - 13 kierunek w „państwówce”

Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży
śr, 29 marca 2017 11:26

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wyraziło zgodę na prowadzenie w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży studiów jednolitych magisterskich o profilu praktycznym na kierunku „prawo”. Nowe studia rusza od nowego roku akademickiego i będzie to 13 kierunek, jaki będzie można studiować w łomżyńskiej „państwówce”, i 4 na którym można zrobić magisterkę.


« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
170412114748.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0