Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 05 czerwca 2023 napisz DONOS@

Szkolenia i dyżury dla przedsiębiorców z rozliczenia składki zdrowotnej

W tym roku, po raz pierwszy część płatników składek musi złożyć roczne rozliczenie składki na ubezpieczenie zdrowotne za ubiegły rok. Rozliczenie do ZUS-u trzeba przekazać do 22 maja.

Oddział ZUS w Białymstoku organizuje webinaria oraz dyżury telefoniczne z tego tematu. Nasi eksperci będą czekać na pytania 11, 17, 18 i 19 maja 2023 roku w godz. 9:00-11:00. pod nr tel.  87 56 52 702, a 15 maja pod nr tel. 85 74 86 453. Szkolenia natomiast odbędą się w środę - 10 maja i we wtorek 16 maja w godz. 9-11.00.

Aby wziąć udział w webinariach, należy wcześniej zgłosić chęć udziału na adres email: szkolenia_bialystok@zus.pl. Zapisy potrwają na pierwsze zajęcia do 9, a na drugie do 15 maja. Po zgłoszeniu, na adres email podany przez klienta, zostanie przesłany link do webinarium „Roczne rozliczenie składki na ubezpieczenie zdrowotne”. Uczestniczenie w wydarzeniu jest bezpłatny.

- Zachęcam do wzięcia  udziału w spotkaniach online, ze względu na to, że przedsiębiorcy będą składać takie dokumenty po raz pierwszy. Nic więc dziwnego, że mogą pojawić się trudności, niejasności, a jeśli mamy wątpliwości to najlepiej wiedzę zweryfikować u źródła, czyli u ekspertów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Czas na złożenie dokumentu osoby prowadzące działalności gospodarczej mają do 22 maja. Obowiązek ten dotyczy przedsiębiorców, którzy są  opodatkowani na zasadach ogólnych, czyli podatkiem liniowym lub skalą podatkową albo ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych – informuje Katarzyna Krupicka, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS w województwie podlaskim.

Roczne rozliczenie składki zdrowotnej nie dotyczy:  płatników na karcie podatkowej, twórców i artystów, wspólników spółki komandytowej, jednoosobowej spółki z o.o. oraz osób współpracujących.

źródło: ZUS


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę