Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@

Choroba alkoholowa - objawy i metody leczenia

Alkoholizm wpływa zarówno na zdrowie, jak i życie osoby uzależnionej. Choroba ma także wpływ na osoby z najbliższego otoczenia. Istnieje jednak obecnie wiele metod, które pomogą walczyć z uzależnieniem, chociażby od alkoholu etylowego. Jakie są dostępne rodzaje pomocy i jak objawia się choroba alkoholowa?

Objawy choroby alkoholowej

Objawy choroby alkoholowej mogą obejmować wiele różnych aspektów, a ich nasilenie może się znacznie różnić w zależności od stopnia choroby. Do najczęstszych objawów choroby alkoholowej należy głód alkoholowy. Osoby uzależnione mają trudności z kontrolowaniem swojego picia i często piją więcej, niż planowały. Co więcej, odczuwają one silne pragnienie związane z sięgnięciem oo kieliszek. Sygnałem do zmartwień jest także nadmierna konsumpcja alkoholu. Osoba z chorobą alkoholową często pije więcej, niż wynikałoby to z norm społecznych lub zdrowego rozsądku.

Jednak objawy zespołu abstynencyjnego mogą stanowić największe zagrożenie dla uzależnionego. Kiedy osoba z chorobą alkoholową przestaje pić lub zmniejsza ilość spożywanego alkoholu, może doświadczać objawów odstawienia. Należą do nich: drżenie rąk, pocenie się, nudności, wymioty, lęk, nadpobudliwość, drażliwość i zaburzenia snu. Prowadzi to również do różnych problemów zdrowotnych, takich jak choroby wątroby, czy serca. Z czasem problem będzie dotyczył także układu nerwowego, czy cukrzycy.

Sposoby leczenia alkoholizmu

Wybór metody leczenia alkoholizmu zależy przede wszystkim od stopnia uzależnienia. Choroba alkoholowa niekiedy wymaga ostrzejszych środków, by zapobiec jej pogłębianiu. Podjęcie leczenia z własnej woli z pewnością zapewni większą skuteczność terapii. Jednak istnieją także metody, które umożliwią leczenie uzależnienia nawet w najtrudniejszych przypadkach.

Terapia uzależnień alkoholowych

Terapia alkoholowa pomaga zrozumieć uzależnionemu, jakie mogą być przyczyny jego alkoholizmu, a przede wszystkim konsekwencje. Uzmysłowienie skali problemu pomoże walczyć z chorobą. 

Sprawdź więcej na: www.terapia-befree.pl/leczenie-alkoholizmu,31.html

Jednym z wyborów jest terapia grupowa, polegająca na spotykaniu się paru osób zmagających się z podobnym problemem. Spotkania mogą pomóc się otworzyć, dadzą także poczucie wsparcia. Jednak ta metoda wymaga zaangażowania ze strony uzależnionego. Kolejnym wariantem jest terapia rodzinna. Rozmowa z najbliższymi pod okiem eksperta pomoże uzmysłowić, jak wielki problem stanowi nadmierne picie alkoholu. Często osoby chore nie zdają sobie sprawy, jak dotkliwa może być ich choroba dla nich samych, ale i najbliższych ze swojego otoczenia.

Leczenie farmakologiczne

Terapia alkoholizmu może być uzupełniona poprzez włączenie leczenia farmakologicznego. Stosowanie leków może pomóc w zmniejszeniu chęci sięgnięcia po alkohol, tym samym ułatwi to przeprawę przez leczenie z alkoholizmu. Należy jednak pamiętać, że leki powinny być przepisane przez lekarza, muszą być także odpowiednie przesłanki do wprowadzenia takiej metody.

Prywatne leczenie alkoholizmu

Na każdym etapie uzależnienia z pomocą przychodzą prywatne ośrodki leczenia alkoholizmu.

Takie ośrodki specjalizują się w leczeniu uzależnień, dlatego efekty mogą być zdecydowanie większe niż w poprzednich metodach.

Leczenie alkoholizmu prywatnie jest przede wszystkim szybko dostępną formą pomocy. Metoda ta zapewnia indywidualne podejście i dopasowanie terapii indywidualnie pod pacjenta. W leczeniu uzależnienia pomaga także wykwalifikowana opieka, a oferta ośrodka umożliwi dostęp do każdego rodzaju terapii w jednym miejscu. 

Problemy z piciem alkoholu dotyczą wielu osób z powodu stresu, czy problemów. Jednak warto sięgnąć po dostępne środki pomocy, by życie wróciło na odpowiednie tory.

Prywatny ośrodek terapii i leczenia uzależnień Be Free

Adres:

ul. Słoneczna 18, 62-561 Ślesin

Telefony:

+48 535 100 111, +48 536 100 111

Strona WWW:  

https://www.terapia-befree.pl/

tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę