Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 09 sierpnia 2022 napisz DONOS@

Doktor Kuźmicz poprowadzi Oddział Dziecięcy w Łomży

Główne zdjęcie
Szpital Wojewódzki w Łomży

Przez 2 lata pandemii Oddział Dziecięcy Szpitala Wojewódzkiego w Łomży był zamknięty - czyli "czasowo zawieszony". Rodzice z chorymi dziećmi szukali pomocy w szpitalach w Białymstoku, Kolnie, Zambrowie czy jeszcze dalej. - Od 1. kwietnia 2022 roku nasza łomżyńska pediatria została odwieszona - przekazuje optymistyczną informację dr Anita Świętochowska, wicedyrektor szpitala.

Tradycyjny prima aprilis w placówce przy alei Józefa Piłsudskiego w ten piątek nie był wypełniony żartami. W dobrej atmosferze, sympatycznej, ale na serio, odbywało się pierwsze spotkanie dyrekcji szpitala z personelem pielęgniarskim i lekarskim oddziału dziecięcego.
Stworzony, po rozlicznych rozmowach i staraniach dyrekcji, 9-osobowy zespół lekarzy specjalistów poprowadzi doktor Marta Kuźmicz, lekarz pediatra, onkolog i hematolog dziecięcy. Pani dr koordynator ma doświadczenie z pracy w Klinice Onkologii i Hematologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku - w Samodzielnym Publicznym Dziecięcym Szpitalu Klinicznym imienia doktora Ludwika Zamenhofa. Wspierać ją będzie 8 specjalistów - 4 w trybie dziennym i 5 na dyżurach - m.in. pediatra alergolog i pediatra nefrolog. Wprowadzone zostaną również konsultacje kardiologiczne.

Oddział odnowiony jest personalnie i organizacyjnie, i odświeżony, na 2. piętrze Szpitala Wojewódzkiego. Izba Przyjęć Pediatrii znajduje się przy Szpitalnym Oddziale Ratunkowym z prawej strony głównego gmachu. Pierwsi pacjenci od dziecka po 18-latka (25 łóżek) będą przyjmowani od poniedziałku, 4. kwietnia. 

Mirosław R. Derewońko

tel. red.  696 145 146

 

Szpital w Łomży nie ma oddziału dziecięcego

Kto trwale przywróci funkcję oddziału dziecięcego?!

Oddział dziecięcy zamknięty do listopada?!

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę