Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 02 marca 2024 napisz DONOS@

Tysiące wiernych przed "papieskim ołtarzem".

Główne zdjęcie
widać nas z góry

Około 10 tys. łomżan uczestniczyło w wieczornym czuwaniu za Papieża Jana Pawła II. Czuwanie odbyło się przy ołtarzu, gdzie 14 lat temu Ojciec Święty mówił do setek tysięcy zgromadzonych mieszkańców regionu i licznie przybyłych gości: „Bogu dziękujcie. Ducha nie gaście!”

W czwartkowy wieczór uczestnicy spotkania wysłuchali m.in.: fragmentów kazania jakie Papież wygłosił do wiernych podczas swojej trzeciej Pielgrzymki do Ojczyzny 12 czerwca 1987
"Wiemy, że tu, na tym miejscu, na Westerplatte, we wrześniu 1939 roku grupa młodych Polaków, żołnierzy, pod dowództwem majora Henryka Sucharskiego trwała ze szlachetnym uporem, podejmując nierówną walkę z najeźdźcą. Walkę bohaterską. Pozostali w pamięci narodu jako wymowny symbol. Trzeba, ażeby ten symbol wciąż przemawiał, ażeby stanowił wyzwanie dla coraz nowych ludzi i pokoleń Polaków. Każdy z was, młodzi przyjaciele, znajduje też w życiu jakieś swoje "Westerplatte". Jakiś wymiar zadań, które musi podjąć i wypełnić. Jakąś słuszną sprawę, o którą nie można nie walczyć. Jakiś obowiązek, powinność, od której nie można się uchylić. Nie można "zdezerterować". Wreszcie - jakiś porządek prawd i wartości, które trzeba "utrzymać" i "obronić", tak jak Westerplatte, w sobie i wokół siebie. Tak, obronić - dla siebie i dla innych" – mówił Ojciec Święty wtedy, i mówił w czwartek wieczorem do tysięcy łomżan zgromadzonych przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży.

W piątek przy „ołtarzu papieskim” w Łomży odprawione będzie Eucharystia za Papieża Jana Pawła II. Mszy Świętej przewodniczył będzie biskup Tadeusz Zawistowski. Początek o godzinie 18.
Foto: widać nas z góry
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: chroń światło
Foto:
Foto: ...a wy przyszliście ...
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: On ciągle mówi
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę