Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 12 maja 2021 napisz DONOS@

Wygraliśmy! ZUS da nam LUZ!

Nie będzie wyższych stawek na ubezpieczenia społeczne płacone przez przedsiębiorców. Sejm odrzucił ten pomysł. To m.in. zasługa Czytelników Money.pl oraz tych Internautów, którzy poparli akcję „ZUS daj nam LUZ”.


Zawrzało w styczniu, kiedy jeden z dzienników ujawnił, że w tzw. Planie Hausera są projekty zmian w ustawach, które zróżnicują stawki na ZUS w zależności od dochodów przedsiębiorców. Ten, kto zarabiał najwięcej, miał oddawać najwięcej.

Kierowani sugestiami naszych Czytelników, postanowiliśmy zaprotestować! We wrześniu, kiedy projekt trafił do Sejmu, na specjalnej stronie internetowej www.zusdajnamluz.pl, przez dwa tygodnie, zbieraliśmy podpisy przeciwko tym pomysłom. Poparło nas ponad 29 tys. Internautów. Listy z ich podpisami wysłaliśmy do Sejmu, do premiera oraz ministra polityki społecznej Krzysztofa Patera, który był odpowiedzialny za realizację tego planu.

I udało się. Sejm dziś odrzucił projekt takich zmian. Nie będzie więc łatania dziury budżetowej kosztem przedsiębiorców.

Tomasz Bonek, redaktor naczelny portalu finansowego Money.pl
210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę