Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 16 maja 2021 napisz DONOS@

1,5 - 2 mln zł może stracić Grajewo po pożarze

Przez cały przyszły tydzień może być ograniczona produkcja płyt wiórowych w Grajewie. W suszarni należącej do Pfleiderer Grajewo (dawny Zakład Płyt Wiórowych) przez tygodniem wybuchł pożar. Stary spowodowane przez ognień są znaczne. Zakład został zmuszony do ograniczenia produkcji, która może potrwać nawet do 20 listopada. Zdaniem zarządu firmy pożar odbije się także na wyniku finansowych spółki, który może spaść nawet o ok. od 1,5 mln zł do 2 mln zł. Spółka zapowiedziała, że będzie dochodziła pokrycia poniesionej szkody na podstawie posiadanych polis ubezpieczeniowych.

Przypomnijmy Pfleiderer Grajewo to jeden z największych zakładów w regionie. Podstawowym jego przedmiotem działalności jest produkcja płyt wiórowych wyrobów z drewna płyt drewnopochodnych i ich uszlachetnianie. Spółka działa głównie na rynku polskim oraz prowadzi liczne transakcje handlowe z przedstawicielami z krajów byłego ZSRR. Głównym udziałowcem jest Pfleiderer Holzwerkstoffe.

Rok 2004 był ja do tej pory dla spółki wyjątkowo dobry. Do końca września jej przychody sięgnęły niemal pół miliarda złotych. W tym samym czasie zysk netto przedsiębiorstwa wyniósł już ponad 66 milionów złotych. To o 1/3 więcej niż wynosił po trzech kwartałach ubiegłego roku.
Spółka poinformowała ostatnio o zamiarze budowy w Grajewie nowego zakładu produkującego płyty MDF/HDF. Wartość inwestycji 100 mln EUR, a nowa fabryka ma zatrudniać ok. 200 pracowników.
210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę