Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 04 sierpnia 2020 napisz DONOS@

Technicy medyczni żądają podwyżek od dyrektora szpitala

Foto: Technicy medyczni żądają podwyżek od dyrektora ...
cz pt, 13 października 2017 08:13

Temat podwyżek płac dla techników medycznych Szpitala Wojewódzkiego w Łomży ciągnie się od ponad 10 lat: rozmawiali z dyrektorami Marianem Jaszewskim i Krzysztofem Bałatą - bez skutku. Teraz z tematem zmierzy się kierujący szpitalem od lipca Roman Nojszewski, od którego związki zawodowe żądają podniesienia płac. - Nie było żadnej podwyżki od ponad dekady, nasza pensja to 2011 zł brutto, 1680 zł na rękę z wysługą lat – opowiadają przedstawicielki Związku Zawodowego Techników Analityki Medycznej. - Codziennie przyjmujemy ok. 200 pacjentów z oddziałów i 400 – 500 z przychodni, średnio 200 osób z RTG, 20 - 30 do tomografii komputerowej. Bez laboratorium i rentgena szpital nie może się obejść, personel to nie tylko lekarze i pielęgniarki. Dysproporcja płac między nami a pielęgniarkami jest horrendalna. Mamy nadzieję, że nowy dyrektor nas zrozumie...

Kleszcze mniej groźne?

Foto: Kleszcze mniej groźne?
cz śr, 11 października 2017 08:39

Służby epidemiologiczne informują, że w tym roku liczba zachorowań na boreliozę i kleszczowe zapalenie mózgu jest znacznie niższa niż przed rokiem. Z danych za wrzesień wynika, że skali województwa podlaskiego choroby te zdiagnozowano u niespełna 150 osób podczas gdy przed rokiem było ich blisko 300. Na terenie Łomży i powiatu łomżyńskiego we wrześniu zdiagnozowano 11 zachorowań.

Pielęgniarek pospolite ruszenie...

Foto: Pielęgniarek pospolite ruszenie...
cz pt, 06 października 2017 17:01

Około 40-50 pielęgniarek szpitala wojewódzkiego w Łomży zgromadziło się w piątek rano na korytarzu przed gabinetem dyrektora Romana Nojszewksiego. Pielęgniarki przyszły, aby duchowo wesprzeć reprezentantki Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych przy szpitalu, które negocjowały realizację w praktyce ustawy z 8 czerwca o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia pracowników medycznych. - Spotkanie było długie, ale zrobiliśmy krok do przodu – mówi Izabela Metelska, przewodnicząca OZZPiP, zapowiadając, że do końca miesiąca pielęgniarki powinny otrzymać podwyżkę z wyrównaniem od lipca.

Zaczyna się sezon na grypę

cz pt, 06 października 2017 09:32

W województwie podlaskim we wrześniu zgłoszono 5552 zachorowania oraz podejrzenia zachorowań na grypę. To blisko cztery razy więcej niż w sierpniu. - W Polsce sezon grypowy trwa od września do kwietnia następnego roku, przy czym szczyt zachorowań przypada między styczniem a marcem – przypominają specjaliści z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-epidemiologicznej w Białymstoku zalecając mieszkańcom szczepienia.

Na modernizację ośrodka rehabilitacji w Kisielnicy

Foto: Na modernizację ośrodka rehabilitacji w Kisielnicy
cz śr, 04 października 2017 16:36

Blisko 200 tysięcy złotych przekazał zarząd województwa podlaskiego na opracowanie dokumentacji przetargowej modernizacji Ośrodka Rehabilitacji Dziennej w Kisielnicy należącego do Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Jak zapowiada Urszula Arter z Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku w dwóch następnych latach planowane jest rozpoczęcie i przeprowadzenie inwestycji. W planach jest m.in. budowa krytej ujeżdżalni i remont istniejącego budynku oraz rozszerzenie działalności ośrodka o organizację zawodów sportowych i organizację imprez integracyjnych.

Gdzie w weekend do lekarza?

Foto: Gdzie w weekend do lekarza?
cz pt, 29 września 2017 14:58

W weekend szpitale przejmują od stacji pogotowia ratunkowego świadczenia usług nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej. W Łomży póki co zmiana będzie wyglądała nieco inaczej. - Do niedzieli do godziny 8 rano wszystko jest po staremu – pogotowie świadczy te usługi dla wszystkich pacjentów. Po tej godzinie porady lekarskie ambulatoryjne dla dzieci do 16 roku życia będą udzielane w szpitalu – mówi Hanna Waniewska, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży.

Zamieszanie z nocną i świąteczną opieką lekarską

Foto: Zamieszanie z nocną i świąteczną opieką lekarską
cz cz, 28 września 2017 09:22

Na trzy dni przed wprowadzeniem zapowiadanej do miesięcy zmiany miejsca, gdzie mieszkańcy Łomży i okolicy mieli jechać po pomoc lekarską w nocy i święta, dokonano kolejnej niespodziewanej zmiany. Tego typu opieka od lat była świadczona w pogotowiu ratunkowym, a od niedzieli, zgodnie z nowymi wymaganiami prawa, miał ją przejąć szpital. Wczoraj podzielono mieszkańców – starsi zostaną w pogotowiu, a z młodszymi trzeba będzie jechać do szpitala. Tak ma być do końca roku.

Kosztowna zmiana adresu opieki nocnej i świątecznej

Foto: Kosztowna zmiana adresu opieki nocnej i świątec...
cz wt, 19 września 2017 08:48

Ustawa o sieci szpitali obejmuje szpital z Łomży: od 1. października pacjenci potrzebujący pomocy lekarskiej i pielęgniarskiej w nocy, weekend i święta uzyskają ją w szpitalu, a nie jak dotychczas w Pogotowiu Ratunkowym. - Jesteśmy w trakcie przygotowania szpitala do przejęcia nocnej, od godz. 18. do 8., i świątecznej opieki medycznej od Pogotowia Ratunkowego, ponieważ do tego jesteśmy zobligowani – informuje Hanna Majewska – Dąbrowska, wicedyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. - Zamierzamy prowadzić, tak jak Pogotowie, dwa zespoły z internistami i jeden z pediatrą. Problemem są pieniądze. Pogotowie ma stracić więcej niż zyskać szpital.

Szpital zamiast pogotowia... od 1. października

Foto: Szpital zamiast pogotowia... od 1. października
cz cz, 24 sierpnia 2017 16:07

- Jesteśmy w trakcie negocjacji z Narodowym Funduszem Zdrowia i chociaż nie jesteśmy z nich zadowoleni, to jednocześnie jesteśmy zobligowani ustawowo, żeby wziąć na swoje barki kolejne zadania – informuje dyrektor Roman Nojszewski ze Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, który od 1. października będzie w tzw. sieci szpitali. Nowa forma finansowania z publicznych pieniędzy służby zdrowia zakłada, m.in., że pacjenci z należnych im świadczeń będą korzystać w nocy, weekendy i święta nie w pogotowiu ratunkowym, jak od dziesiątków lat, lecz w szpitalu. Dyrektor widzi plusy pomysłu. - Nowe zadanie będzie formą udrożnienia szpitalnego oddziału ratunkowego: ponieważ pacjent potrzebujący wypisania recepty, z katarem czy skaleczonym palcem nie będzie blokował miejsca w kolejce na SOR-ze pacjentom, którzy potrzebują udzielenia natychmiastowej pomocy.

Berrator na szczupłą sylwetkę

Foto: Berrator na szczupłą sylwetkę
JJS śr, 23 sierpnia 2017 13:09

Jeśli ktoś twierdzi, że próbował już wszystkiego, ale nadal nie może zobaczyć widocznych efektów odchudzania, to tak naprawdę jest w błędzie. Skoro nie widzi wyników pracy, to nie zastosował jeszcze Berratora – najskuteczniejszego środka na spalanie tkanki tłuszczowej, dającego rewelacyjne rezultaty już po krótkim czasie stosowania. Warto zapoznać się ze szczegółowymi informacjami na temat jego działania.

Dr Poznalski z Łomży mistrzem świata lekarzy w badmintonie

Foto: Dr Poznalski z Łomży mistrzem świata lekarzy w ...
cz pon, 21 sierpnia 2017 16:26

- Wielki wysiłek, wielkie upały powyżej 36 stopni Celsjusza i wielka satysfakcja, że zdobyłem złoty medal w badmintonie, srebrny w squoshu i dwa brązowe medale w tenisie stołowym: indywidualnie i w deblu ze Zbigniewem Szczepańskim, lekarzem ortopedą z Gliwic – mówi dr Antoni Poznalski (lat 72), lekarz stomatolog z Łomży, który reprezentował Polskę na Medigames 2017 w Marsylii na południu Francji. Mistrz Polski lekarzy w tenisie stołowym (2017, 2015), trenuje od kilku lat trzy razy w tygodniu po półtorej, dwie godziny z Karoliną Ładą z I ligi w KU AZS PWSIiP. - Na pewno stać mnie na to, aby na światowym podium tenisowym stanąć jeszcze wyżej – deklaruje z zapałem.

Na czym polega laserowe leczenie żylaków nóg?

Foto: Na czym polega laserowe leczenie żylaków nóg?
JJS pt, 11 sierpnia 2017 12:51

Żylaki to schorzenie, które może pojawić się w każdym wieku i może mieć różne podłoża. Czynnikami sprzyjającymi rozwojowi żylaków mogą być uwarunkowania genetyczne, a także rodzaj wykonywanej pracy. Co dokładnie może powodować żylaki i jak sobie z nimi poradzić? Czy są skuteczne metody leczenia tego schorzenia? O najważniejszych kwestiach związanych z żylakami kończyn dolnych piszemy w poniższym artykule.

Potrzebna jest krew

Foto: Potrzebna jest krew
cz cz, 10 sierpnia 2017 16:02

Pilnie potrzebna jest krew „0 Rh-”. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku potrzebuje także krwi wszystkich innych grup: 0 Rh+, A Rh-, A Rh+, B Rh-, B Rh+, AB Rh- i AB Rh+. Do krwiodawców z regionu przyjedzie specjalny ambulans, w którym będą mogli oddać krew informuje Anna Ogrodnik-Wycik, kierownik łomżyńskiego oddziału RCKiK w Białymstoku.

Sildenafil może poprawić rezultaty operacji wszczepiania stentów?

Foto: Sildenafil może poprawić rezultaty operacji wsz...
JJS cz, 10 sierpnia 2017 10:37

Lek, który powszechnie wykorzystywany jest w leczeniu zaburzeń erekcji, być może już wkrótce zyska kolejne zastosowanie. Wedle najnowszych badań sildenafil może obniżyć prawdopodobieństwo wystąpienia zakrzepów u pacjenta po operacji implantacji stentów.

Zmarł Henryk Kirejczyk (+ 83), były dyrektor szpitala w Łomży

Foto: Zmarł Henryk Kirejczyk (+ 83), były dyrektor sz...
mm pon, 07 sierpnia 2017 16:56

- Doktor Henryk Kirejczyk całe życie przepracował w Łomży, zaś znany był i ceniony powszechnie jako bardzo skrupulatny i solidny lekarz chorób zakaźnych – wspomina zmarłego w niedzielę, 6. sierpnia, lekarza medycyny i dawnego dyrektora łomżyńskiego szpitala Henryka Kirejczyka (+ 83) dr Henryk Perkowski. - Urodził się 14. lutego 1934 roku we wsi Nierośno (gm. Dąbrowa Białostocka) i ukończył szkołę felczerską w Gorzowie Wielkopolskim . Zmiany w prawie spowodowały, że felczerzy najpierw pracowali i musieli uzupełniać swoje wykształcenie na studiach medycznych, dlatego przyszły specjalista chorób zakaźnych II stopnia został absolwentem Akademii Medycznej w Białymstoku w 1970. Dbał o chorych i był lekarzem etycznym zawodowo.

Godło „Szpitala Przyjaznego”

Foto: Godło „Szpitala Przyjaznego”
cz pon, 07 sierpnia 2017 13:10

W łomżyńskim szpitalu jest 15 łóżek na pododdziale onkologi. Rocznie przeprowadza się tu około 1500 hospitalizacji także dlatego, że stosowane są tu nowoczesne formy terapii – podanie leku podskórne, które umożliwia pacjentowi wyjście ze szpitala tego samego dnia. Właśnie za to placówka otrzymała godło „Szpitala Przyjaznego” kampanii „Choroba? Pracuję z nią!”. - To jest bardzo prestiżowe i bardzo satysfakcjonujące – mówi Małgorzata Wagner – Oleszczuk, koordynator pododdziału onkologii dodając, że to pierwsza tego typu nagroda.

Kleszcze atakują

Foto: Kleszcze atakują
cz cz, 03 sierpnia 2017 13:42

W lipcu u 185 osób w województwie podlaskim, o ponad 30% więcej niż w czerwcu, zdiagnozowano boreliozę. Groźna choroba, na którą nie ma szczepionki, przenoszona jest przez kleszcze. W tym roku wykryto ją już u 820 osób w województwie.

Szpital zarabia coraz więcej

Foto: Szpital zarabia coraz więcej
cz cz, 03 sierpnia 2017 13:13

Blisko 9 milionów złotych – trzy razy więcej niż w 2015 roku – wyniósł zysk netto Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży za 2016 rok. To był trzeci z rzędu rok, który łomżyński szpital zamknął zyskiem. Jak wynika z opublikowanych przez Urząd Marszałkowski danych w ubiegłym roku więcej zarobili także pracownicy szpitala. Na wynagrodzenia w placówce wydano 38,7 mln zł wobec 35,7 mln zł rok wcześniej.

Nojszewski zarobi mniej niż Bałata

Foto: Nojszewski zarobi mniej niż Bałata
cz wt, 25 lipca 2017 09:23

Nowy dyrektor szpitala w Łomży będzie zarabiał mniej niż jego poprzednik. Zarząd województwa podlaskiego powołując w ubiegłym tygodniu Romana Nojszewskiego na dyrektora Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży ustalił mu wynagrodzenie miesięczne. Jest ono o blisko 2 tys. zł niższe od tego jakie przez ostatni roku należało się byłemu dyrektorowi szpitala Krzysztofowi Bałcie.

„Poprzeczka jest wysoko postawiona”

Foto: „Poprzeczka jest wysoko postawiona”
cz cz, 20 lipca 2017 12:06

- Mam nadzieje, że Pańska wiedza i doświadczanie menadżerskie zostaną wykorzystane z pożytkiem dla szpitala łomżyńskiego – mówił Stefan Krajewski, członek zarządu województwa podlaskiego wprowadzając Romana Nojszewskiego (60 lat) na stanowisko dyrektora Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Dodawał, że po poprzednim dyrektorze „poprzeczka jest wysoko postawiona”. - Najważniejszy jest zespół, który może funkcjonować. Będę starał się tę poprzeczkę podnieść – mówił Nojszewski deklarując wolę bliskiej współpracy z zarządem województwa, Urzędem Marszałkowskim, ale także kadrą szpitala.

« · «« · 20 · 21 · 22 · 23 · 24 · 25 · 26 · 27 · 28 · 29 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę