wtorek, 24 kwietnia 2018 napisz DONOS@
nowości

new.

Witam! 23 marca w "Galerii pod Arkadami" o godzinie 18, odbędzie się wernisaż wystawy moich fotografii.Zapraszam.  Rozpoczynam wiosenne porządki. Na początek w "Akt-ach".   Wkrótce kolejne zmiany.  kontakt: tel.: (+48) 0 608 846 250 e-mail: lesiot@poczta.onet.pl
Foto:
Foto: fotka wykonana przy pomocy
Foto:
Foto:
Leszek Wiśniewski
pt, 03 czerwca 2005 11:20
Data ostatniej edycji: cz, 01 marca 2007 09:08:19

Jak wykonać apatrat cz.I - puszka po orzeszkach.

Aparat.

Jak z puszki po orzeszkach wykonać aparat.

Po opróżnieniu puszki z orzeszków, należny wytrzeć puszkę z resztek tłuszczu i okruszków. Ze względu na ostre krawędzie Musisz uważać, przed włożeniem materiału fotograficznego należy np.: okleić taśmą klejącą.

Kolejnym etapem będzie wykonanie małego otworu w puszce. Doskonale do tego nadaje się miejsce łączenia blachy. W spawie wykuwamy cyrklem otworek, nie za duży, taki aby było widać czubek ostrza z drugiej strony otworu. Jak się uda zmierzyć to, średnica będzie wynosić od 0,1 do 0,5 mm. Co daje przysłonę od 70 do 400.

Do wykonania wieczka potrzebny będzie ciemny, gruby papier. Wycinamy okrąg, o nieco większej średnicy do puszki. Oklejamy krawędż paskiem papieru, szerokości około 6 cm . Powstanie płytki otwarty cylinder. Wycinamy mały prostokąt, tak żeby odsłonić otworek. Wycięcie będzie spełniało rolę przysłony.

Tak wykonanym aparatem można już robić zdjęcia. Należy jednak pamiętać że ładowanie i wyjmowanie filmu (materiału fotograficznego) wykonywać należy w ciemności.
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0