poniedziałek, 29 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Łomżyńscy Kozacy

http://www.4lomza.pl/index.php?wiad=10471

No nie zle ślisko i w ogóle a oni ssę pościgi robią :)) fajnie byłem świadkiem tego.




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńscy Kozacy

Niezłe jaja się dzieją :-) A nie wiecie może co w tamtym tygodniu stało się przy stokrotce na Kazańskiej? Wiem ze starszy facet wjechal w barierke i zmarł? Ale nie wiem w jakich okolicznościach? Zawał?

Obudź mnie i czuwaj dopóki nie zasne...przy Tobie...:*

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńscy Kozacy

Wiecie co, niewiem co w tym "fajnego"

piszecie jakby sie stalo cos smiesznego, to sobie teraz pomyslcie ze ktos wam bliski mogl siedziec Bogu ducha winny chocby w nissanie. Widzialem te auta, I NIC SMIESZNEGO TEN WIDOK NIE PRZEDSTAWIAL!

i sam tez nie mialbym ochoty byc staranowanym przez kretyna ktory naraza swoje (to niech se w latarnie wjedzie) i czyjes (a to juz przegiecie) zycie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńscy Kozacy

Autor: Bartes (---.lom.vectranet.pl)
Data: 13-02-07 23:18
cyt:
No nie zle ślisko i w ogóle a oni ssę pościgi robią :)) fajnie byłem świadkiem tego.

Miałem nadzieję, że byłeś kierowcą tego nissana i dlatego tak Ci fajnie. Ale przypomniałem sobie, że dzieciom nie wydaje się prawa jazdy!
Stąd też żal niewinnego człowieka staranowanego przez pirata drogowego. Powiedz młodzieńcze co fajnego wg ciebie w tym zdarzeniu? Czy byłoby wg ciebie jeszcze fajniej gdyby kierowca z audi przejechał Twoją matkę albo siostrę?? Czekamy na wypowiedź !

ADALL

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńscy Kozacy

hamostwa ze wsi pełno w miescie sie narobiło. Pokupowali stare graty za dostacje z uni i odreagowuja swoje kompleksy. Nie ważne ,że stare graty po 20 lat ale wazne ze audik 80 , opelek vectra, golfik IV i to im daje poczucia ,że są debesciaki. No ale sam samochód to nie wszystko , trza nim gdzieś przyszpanować , poczuć to o ci się latami sni. I więc ciągną jak muchy do gówna do łomzy aby sie dowartościwoać. Popatrzcie dookoła ile tego szlamu widać na ulicach naszego miasta.

stanos

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńscy Kozacy

Kiedy ludzie nauczą się, że jak jedzie policja czy pogotowie na sygnale to należy zjechać na pobocze. Tak trudno w nocy było dostrzec migające koguty. Szkoda mi kierowcy nissana, ale sam się trochę do tego przyczynił.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńscy Kozacy

Co jest śmiesznego ? głupota kierowców ! na chodnikach ślisko a na ulicy bardziej o to że walną w nissana to tam wiesz dobry samochód to kierowca powinien żyć a jak by nie wyrobił się na skrzyżowaniu i by wjechał w przystanek nawet z grupką 2-3 ludzi to już 1% szans na przeżycie.




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńscy Kozacy

przez ten wypadek nie moglem spac. mogbym bc na miejscu tego nissana poniewaz wyprzedzialem go gdzies na wysokosci eskulapu i jechalem do torow przed nim. cale to zderzenie widzialem w lusterku wstecznym. przejezdzalem przez tory i mijalem jeden samochod. nie wiem jaki. i nagle nadjechalo to audi, prawie sie o mnie otarlo i tuz za mna zaczelo wyprzedzac i zdezylo sie z nissanem. nikt nie mial szans zwolnic tam ani zareagowac. predkosc zdezenia musiala byc ogromna ;/ audi musialo miec min 100km/h a nissan cos kolo 50 bo ja jechalem 50 a on trzymal sie rowno. czyli wychodzi blisko 150 km/h. najgorsze jest to ze kierowca nissana nie mial szans ucieczki bo nie mogl zauwazyc tego audi bo wczesniej zaslanial je moj samochod. ja nie wiem skad ono sie pojawilo. uslyszalem tylko swist a potem zobaczylem w lusterku jak oba samochody prawie stanely deba w czasie udezenia :( szok :(
starszne jest co sie dzieje na naszych drogach :( a kiedy pomysle ze rownie dobrze bylbym to ja gdybym go nie wyprzedzil to przechodza mnie ciarki;/

to daje do myslenia...

lacze sie w cierpieniu z rodzina kierowcy nissana.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńscy Kozacy

na miejscu kierowcy nissana mógłby być dobrze każdy z nas. totalny bezmózg usiadł za fajerą samochodu, by się nie zatrzymać podczas kontroli drogowej i jeszcze do tego narazić to co najcenniejsze dla człowieka - życie drugiej osoby. to żaden powód do satysfakcji, tylko do wstydu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńscy Kozacy

Ta historia raduje chyba tylko Bartesa, ale to świadczy o jego inteligencji. Jak mozna cieszyć się z takiej tragedii???
A debil jadący w Audi powinien na zawsze stracić prawo jazdy, a za ciężkie zranienie człowieka (mam nadzieję, że przeżyje) powinien posiedzieć kilka lat, by móc sobie to wszystko zrozumieć.

Osobie z Nissana życzę szybkiego powrotu do zdrowia, a jego rodzinie składam wyrazy współczucia. To straszne jak bezmyślnie postępują niektórzy ludzie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńscy Kozacy

Pościg za pijanym kierowcą
Dodana: 14 lutego 2007, 07:43
Zmodyfikowana: 14 lutego 2007, 07:43

13 lutego wieczorem oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Łomży został telefonicznie powiadomiony przez przypadkowego świadka, że na ul. Kazańskiej najprawdopodobniej jeździ pijany kierowca.

Głos w słuchawce opisał podejrzany pojazd jako ciemne audi kombi. Natychmiast w ten rejon został wysłany policyjny patrol. Funkcjonariusze już po chwili zauważyli opisany pojazd. Sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi podali kierowcy polecenie do zatrzymania. Jednak ten gwałtownie przyspieszył oddalając się w kierunku ul. Przykoszarowej. Informacja została przekazana innym patrolom, które włączyły się do pościgu. Uciekinier w dalszym ciągu nie zatrzymywał się i skręcił w Aleję Legionów. Na jego drodze stanął kolejny radiowóz. Kierowca audi nie zareagował na sygnały do zatrzymania. Widząc stojącego na jego drodze policjanta gwałtownie przyspieszył. Włączył światła drogowe kierując swoje auto wprost na niego. Dosłownie w ostatniej chwili funkcjonariusz odskoczył i strzelił w kierunku auta. Rozpędzone audi uderzyło w radiowóz, który wpadł na kolejny samochód. Nie zatrzymując się przestępca pojechał dalej skręcając w ul . Piłsudskiego. Tam wyprzedzając kolejny pojazd czołowo zderzył się z jadącym z przeciwka nissanem. Kierowca i pasażer wyskoczyli z rozbitego samochodu. Dalej pieszo pobiegli w kierunku dworca PKS. Za nim ruszyli policjanci. Mężczyźni zostali ujęci w chwili gdy próbowali przeskoczyć ogrodzenie. Policjanci błyskawicznie obezwładnili ich i zatrzymali. Okazało się, że kierowcą był nie posiadający uprawnień do kierowania, pijany 29-letni mieszkaniec gminy Mały Płock. Pijany był też jego 47-letni pasażer. Obydwaj zostali zbadani alkomatem. Urządzenie wykazało w wydychanym powietrzu ponad 1,6 promila alkoholu. Mężczyźni trafili do policyjnej izby zatrzymań – gdzie teraz trzeźwieją.

Do szpitala został przewieziony uczestniczący w wypadku 47-letni kierowca nissana. Ze złamaną ręką oraz ranami nogi i brody pozostał na leczeniu.

Rzecznik prasowy KWP

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńscy Kozacy

Dokładnie podzielam Twoje zdanie Stanos - odreagowują, dowartościowują się, spełniają to co im się śniło ! Masz 100% rację, no może z tymi 20 - sto letnimi autami przecholowałeś, zapewne i takie są, ale większośc to znacznie młodsze auta wystarczy spojżeć dookoła - wszędzie BLM...., BLK....BKL....( za dotację z unii, to prawda, jeszcze do niedawna na takich nr. tylko poloneza można było zauważyć ). Tatusiowie za przysłowiowe "masło" prawka pozałatwiali, synek filmów typu NFS się na ogląda i rusza na miasto i to na rauszu albo na haju, ćwierćmózgowiec ! Ci natomiast, dla których jest to zabawne ( na tym forum ) nie posiadają większego IQ od debila, który wczoraj ten krótki popis zaprezentował. Szkoda tylko, że kosztem niczego nie winnemu człowieka, który być może mażył już w drodze o spokojnej kolacji w gronie rodziny. Nie wspominając o próbie rozjechania policjanta, który też ma zapewne rodzinę ( nawiasem mówiąc szkoda, że chybił w trakcie oddania strzału - o jednego sukinsyna mniej by było! ). Życzę temu Panu ( z Nissana ) szybkiego i całkowitego powrotu do zdrowia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńscy Kozacy

Nic dodać nic ująć. Bydlakom z małego płocka należy się potężna kara.
Współczucie dla kierowcy nissana i jego rodziny.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńscy Kozacy

Znając życie, a w tym polskie realia to wyrok będzie śmiesznie niski.... takie mamy prawo.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńscy Kozacy

dla przykładu i postrachu dla innych idiotów powinni dopierdol.ić maksymalny wyrok przewidziany za ten numer
tyle...



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńscy Kozacy

Uciekał bo go gonili. A co miał dać sie spałować?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńscy Kozacy

a zebys wiedzial!!! takiemu debilowi to spalowac dupe, az by jeczal

Każdy, kto twierdzi, że przez ostatnie 10 lat w Polsce nic się nie zmieniło - jest dla mnie totalnym debilem

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńscy Kozacy

Autor: jeden z tych ponoć gorszych (---.lom.netster.pl)
Data: 14-02-07 12:51

Uciekał bo go gonili. A co miał dać sie spałować?

Uważasz że nie powinni go gonic tylko zostawić w spokoju?Takich debili należy tępić.

http://main.sqipcom.com/?ref=TomHas

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńscy Kozacy

wam tez tak muli ta strona?? wkur...zdenerwowac sie mozna!!! 5 zdjec/40minut...

ZAKAZ WYWALANIA MOICH PODPISÓW!!!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńscy Kozacy

Dla mnie to powinno byc tak ze strony sadu:
1' jazda po pijaku - max wyrok;
2' jazda bez uprawnien - max wyrok;
3' stworzenie zagrozenia w ruchu - max wyrok;
4' czynna napasc i proba zabojstwa Policjanta - max wyrok;

Dla pasazera:
1' czynna napasc;

chyba by wystarczylo na kilka lat.

Plus dla czlowieka, ktory telefonowal...



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńscy Kozacy

Widzę że macie bardzo słabe informacje na temat tego zdarzenia. Tak się złożyło że jechałem samochodem, który również uczestniczył w zderzeniu (otarło się o mnie audi tego pijaka pieprzonego), ich zderzenie nastąpiło dosłownie przed moją maską. Bartes nie pisz takich głupot że byłeś świadkiem tego zdarzenia bo znam cie i jestem pewien że cie tam nie było bo z nerwow latałem tam dookoła jak głupi przez jakieś 3 godziny. W kilka sekund po zderzeniu próbowaliśmy wyrywać drzwi od nissana, ale nie daliśmy rady (w pięciu). W ciągu kilku sekund zjawiła się policja, kierowca audi (z ręką w gipsie) zaczął uciekać w pole, w kierunku "Barburki". Pasażer audi siedział w samochodzie i nie ruszał się. Pasażer nissana wydostał się z samochodu samodzielnie, kierowcę wycinali strażacy.

Łomżyńscy Podrywacze

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńscy Kozacy

Ciekawe jaki wyrok dostaną... Pewno 2 lata w zawiasach na 5 ....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńscy Kozacy

"jeden z tych ponoć gorszych",
jeszcze takich debili ta ziemia nosi? Za podżeganie do przestępstwa też jest kara. A więc każ wszystkim pijanym kierowcom uciekać, nie będą spałowani, ale za to ilu ludzi zabiją na drodze. Palce lizać.

ściemka wszystkim

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńscy Kozacy

Intruder uważasz że jak ktos ma blachy BLM to znaczy że jest gorszy???? powiem ci tyle że nie mniej jest takich idiotów z blachami z miasta

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńscy Kozacy

sprawca nie był z Małego Płocka, a z gminy Mały Płock. Wendetta powinna być skierowana przeciwko debilom, którzy po pijaku wsiadają do samochodu i ludzim typu o nicku "jeden z tych ponoć gorszych".

ściemka wszystkim

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńscy Kozacy

"InMyDreams" w odpowiedzi na twoje pytanie dot. wypadku na rondzie Solidarności na wysokości "Stokrotki". Niestety, ten pan, kierowca zmarł na zawał. I po to są barierki pomiędzy jezdniami. Przynajmniej raz się przydały.

ściemka wszystkim

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńscy Kozacy

Pomijając oczywisty debilizm kierowcy Audi i uszczerbek kierowcy Nissana chcę się wypowiedzieć n/t poruszonego tu wątku "kozaków z podłomżyńskich miejscowości"

być może zdarzy się czasem, że przyjedzie jedne z drugim do Łomży bo tu MC Donalds itd, są kluby, a tata dał auto

a czy nie zauważyłeś stanos, kondonerii rodem z Łomży, synków dobrze ustawionych tatusiów, którzy szpanują brykami ojców, lansują się za ich pieniądze?

nie zauważyłeś kondonerii na tzw "kukawach" : na parkingu przed "Gośką", koło Mc Donalds, przy Rondzie i w innych miejscach ? siedzą w 5 w samochodzie na parkingu przy ulicy, palą zioło, zagryzają hamburgerami kupionymi w MC Donaldzie . jak im się z nudzi robią kółko Statoil - Petrochemia. popiszczą trochę oponami przy ruszaniu dla rezonu.

ostatnio widziałem takiego kondona na parkingu przed SP 9, od strony skateparku - kręcił bączki czerwoną audicą bodajże. za chwile przyjechała Policja bo pier.. debil robił przy tym gromadę hałasu. i co się okazuje? za moment przyjeżdza tatuś kondona, żeby dowieźć dokumenty bo kondonisko zapomniał.... tatuś w wypasionym terenowym Nissanie, garniturek, jeszcze zdziwiony wielce, że musi w tak błachej sprawie jechać.

powinni kondona samochód na lawete od razu wziąć , to by dopiero ojczulek wyskoczył z paru stówek.

jak napisał tito_ortiz" w temacie o taksówkarzach: "niektórzy z nich są kondonami od dziecka, niektórzy stali się nimi dopiero jak zaczeli robić na taksówce" - analogicznie do synalków naszych miastowych prominentów.tylko, ze tu decyduje moment zrobienia prawka

większośc z nich to chowane w cieplarnianych warunkach kondony, żyjące z pieniędzy rodziców.

zanim zaczniemy czepiać się kierowców z podłomżyńskich miejscowości, spójrzmy na własne podwórko...

każdego gorąco zachęcam, żeby jak zobaczy kondonów na "kukawie" rzucił gnojom cegłe w szybę

pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńscy Kozacy

Van_Loosen troche za dużo tych "kondonów"
Tu znalazło by się wiele słów określających takich debili...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńscy Kozacy

Zgadzam się z Wami wszystkimi w kwestii tego, że kierowca Audi to kompletny idiota i według mnie powinien dostać wysoki wyrok. Powinien też być przebadany pod kątem psychicznym.
Intruder- jesteś niesprawiedliwy- co Ci przeszkadzają literki na tablicach rejestracyjnych. Znając życie mieszkasz w Łomży i bujasz bo nie jesteś „wieśniakiem”. Przebadaj swoje korzenie, a dowiesz się skąd pochodzi Twoja rodzina (nie zdziwię się jak ze wsi). Uważasz, że na takich numerach to tylko „wieśniaki” jeżdżą. Nie oceniaj wszystkich ludzi ze wsi pod kątem tego zdarzenia. Nie będę powtarzała- marcin18. A poza tym zostawcie ludzi z Małego Płocka czy z gminy Mały Płock (nieważne) - przez jednego idiotę nie mogą oni cierpieć.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńscy Kozacy

moze i masz rację tyku - wynika to jednak tylko i wyłacznie z mojego negatywnego stosunku do wyżej wymienionych

pzdr

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńscy Kozacy

W zderzeniu przy Orlenie uczestniczyły 4 samochody.

1. Nissan Primera - dwóch pasażerów, kierowca w stanie ciężkim.
2. Audi B4 Kombi - dwóch pasażerów, obaj ostro wcięci.
3. Audi A4 - pięciu pasażerów.
4. Polonez Caro (radiowóz).

Na onecie pisali, że zarówno kierowca jak i pasażer trefnego audi próbowali uciekać i skakać przez jakieś ogrodzenie. Bzdury. Uciekał tylko kierowca. Na moich oczach otworzył drzwi i uciekał. Pasażer siedział w samochodzie aż wyciągneli go policjanci.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńscy Kozacy

Autor: marcin18 (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 14-02-07 17:59

Intruder uważasz że jak ktos ma blachy BLM to znaczy że jest gorszy???? powiem ci tyle że nie mniej jest takich idiotów z blachami z miasta

Nie marcin18, wcale tak nie uważam i masz całkowitą rację, może nie sprecyzowałem jak należy swój post. Ale z tegto co widzę często wieczorami na łomżyńskich ulicach ( zwłaszcza w weekend ) to większoś takich właśnie tablic. W środku auta nie raz więcej pasażerów niż dopuszają przepisy ( jak sardynki poukładani na tylnym siedzeniu. Ściślej to miałem na myśli to, że właśnie na wojaże do łomży przyjeżdżają wieczorami, tracą kontrolę nad sobą ( alkohol, prochy, panienki i szpan )i takie są potem rezultaty jaki mieliśmy wczoraj i zapewne jeszcze się to lub temu podobne zdarzenie nie raz powtórzy ( oby lepiej nie ), ale tak jak mówisz na miejskich blachach też nie brakuje idiotów. Można by szerzej oczywiście rozwinąć ten temat, m.in. Van__Loosen dość szczegółowo i prawdziwie moim zdaniem go rozwinął - i wy wszyscy dobrze wiecie, że tak jest !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńscy Kozacy

Autor: ula42 (87.119.6.---)
Data: 14-02-07 20:00

Zgadzam się z Wami wszystkimi w kwestii tego, że kierowca Audi to kompletny idiota i według mnie powinien dostać wysoki wyrok. Powinien też być przebadany pod kątem psychicznym.
Intruder- jesteś niesprawiedliwy- co Ci przeszkadzają literki na tablicach rejestracyjnych. Znając życie mieszkasz w Łomży i bujasz bo nie jesteś „wieśniakiem”. Przebadaj swoje korzenie, a dowiesz się skąd pochodzi Twoja rodzina (nie zdziwię się jak ze wsi). Uważasz, że na takich numerach to tylko „wieśniaki” jeżdżą. Nie oceniaj wszystkich ludzi ze wsi pod kątem tego zdarzenia. Nie będę powtarzała- marcin18. A poza tym zostawcie ludzi z Małego Płocka czy z gminy Mały Płock (nieważne) - przez jednego idiotę nie mogą oni cierpieć.

Widzę, że strasznie cię ula42 coś obruszyło, tylko nie wiem co ? ! Chyba nie umiejętnie odczytałaś mój post. Czy ja kogoś nazwałem w nim wieśniakiem? Przeczytaj mój następny post ( odpowiedż dla marcina18 ) trochę rozjaśniłem swoją opinię, ale nie chce mi się już rozpisywać w tym temacie. Więc, nikogo nie nazwałem wieśniakim. Rzecz jasna, że wszędzie są różni ludzie iludziska. Znam wielu jak to nazwałaś - wieśniaków, ludzi porządnych, koleżeńskich i wspaniałych. Jeszcze raz wczytaj się w moje posty i postaraj się lepiej je odczytać. Natomiast co do mojego pochodzenia, jeśli cię to usatysfakcjonuje ( choć wątpię :)). To w powiem Ci, że sięgałęm do swoich korzeni - jestem conajmniej 5 - ym pokoleniem urodzonym i wychowanym w tym mieście ( zmartwiłem Cię, no cóż ). A co do Małego Płocka, skoro tak bronisz to chciałem Ci przypomnieć, a jeśli nie pamiętasz to spytaj innych - swojego czasu Mały Płock słynął z tego, że używano w bujkach noże, przecież głośno było o takich incydentach lat trochę do tyłu. Zaznaczam, że to tak na marginesie, skoro poruszyłaś ten temat to bądż obiektywna jeśli od innych tego wymagasz.
Pozdrawiam.
Ps. Poza tym, to właśnie przybysze zmienili to miasto w dziurę w której nic się nie dzieje, żadnej rozrywki, imprez prawdziwie kulturalnych. Nie chce mi się rozpisywać już na ten temat. Dawno temu w łomży więcej się działo ( dobrego - nawet w poprzednim systemie ), imprez, koncertów itp. jak w obecnym. Kto wie o czym mówię to wie, a jeśli Ty ula42 nie wiesz to zapytaj miejscowych - tych z korzeniami.(a może Ty jesteś jedną z tych co mają coś do powiedzenia w tym mieście, w ratuszu ) Może ktoś powinien coś zrobić by ta młodzież szwędająca się po parkingach - statoil, dolarek, pocztówka miała naprawdę gdzie pójść wieczorem....brak słów.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńscy Kozacy

mi tam osoby siedzące w samochodach na "kukawkach" w niczym nie wadzą ich sprawa czy złożą się w 5ciu po kilka złotych na LPG i pośmigają po Łomży czy będą robić soś innego chociaż czasem mnie to śmieszy i fajnie wygląda jak stoi kilka aut w zimę okok siebie a w środku zmarznięci ludzie bawią się telefonami cały wieczór ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńscy Kozacy

Intruder ,ja też poczułem się obrażony,mieszkam w małej miesjcowości niedaleko Łomży,do Łomży przyjeżdzam,mam tu dziewczyne,znajomych,tutaj moge rozwijać się jeśli chodzi o Free,i mówisz,że przez nas (czyli ludzi przyjezdzajacych do miasta) brak tu rozrywki ? Ja staram się organizować imprezy i pokazy Freestylu, auta jeszcze nie posiadam,ale blachy będe miał BKL .. Twoją wypowiedź odebrałem tak,że z takimi blachami najlepiej abym do miasta nie wjeżdzał ..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńscy Kozacy

Intruder-masz rację –nieuważnie przeczytałam twój post. Przepraszam cię za to. A to, że nie pochodzisz ze wsi wcale mnie nie zmartwiło. Chodziło mi o to o czym napisał Greg12- ja również mieszkam blisko Łomży (do granicy miasta mam niecały kilometr), mam blachy BLM i powiedz mi co mam z tym zrobić. Znam też parę porządnych osób z Małego Płocka i okolic i nie zamierzam ich oceniać pod kątem takich incydentów, o których pisałeś.
Piszesz, że nie jestem obiektywna- a ty jesteś? Nie oceniaj wszystkich źle- oczywiście mam na myśli ludzi z tej miejscowości. Chyba wiesz jaką opinię mają Polacy za granicami naszego kraju- a jednak nie wszyscy są tacy.
Jeszcze raz cię przepraszam i przyznaję się do nieumiejętnego przeczytania twojego postu.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńscy Kozacy

oczywista sprawa jest ze generalizowanie o blachach jest bledem, podobnie zreszta w calej Polsce -np w Warszawie mowi sie "WR...i wszystko jasne, czyli podsmiewuja sie z Radomia"

Kazda taka generalizacja jest oczywiscie nieuprawniona, to conajwyzej polprawdy, pomyslcie o swoich znajomych czy to ze szkoly czy skadkolwiek, czy w Łomzy czy w Malym Plocku sa ROZNI ludzie, mniej i bardziej wartosciowi, zli i dobrzy.
BLM blachy na przyklad to nie tylko starocie z mlodymi drechami w srodku, to tez wielu majetnych lomzyniakow ktorzy przeniesli sie na przedmiescia, ile super furek ma BLM. A blachy BGR BKL BZA...powiem tak. BLe nie sa z na tyle wieszego miasta by sie w jakikolwiek sposob wywyzszac.

ludzie sa rozni i miejsce zamieszkania w tym akurat przypadku malo ma do rzeczy.

PS nie rozumiem zdania: "oni zmienili te miasto" ze mniej sie dzieje

jak ONI mogli to zmienic??? chyba odwrotnie, przyjezdzajac tu nakrecaja koniokture. Jak oni moga powodowac ze mniej sie dzieje???
Kolniacy zabraniaja Łomżanom imprez organizowac?
Jesli mniej sie dzieje to jest to TYLKO nasza wina, BL-ów :p
kazdy odpowiedzialny jest za swoje podworko

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńscy Kozacy

to nie literki na rejestracji mówią o człowieku tylko jego zachowanie, jak ktoś tego nie rozumie to jest dla mnie nienormalny...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńscy Kozacy

trafil sie taki debil i nie ma co osadzac innych...tak samo jest z lomzyniakami!

ZAKAZ WYWALANIA MOICH PODPISÓW!!!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńscy Kozacy

http://www.4lomza.pl/index.php?wiad=10501

i dobrze ze pokazali kolesia!

ZAKAZ WYWALANIA MOICH PODPISÓW!!!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńscy Kozacy

Brawo Brawo ... kiedy będzie wyrok tego Cześka ?? niech wpierdolo go do Białego ZK . Może wreście nie którzy pomyślą przed picie żeby puzniej nie jeździć po pijaku .




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńscy Kozacy

zastanawiam sie kiedy te zdjecie zostalo zrobione:)?

ZAKAZ WYWALANIA MOICH PODPISÓW!!!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńscy Kozacy

jeżeli nie był wcześniej notowany to cykneli mu fotkę po zabraniu z dołka wczoraj

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńscy Kozacy

Dziwi mnie trochę tytuł tematu.
Nie powinno być "Podłomżyńscy kozacy" ?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńscy Kozacy

wszyscy tu piszecie prawde ale tylko szkoda mi niewinnych osób które jechały nissanem!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńscy Kozacy

synowi i córki roztrząsaczy gnoju, którzy za PRL masowo nawiedzili to miasto . To wy jestescie ich kontynuatorami tylko ,że juz w innej oprawie. Wasze matki i ojcowie przyjechali to w drugiej połowie 20 wieku na rozrzutnikach oborników razem z nowymi meblościankami i masowo zasiedlili nowo nabyte mieszkania osiedla południe. Wasza mentalność jednak nie zmieniła sie przez lata . Stworzyliście pustynie kulturalną jaką jest Łomża. Praktycznie to nie stworzyliście nic. Ubraliscie sie w dobre ciuchy kupiliście dobre lub gorsze fury i udajecie ,że mieszkacie w mieście. Ale miasto tworzą nie mury tylko ludzie. Tworzycie iluzje wielkiego swiata grzejąc sie w swiatłach Mc Donald , Statoil jeżdzacym starymi gratami lub noiwkami tatusiów i to bez wzgledu na litery numerów rejestracyjnych pojazdów. Prawdziwi łomzyniacy wyjechali a ci którzy pozostali w tej dziczy nie maja wiele do powiedzenia a i nikt ich nie słucha. I bez względu na to czy będzicie nazywali sie kondonami ,wiesniakami itp to wszyscy jestescie tacy sami. Bo wasze korzenie są z jednej wioski.

gaston

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńscy Kozacy

gaston rdzennie łomżyński nierostrząsaczu gnoju!

gdyby nie napływ ludności z mniejszych miescowości, Łomża nie rozwineła by się wcale. ciekawe kto by pracował za komuny na Browarze, Bawełnie i w innych przedsiębiorstwach ?

uważam, że bez napływu "mieszkańców osiedli południe" rdzenni łomżyniacy z czasem musieli by zacząć roztrząsać wspomniany przez Ciebie gnój, a Łomżę można by zaorać ( w lejcu widzę "rdzennych" )

parafrazując powiedzenie "nie kaptur czyni mnichem" - można powiedzieć że nie rejestracja i nie pochodzenie czyni człowiekiem

przyznam, że ********* mnie swoim dennym i głupim postem

obawiam się że do pięt nie dorastasz intelektem 99 % tych "roztrząsaczy gnoju" którzy dokonali inwazji na Twoją piękną i kwitnącą kulturalnie Łomżę

dlatego życzę Ci żebyś wyjechał też jak Twoi idole "prawdziwi Łomżyniacy" dymać na zmywaku w USA albo zginać kark u bauera przy szparagach. tak jest łatwiej niż zostac w Łomży i pracować na emeryturki i zasiłki dla pozostających w mieście rodzin "rdzennych Łomżyniaków"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńscy Kozacy

ha ha ha uderz w stół a nożyce się odezwą . Stare to przysłowie ale jakże na czasie . H ah aha ha

gaston

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńscy Kozacy

gaston takis kozak to idz na poludnie i powyglaszaj swoje farmazony...
nie ma znaczenia skad kto pochodzi, ale jaki jest. twoim chyba jedynym "osiagnieciem" w zyciu jest pewnie to, ze twoi przodkowie sa rdzennymi lomzyniakami...

Każdy, kto twierdzi, że przez ostatnie 10 lat w Polsce nic się nie zmieniło - jest dla mnie totalnym debilem

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńscy Kozacy

ale dlaczego tak się unosicie, napinacie ?? Nie jestem za podziałem wieś/miasto. Nie uważam, że ktoś jest lepszy/gorszy z uwagi na pochodzenie społeczne, czy miejsce urodzenia. Ale poprzednicy prawdę piszą, że Wasi rodzice pochodzą z okolicznych wiosek. Przyjechali tu czasami bezpośrednio po wykopkach, czy też urodzajnych żniwach. Na palcach jednej ręki można zapewne policzyć tu, na tym forum rodowitych łomżyniaków z drugiego czy trzeciego pokolenia. Z ciekawości: protestujcie, jeżeli jest inaczej !


Pozdrawiam
Ile nie karmić faceta i tak cycka szuka.


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńscy Kozacy

Nie chodzi tylko o fakt, ale także o wydźwięk towarzyszący jego wygłaszaniu. Jak ktoś powie o mnie, że pochodzę ze wsi, to brzmi to inaczej, niz że pochodze że wsi i słoma mi z butów wystaje. Stąd i reakcja inna, adekwatna do emocjonalnego nacechowania komunkatu. Niezleznie od tego, czy ze wsi pochodzę, czy nie.

Łosiedle Łosiedle

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńscy Kozacy

bla bla bla, tak rozumujac to cała Polska jak i cały świat jest ze wsi, bla bla bla, nie karmic trolla. Ludzie z malych miejscowosci bardzo czesto maja szerokie horyzonty, z pewnoscia szersze niz zule z chocby obdartych praskich kamienic, zulujacy w bramie. Ale co, Warszawa, nie? Malo tego, rdzenna? Paplanina, swoje korzenie przestudiowac proponujue a innych zostawic w spokoju. Myslenie ze urodzenie stanowi o czlowieku, informuje, troche wyszlo juz z mody

nawiasem mowiac mieszkancy dzielnic Lomzy stanowia zbyt wielka mozaike by tak uogolniac. Mieszkam na poludniu, ale rodzina od pokolen jest w Łomży.

A jesli nawet mowisz o poludniu i o tworzeniu pustyn...przejdz sie po poludniu a potem po 'miescie' i sobie porownaj. Faktycznie wiesz co mowisz... 'miasto' gdyby nie unijne dotacje w wiekszosci dalej by straszylo. Poludnie przestalo byc skupiskiem wielkiej plyty w duzej mierze pieniedzmi mieszkancow.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńscy Kozacy

ps moj post odnosnie postu Gastona oczywiscie, zapomnialem dodac

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńscy Kozacy

Mają rację wszyscy ci, którzy twierdzą, że Łomża przeżywa "najazd" wsiochów. Wystarczy tylko popatrzeć na stację paliw orlen gdzie mają swój zlot cześki z nowogrodu. Nie ważne co sobą reprezentują, u nich liczy się tylko kasa, gorzała, wielkie znajomości i debilne gadki. Tam mają swoją oazę, bo ciągnie swój do swego.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńscy Kozacy

jaeżeli ktoś chce być wsiokim to nim moze być w mimo że urodził się w mieście. ja od urodzenia do 6 roku życia mieszkałem na wsi teraz mieszkam w mieście mam zaledwie 15 lat 7 lat uczyłem się w szkole na wsi przebywałem z tymi ludźmi teraz 2 lata ucze się w mieście, zebym się nie przyznał ze pochodzę ze wsi nikt by się nawet tego nie domyślił. a jednak spotykałem się np z takimi słowami jak obuć czy izba ale nie chciałem tak mówić i tak nie mówię. ale jak uważacie że ktoś się urodził na wsi to gorszy to tak myślcie tylko się zdziwicie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńscy Kozacy

Drodzy Panowie i Panie, podrosnijcie troche, na pewno czesc z Was wyruszy za chlebem w inne strony kraju, a moze i swiata. Wtedy sie przekonacie, ze Lomza to taka mala miescina, a w zasadzie wioska. Liczy sie czlowiek a nie miejsce zamieszkania.
Najlepsze chwile swojego zycia spedzilem w Lomzy.
Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńscy Kozacy

Dawno tu nikt nie zaglądał, a może i zaglądał, ale nie odważył się odpowiedzieć na apel PETER - a. Mimo, że zapewne już tu mało kto coś może napisze i wogóle zajży postanowiłem co nie co dopisać, gdyż widzę, że jednak nie jestem sam i są tacy, którzy podzielają mój pogląd, a i ja również zgadzam się co do ich opinni. W całości popieram wypowiedż Gaston - a, napisał dokładnie tak jak to wszystko miało i ma miejsce. Brawo ! ! ! Natomiast co do Twojej wypowiedzi Van_loosen ( cyt:
gdyby nie napływ ludności z mniejszych miescowości, Łomża nie rozwineła by się wcale. ciekawe kto by pracował za komuny na Browarze, Bawełnie i w innych przedsiębiorstwach ?

uważam, że bez napływu "mieszkańców osiedli południe" rdzenni łomżyniacy z czasem musieli by zacząć roztrząsać wspomniany przez Ciebie gnój, a Łomżę można by zaorać ( w lejcu widzę "rdzennych" ).............piękną i kwitnącą kulturalnie Łomżę). To skomentuję to krótko :
Van-Loosen, kiedy Łomża liczyła 30 tyś. mieszkańców istniało w niej 3 kina i nigdy w nich nie było pusto !!! Dzisiaj jedno ledwo się trzyma ! Było sporo kawiarni ( Staromiejska, Stokrotka, Kameralna i wiele innych ) do któych można było pójść i spokojnie posiedzieć nie patrząc na szukające zaczepki, zachlane piwskiem mordy małolatów. Co tydzień do nie jednej można było pójść na dancing ( wskaż mi miejsce gdzie dzisiaj może iść dorosły człowiek z żoną i posiedzieć na całkowitym luzie nie odwracając się co chwila za siebie? Co i rusz odbywały się jakieś koncerty, dla przykładu : BUDKA SUFLERA, MANAAM, URSZULA, REPUBLIKA, ODZIAŁ ZAMKNIĘTY, PERFECT, ART - ROCK, nawet zagraniczne grupy - APARTHEID, JOHN PORTER ( na wszystkich wyimienionych byłem osobiście), przytoczyłem zaledwie część.
Piszesz o " Bawełnie", Browarze....co z tego, że pracowali, rozkradli ją tylko. Wynoszono całe bele materiału, wokół nóg, tułowia owijali, żeby strażnik nie namacał. Jeszcze dzisiaj można w niejednym z okien zobaczyć zasłony z materiałów, które produkowała " Bawełna ". Przejedż się na osiedle, na przeciw dawnej "BAwełny", spostrzedz można ogrodzenia posesji wykonane z materiałów ( rury, słupki itp. ) z tej właśnie " Bawełny". Rozkradli ją, a potem płakali. Browar - nie wiem czy jest Ci wiadomo, jak litrami, bańkami piwo i inne, wynoszono przez dziury w ogrodzeniach. Nie nazwiesz tego chyba pożyczaniem :) ? Tylko Browar przetrwał ( choć też kryzys przechodził ). Ktoś wyżej wspomniał o koniunkturze - jaka koniunktura pytam ? Bezrobocie ( wg. PUP - 14 % ! Hah, wiemy wszyscy jak oni liczą ). Sklepików małych pełno, gdzie ceny sa tak wysokie, przebitki mają po 200% ( Przykład - Mój kolega w Białym produkuje buty, oddaje w cenie producenta po 50 zł. Przyjeżdża kiedyś do Łomży po odbiór kasy od sklepikarzy, a na półkach widzi swoje buty po ponad 150zł, za głowę się złapał. ) O jakiej koninkturze mowa, kiedy nonstop blokowane są budowy marketów ( zasługa oczywiście tu sklepikarzy z centrum, bo oni twierdzą, że stracą miejsca pracy i ich pracownice - tylko nie powiedzą, że wiele z tych dziewczyn pracuje na czarno, albo na umowę zlecenie za 500zł niejednokrotnie - znam takie ) ? Miejsca pracy...heh, byłoby ich więcej gdyby np. tacy niektórzy taksówkarze uczciwie wykonywali ten zawód ( jeżdżą na taxi i zamiast ZUS - u płacą KRUS, a ziemia ugorem leży. Niech ktoś z młodych ludzi zaryzykuje i stanie na taksówkę ( 700zł ZUS co miesiąc + inne wydatki ). Nie wróżę mu długiej kariery. Wiele innych przykładów można by przytaczać.
Piszesz, że Łomżę trzeba by było zaorać gdyby nie najazd ludności wiejskiej. Otóż, jakoś przez wieki nie zaorali jej, i nadal nie trzeba by było jej zaorać jak wiele innych miast tej wielkości, ale teraz to jest właśnie zaorana !!!
Pozdrawiam.tomnik napisał(a):

> Drodzy Panowie i Panie, podrosnijcie troche, na pewno czesc z
> Was wyruszy za chlebem w inne strony kraju, a moze i swiata.
> Wtedy sie przekonacie, ze Lomza to taka mala miescina, a w
> zasadzie wioska. Liczy sie czlowiek a nie miejsce zamieszkania.
>
> Najlepsze chwile swojego zycia spedzilem w Lomzy.
> Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńscy Kozacy

Ps. Post Tomnik - a na końcu mojego poprzedniego postu zakradł się przypadkowo ( kliknąłem cytat, zamiast wyślij ) i nie ma nic wspólnego z w/w postem. Choć jakaś racja w nim też jest zawarta.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńscy Kozacy

Tak jest Intruder. Kiedyś to było piękne, tętniące życiem miasto. Z tymi kradzieżami to faktycznie była plaga. Ale na wsi wszystko było proste: to jest moje pole a to obok - twoje pole. Niczyje było tylko to PGR-owskie. Po przybyciu do mniasta odkryto, że mienie licznych fabryk jest mieniem państwowym, czyli wg ówczesnego stereotypu - niczyje. Dlatego też znaczną część wytworzonej produkcji wynoszono lub spożywano bezposrednio na miejscu (cytowane wyżej piwo).

ADALL

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńscy Kozacy

Intruder - wiele jest prawdy w tym co piszesz.
Pozdrawiam.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńscy Kozacy

Dzis widziałem kozacką Skodę Favoritkę blachy jakieś BLM ,
Z przodu zajefajny kosmiczny zderzak tjuningowy w stanie surowym hehhe, też pewnie jakiś kozak powoził taką furmanką

Bosze widzisz i nie grzmisz.....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńscy Kozacy

oj Intruder

co ma piernik do wiatraka

wiem, ze kradli na Browarze, na Bawełnie i wszędzie z państwowego. pracowałem 2 lata temu przy budowie nowej glukozowni. mimo nadzoru inzyniera Haigellmana ( czy jak mu tam) z Poznania i chłopaków z Security na bramie dalej się wynosi różne rzeczy z Browaru.

piszesz jak w Łomży było i że były trzy kina. i to pewnie wina tych co do Łomży przyjechali, że teraz jest jedno i nikt tam nie chodzi?

wina przyjezdnych, że pełno małolatów w knajpach? pewnie to ich dzieci?
wina przyjezdnych, że nie ma koncertów?
wina przyjezdnych, że drogo w sklepach?

to, że jest w Łomży bryndza wiem dokładnie, ale byla by jeszcze większa gdyby nie to, że Łomża liczy tylu mieszkańców a nie mniej.

pomyśl, że to min. dzięki liczbie ludności Łomża była miastem wojewódzkim.
gdyby nie napływ ludzi do Łomży - do browaru, bawełny i innych komunistycznych molochów to dziś Łomża była by jak Zambrów, Wysokie Maz, Kolno czy Grajewo .

w tych miastach był mniejszy napływ ludzi niż do Łomży, a też mieli zakłady przecieżw tamtch czasach. gdzie Wysokiemu Maz. do Łomży?

nie było by w Łomży delegatury UW, ARiMR, przedstawicielstw wielu firm i instytucji , szkół wyższych gdyby byla mniejsza

więc nie tłumacz mi proszę co by w Łomży było jakby nie napłyneła do niej ludność z mniejszych miejscowości za chlebem - bo możesz się przejechać do Grajewa i zobaczyć sam

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org