poniedziałek, 17 czerwca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
polscy rycerze w Kenosha

Kenosha museum, tuż za Chicago. Spotykają tu się miłośnicy militariów z okolic, dyskutują, jeźdzą swoimi pojazdami i nawet (dzięki ci Panie), latają śmigłowcami. Lot apaczem lub kobrą jest to coś co pozostaje pod powiekami na długo, a głuchy śpiew silnika jest najpiękniejszą melodią. Szczęśliwszy jestem coraz bardziej, bo jest coraz cieplej. Mariusz mój kolega ma sprzęt do Pinbala, twardo ćwiczymy, bo czy mogą meksykanie wygrać z nami, Polakami, w których płynie wojskowa, partyzancko-rycerska krew. Joyce twierdzi, a jako kobieta ma do tego prawo, że wygramy na pewno, bo przeciwnicy mają ostre meksykańskie rysy, typowo germańskie podbródki, są ogromnymi zwalistymi chłopami budzącymi strach - ale my mamy coś co ich pokona - jak nas zobaczą umrą ze śmiechu. Zresztą ona jest naszą tajną bronią, bo gdy zapadnie lekki zmrok, ona wynurzy się za wzgórza, a z figury przypomina czołg, więc... kto nie ulęknie się żywego czołgu z donośnym głosem - hej gays, wpierod...
Ostanio zaś spotkaliśmy tam grupę historyczną - wikingów. Rozbili obóz i bardzo potrzebowali więżniów do męczenia. Zgłosiliśmy się na ochotnika i w ramach wymyślnych tortur psychologicznych spędziliśmy z nimi czas do póżnej nocy jedząc okropne amerykańskie kiełbaski, których bez dressingu nie przełkniesz i gawędząc o rodzącym się coraz bardziej ruchu powrotu do korzeni. Opowiadałem im o grupach rycerskich z Polski, wojach z Poznania, rycerzach ze Szczytna i rycerzach z Piątnicy.
I do rycerzy z Piątnicy mam ogromną Prośbę. Chcę o nich napisać w mojej macierzystej amerykańskiej gazecie "Polonia". Poszukuję kontaktu z nimi, co robią, potrzebuję kilku zdjęć. Chcę napisać o ludziach, którzy coś robią w nawet maleńkich miejscowościach, ludziach którzy krzewią kulturę w najpiękniejszy na świecie sposób - czynem. Pokazać, że my polacy kochamy tradycję, jesteśmy patriotami. Dlatego bardzo proszę o szybki kontakt - dasto@hi.pl lub darek@gazetapolonia.com. Mamy też program historyczny na kanale 34 - nagraliśmy już kilka grup historycznych z Polski-teraz czas na nich.
Z rycerskim pozdrowieniem moi przyjaciele. Proszę o kontakt.
DaSto - rycerz o mazurskiej duszy, podlaskiej miłości a przedewszystkim Polak.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: polscy rycerze w Kenosha

DaSto !!! Mazurska dusza ? Podlaska miłość ? To co Ciebie własciwie łączy z Łomżą ? To, że jest w połowie drogi między Podlasiem a Mazurami ?
Poza tym - ładnie piszesz - nie komentowałem ale przyjemnie poczytać...

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org