sobota, 11 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
mBank a Łomża

Witam!

Zapewne wielu z Was ma konto w mBanku i zapewne z niedowierzaniem przyjęło ostatni komunikat (http://www.mbank.com.pl/zmiany.html)o wprowadzeniu opłat za przelewy. To boli, że padła idea banku bez marmuru i bez opłat. Ale jeszcze bardziej boli część komunikatu dotycząca rozszerzenia sieci bezprowizyjnych bankomatów. Choć dla klientów z innych miast jest to "zmiękczenie" przekazu o płatnych przelewach, to dla nas mBankowców łomżyniaków jest to podwójny cios. Sieć bankomatów rozszerzono o bankomaty BZWBK (http://tinyurl.com/37bzt), których na ścianie wschodniej (lubelskie, podkarpackie, podlaskie) jest uwaga aż 5!!! Taka ilość tłumaczy poznańską ideę Polski do Wisły, ale nie zdrowego rozsądku ludzi z mBanku!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mBank a Łomża

Do tej pory używałem mBanku, alo ostatnio namieszali - zmobilizowany przez nich znalazlem inny :) ...bez opłat za obsługę, przelewy itd.... http://www.vwbankdirect.pl/indexedirect.html
i oprocentowanie wyższe jak w mBanku (4% na podstawowym rachunku): http://www.vwbankdirect.pl/indexedirect.html

Dodatkowo wypłaty z bankomatów (wszystkich w Polsce) 1,50zł , a powyżej 400zł za darmo !!!

właśnie wysyłam umowę :)

---
PGG

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mBank a Łomża

mBank nie jest jedynym internetowym bankiem ktory zastosowal takie rozwiazania.Ja od lat używam Inteligo i jestem zadowolony.Kiedys na inteligo nie bylo oplat za prowadzenie rachunku,przelewy byly i sa platne i byl problem z prowizja za bankomaty 4,5 zl.Nawet nie chce mi sie myslec o czasach,w ktorych gdy wypelnialem pierwsze dowody wplaty Panie przy okienkach dziwily sie co to za bank,a jak jzu sie dowiedzialy to placilem w zaleznosci od kwoty wysoka prowizje.Teraz nie ma juz problemu w lomzy i w polsce z tym bankiem.Opiekuje sie tym bowiem PKO BP gdzie wplacic mozna pieniadze bez prowizji.Kozystac z bankomatow PKO BP bez prowizji.Wystarczy isc z numerem konta do banku na Niemcewicza lub Na placu Kosciuszki i podpisac sie na dowodzie wplaty.Nie trzeba wypelniac zadnych papierkow.Za prowadzenie konta nie placi sie nic jezeli saldo miesieczne jest wieksze niz 99,99.Dla pozostalych oplata i tak jest smieszna.Przydatne konto.Wszystko zalatwic mozna na Stronie www.inteligo.pl.Od przelewow,zlecen stalych do Debetu , itp.Mysle ze warto sie łomżyniakom zastanowic wlasnie nad Inteligo.W calej polsce Darmowe Banki i Bankomaty PKO BP !

TeRmOz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mBank a Łomża

Termoz.... inteligo ma niskie oprocentowanie - aktualnie jeżeli masz na rachunku poniżej 4000 to masz 1,9819% odsetek. Dopiero powyżej tej kwoty do progu 50000 rośnie do astronomicznych 2,3740%, a powyzej 50000 jest niewyobrażalne 4,2175%.

Każdy przelew na zewnątrz to koszt 0,99zł, chyba że chcemy wysłać pieniądze do ZUS - wtedy opłata rośnie do 2,99zł.

Jeśli chcesz używac karty VISA electron(np. by korzystać z bankomatów) musisz płacić miesięcznie 0,99. Wydanie kolejnej to 1,59zł.
A jeśli masz miesięczny bilans poniżej 100zł... to opłata za użytkowanie konta rośnie do 4,99zł.

plusem jest chyba tylko to, że można wypłacać pieniądze w bankomatach PKO BP i w kasach tego banku.

ziarnko do ziarnka....

w mBanku oprocentowanie wynosi na eKonto 3,00%, na eMax - 3,90 (różnica jest taka że z emax można wypłacać tylko na jedno konto (z reguły ustala się własne eKonto), a z eKonta wszędzie.

Przelewy zewnętrzne to 0,50zł (od 15.02.2004). Oprócz ZUS i US - do nich 1zł.

poza tym nie ma żadnych opłat, VISA elektron za darmo

problem w Łomży jest z tanim dostępem do gotówki - jak już wspomniał Jerry - darmowe bankomaty Euronetu (najbliższe) to: Białystok i W-wa. Teraz pojawia się jeszcze możliwość wypłacania za darmo w bankomatach banku BZ WBK. Niestety takowego w Łomży też nie ma.
Wypłata w innych bankach wiąże się z opłatą w wysokości 3% wypłacanej kwoty (nie mniej niz 5zł, a za granicą 10zł).

w VolksWagen Bank Direct
• 0 zł za prowadzenie rachunku,
• 0 zł za przelewy z rachunku,
• 0 zł za realizację zlecenia jednorazowego, okresowego lub stałego,
• 0 zł za comiesięczny wyciąg z rachunku,
• 0 zł za wydanie lub wznowienie karty VISA Electron,
• 0 zł za token zabezpieczający internetową obsługę rachunku,
gwarantujący najwyższy poziom bezpieczeństwa
• 0 zł za podejmowanie gotówki ze wszystkich bankomatów w kraju
(w wysokości 400 zł lub powyżej tej kwoty, poniżej 400zł - opłata 1,50zł),
• 0 zł za pakiet ubezpieczeń obejmujących nieuprawnione użycie kart, utratę pieniędzy pobranych z bankomatu, utratę towarów zakupionych za pomocą karty oraz OC w życiu prywatnym.

oprocentowanie na konto e-direct: 4%, PlusKonto (odpowiednik mBankowego eMaxa): powyżej 1PLN - 4.25%, 25 000 PLN - 4.30%, 50 000 PLN - 4.35%, 100 000 PLN - 4.40%.

USŁUGI BEZPŁATNE
• przelewy z rachunku, w tym także przelewy na ZUS i US przez internet z wyjątkiem przelewów dokonywanych w ramach BIZNESbanking
• realizacja zlecenia jednorazowego, okresowego lub stałego
• miesięczny wyciąg z rachunku
• wydanie lub wznowienie karty podstawowej
• zastrzeżenie karty
• dyspozycja zerwania lokaty przed terminem zapadalności
_________________________________________Wybór należy do ciebie.

Dobrym rozwiązaniem jest trzymanie dwóch kont, VWbank direct do trzymania kasy, zbierania procentów i realizowania przelewów, płatności oraz Inteligo do darmowych wypłat.
Ja tak robię - kiedy potrzebuję gotówki robię przelew na Inteligo i potem wypłacam sobie za darmo. A odsetki z VWBankDirect znacznie nadrabiają koszt obsługi inteligo i jeszcze na piwo zostaje! :D

[trzeba tylko skalkulować sobie jak bardzo potrzebujemy gotówki i czy opłaca się nam to inteligo trzymać (za 1 zł miesięcznie plus 1,59/2lata i cały czas musi leżeć 100 żeby nie płacić 5zł) - i czy nie jesteśmy gapami, bo zgubienie tokena VWBankDirect wyceniają na 100zł]

---
PGG

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mBank a Łomża

I Mysle ze temat sie wyczerpal.Liczac na procent w banku trzeba obracac duzymi kwotami bo mnie nie cieszy nawet te 5 %.Inteligo uzywam do darmowych przelewow do uzytkownikow Inteligo :).Wplacam za darmo w PKO BP by nie kusilo rozpier... wszystkiej kasy.Wyplacam kiedy juz przemysle ile mam do wydania.Kazdy bank ma jakies + i minusy

TeRmOz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mBank a Łomża

do Testera. Co też opowiadasz? W Łomży jest bankomat WBK i sama się o Tym przekonałam, że wypłaca bez prowizji z rachunku w mbanku. Znajduje sie on na ul. Długiej 8 (z lewej strony wejścia do Rossmanna). Poza tym niebawem otwierają filię czy też punkt bankowy mbanku na ulicy Długiej w dawnym sklepie u Łady-naprzeciw Sezamu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mBank a Łomża

super sprawa. gratuluję Ci z mozliwości korzystania jednego bankomatu w mieście. Ciekawe czy taniej by wyszło Ci prowadzenie konta w innym banku (np. 2zł) czy dojazd do tego bankomaciku?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mBank a Łomża

ale odgrzaliscie starego kotleta

bankomaty bez prowizji dla mBanku w Lomzy:




Lokalizacja Godziny otwarcia

Stacja Paliw BP
Al. Legionów 155 24 h

Lukas Bank
al. Legionów 42 24 h

Mini galeria
Długa 8 24 h

Stacja Paliw
J. Piłsudskiego 115A 24 h

Stacja Statoil
Legionów 58 24 h

Wojewódzki Szpital Zespolony
Piłsudskiego 11 24 h

Kaufland
Piłsudskiego/Zawadzka 24 h

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mBank a Łomża

Na statoi w mBank pobierana jest prowizja:

19-07-2008
PROWIZJA - WYPŁATA Z ATM KRAJOWEGO A0140626/PEKAO/LEGI/LOMZA
-5,00



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mBank a Łomża

@badboy: nie możesz mieć pretensji do człowieka opisującego 4 lata temu pewną sytuacje, że teraz tak nie jest inaczej :)

"Poza tym niebawem otwierają filię czy też punkt bankowy mbanku na ulicy Długiej w dawnym sklepie u Łady-naprzeciw Sezamu"

jakby nie patrzeć dla Testera NIEBAWEM, to ponad 4 lata czekania...



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mBank a Łomża

W budynku TPSA na Ks. Janusza jest bankomat BPH obsługiwany przez sieć euronet. Wydaje mi się że ten też będzie bezpłatny dla mBankowców. Wypadałoby to jeszcze sprawdzić, system bowiem tego nie podaje.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mBank a Łomża

Witam wszystkich !!!

Serdecznie zapraszamy do nowo otwartego mKiosku mBanku.
Mieścimy się na
ul. Długiej 25.
tel. (086) 216 21 98
Jesteśmy otwarci dla otwartych w godzinach:
pn-pt: 9 - 17
sob: 9 - 13.
U nas:
złożysz następujące wnioski:
- wniosek o kredyt: gotówkowy, odnawialny, hipoteczny;
- wniosek o kartę kredytową;
- założysz eKonto (od 18-08-2008).
dowiesz się o ofercie mBanku i promocjach
uzyskasz fachową pomoc.

Zapraszamy do korzystania z naszych usług.

Załoga mKiosku.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mBank a Łomża

Regulamin forum:
Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mBank a Łomża

ale jak widać zanim zostaną skasowane wielu ludzi może je przeczytać



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mBank a Łomża

Ponawiam. Czy w tym momencie jest punkt gdzie można za darmo wpłacić pieniądze na konto mBanku?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mBank a Łomża

nie ma :(
widać Łomża jest za mało cywilizowana na wpłatomaty, podobno można w Żabce ale mnie to nie przekonuje, za długa procedura, a poza tym nie wiem, kto prowadzi Żabkę i czy jest godny zaufania dla moich pieniędzy
ja wpłacam np 30 przelewów po 1 tyś zł na poczcie. Panie, jak mnie widzą z plikiem przelewów od razu wystawiają karteczkę okienko nieczynne i licytują się kto mnie weźmie LOL

a temat już wielokrotnie ruszany i na tym forum i na wielu innych, zmian w mBanku jak nie było tak nie ma...

pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mBank a Łomża

Goose a nie prościej w Inteligo założyć? Raz wpłacasz te 30 k zł i przelewasz za chwilę na swoje , czy dalej

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mBank a Łomża

W mojej sytuacji inteligo sie nie sprawdzi. mbank to konto firmowe i w przypadku kontroli z USu nie chcialabym sie tlumaczyc z wplat z konta prywatnego.
a prowizje od wyplat z bankomatow to chyba temat na kolejny dlugi post :/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mBank a Łomża

Nic do tego nie mają. Do firmowego już pko bp jest lepsze. Do zusu i usu darmowe

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mBank a Łomża

Sprawdzam sobie na tej witrynie i nie dowierzam. W Łomży jest aż 6 bankomatów Euronetu? :) Do tej pory myślałem, że jest ich 3 :P Tylko dlaczego są one takie wolne ? :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mBank a Łomża

dobra dobra, a propo mbanku, jak zamknac u nich konto? bo chyba u nas w miejscie nie ma oddzialu

h0jowe forum

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org