poniedziałek, 17 czerwca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
modem iPlusa

Czy internet z iPlusa musi być taki wolny[24kb/s]? Macie jakieś doświadczenia w tym temacie z góry dziękuje za rady.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: modem iPlusa

odpowiedz zawarta w jednym slowie: fuj.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: modem iPlusa

Ciesz sie że wogóle chodzi. Ja mam w orange GC 89 i często wcale nie chce polączyć się.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: modem iPlusa

Bez Przewodowy internet u usługodawców Polskich Telefonii to jedno Wielkie Gówno !! netman nie tylko ty masz taki problem




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: modem iPlusa

Wszystko zależy w jakiej technologi się łączysz gprs,edge,umts,hsdpa. Zgodze się że gprs jest wolny, ale od edge w góre jest już całkiem dobrze, tyle że umts-u narazie w łomży nie ma. A jaki masz ten modem? Myślałeś nad anteno (kierunkową) zewneczną może pomóc choć nie musi :) Swoją drogą to w łomży za wiele przekaźników plusa nie ma raptem 3 wprawdzie jest planowany kolejny ale narazie to tylko plany.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: modem iPlusa

Dzięki myślałem o oreange więc zrezygnuje.
Mam modem NetBox z mapki zasięgu wynika ze powinienem mieć EDGA,ale nie mam. Słyszałem o antenie ale czy pomogła by w jakim stopniu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: modem iPlusa

Tu masz mapke z zasiegem edge w lomzy to zobacz czy jestes w zasiegu
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/be9ee37c164b8abc.html
ta mapka była jeszcze nie dawną na stronach plugsm ale teraz jej nie ma.
Mapka z strony http://iplus.pl/zasieg.html jeżeli chodzi o łomże to wg. mnie przekłamuje.Przekaźniki plusa w łomży to kompin mpec,poznańska browar(edge),i maszt przy elektrowni róg polowej i al.legionów.Osobiście moge potwierdzić działające edge w piątnicy :) Wiecej się dowiesz co i jak na www.bez-kabli.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: modem iPlusa

netman: ja swego czasu miałem modem iPLUS-a z EDGEM w testach. Totalna porażka: 8 kb/sec. I nic w Łomży na tym nie wyciągnąłem więcej :((

ADALL

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: modem iPlusa

kolumb: Z mapek wynika że w okolicach Zambrowa powinienem mieć EDGA ,więc co teraz : zmienić modem ,kombinować z anteną lub zrezygnować z iPlusa tylko na co zmienić ???

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: modem iPlusa

zasieg jest terz w Kisielnicy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: modem iPlusa

1.netman jak masz umowe to chyba tak łatwo nie zrezygnujesz.
2.Jaki masz poziom sygnału wiedz że im słabszy sygnał tym niszy transfer w edge.
3.Nie wiem na jakiej wiosce jesteś pod zambrowem ale jeśli nie daleko to pewnie łączysz się z Bts-em z zambrowa (komin ciepłowni miejskie) który według mapki ma edge,ale czy faktycznie ma nie wiem mapki czasem kłamią.Połączenie edge sprawdzisz jedynie empirycznie szybszym internetem.
4.Możesz ustalić z jakim Bts-em łączy ci się ten modem można to sprawdzić komendami w hiperterminalu.Czytaj ten temat
http://www.bez-kabli.pl/ftopic1916-4.html
i ten jeszcze
http://www.bez-kabli.pl/ftopic1034.html
lub najprościej telefonem gdzie pokazuje miejscowość co nie zawsze działa.
5.Jeśli bedziesz pewny że łaczy się z przekaźnikem obsługującym edge to pozostaje zakupienie anteny zewncznej aby wzmocnić sygnał.
6.Inne sposoby aby troche przyśpieszenie to: nie używaj IE, polecam FireFox,opere.Nie użwyaj do połoczeń programu plusa manager tylko skonfiguruj zwykłe połoczenie Dial-up.

wszystko co trzeba masz w linkach podanych ewentualnie tam pytaj.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: modem iPlusa

Dzięki kolumb a jeśli chodzi o umowę to cały dowcip polega na tym ,że nie mam podpisanej a rachunki mimo to przychodzą pocztą[neta mam 2 miesiące]
motorola chyba pokazuje zasieg EDGA z tego co słyszałem
do komina mam jakies 6 km
ile moglbym wydusic z EDGA?

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org