niedziela, 16 czerwca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
aparar cyfrowy do 2000pln

Witam. mam zamiar kupić nowy aparat i tu pojawia się problem, na oku mam cztery modele może ktoś używa tego sprzętu i powie o wadach i zaletach tych modeli
1 http://www.cyfrowe.pl/karta_produktu.php?idProdukt=1940
2 http://www.cyfrowe.pl/karta_produktu.php?idProdukt=84
3 http://www.cyfrowe.pl/karta_produktu.php?idProdukt=60
4 http://www.cyfrowe.pl/karta_produktu.php?idProdukt=1379



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: aparar cyfrowy do 2000pln

osobiście polecałbym lumixa. najlepsze obiektywy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: aparar cyfrowy do 2000pln

zajrzyj na www.skapiec.pl tam znajdziesz ceny w roznych sklepach w zaleznosci od wyposazenia. A jesli chodzi o reszte to raczej nie sprecyzowales do czego bedziesz uzywal tego aparatu, tak wiec ciezko pomoc w podjeciu decyzji. Szukaj czegos ze stabilizacja obrazu, duzym zumem optycznym, dluga gwarancja, czasem nagrywania filmow z dzwiekiem i dlugoscia nagrywania zalezna wylacznie od wielkosci karty, poczytaj na forach internetowych na temat zywotnosci akumulatorkow. Czas startu aparatu jest tez bardzo wazny - nie chcialbys aby aparat "rozgrzewal sie" 10 s zanim zrobi zdjecie. duzy wyswietlacz pozwoli na dokladne obejrzenie obiektow przed fotografowaniem, wazny jest celownik optyczny jesli masz zamiar robic zdjecia w ciemnych pomieszczeniach, gdyz zazwyczaj na lcd nic wtedy nie widac. I tak mozna pisac i pisac i pisac





Quidquid latine dictum sit, altum videtur

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: aparar cyfrowy do 2000pln

Zacznę od końca

Kodaka zdecydowanie odradzam, przemilczę dlaczego.

Panasonic ma bardzo wysokie notowania w rankingach i jest naprawdę niezły, jeśli chodzi o jakość zdjęć. Trochę skomplikowana obsługa, niezły obiektyw. Zaletą jest system przeciwwstrząsowy. Wadą (według mnie) potrzeba stosowania dedykowanych akumulatorów, których nie da się zastąpić czymkolwiek innym.

Canona S3 polecam, jeśli chcesz mieć nieduży aparat, taki pół kieszonkowy, aparat jest dobry, ale to nie to, jeśli nie zależy ci na małych wymiarach. Dość skomplikowany w obsłudze. Akumulatory jak przy Panasonicu.

Fuji tak, ale raczej nie S9500, tylko S9600 lub S7000. Wszystkie to prawie to samo. S9600 jest poprawioną wersją S9500. Zlikwidowano parę drobnych niedogodności. Choć już S9500 jest niezły, jednak ma małą przypadłość - obraz jest nieco nie ostry przy dużych powiększeniach. S7000 różni się od S9600 tylko wielkością matrycy. Cena S9600 - coś od 1800. Do zalet zaliczę bardzo dobrą ergonomię i szybki dostęp do funkcji (łatwa obsługa przy mnogości funkcji) i dobry jasny obiektyw. Kolejną zaletą jest możliwość podłączenia dowolnej lampy błyskowej (np za 200 zł), podczas, gdy pozostałe wymagają lamp dedykowanych (zwykle od 1000 zł). Działa na wszystkim, co przypomina kształtem baterie R6 (typowe paluszki).

Podsumowując:
- jeśli mały aparat to Canon, w tej klasie to dobry wybór
- jeśli duży to wybór jest trudny, ja bym wybrał S9600

Panasonic DMC-FZ50 i Fuji S9500 od dłuższego czasu w rankingach w Chip znajdują sie w najlepszej 10 aparatów cyfrowych. Panasonic jest wyżej.
Obydwa więc są dobre. S9600 to nowość, jeszcze się nie załapał.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: aparar cyfrowy do 2000pln

Przejrzyj sobie forum http://cyberfoto.pl/ tam te aparaty są tam bardzo dokładnie opisane i porównane.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: aparar cyfrowy do 2000pln

Zdecydowanie Panasonic jest najlepsza propozycja z tych modeli ktore wymieniles. Mozesz zastanowic sie jeszcze nad Nikonem Coolpix 8800. Przez dlugi czas fotografowalem tym aparatem i mam wiele super ujec z tego modelu natomiast jesli kupisz Panasonica tez pewnie bedziesz zadowolony. Jesli wystarczy ambicji nastepna bedzie lustrzanka ale do tego musisz sam dojsc.

Pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: aparar cyfrowy do 2000pln

Do "antyred"
zastanowiła mnie Twoja wypowiedź.. czemu odradzasz Kodaka? ja używam jednen z modeli i jestem zadowolona.
może miałeś jakieś przejscia z Kodakami?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: aparar cyfrowy do 2000pln

wiele czytałem na forach i na każdym są podzielone zdania każdy ma swoje typy i ich się trzyma, co do lustra to troszkie nieporęczny dodatkowe obiektywy, lampa i koszta idą ostro ponad 4000pln, narazie moim faworytem jest panasonic tylko prawdopodobnie ma straszne szumy powyżej ISO 200, myślałem jeszcze nad sony r1 tylko cena zaporowa ok 2500pln



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: aparar cyfrowy do 2000pln

Zdecydowanie Panasonic FZ50!

Sam mam FZ20 i jestem bardzo zadowolony :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: aparar cyfrowy do 2000pln

Kodak to badziew. Kazdy kto sie zna troche na fotografii o tym wie. Wg mnie najlepszy z tych wymienionych jest Canon. Poszukaj moze aparatu z wymienna optyka. Za ciut ponad 2000, jakies 2300 mozna miec Canona 350D, a to juz jest sprzet porzadniejszy...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: aparar cyfrowy do 2000pln

ja także proponuję Panasonic. sam mam zamiar go kupić ale dopiero za jakieś 4-5 miesięcy jak stanieje do 1500. a najtaniej dostaniesz go na stronie: fotobasia.pl ...pozdr.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: aparar cyfrowy do 2000pln

Szukam chetnego który chciałby kupić lustrzankę analogową Canon AV-1, z ogromnym zestawem akcesoriów,





Boli dusza, a jak zaczniesz ją leczyć, to zaczyna boleć wątroba...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: aparar cyfrowy do 2000pln

witam ja uzywam kodaka p850 wyglad ma taki sam jak p712 tylko ma pozmieniane pare zeczy alw niewiele ogolnie nie pamietam co dokladnie ale nie duzo nie moge narzekac na ten aparat sprawuje sie bardzo dobrze jedyne na co moge narzekac to jest to ze przy nagrywaniu filmikow przy zbilzeniach wydobywa sie taki dzwiek dziwny troszke przeszkadza ale da sie znesc nie wiem jak to jest przy p712 oglnie aparat godny polecenia dla poczatkujacy oraz ludzi ktorzy znaja sie na fotografii i niewymagajacych za duzo od aparatu

... PIENIADZ TO WLADZA, SUKCES TO WIEDZA ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: aparar cyfrowy do 2000pln

powie ci tak, poszukaj nikona coolpix 8700 i w gore, bez kitu mialem to i polecam, bedziesz na bank happy, aparat z malym pixelem na wyswietlaczu wyrwiesz a 2/3 ceny lub mniej



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: aparar cyfrowy do 2000pln

Zdecydowanie Panasonic FZ50. Świetna optyka legendarnej firmy Leica jest dużą zaletą. Sam mam Panasonica FZ10 i jak dla moich potrzeb jest świetny.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: aparar cyfrowy do 2000pln

Tylko DSC-H5 Sony.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: aparar cyfrowy do 2000pln

Z tych które wymieniłeś myślę, że najlepszym wyborem jest Canon PowerShot S3 IS, ale jeśli myślisz poważnie o nauce fotografiki i chcesz mieć pełną możliwość kreacji fotografii kup, lustrzankę... cyfrową lub analogową. Poza tym zapraszam na forum dyskusyjne Łomżyńskich Miłośników fotografii pod adresem www.fotolomza.pl



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: aparar cyfrowy do 2000pln

Mam nadzieję, że wziąłeś pod uwagę to, że oprócz ceny aparatu zapłacisz jeszcze za:
- akumulatorki: AA, AAA lub dedykowane.
- ładowarkę (może być w zestawie z tym co powyżęj)
- karty pamięci
- pokrowiec/torba na aparat
- jeśli nie masz, to może jakiś statyw, filtry i inne dodatki....

Jeżeli nie chcesz wchodzić w lustrzankę to może Fuji S6500fd (tutaj w tańszym sklepie - sprawdzonym) by ci wystarczył? Obiektyw ma taki sam jak S9600. Chyba, że lubisz mieć dużo pikseli na matrycy, ale czy kiedykolwiek je wykorzystasz?

_____________________
Kefas

"Bo im tylko o to chodzi
Abyś sam sobie szkodził
Abyś sam nie mógł myśleć
Abyś sam nie mógł chodzić"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: aparar cyfrowy do 2000pln

co do akcesorii typu akumlatory, karty pamięci to zakup nowych odpada, mam pozostałości ze starej cyfry, kilka AA 2500a, trzy karty SD 512mb, dlatego szukam coś na karty SD



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: aparar cyfrowy do 2000pln

witam
niewiem czy sie orientujesz ale za 400 funtow czyli jakies 2400 zl mozna juz kupic SLR DIgital, by najmniej widzialem taka tutaj o ile sie nie myle byla pentaxa, ja zastanawiam sie nad sprzedaniem swojego aparatu Canon EOS 400 D, bede w lomzy po 9 lutym wiec mozesz mi dac jakis namiar na siebie i jezeli sie zdecyduje sprzedac to moze sie dogadamy co do ceny.
jest w nim ladowarka, karta 1 GB i akumulator.
pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: aparar cyfrowy do 2000pln

cyfrowe lustro odpada na 100%, aparat będzie używany też przez inne osoby tzn. dzieci



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: aparar cyfrowy do 2000pln


Lustrzanka cyfrowa to zdecydowanie lepszy produkt od aparatu kompaktowego jednak nalezy pamietac o uniwersalnosci kompakta.
Kompaktem zrobisz zdjecia od mocnego macro po duze zblizenia z wykorzystaniem dlugiej ogniskowej, wiec nie dochodza ci koszty wymiany obiektywow. Ja sam fotografuje lustrzanka i doskonale wiem na ile jest niezastapiona. Jesli chcesz kupic tanie body rzedu ok 2tys zlotych to zapewne bedzie to dobry wybor natomiast musisz jeszcze sie liczyc z dodatkowymi kosztami szkiej ktore sa wielokrotnoscia ceny samego korpusu. Mozesz jechac na zamiennikach znaczy omijac obiektywy z napisami Canon i Nikon ale to niesie za soba niestety miej wiecej w 80% niesie za soba spore konsekwencje w postaci nieostrych ujec przy maksymalnie otwartym otworze przeslony oraz zaleznie od swiatla nie koniecznie do konca kontrastowe zdjecia. Optyka w aparacie i cyfrowym i anologowym jest najistotniejsza i niestety kosztuje bardzo duze pieniadze szczegolnie do cyfrowek.

Reasumujac:
Zaleznie od zapedu i aspiracji musisz zastanowic sie czy zamierzasz na powaznie zajac sie fotografia bo jezeli tak to tylko lustrzanka.
Jesli jednak fotografowanie bedziesz traktowac wylacznie jako hobby i nie na inwestowanie w kolejne szkla czesto wartosci nawet ok 5tys zlotych kup sobie lepiej kompakta i cykaj nim wszystko poczawszy od zdjec macro po podgladanie jak przez lunete ciekawych zjawisk:)
Zreszta nawet jesli ma sie okazac ze za iles lat bedziesz znanym fotografem to jednak najlepsze poczatki beda wlasnie w postaci aparatu kompaktowego. Sam wychowalem sie na takim aparacie i przyznam ze ogromnie przyjemne jest poznawanie krok po kroku zakatkow fotografi.

Panasonic w tym przypadku to dobry wybor ale tak jak wspomnialem zastanow sie jeszcze nad Nikonem Coolpix 8800 i tak jak ktos tu wczesniej wspomnial 8700.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: aparar cyfrowy do 2000pln

Domina

Kodak wśród aparatów jest jak Fiat wśród samochodów. Na zewnątrz ładny, ale awaryjny. Jakość zdjęć dość poślednia, zwłaszcza barwy.

Jobler

Rzeczywiście, Nikon Coolpix 8800 jest świetny, według mnie najlepszy wśród aparatów hybrydowych. Tyle że kosztuje min. 2700 zł.

Wadą lustrzanek, jak ktoś wspomniał, jest konieczność noszenia torby z akcesoriami, zwłaszcza obiektywy. Można kupić np Olympusa E330 (niezła rzecz) za około 2100 zł, albo Canona D350 (jeszcze lepszy) za niewiele więcej, ale właśnie te obiektywy...

Dla kogoś, kto nie trudni się fotografią zawodowo, hybryda jest naprawdę dobrym wyborem.

Panasonic FZ50 jest jedną z najlepszych hybryd, ale nieco za drogi. Ma tylko jedną przewagę nad Fuji 9600 - system stabilizacji obrazu. W innych aspektach lepszy jest ten drugi, choć różnice nie są znaczące.

I jeden i drugi jest dobry. Znam obydwa modele.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: aparar cyfrowy do 2000pln

ZAkup jednorazówke, taniej wyjdzie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org