sobota, 18 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Flash Mob w Łomży?

Pewnie wielu z was teraz zadaje sobie pytanie: Flash Mob - co to w ogóle jest? Oto link do wikipedii:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Flash_mob


A teraz swoimi słowami. Flash Mob to nazwa takich "akcji". Ludzie organizuja sie w określonym miejscu o określonej dacie i robią różne dziwne rzeczy.
Tutaj macie linka do namocniejszego flash moba jaki widzialem.

http://www.youtube.com/watch?v=DPSl0EozM0k&eurl=


Zrobiłem już forum o tym, a niedlugo będzie portal -> http://forum.fml.prv.pl/

Wypowiadajcie się tutaj co o tym myślicie, ewentualnie napiszcie propozycje na ewentualnego flash moba...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Flash Mob w Łomży?

To już było....oczywiscie nie wypaliło:D:D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Flash Mob w Łomży?

A jakiego FM chciałbyś zrobic ? podaj konkrety !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Flash Mob w Łomży?

Cytat:

To już było....oczywiscie nie wypaliło:D:D


No to chce zeby wypaliło. Na całym świecie robi się flash moby. Nawet niedaleko nas w Białymstoku. Jeśli chcecie dalej siedzieć przy kompach to siedźcie. Ja chce pokazac ze Łomża to wcale nie jest takie nudne miasto. Ludzie potrafia robic jaja. Wiem bo znam sporo osób co by na to poszły. Wystarczy tylko dobra reklama a znajda sie chetni.

Cytat:

A jakiego FM chciałbyś zrobic ? podaj konkrety !


No wiesz w sumie to jeszcze nie ma żadnych konkretów. Narazie na forum zbieram propozycje. Licze też że tutaj coś ciekawego usłyszę...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Flash Mob w Łomży?

Flash Mob w Łomży to okrojona wersja happeningow ktore maja juz kilkanascie lat :)

Proponuje bardziej stworzyc grupe happeningowa ;]
Ma glebszy sens i duzo zabawy moze byc podczas takich akcji.

Link nie dziala.

Pierwsze w Polsce Happeningi, jako działania w sztuce realizował Tadeusz Kantor. Jednym z pierwszych wystąpień był happening Cricotage (Warszawa, 1965). W Krakowie happening ten nosił tytuł "Linia podziału". Kiedy zafascynowani dźwiękami i ruchem widzowie nie zauważyli, że dwóch ludzi zamurowało właśnie drzwi, Kantor oświadczył, że "sytuacja jest bez wyjścia." . Kolejną realizacją był Koncert morski na bałtyckiej plaży w Osiekach (1967)


http://pl.wikipedia.org/wiki/Happening

Dresy przyszly ze Wschodu, nie z Ameryki, nie z Zachodu...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Flash Mob w Łomży?

spotkajcie sie w kilka osob, wysmarujce se klaty gownem i poudawajcie kaczki :d

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Flash Mob w Łomży?

Ptysiu... To zarejestruj się na foro i może ty się wykażesz jakąś inicjatywa??
im więcej osób będzie tym więcej pomysłów. Ktoś przecież w końcu musi podać jakiś sensny pomysł.

Tyku... Było?? Nie wypaliło?? jeśli wszyscy będą mieli takie podejście to napewno nie wypali.

Fin... Gz pomysłu. Jeśli masz takie na codzień to... o_O

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Flash Mob w Łomży?

Eragon z całym szacunkiem ale chyba trochę inaczej, trzeba sie do tego zabrać.
Po pierwsze powienieneś mieć już gotowy pomysł i go rozgłosić pod zupełnie anonimowym nickiem. We Flash Mobie nie ma miejsca na demokracje i osobowość. W tym cały urok Flash Mobu, że ktoś zupełnie anonimowy rzuca pomysł inni anonimowi i nieznajomi ludzie go wykonują i po chwili się rozchodzą.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Flash Mob w Łomży?

http://www.cossiedzieje.webpark.pl/ to miał być FM w Łomzy ale nie wypalił :( tam wsio jest opisane

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Flash Mob w Łomży?

Cytat:

Po pierwsze powienieneś mieć już gotowy pomysł i go rozgłosić pod zupełnie anonimowym nickiem.


Może masz recje. Narazie poczekamy zobaczymy. Jak nie będzie fajnych pomysłów trzeba będzie rozgłaszać gotową już akcję. Ale jak już mówiłem narazie poczekamy.

FIN jeśli ty chcesz takie coś zrobic to powodzenia...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Flash Mob w Łomży?

Aha i ptysiu91 pewnie zebrałes troche osób. Jak chcesz to możesz wejść do spóły. Zapraszam na mail

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Pomysł na obiad

Witam witam,

Chciałbym zgłosić pomysł na ten cały Sztuczny tłum.

Otóż sprawa wyglądała by tak:

Zbiera się spora grupa ludzi prezentujacą się inaczej*. W jakiejś kupie np. okrag, kwadracik, kółeczko, wsio ryba jak. Coś tam by pomówili zanucili….I na tym koniec meetingu…

Tym miejscem może być np. Łomżyński Manchatan, Stary Rynek etc.





prezentujacą się inaczej*. – inspiracja matrix, każdy ubrany od stup do głów, wliczając kretów na czarnoo, totalny heban. Co jak co ale taka gangsta zrobiła by wrażenie.



I to by była moja propozycja, może się gdzies powtórzyła nie wiem, ale teraz mi na poczekaniu do głowy wpadła.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Flash Mob w Łomży?

Jak taka akcje to najlapiej na Starym Rynku tylko w godzinach szczytu :D dobrze by było jak ktos by to uwiecznił np. na fotkach lub filmik http://www.youtube.com/watch?v=DPSl0EozM0k&eurl= to fajnie wyszło można by tez takie cos zrobic...
Eragon91 moje gg jak co to 7889552

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Flash Mob w Łomży?

a ja mam pomysł ;-)) Zebrać się o konretnej godzine konkretnego dnia przy Stokrotce. Każdy miałby po złotówce wziąłby wózek i byśmy gęsiego naookoło sklepu pojeździli :D



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Flash Mob w Łomży?

Newbie tez nad tym myslalem ale nie wokol sklepu tylko np. zrobic kolo wokol ronda po chodnikach oczywiscie hehe :D:D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Flash Mob w Łomży?

1. Edycja pomysłu Fortes'a. Owszem zebrała by się jakas grópa w kołku lub czyms i zachwyca się jakimś przedmiotem na ziemi. Obojętnie może być to np. jajko. Odbyłoby się to tak:
Organizator (pierwszy mobowicz) wraz z osobą współtowarzyszącą podchodzi w określone miejsce i kładzie te jajko. Oboje wstają pokazują palcem na te jajko i mówią "oooo!". To byłby znak rozpoznawczy. Później mobowiczowie dołączają się i wspólnie podziwiają jajko. Fajnie by wyglądała kupa ludzi przyglądająca sie jajku :P
2. Edycja pomysłu Fortes'a. Już nad tym wcześniej myslałem. Przychodzi koles i siada na ziemi. Zakrywa oczy i siedzi. Mobowicze przychodzą i łapią się za ręce tworząc kółko. Gdy juz kółko się utworzy zaczynają chodzic dookoła tego kolesia śpiewając "Stary niedźwiedz mocno śpi..." Gdy piosenka skończy wszyscy się rozchodzą. To by było coś w stylu tego moba w Rosji. Tylko obawiam się że to jest wersja za bardzo hardcorowa. Ludzie przyszliby popatrzec a nie uczestniczyć...

Nad pomysłem newbiego też trzeba pomysleć.
Dzięki za propozycje i liczę że będzie ich więcej

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Flash Mob w Łomży?

isc do McDonalda ustac do McDrive w kolejce i zamawiac np chessburgera po zakupieniu kazdy idzie do domu :D hehe

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Flash Mob w Łomży?

Cytat:

isc do McDonalda ustac do McDrive w kolejce i zamawiac np chessburgera po zakupieniu kazdy idzie do domu :D hehe


Już była taka akcja w Łomży:D Koles udawał że jedzie samochodem. Wiecie, pozycja tak jak na krześle, pojerzdża do okienka, naciska hamulec, otwiera szybę guzikiem, "zimny łokieć" i zamawia. Pomysł godny uwagi!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Flash Mob w Łomży?

zbiorka na starym rynku, podjezdza dycha i do pierwszych drzwi ustawia sie kolejka tak zeby to wygladalo jakby wszyscy chcieli wejsc do autobusu i robia to powoli
moze to jednak nie wyjsc bo kierowcy lomzynscy nie sa zbyt kulturalni i moga poprostu odjechac

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Flash Mob w Łomży?

hmm hehe ma ktos jeszcze jakies pomysly?? hehe

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Flash Mob w Łomży?

ja juz mam dwie fajnie sformułowane:

"McDonald"
Akcja jak sama nazwa wskazuje będzie odbywała sie w McDonaldzie a konkretnie McDrive. Wszyscy mobowicze na umówiąną godzinę/znak ustawiają się w kolejkę do okienka. Nie stoimy lecz udajemy że jedziemy samochodem - pozycja siedząca. Towarzyszą nam słowa "brum brum" itp. Gdy dojeżdżamy do okienka w którym pojawi sie miła pani najpierw uchylamy szybę czy to guzikiem czy ręcznie. Zamiawiamy jakies frytki i odjeżdżamy spokojnie nie naginając kodeksu drogowego Język. Pamiętajcie tylko bez żadnych śmiechów - pełna kultura, nie odpowiadajcie także na klaksony ani na zirytowanych kierowców

"tajemniczy znak"
Idzie dwóch kolesi. Zatrzymują się w ustalonym wcześniej miejscu i kładą na ziemi owy tajemniczy znak. Może to być najzwyklejszy przedmiot codziennego użytku - powiedzmy słomka, lub jajko. Wstają i mówią "ooooo!" - udają zdziwionych i wskazują na ową słomkę lub jajko. Na dzwięk "oooo!" wszyscy mobbowicze podchodzą i również wydają okrzyki zdziwienia. Tak gromadzi się spora liczba osób ustawiona w kółko, bo w końcu każdy chce zobaczyć dany przedmiot. Akcja kończyła by się po 3-4 min.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org