niedziela, 28 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Wybór podłóg: Drewno, panele, czy wykładzina?

więc zastanawiam się, co wybrać. drewno wydaje się być bardziej naturalne i trwałe, ale też droższe. panele są łatwiejsze w montażu i tańsze. wykładzina to najtańsza opcja, ale szybko się zużywa i trudniej utrzymać ją w czystości. ktoś ma doświadczenie z tym i może coś poradzić?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wybór podłóg: Drewno, panele, czy wykładzina?

Ja osobiście wolę podłogi drewniane. Mają niesamowity, naturalny wygląd i są bardzo trwałe, nawet na wiele lat. Zgadza się, koszt jest wyższy, ale jest to inwestycja na lata. Jeżeli chodzi o panele, to są one dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą zaoszczędzić, ale ich wygląd może być trochę sztuczny. Co do wykładzin, zgadzam się, że są one najtańsze, ale ja bym ich nie polecał – zbierają kurzu i są trudne do utrzymania w czystości.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wybór podłóg: Drewno, panele, czy wykładzina?

Dokładnie, wybór podłogi zależy od wielu czynników. Drewniane podłogi dają ciepło i klasyczny wygląd wnętrzu, ale wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Panele są łatwe w montażu i utrzymaniu, a wykładzina... cóż, to prawda, że jest tania, ale jeśli jesteśmy alergikami, to nie jest najlepszym wyborem. Trzeba zastanowić się, na co możemy sobie pozwolić i jakie są nasze potrzeby.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wybór podłóg: Drewno, panele, czy wykładzina?

no właśnie, trwałość jest dużo większa w przypadku drewna niż w przypadku paneli czy wykładziny. ale z drugiej strony, jeśli ktoś nie ma za dużo kasy, to panele są lepsze. wykładzina mi się też nie podoba, za dużo w niej negatywów. co sądzicie o utrzymaniu drewna w porządku? trudno je czyścić?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wybór podłóg: Drewno, panele, czy wykładzina?

Utrzymywanie drewna w czystości nie jest takie trudne, moim zdaniem. Wystarczy regularne mycie i od czasu do czasu przetrzeć specjalnym środkiem do drewna, aby utrzymać jego świeżość i blask. Oczywiście, trzeba uważać na zarysowania, ale w przypadku głębszych uszkodzeń, podłogę można cyklinować. Panele natomiast są bardzo łatwe w utrzymaniu i mogą być dobra opcją dla osób, które nie chcą spędzać dużo czasu na konserwacji. Wykładziny… ech, no nie, dla mnie to jest po prostu zbyt dużo pracy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wybór podłóg: Drewno, panele, czy wykładzina?

Zgadzam się z tym co powiedziałeś o ogrzewaniu podłogowym. Trzeba dokładnie sprawdzić, jakie drewno się nadaje. Ja osobiście mam ogrzewanie podłogowe pod panelami i jestem zadowolony. Działa efektywnie i nie mam problemów. Warto też pamiętać, że ogrzewanie podłogowe może wpływać na koszty energii, więc dobrze jest to wszystko dobrze przemyśleć przed podjęciem decyzji.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wybór podłóg: Drewno, panele, czy wykładzina?

no właśnie, te koszty energii też są ważne. dużo osób zapomina o tym, a później są zaskoczone rachunkami. zastanawiam się też, czy drewno nie będzie zbyt głośne. jak się chodzi po panelach, to jest cicho, ale drewno? może być różnie, nie?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wybór podłóg: Drewno, panele, czy wykładzina?

Mam trochę doświadczenia z ogrzewaniem podłogowym i muszę przyznać, że z drewnem może być różnie. Nie wszystkie rodzaje drewna dobrze reagują na podgrzewanie, i może dojść do pękania. Panele i wykładziny faktycznie radzą sobie lepiej w tej kwestii. Jeśli ktoś bardzo chce mieć drewnianą podłogę z ogrzewaniem podłogowym, to radzę wybrać drewno, które jest do tego odpowiednie i dobrze sprawdzić wszystko przed montażem. Inaczej można mieć później problemy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wybór podłóg: Drewno, panele, czy wykładzina?

zastanawiam się też, czy drewno nie będzie zbyt głośne. jak się chodzi po panelach, to jest cicho, ale drewno? może być różnie, nie?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wybór podłóg: Drewno, panele, czy wykładzina?

To prawda, drewno może być trochę głośne, zależnie od grubości i rodzaju. Ale można temu zaradzić używając odpowiednich podkładek podłogowych. One zmniejszają hałas i dodatkowo izolują termicznie. Panele faktycznie są cichsze, a wykładziny to już w ogóle cisza. Ale znowu, wybór zależy od tego, co ktoś woli i jakie ma priorytety. Dla mnie urok i trwałość drewna przeważają nad jego wadami.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wybór podłóg: Drewno, panele, czy wykładzina?

Działa efektywnie i nie mam problemów. Warto też pamiętać, że ogrzewanie podłogowe może wpływać na koszty energii, więc dobrze jest to wszystko dobrze przemyśleć przed podjęciem decyzji.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wybór podłóg: Drewno, panele, czy wykładzina?

co sądzicie o wyglądzie? dla mnie drewno jest najładniejsze, ale panele też mogą być ok. wykładziny już mi się nie podobają. jakie są wasze preferencje?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wybór podłóg: Drewno, panele, czy wykładzina?

Dla mnie też drewno wygrywa pod względem estetyki. Ma to jednak swoją cenę. Panele są świetną opcją dla tych, którzy chcą coś ładnego w rozsądnej cenie. I tak, zgadzam się, wykładziny są najmniej atrakcyjne, ale z drugiej strony, jeśli ktoś ma mały budżet i chce coś miękkiego, to może być to dobra opcja.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wybór podłóg: Drewno, panele, czy wykładzina?

Zgadzam się co do wyglądu. Drewno jest królem pod względem estetyki. Daje niesamowity, naturalny i ciepły wygląd pomieszczeniu. Panele też mogą być ładne, zwłaszcza te wyższej jakości. Wykładziny są najmniej estetyczne moim zdaniem, ale znowu, są też najtańsze i najcichsze. Wszystko zależy od tego, na co ktoś zwraca uwagę i jakie ma oczekiwania odnośnie wyglądu wnętrza.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wybór podłóg: Drewno, panele, czy wykładzina?

więc podsumowując, wydaje się, że każda opcja ma swoje plusy i minusy. drewno jest piękne i trwałe, ale drogie i może być głośne. panele są ciche i tanie, ale mogą wyglądać sztucznie. wykładzina jest najtańsza i najcichsza, ale niezbyt estetyczna i trudna w utrzymaniu. trudny wybór

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wybór podłóg: Drewno, panele, czy wykładzina?

Dokładnie tak, każda opcja ma swoje wady i zalety, więc wybór zależy od indywidualnych preferencji i budżetu. Ważne jest, aby dobrze zastanowić się nad swoimi priorytetami i potrzebami, zanim podejmie się decyzję. Dobrej jakości podłoga może służyć przez wiele lat, więc warto poświęcić trochę czasu na rozważenie wszystkich dostępnych opcji i wybranie tej najbardziej odpowiedniej.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wybór podłóg: Drewno, panele, czy wykładzina?

Zgadzam się z wami. Trzeba znać swoje potrzeby i możliwości, zanim zdecydujemy się na konkretny typ podłogi. I tak, warto zastanowić się, czy lepiej zainwestować więcej w coś, co będzie służyło przez lata, czy wybrać tańszą opcję z myślą o przyszłej wymianie. Ciekawa dyskusja, dzięki za wymianę doświadczeń i opinii.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wybór podłóg: Drewno, panele, czy wykładzina?

dzięki wam też. dużo się dowiedziałem i na pewno mi to pomoże w wyborze. będę musiał teraz przemyśleć wszystkie opcje i zdecydować, co będzie dla mnie najlepsze. jeszcze raz wielkie dzięki!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wybór podłóg: Drewno, panele, czy wykładzina?

Szkoda że nikomu z was na zdrowiu nie zależy bo w waszych wypowiedziach liczy się tylko estetyka i ekonomia ogrzewania. Nie wspominacie z czego wytworzona jest wykładzina i jakie wydziela gazy z siebie, jak też panele ile mają trujących substancji w sobie a jeszcze podgrzewane od spodu to już w ogóle domowe krematorium. Mam w całym domu parkiet z drzew liściastych a na schodach, korytarzach i w kuchni parkiet z drzewa egzotycznego merbau o dużej twardości. Przy samej kuchni wąski pasek terakoty, tam gdzie może coś pryskać przy zmywaku na podłogę. Parkiet fachowo i solidnie ułożony wcale głośnym nie jest a co jakiś czas przecierany jest samą wodą bez żadnej chemii i jest super. Ogrzewanie podłogowe powoduję ze każdy pyłek kurzu osiadający na podłodze jest od razu podnoszony do góry przez unoszące się ciepło od podłogi. Osiada na meblach i jest wdychany przez domowników. Drewno jest bardzo słabym przewodnikiem ciepła, izoluje przewody grzewcze nie pozwalając im na przekazanie ciepła do otaczającej atmosfery. Nigdy bym nie robił ogrzewania podłogowego bo chcę żyć ja i moi domownicy jak też odwiedzający nas goście.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wybór podłóg: Drewno, panele, czy wykładzina?

Temat z podłogi zszedł do ogrzewania podłogowego. Powiem tyle. Powielasz bzdury wypisywane i przekazywane przez samozwańczych specjalistów, którzy z ogrzewaniem podłogowym nie mieli do czynienia i nie wiedzą jak działa i oddziałuje na otoczenie. Brakuje tylko tekstu \"w sypialni tylko grzejniki, bo podlogówka jest niezdrowa etc\"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wybór podłóg: Drewno, panele, czy wykładzina?

Oby nie pis 🤦‍♂️

...jeszcze będziesz Ojca błagał , by Cię zabił z rozsądku ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wybór podłóg: Drewno, panele, czy wykładzina?

Drewno to zawsze drewno, a nie plastikowe panele. Wszystko zależy od tego jak je zabezpieczysz i jak będziesz o nie dbać. Ja kupiłam mieszkanie w starym budownictwie z parkietem. Przed moją przeprowadzką było cyklinowanie i lakierowane 7 lat wcześniej, ja już tam mieszkam 1,5 roku, więc ma prawie 10 lat i wygląda naprawdę dobrze. W kilku miejscach są jakieś rysy i zdarty lakier, ale wiem, że poprzedni właściciele średnio o niego dbali, nie mieli podklejonych krzeseł itp. Każdy kto do mnie przychodzi mówi, że piękny parkiet i panele się przy tym chowają.
Weź poza tym pod uwagę pomoc projektanta przy zaprojektowaniu wnętrza https://marengo-architektura.com

Daję tutaj namiar na dobrego specjalistę z Krakowa, który powinien pomóc.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wybór podłóg: Drewno, panele, czy wykładzina?

Ze swojej strony mogę Wam wszystkim polecić ofertę, z której sam skorzystałem i jestem bardzo zadowolony. Jeżeli chcecie kupić nowe panele podłogowe, to polecam Wam sprawdzić ofertę sklepu internetowego Meister, który w swojej ofercie posiada m.in. listwy orac decor .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wybór podłóg: Drewno, panele, czy wykładzina?

Polecam podłogi drewniane lub laminowane. Jeśli masz wysokiej jakości drewnianą podłogę, nie potrzebujesz dywanu. Jeśli podłoga ma być ciepła, lepiej użyć płytek. Moje mieszkanie było remontowane przez firmę zajmującą się remontami mieszkań w Wyszkowie https://mzremont.pl/. Doradzili mi, aby zrobić ciepłą podłogę w całym mieszkaniu i położyć częściowo laminat, a częściowo płytki. Jestem bardzo zadowolony z ich pracy! Moje mieszkanie jest teraz stale ciepłe.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wybór podłóg: Drewno, panele, czy wykładzina?

Jeżeli zastanawiacie się nad zakupem nowych paneli podłogowych, to polecam Wam sprawdzić ofertę sklepu internetowego Pergo, gdzie znajdziecie m.in. pergo long wide plank w atrakcyjnej cenie. Wszystkie informacje o ofercie oraz kontakt znajdziecie an stronie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wybór podłóg: Drewno, panele, czy wykładzina?

nie polecam sklepu komfort na legionów, na kasie siedzi taka czarna agresywna która nie dość że nic nie wie to jeszcze cie w błąd wprowadzi

adam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wybór podłóg: Drewno, panele, czy wykładzina?

Ja zdecydowanie za panelami. Łatwiej utrzymać czystość i też są bardzo d=solidne i trwałe. Na stronie sztukateria mardom widziałam atrakcyjne oferty na sztukaterię do wnętrz i różnego rodzaju panele w tym laminowane za dobrą cenę. Zobaczcie sobie. Zachęcam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wybór podłóg: Drewno, panele, czy wykładzina?

Mam deskę warstwową na podłogówce - nie ma problemu z grzaniem. Sąsiedzi mają niemal identyczny metraż i płytki, rachunki za gaz prawie identyczne przy 21-22 stopniach wewnątrz. W poprzednim domu mieliśmy deski na parterze i panel winylowy na piętrze (zdecydowanie nie był budżetowy). Owszem, panel był cieplejszy ale różnica w wyglądzie i odczuciu ogromna

Jeśli podoba się Wam wzór jodełki, polecam zajrzeć sobie na stronę:

[url=https://arcydom.pl/panele-winylowe/motyw/jodelka
]https://arcydom.pl/panele-winylowe/motyw/jodelka

Aktualnie mają tam spory wybór tego wzoru w drewnie ale i w winylu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wybór podłóg: Drewno, panele, czy wykładzina?

https://arcydom.pl/panele-winylowe/motyw/jodelka

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org