piątek, 29 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Świetlana przyszłość Akademii Łomżyńskiej

Bardzo nas cieszy inwencja słowotwórcza kierownictwa PWSIIP, owocująca dwukrotną zmianą nazwy w ciągu jednego roku. Jakie jednak realne osiągnięcia naukowe, zwłaszcza w dziedzinie nauk ścisłych osiągnęła ona w ostatnich 10 latach swego istnienia?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Świetlana przyszłość Akademii Łomżyńskiej

Bardzo błyskotliwy post

Inwencja słowotwórcza kierownictwa PWSIIP była spowodowana nowelizacją ustawy o szkolnictwie wyższym z bodajże lipca 2021, która umożliwia uczelni zawodowej po spełnieniu odpowiednich warunków zmianę nazwy na akademię. W praktyce oznacza to dla takiej uczelni że zdobędzie możliwość prowadzenia studiów przygotowujących do wykonywania zawodu nauczyciela na danym kierunku bez konieczności posiadania porozumienia o współpracy przy prowadzeniu tych studiów zawartego z uniwersytetami lub politechnikami, jak było do tej pory. Dodatkowo będzie mogła wprowadzić do swojej oferty możliwość zdobycia tytułu doktora na bodajże dwóch kierunkach. Dlaczego dwukrotna zmiana w ciągu roku? Najprawdopodobniej przez inwencję słowotwórczą kierownictwa Agrobiznesu które po zmianie nazwy PWSIIP na \"Akademię Nauk Stosowanych w Łomży\" wykazało się nie lada wyobraźnią zmieniając WSA na \"Międzynarodową Akademię Nauk Stosowanych w Łomży\". Po czymś takim też bym wolał zmienić nazwę jeszcze raz byleby nie było bezpośredniego podobieństwa między jedną a drugą.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Świetlana przyszłość Akademii Łomżyńskiej

Marnie to widzę .......


Pamiętajta chłopy - Takie będą Rzeczpospolite, jakie ich młodzieży chowanie .......





Tak, że tegies ..........


-------------------------

z Listu św. Pawła do Efezjan:
"Obleczcie pełną zbroję Bożą, byście mogli się ostać wobec podstępnych zakusów diabła".


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Świetlana przyszłość Akademii Łomżyńskiej

\"W praktyce oznacza to dla takiej uczelni że zdobędzie możliwość prowadzenia studiów przygotowujących do wykonywania zawodu nauczyciela na danym kierunku bez konieczności posiadania porozumienia o współpracy przy prowadzeniu tych studiów zawartego z uniwersytetami lub politechnikami, jak było do tej pory\".??????
Akademia to chyba jednostka naukowa a nie szkoła przygotowująca nauczycieli dla podstawówek. Przynajmniej kiedyś tak było.
Ponawiam pytanie o osiagnięcia naukowe rzeczonej AKADEMII. Czy w jej rozlicznych laboratoriach tworzą się nowe wynalazki, dokonują się odkrycia, czy mikroskopy elektronowe pracują pełną parą, czy pipety i probówki idą w ruch, czy spektrometry, spektrografy, chromatografy rozgrzewaja się do czerwoności, czy DNA i RNA są badane zgodnie ze współczesnymi metodami, czy akceleratory rozpędzają cząstki elementarne, czy PCR, CRISPR, PROTEOMIKA i SiNGLE CELL SPATIAL STUDIES są na porządku dziennym?
Jeśli odpowiedź na te wszystkie pytania brzmi NIE, to ma do czynienia z NIEUDOLNĄ IMITACJĄ UCZELNI.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Świetlana przyszłość Akademii Łomżyńskiej

\"Dodatkowo będzie mogła wprowadzić do swojej oferty możliwość zdobycia tytułu doktora na bodajże dwóch kierunkach\". ????????
W jaki sposób będzie oferować możliwość zdobycia tytułu doktora nie prowadząc badań naukowych? Bo chyba takowymi nie są badania ankietowe, które może wykonać pierwszy lepszy ankieter podczas spisu powszechnego?
Trudno mi oceniać jakość dydaktyki tej uczelni, nie słuchając jej wykładowców, ale jeśli jest to odczytywanie slajdów przekopiowanych z Chomikuj.pl lub Docer lub tym podobnych baz slajdów, to pożal się Boże. Dobrze jeszcze, jeśli wykładowca/wykładowczyni umie poprawnie przeczytać owe slajdy i jako tako rozumie ich treść.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Świetlana przyszłość Akademii Łomżyńskiej

@Future widzę, że należych do grupy tych osób, które lubią prowokacje i strasznie chcesz pokazać, że ta uczelnia nie może być dobra bo... Bo jest w Łomży? Bo to nie Warszawa? Czym podpierasz swoje słowne wypociny? Czasami warto się cieszyć, że możemy mieć chociaż taką uczelnię, a nie zostawać na szarym końcu.
I dla wyjaśnienia, nie miałem i nie mam styczności z tą placówka, a jedynie jestem Łomżyniakiem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Świetlana przyszłość Akademii Łomżyńskiej

Efektownych osiągnięć naukowych nie było i nie będzie. Wystarczy zerknąć na jakość (dorobek naukowy) kadr.

Ta uczelnia ma sprostać współczesnym wymaganiom polskiej nauki, czyli szybko i tanio generować dużo dyplomów. Do tego została stworzona i z tego zadania wykonuje się znakomicie. A że poziom marny? No cóż...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Świetlana przyszłość Akademii Łomżyńskiej

Chyba **** boli kogoś, że musiał wozić słoiki i jeść paprykarz tyle lat, bo się chciał tytułować po warszawsku a teraz ludzie na miejscu dostaną tyle samo warte dyplomy...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Świetlana przyszłość Akademii Łomżyńskiej

Ty chyba z choinki się prosto urwałeś. Młodzież masowo stąd wyjeżdża do miast wojewódzkich niekoniecznie po lepszy tytuł, ale dlatego, że tu nie ma nikogo, są sami emeryci i matki z dziećmi. O pracy bez znajomości też zapomnij w tym mieście.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Świetlana przyszłość Akademii Łomżyńskiej

No no, tu nie ma pracy takiej jaką sobie wymarzę, za miliony, bez znajomości...za to w Anglii czy Warszawie, na zmywaczku spełniam swoje marzenia i tam jest git...........

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Świetlana przyszłość Akademii Łomżyńskiej

Inteligentnej osobie ukończenie łomżyńskiej uczelni nie przeszkodzi w zrobieniu kariery, a tłukowi i SGH nie pomoże.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Świetlana przyszłość Akademii Łomżyńskiej

Po jakich kierunkach czeka zawrotna kariera? proszę wymień

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Świetlana przyszłość Akademii Łomżyńskiej

W zrobieniu kariery to ukończenie tej szkoły raczej nie pomoże, niezależnie od inteligencji...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Świetlana przyszłość Akademii Łomżyńskiej

Nie pomoże bo? Chyba nie sądzisz, że dlatego, że ty mało inteligentny tak myślisz?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Świetlana przyszłość Akademii Łomżyńskiej

Wracaj ty lepiej do tej Anglii na swój zmywaczek...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Świetlana przyszłość Akademii Łomżyńskiej

Hahhahaha, ale ty jesteś biedny intelektualnie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Świetlana przyszłość Akademii Łomżyńskiej

PWSIiP miało sens, już trochę tradycji i jednak nazwa była znana, pamiętana i coś sobą reprezentowała.

Teraz niestety działania władz uczelni oceniam raczej nisko. Zmiana na Akademia Nauk Stosowanych w Łomży... OK. Nazwa może być, promowana przez aktualny rząd i nadawana w wielu mniejszych/średnich miastach. Władze uczelni ucieszone, jak rozumiem, skoro same o nią wnioskowały. I nagle tzw. potocznie Agrobiznes przyjmuje nazwę MIĘDZYNARODOWA Akademia Nauk Stosowanych w Łomży... W ANS popłoch i pośpieszna zmiana nazwy na Akademia Łomżyńska...

No cóż.
Renomy to lawirowanie raczej nie dodało. Szkoda, że taki pochopnymi decyzjami rzutuje się na ranking tej uczelni, bowiem bądźmy szczerzy, ilu dobrych i obiecujących studentów mogło się zniechęcić i zrazić do uczelni, która tak często zmienia nazwę? Pozostawię to bez dalszego komentarza.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Świetlana przyszłość Akademii Łomżyńskiej

Odpowiadając na pytanie, jestem przekonany, że żaden

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Świetlana przyszłość Akademii Łomżyńskiej

A ja jestem przekonany, że nie zgadniesz którą uczelnię ja skończyłem?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Świetlana przyszłość Akademii Łomżyńskiej

A co mnie to obchodzi? Twoje życie, Twoja sprawa

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Świetlana przyszłość Akademii Łomżyńskiej

Jesteś biedna(y) intelektualnie?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Świetlana przyszłość Akademii Łomżyńskiej

W przeciwieństwie do Ciebie, ja nie :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Świetlana przyszłość Akademii Łomżyńskiej

Tośta se pogadali jak prawdziwe ynteligenty .... po akademiach gotowania na gazie ....

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org