piątek, 19 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Wrażenia z fotowoltaiki

Pytanie do osób, które zdecydowały się na założenie instalacji fotowoltaicznych u siebie na dachu / obok domu - jak oceniacie inwestycję po czasie? Czy widać jakąś różnicę w rachunkach, po jakim czasie powinna się Wam zwrócić?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wrażenia z fotowoltaiki

Mam 3 lata działa za prąd tylko 150pln raz na pół roku opłat

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wrażenia z fotowoltaiki

150zl, ale za co? Sam prąd do użytku domu? Grzejesz dom np pompa ciepła? Ile kosztowała instalacja? Bardzo dużo czynników wplywa na jakąkolwiek opłacalność FV o ile jest opłacalna, bo ludzi, którzy dali się namówić przedstawicielom mając 150zl rachunków co miesiąc, że będzie za darmo teraz beczą, bo instalacja za 25-30tys im się nie zwróci.. nie traktowałbym FV jako oszczędności, a jedynie lokatę kapitału, bo na pewno zyskasz więcej wykładając 30tys na obniżenie rachunków niż trzymanie ich na pseudo lokacie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wrażenia z fotowoltaiki

150 zł co pół roku to są standardowe opłaty pge ( opłata mocowa przesyl itp )prze założeniem fotowoltaika w 2019 płaciłem 300 pln za prąd co miesiąc dom bez pompy ale wszystko inne na prąd czas zwrotu dla mnie to ok 5 lat a jak ktoś płaci za produkt 150 pln to na instalacje powinien wydać max 15 tys a nie 30 i oczywiście są jeszcze różne odliczenia poprawiający tzw roi

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wrażenia z fotowoltaiki

Dodam że nikt mnie nie namawiał a poziom oferentów na tamta chwile był na poziomie sprzedawcy termomixa :) tak jak napisałeś aby sprzedać

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wrażenia z fotowoltaiki

potwierdzam stała półroczna opłata ok. 150 zet.
gorąco polecam.
nadmienię tylko 150 zł. za półroczne zużycie prądu,
wliczając ogrzewanie domu 100 kwm + woda ciepła + wszystko inne...
również zasilanie pompy ciepła do ogrzewania i wody.
wstępnie estymowany zwrot inwestycji wyliczony był na 6-7 lat,
ale biorąc pod uwagę galopującą cenę energii może się skrócić nawet o połowę - ponieważ nie brałem kredytu.
niestety aktualnie należy również wziąć pod uwagę Glapo-flację...
pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org