sobota, 27 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Kilka porad dla szukających pracy.

Witam.
Do napisania tego posta skłoniła mnie ludzka chęć powiedzenia innym dlaczego nie mogą znaleźć pracy. Nie jest moim zamiarem piętnowanie nikogo tylko wskazanie gdzie leży problem. Prowadzę procesy rekrutacyjne w swojej firmie od wielu lat. 90% otrzymanych CV leci do kosza. Dlaczego ?
Nie zatrudnię ( i nikt inny ) osoby która:
- potrafi obsługiwać Windows XP, serio ten system nie istniej od 20 lat a ludzie cały czas umieszczają tą informację w CV. Teraz mamy Windows 10 i Windows 11 polecam się tym zainteresować bo można coś przegapić i wypaść z obiegu ( 38 CV w zeszłym tygodniu, 16 w tym )
- w CV ma błędy ortograficzne - przeczytaj zanim wyślesz, poproś kogoś żeby sprawdził skoro funkcja autokorekty w Wordzie jest zepsuta. Jeżeli nie napiszesz poprawnie CV bo Ci się nie chciało to dlaczego mi ma się chcieć z Tobą gadać ? ( 20 w zeszłym tygodniu i 3 w tym )
- Przysyła zdjęcie swojego CV zrobione z ręki telefonem ( tylko w zeszłym tygodniu dostałem 4 takie ). Nie chce Ci się - Mi też.
- Wysyła CV do 10 firm na raz umieszczając je wszystkie w polu adresaci ( 6 w zeszłym tygodniu , 2 w tym )
- zainteresowania, jeżeli napiszesz sport, muzyka , moda to według mnie nie masz żadnych zainteresowań. Też ćwiczę, słucham muzyki i się ubieram do tego jem i śpię. Żadna z tych pozycji nie powoduje że się czymś wyróżniam prawda ? Możesz napisać że bierzesz udział w runmagedonie , ze grasz w zespole , że projektujesz ubrania - to czyni Cię kimś ciekawym.

Dla pracodawcy ( takiego ogarniętego ) najważniejsze jest co lubisz robić - bo to będziesz robić najlepiej. 1 na 100 osób to pisze a to właśnie decyduje czy dostaniesz tą pracę czy nie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kilka porad dla szukających pracy.

Ważny głos.
Takie proste, a takie trudne.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kilka porad dla szukających pracy.

Nie daj Boże trafić do takiego pracodawcy, bo już na pierwszy rzut okiem widać ,że jesteś \"NAJMĄDRZEJSZY\" . Czy nie przyszło ci do głowy, że ludzie którzy szukają pracy nie są zamożni... i że nie muszą robić za każdym razem profesjonalnych fotek..takich których żądasz bo też może się tobie profil nie spodobać .
No , po prostu masakra

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kilka porad dla szukających pracy.

Nic nie napisałem o zdjęciu , nawet wolę bez bo nie ma to dla mnie znaczenia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kilka porad dla szukających pracy.

Mam wrażenie, że coraz częściej daje sie cv bez zdjęcia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kilka porad dla szukających pracy.

: jac333k (, a to kto napisał ?



Przysyła zdjęcie swojego CV zrobione z ręki telefonem ( tylko w zeszłym tygodniu dostałem 4 takie ). Nie chce Ci się - Mi też.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kilka porad dla szukających pracy.

Sam nie wiesz co piszesz \" NAJMĄDRZEJSZY\"szef !!! :D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kilka porad dla szukających pracy.


\"Przysyła zdjęcie swojego CV zrobione z ręki telefonem ( tylko w zeszłym tygodniu dostałem 4 takie ). Nie chce Ci się - Mi też.\"
Tu


Autorowi nie chodzi o zdjęcie kandydata na pracownika, tylko o to,że CV nie jest wysłane jako plik/dokument tekstowy tylko że ludzie wysyłają zdjęcie wydruku cv.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kilka porad dla szukających pracy.

Tak czy inaczej , szukający pracy zaczęli traktować \"wiecznych poszukiwaczy pracowników\" tak jak , tak jak traktuje się wysyłane cv i nr telefonu, czyli tzw. \"oddzwonimy \" ...nigdy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kilka porad dla szukających pracy.

Deleta napisałem tego posta żeby pomóc ludziom w znalezieniu pracy.
Jeżeli wysyłasz CV i nikt nie dzwoni to coś jest z Twoim CV nie tak a nie z ludźmi którzy nie oddzwaniają. Nikt nie mówi dlaczego nie oddzwania - ja postanowiłem to napisać żeby zakopać w końcu tą przepaść która dzieli obie strony.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kilka porad dla szukających pracy.

Jeżeli do firmy farmaceutycznej, informatycznej, budowalanej itp ktoś wysyła to samo CV lub list motywacyjny co do sklepu spożywczego, to nic dziwnego,że pracodawca nie oddzwoni. Jac333k chciał właśnie zaznaczyć,że CV i list motywacyjny powinien być napisany pod konkretne ogłoszenie, pod konkretną firmę, bo gotowca do wszystkiego od razu widać. Jeżeli ktoś pisze, że interesuje się modą na ogłoszenie do sklepu odzieżowego to ok, ale jeżeli np do firmy informatycznej to jak ma to odebrać pracodawca?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kilka porad dla szukających pracy.

Do jac333k , dobry temat . Ci co już skomentowali ,widocznie musieli porozsyłać swoje CV , też zatrudniamy parę osób i nieraz ,niestety ja robię pierwszą selekcję (tragedia) to już nawet nie jest śmieszne ,jak czytasz ,że osoba starająca się o pracę mająca przed nazwiskiem inż,mgr i jeszcze wyżej umie obsługiwać fax i parzyć kawę.

Tomecki101

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kilka porad dla szukających pracy.

No właśnie, żądają CV gdzie ma być napisane wszystko nawet to co jest nieprzydatne w ewentualnej pracy, bo co ma umiejętność pływania do pracy kierowcy. Ale są cywilizowane kraje gdzie w CV nie można umieszczać daty urodzenia, zdjęcia i innych osobistych danych. Tylko umieszcza się informację o umiejętnościach przydatnych na ewentualnym stanowisku. Nawet poprzednie miejsca pracy nie muszą być umieszczane w CV. No ale to w krajach cywilizowanych gdzie każdy ma takie same szanse na rynku pracy bez względu na wiek. Proszę zobaczyć, że w kraju naszym osoby 50+ mają małe szanse na rynku pracy i w większości są bezrobotni jak utracą pracę i szukają następnej.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kilka porad dla szukających pracy.

A kto żąda takie CV ze wszystkimi umiejętnościami?Właśnie żaden pracodawca nie chce tego czytać, co obchodzi pracodawcę chcącego zatrudnić informatyka ,że on pływa, uprawia sport. Ale jeżeli już ktoś chce o tym napisać, to niech to jest z sensem, niech świadczy coś o tej osobie, bo samo umieszczenie tej informacji nic nie da.
Osoby po 50 mają szansę na rynku pracy, ale to często te osoby piszą w umiejętnościach, że umieją Worda i obsłużyć ksero i nic poza tym. To teraz nawet uczeń podstawówki umie.
Jeżeli miałbym kogoś zatrudnić to nawet lepiej jak osoba po 50, na plus doświadczenie, brak małych dzieci, stabilizacja, dojrzałość emocjonalna ale warunkiem jest też brak alkoholizmu, uczciwość i nie korzystanie ze zwolnień lekarskich co tydzień.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kilka porad dla szukających pracy.

Jak bym ci napisał prawdę, tzn. że najbardziej lubię robić nic, to byś mnie zatrudnił?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kilka porad dla szukających pracy.

A Ty chciałbyś komuś płacić za nic-nie-robienie? Ja w wolnym czasie lubię spać, ale kogo to obchodzi w godzinach pracy i co to obchodzi mojego pracodawcę?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kilka porad dla szukających pracy.

Pracodawco jac333k masz sporo racji a z drugiej strony ciekaw jestem co Ty oferujesz w zamian za piękne CV kandydata? Jakaś przyzwoita pensja czy okazuje się że firma kreująca się na poważne przedsiębiorstwo oferuje minimalną pensje i okazuje się firmą niewiarygodną i niepoważną? Czy podajesz wysokość wynagrodzenia w ogłoszeniach o pracę ?
Czy oferujesz np.: taki pakiet benefitów jak Kafeteria MyBenefit: m.in. bony wartościowe, prywatną opiekę medyczną, pakiet sportowy – kartę MultiSport,
Czy któraś firma w ŁOMŻY oferuje takie benefity?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kilka porad dla szukających pracy.

Owszem mamy np. przepłacony karnet na wszystkie obiekty MOSiR w Łomży i nikt nie pracuje za minimalną krajową. Tyle mogę ujawnić :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kilka porad dla szukających pracy.

jac333k (---.tel.tkb.net.pl) Data: 10-03-22 11:09

knrwa, masz wielkie wymagania a płacisz głodowe stawki.


Tylko raz wysłałęm CV i poszedłem na rozmowę kwalifikacyjną ....


Nie będę tego opisywał, powiem tylko, że gnojek zapytał mnie w trakcie przesłuchania kto jest dla mnie autorytetem ..... Co knrwa? A co to ciebie ****** obchodzi, jak mówi paplak .....

Wstałem i wyszedłem bez pożegnania ....
Odtąd pracuję na swoim .......


To tyle chciałem wam powiedzieć .....




wszystkie paplaki - идите на хуй ………..

☆☆☆ ☆☆ ☆☆☆


.

z Listu św. Pawła do Efezjan:
"Obleczcie pełną zbroję Bożą, byście mogli się ostać wobec podstępnych zakusów diabła".


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kilka porad dla szukających pracy.

Myślę ,że pracodawca się ucieszył z zaistaniałej sytuacji, skoro pytanie okazało się za trudne.
Z doświadczenia wiem, że w innych miastach poważne firmy robią kandydatom testy osobowości, testy psychologiczne, projekty w grupach itp.
Tam bywają trudniejsze zadania i pytania, również o światopogląd.
Jeżeli ktoś używa słów jak Pan powyżej w swoich wypowiedziach, to tym bardziej nawet za głodową stawkę mało który pracodawca go przyjmie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kilka porad dla szukających pracy.

Samo proszenie o zdjęcie do cv to już chamstwo...

Wiele Mądrych tu pisze a w skali kraju nie mówiąc o Eu gowno osiagneli

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kilka porad dla szukających pracy.

Autor: teji (---.dynamic-4-waw-k-2-0-0.vectranet.pl)
Data: 10-03-22 20:13

Mam wszystkich pracodawców tam gdzie murzynowi słońce nie dochodzi albo tak gdzie możesz pana majstra pocałować.


Ja sam jestem pracodawcą i nie pytam ludzi, którzy chcą u mnie pracować, kto jest dla nich autorytetem, a tym bardziej o ich światopogląd, bo to jest ich prywatna sprawa i nic do tego żadnemu pierdolo.nemu krwiopijcy pracodawcy ....

Jeśli ty knrwa nie rozumiesz, że pracodawcę powinno gvwno obchodzić jaki światopogląd ma jego pracownik, to jesteś zwykłym niewolnikiem i dobrze ci tak palancie ........



wszystkie paplaki - идите на хуй ………..

☆☆☆ ☆☆ ☆☆☆


.

z Listu św. Pawła do Efezjan:
"Obleczcie pełną zbroję Bożą, byście mogli się ostać wobec podstępnych zakusów diabła".


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kilka porad dla szukających pracy.

A może jest tak, że ludzie nie mogą znaleźć dobrze płatnej pracy, a to patoprzedsiębiorcy nie chcą z czystej chciwości płacić więcej niż najniższa krajowa. Na podstawie ja Ci daje pracę, więc masz u mnie dług i nie masz prawa żądać pieniędzy. Masz zamiar robić dyktanda pusty dzbanie ? Piecze Cię **** że ktoś przed podjęciem pracy chce zbadać grunt i poznać oferty kilku pracodawców a nie pójdzie ślepo do Ciebie ? Może pracodawcy też wypada pomyśleć że w dzisiejszych czasach każdy zna się na obsłudze komputera, smartfona itp. W każdym urzędzie teraz wysyła się zdjęcia przeróżnych papierów i nikt nie robi problemów. Odziedziczysz firme po swoim starym komuniście i myślisz że jesteś potężny, opiniotwórczy i masz władze ? Każdy ma prawo opisać swoje zainteresowania tak jak mu się podoba. Może jeszcze chcesz wiedzieć kiedy się masturbuje i o której chodzę się wypróżniać ? A to wszystko za 3010 zł/brutto. Jesteście śmieszni, oby Polski Ład nauczył was pokory.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kilka porad dla szukających pracy.

Czytając wasze komentarze to nie dziwię się, że pracodawca ma problem z znalezieniem pracownika.. jeśli występuje nawet problem z czytaniem z zrozumieniem. Zostalam w Łomży ponieważ mam tutaj rodzinę.. inaczej dawno bym wyjechała juz z miasta. Podejście do jakichkolwiek tematów ludzi mieszkających w tym mieście jest bardzoooo trudne i świadczy o zaściankowości tego miejsca.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kilka porad dla szukających pracy.

Uwielbiam takich biznesmenów. Kreują się na super pracodawców, oczekują wiele, na zewnątrz pokazują innym jak to nie jest super u nich w firmie, a tak naprawdę sami nic nie dają.. i jeszcze później zdziwieni, że nikt normalny CV nie złoży. Moim zdaniem to świadczy o jednym...;) Łomża to małe miasto. Ogarnięte osoby wiedzą jakie firmy są na rynku i dokładnie filtrują oferty pracy. Skoro dostajesz wyłącznie beznadziejne zgłoszenia to warto głębiej zastanowić się nad tym co jest nie tak? Może problem leży bliżej niż Ci się wydaje?:)



Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org