czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Fotowoltaika - duże oszczędności?

Hej zastanawiam się czy panele fotowoltaiczne to w dobie rosnących cen prądu naprawdę takie duże oszczędności jak mówią? Płacę ponad 200 zł rachunków miesięczne za prąd, a tak to bym koło 2 dych za przesył płacił, ale kiedy mi się to zwróci? liczył ktoś?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fotowoltaika - duże oszczędności?

Nie polecam. Bardzo marna firemka. Nie stać ich na profesjonalną reklamę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fotowoltaika - duże oszczędności?

Nie polecam. Ceny z kosmosu. Słaby kontakt z klientem

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fotowoltaika - duże oszczędności?

mam instalację 8kw. koszt 24300zł. Po 2 latach zwróciła się prawie połowa. wcześniej rachunki 365zł miesięcznie, teraz 110zł za pół roku plus oszczędność około tony opału bo woda grzana teraz tylko z prądu. Nie ma bardziej opłacalnej instalacji. Oczywiście musisz patrzeć z dotacją np. przez gminę. Nasza normalnie kosztowała około 59000zł

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fotowoltaika - duże oszczędności?

shastraa sam jestem zainteresowany taką instalacją ale jak napisałeś koszty masakrują, dodatkowo zdobycie realnych danych z naszego regionu graniczy z cudem, nawet jak ktoś ma to z dotacji, a tam sprzęt i jego sprawność zazwyczaj jest kiepska. Dodatkowo rynek jest zepsuty przez używane panele ze starej UE widziałem kilka instalacji zbudowanych na zabytkowym sprzęcie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fotowoltaika - duże oszczędności?

To jak to wychodzi 59000/250zł tyle zysku o tyle mniejsze rachunki=236miesięcy/12=19,7lat jakiś serwis w między czasie no no tylko zakładać.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fotowoltaika - duże oszczędności?

Przepraszam nie doczytałem ze to za pół roku ,to wyjdzie inaczej.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fotowoltaika - duże oszczędności?

jeszcze dopisz ze nawet odbitym swiatlem z ksiezyca bedzie produkowac prad, zastanow sie dlaczego nie ma farm fotowoltaicznych, przyjmujac ze bedzie slonecznie dzien w dzien to i tak panele nie zdaza sie zwrocic



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fotowoltaika - duże oszczędności?

To się nigdy nie zwróci a za parę lat trzeba będzie zezłomować i to nie wiadomo za ile ....

Na Sacharze to polecam ale u nas - stanowczo nie ....

z Listu św. Pawła do Efezjan:
"Obleczcie pełną zbroję Bożą, byście mogli się ostać wobec podstępnych zakusów diabła".


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fotowoltaika - duże oszczędności?

Mam i nie narzekam już 5 lat. i nie płacisz tylko za przesył ale i za utrzymanie licznika, i coroczny przegląd i serwis tej instalacji.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fotowoltaika - duże oszczędności?

Porządne 4 kw kosztuje teraz koło 19 tysięcy. Dofinansowanie i odliczenie od podatku daje wynik ponad 10 tysięcy. Zakładając rachunki na poziomie 200 zł masz zwrot po około 5-6 latach. Ważne, żeby gwarancja była jak najdłuższa. Raczej aktualnie ciężko na tym stracić, a do sprawdzania ofert jest porównywarka ekofachowcy.pl. Pokaże różnice między lokalnymi ofertami, ale wiadomo, że nie chodzi tylko o cenę. Wszystko powinno pochodzić od firmy, która od dawna jest na rynku.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fotowoltaika - duże oszczędności?

A pożar od paneli cała chata jak choinka świąteczna

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fotowoltaika - duże oszczędności?

Dzwonią do mnie dzień w dzień konsultanci z ofertą fotowoltaiki. Ja nie rozumiem, skoro to niby dla mnie takie korzystne, to dlaczego wciskają mi to nachalnie jak co najmniej jakieś garnki na pokazach dla dziadków?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fotowoltaika - duże oszczędności?

Oszczędności są duże. Ja mam panele montowane przez Otovo i rachunki za prąd już są znacznie niższe a zimą słońca wiele nie ma przecież. To w lecie wydaje mi się, że spokojnie mogą zejść do zera. Tylko dobry fachowiec musi wyliczyć zapotrzebowanie i tyle paneli trzeba założyć.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fotowoltaika - duże oszczędności?

Mnie to już wkur... te telefony przedstawicieli. Czy oni są tak tępi, że jak się mówi, że już mam fotowoltaikę i żeby odznaczyć tam u nich w systemie to nie za kilka dni dzwoni drugi z tej samej firmy.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fotowoltaika - duże oszczędności?

Do bani w dzisiejszych czasach

dekarz szczecin



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fotowoltaika - duże oszczędności?

Wydaje mi się, że teraz opłacalność spada, prawo jest bardziej korzystne dla przedsiębiorców

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fotowoltaika - duże oszczędności?

Jeżeli jesteście zainteresowani inwestowaniem w instalację fotowoltaiczną lub pompę ciepła, to polecam Wam sprawdzić ofertę firmy Sanerga - https://sanerga.pl/fotowoltaika-dzierzoniow/ , ponieważ są to najlepsi eksperci w tej branży. Sam zdecydowałem się skorzystać z ich oferty i jestem bardzo zadowolony z efektów.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fotowoltaika - duże oszczędności?

Moja teściowa ma już z 10 lat panele fotowoltaiczne i jest zadowolona. Nic nie ma zamiaru złomować. Uważam, że fotowoltaika to super inwestycja. Długo-terminowe korzyści związane z produkcją własnej energii mogą przewyższyć początkowe koszty instalacji. Polecam Wam skonsultować się z profesjonalistami, aby rozwiać wątpliwości w tym temacie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fotowoltaika - duże oszczędności?

Najwięcej na temat fotowoltaiki powie wam firma pompa ciepła świdnica oni mogą wam zrobić obliczenia doradzić i dobrać odpowiednią instalację by to wam się opłacało. To rzetelna firma z którą warto współpracować. Polecam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fotowoltaika - duże oszczędności?

Załóż sobie fotowoltaikę i ogrzewaj dom koparkami kryptowalut. Jest taka firma w Polsce która instaluje specjalne koparki zanurzone w cieczy, ta ciecz ogrzewa wodę która ogrzewa dom. Masz ciepło a produktem ubocznym są kryptowaluty. To taki cyfrowy magazyn energii. Nie wysyłasz nadwyżki prądu do sieci tylko trzymasz w krypto które możesz później sprzedać i zapłacić za cokolwiek.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org