piątek, 29 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Poradnia In vitro w Łomży -czy potrzebna?

Czy w opinii mieszkańców Łomży istniałaby potrzeba utworzenia Poradni In Vitro w Łomży (oczywiście nie w pełnym zakresie usług, ale wersja \"basic\"). Wiem, że wiele par z Łomży ma poważny problem w tej sferze, a leczenie in vitro jest kosztowne, jeśli nie ma samorządowego dofinansowania, wymaga bardzo licznych wizyt w ośrodku w trakcie procesu leczenia. Nie każdy ma dość czasu i pieniędzy na liczne i kosztowne oraz nieraz bardzo odległe wizyty.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Poradnia In vitro w Łomży -czy potrzebna?

Żadne inwitro nie pomoże jeśli od 4-go roku życia będzie się szukać przyjemności z sexu a od 9-tego regularnie przyjmować środki zapobiegawcze ciąży.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Poradnia In vitro w Łomży -czy potrzebna?

Bardziej by się przydał dobry ginekolog i odpowiednia diagnostyka, in vitro to ostateczność.
Brakuje tu możliwości zrobienia badania nasienia.
Takie aparaty do USG jak w Białymstoku to łomżyńscy ginekolodzy na oczy nie widzieli.
Przydałoby się im też trochę więcej wiedzy jeżeli chodzi o niepłodność.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Poradnia In vitro w Łomży -czy potrzebna?

Nie miałam na myśli lokalnej poradni stworzonej przez lokalnych medyków, ale filię jakiejś ogólnopolskiej sieci, która umożliwiałaby przeprowadzenie przynajmniej początkowych faz leczenia. Gdyby udało się pozyskać samorządowe wsparcie i dofinansowanie, byłoby to znacznie tańsze dla wielu ludzi niż leczenie w wielkich miastach.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org