czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Nowe zasady bezpieczeństwa w związku z koronawirusem. Co można, a czego nie wolno.

Nowe zasady bezpieczeństwa w związku z koronawirusem. Co można, a czego nie wolno.
https://4lomza.pl/index.php?wiad=54984

Czy mogę wyjść na spacer do parku lub lasu, pójść pobiegać lub wyjść z dziećmi na plac zabaw?
Nie! Wprowadzamy obostrzenia w przemieszczaniu się po to, aby ograniczyć kontakty z ludźmi na czas walki z epidemią koronawirusa. Nowe zasady nie dotyczą jednak dojazdu do i z pracy, załatwiania spraw niezbędnych do codziennego funkcjonowania - takich jak zakup jedzenia, lekarstw czy opieki nad bliskimi. Wyjścia rekreacyjne do parku, lasu, na spotkania są zakazane.

__________________

Nie wprowadzajcie ludzi w błąd !

Wszystkie sprawy, poza wyjściem do sklepu, do apteki, poza wyjściem z psem na spacer: powinniśmy je odłożyć – powiedział Mateusz Morawiecki.
Minister zdrowia dodał, że spacery nie są zabronione, nie mogą być one jednak powodem do gromadzenia się ludzi na ulicach lub w miejscach publicznych.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowe zasady bezpieczeństwa w związku z koronawirusem. Co można, a czego nie wolno.

Po zakończeniu konferencji prasowej na stronach rządowych pojawiła się informacja, że spacery do lasu czy do parku, bądź bieganie, a więc wszystkie wyjścia rekreacyjne, są zakazane. „Wprowadzamy obostrzenia w przemieszczaniu się po to, aby ograniczyć kontakty z ludźmi na czas walki z epidemią koronawirusa. Nowe zasady nie dotyczą załatwiania spraw niezbędnych do codziennego funkcjonowania – takich jak zakup jedzenia, lekarstw czy opieki nad bliskimi” – napisano w komunikacie.

Kilkadziesiąt minut później informacja została jednak zmieniona. Centrum Informacyjne Rządu podkreśliło, że przepisy odnoszą się do niezbędnych codziennych potrzeb. Do takiej kategorii można zaliczyć spacer, bieganie czy wyjście do lasu, ale z zachowaniem ograniczeń odległości oraz limitu przemieszczających się osób (maksymalnie dwie osoby, z wyłączeniem rodzin). Zalecamy, aby ograniczać tego typu wyjścia do niezbędnego minimum – napisano. Oczywiście możliwość wychodzenia na specery lub bieganie dotyczy tylko i wyłącznie osób, które nie są na obowiązkowej kwarantannie. W komunikacie dodano, że „ograniczenia dotyczą natomiast placów zabaw, które są miejscem gromadzenia się różnych osób, a tym samym wysokiego ryzyka zakażenia”.

W rozmowie z Onetem rzecznik rządu przekazał, że spacery i bieganie są dozwolone, ale pod pewnymi warunkami. – To jest otwarta klauzula dotycząca tzw. innych niezbędnych potrzeb. Nie będzie przecież tak, że policja będzie biegła za każdym, kto wyjdzie na spacer. Głównym celem ograniczeń jest wykluczenie sytuacji, w których ludzie gromadzą się w większych grupach, na przykład gdzieś na bulwarach czy na grillu – podkreślił Piotr Muller.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowe zasady bezpieczeństwa w związku z koronawirusem. Co można, a czego nie wolno.

A co ja mam zrobić ? Jestem handlowcem i moim zadaniem jest pozyskiwanie klienta indywidualnego w terenie . Czy mogę usiąść na ***** w firmie i być stacjonarnie czy wykonywać polecenia zarzadu i być w terenie ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowe zasady bezpieczeństwa w związku z koronawirusem. Co można, a czego nie wolno.

Decyzja należny do Ciebie, prawo nie zabrania pracy w terenie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowe zasady bezpieczeństwa w związku z koronawirusem. Co można, a czego nie wolno.

w teren!



Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org