czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Drodzy łomżyniacy...

Witam wszystkich mieszkańców Łomży i powiatu łomżyńskiego.
Jako łomżyniak chciałbym tylko przekazać, że jestem dumny z naszego miasta i mieszkańców. Żyję w tym mieście kilkadziesiąt lat i nigdy nie pomyślałbym, że nasi mieszkańcy potrafią się tak szybko zjednoczyć i walczyć o swoje podstawowe prawa.
Ciszę się, że w końcu mieszkańcy docenili nasz szpital i jego personel. Na co dzień, przed tą całą epidemią słyszało się tylko ciągłe docinki odnośnie leczenia, wyposażenia i personelu, ale w sytuacji jaka nas zastała wszyscy nabraliśmy dużo pokory i zrozumieliśmy, że ten szpital to podstawa zapewnienia naszego bezpieczeństwa zdrowotnego.
Pytanie gdzie są \"nasi\" politycy\" ? Zauważyłem, że ci politycy wiszą na słupach i ogrodzeniach dosłownie co kilka metrów, ale tylko podczas kampanii wyborczej... To akurat bardzo dobrze. Dlaczego? Dlatego, że może w końcu nasi mieszkańcy obudzą się i przy następnych wyborach dokładnie przemyślą sprawę na kogo oddać głos.
Szacunek dla p. Bernadetty Krynickiej. Nie oceniam jej działalności jako posła RP, tylko zachowania i działań podjętych w związku z podjętymi decyzjami odnośnie naszego szpitala. Czy to było dlatego, że p. Krynicka nie miała już nic do stracenia? Nie wiem i nie wnikam w to. Za swoje zachowanie ma u mnie szacunek i z góry powiem, że przy najbliższych wyborach p. Krynicka otrzyma mój głos, jeżeli będzie kandydatem innej partii niż PiS. Pani Bernadetto dziękuję w imieniu wszystkich mieszkańców. Dziękuję też Prezydentowi Mariuszowi Chrzanowskiemu, gdyż uważam, że również stoi po stronie mieszkańców.
Białystok... Jeszcze jako dzieciak, który chodził na mecze ŁKSu starsi mieszkańcy wbijali mi w głowę, że Białystok to nasz wróg. Nie podchodziłem nigdy do tego w ten sposób, ale jako dorosły człowiek żyjący w Łomży od wielu już lat zacząłem zauważać, że jest niestety w naszym województwie podział na panów i na plebs... A to właśnie włodarze w Białymstoku uważają się za tych panów, a nas traktują jak plebs.
Nie chcę tutaj oceniać decyzji wojewody, gdyż nie mam ku temu wykształcenia, wiedzy ani kwalifikacji, ale z góry widać, że wojewoda i jego doradcy poszli na tzw. spychologię, czyli odrzucić problem jak najdalej od siebie i niech powiat się z tym buja :) Tak to odbieram.
Od wielu lat Białystok pociąga za sznurki i chce, żebyśmy my jak kukiełki w teatrze tańczyli jak oni nam zagrają...
W tej całej sytuacji jaka wynikła jest zatem jeden duży plus - to, że w końcu mieszkańcy Łomży i powiatu łomżyńskiego potrafili się zjednoczyć i postawić. Cóż... Chciałoby się powiedzieć dopóty dzban wodę nosi...
Od 1998 r. (likwidacja województwa łomżyńskiego) Białystok za bardzo wszedł na nasz teren, w naszą niezależność, w naszą tożsamość i w nasze sprawy. Na stanowiskach kierowniczych różnych instytucji w Łomży siedzą sami namaszczeni przez Białystok, albo namaszczeni z Białegostoku. Nie wiem czy Państwo wiecie, ale większość stanowisk kierowniczych w naszej komendzie Policji i innych państwowych instytucjach zajmują właśnie ludzie z Białegostoku. Ludzie ci realizują tylko i wyłącznie plan włodarzy z Białegostoku, a nasze miasto i mieszkańców mają gdzieś... Bo czy w naszym mieście nie ma mądrych ludzi, którzy mogliby objąć takie stanowiska jak Dyrektor Szpitala czy Komendant Policji???
Irytujące było podczas wczorajszego protestu pod szpitalem ściąganie policyjnych posiłków z Białegostoku i wypisywanie ludziom mandatów. Mieszkańcy Łomży znają łomżyńskich policjantów i potrafią odróżnić swoich od tych z Białegostoku. W tym miejscu chciałbym w imieniu swoim i imieniu wielu mieszkańców Łomży podziękować łomżyńskim policjantom za działania w dniu wczorajszym pod szpitalem, tj. kierowanie ruchem, pouczenia odnośnie właściwego zachowania i parkowania pojazdów i zabezpieczenie zgromadzenia.
Na forach internetowych widać wyraźnie żal i rozgoryczenie mieszkańców Łomży na decyzje Białegostoku.
Drodzy mieszkańcy jak nie teraz to kiedy? Trzeba pójść na ciosem, zorganizować referendum i odłączyć się od tego podlasia, które opanował Białystok. Gdzie jest pan poseł Kołakowski, który obiecywał w trakcie kampanii województwo łomżyńskie?
Temat do dalszych refleksji i dyskusji. Proszę nie trollować, ani nie obrażać nikogo w tym wątku.
pozdrawiam,
mieszkaniec Łomży.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Drodzy łomżyniacy...

pOseł obiecuje zawsze przed wyborami. Teraz zapadł się pod ziemię, a przed wyborami będzie pierwszy na otwarciach dróg i innych inwestycji publicznych jako zasłużony. Wstyd panie pOśle.
Mam nadzieję, że wojewodę za tą skandaliczną decyzję, która poskutkuje wieloma ofiarami śmiertelnymi stanie przed sądem.

---
http://www.geodezjalomza.pl/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Drodzy łomżyniacy...

To wtedy ani jedna osoba nie powinna go słuchać. Zero słuchaczy.. Obawiam się że to koniec PIS -u w Łomży i okolicach.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Drodzy łomżyniacy...

Jaki koniec PiS w Łomży ?
Kościół każe głosować i będą głosować.
Przykład Gwiazdwski, nic dla Łomży nie zrobił, a już którąś kadencję piastuje.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Drodzy łomżyniacy...

A Gwiazdowski cokolwiek zrobił?? Był przeciwny nawet VIA Baltice przez Łomżę, a teraz emeryt siedzi i pierdzi w stołek

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Drodzy łomżyniacy...

Nie chodzi o PiS czy Po. Każda z tych partii ma takie same struktury tzn centrale w Białymstoku. I żaden POWIEC czy PISIOR nie podskoczy swojemu przełożonemu z Białegostoku. Dlatego mamy co mamy. Benia została już wcześniej wyautowana więc się postawiła bo i tak ie ma i do straceniakariery by i tak nie robiła.

Referendum jak najbardziej. Czekam żeby ktoś zbierał podpisy

Ma zowsze Łomża

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Drodzy łomżyniacy...

https://www.wprost.pl/kraj/10306850/jestesmy-tak-nieprzygotowani-ze-to-glowa-mala-byla-poslanka-pis-o-sytuacji-w-lomzy.html?fbclid=IwAR1v4Tk1se0MFmwZh9Pu86K6eqBx6311QOS7jhYufmhvULGS2CPYtCpmm2U



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Drodzy łomżyniacy...

Radni powinni zając się referendum o przyłączenie do Mazowsza. W końcu po coś ich wybraliśmy.
Mam nadzieję, że niedługo to ogłoszą.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Drodzy łomżyniacy...

Marecki 👍

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Drodzy łomżyniacy...

Ludzie ogarnijcie się ,
najpierw spytajcie władze i mieszkańców Mazowsza czy chcą was tam przyjąć .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Drodzy łomżyniacy...

O22IQ a nas ktoś się pytał czy chcemy do śledziowa? Jakie znaczenie ma zgoda na takie rzeczy ćwoka z Pragi. Oby gość z Żoliborza chciał. A on jak był w Łomży chciał. A na powitanie powiedział że wita Mazowsze i dostał za to brawa. Nie przeceniaj roli Warszawy. Nie chcą a janosikowe placą

Ma zowsze Łomża

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Drodzy łomżyniacy...

pabloz4 mądra wypowiedź.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Drodzy łomżyniacy...

... zaraz Mazowsze zrobi swoje referendum i zaprotestują , żeby ziemi łomżyńskiej nie przyjmować do województwa mazowieckiego,
no bo po co im tak biedny region ? Żeby tyko musieli się z nami dzielić kasą ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Drodzy łomżyniacy...

Niech cie o to już pusta lepetyna nie boli.

Ma zowsze Łomża

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Drodzy łomżyniacy...

A co na to pani Kidawa, przecież były szczytne hasła że ,,Ziemia Łomżyńska popiera Kidawę\". Larum grają o ona za miecz nie chwyta to może choć siada na koń\".

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Drodzy łomżyniacy...

Patrz nie na hasła a na rzeczywistość,
wszak ziemia łomżyńska poparła PiS , kaczora z Żoliborza i jego marionetkę Judę :)
To decydenci PiSu zgotowali taki los Łomży .

Kidawa już zapowiedziała że jak wygra ona i KO ,
to na drugi dzień odwołają decyzje waszego ministra zdrowia i wojewody ,
a szpital zakaźny wróci do Białegostoku :)))))))))))))))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Drodzy łomżyniacy...

Powiem tak - szkoda, że w tak bolesny sposób, ale wreszcie my - społeczność łomżyńska - dowiadujemy się, cóż warci są politycy w ogóle, a politycy PiSu w szczególności. I nie jestem zwolennikiem PO, choć trzeba przyznać, że tamta władza nigdy tak Łomży do wiatru nie wystawiła, jak ta, pisowska robi to właśnie teraz. Pani Krynicka, mam nadzieję, również przejrzała na oczy, bo trudno z tej sytuacji nie wyciągnąć właściwych wniosków, gdy prezes za prawdziwy opis sytuacji, zawiesił ją w partii. Mnie to przypomina okres PRLu, zwłaszcza że TVPiS wznosi peany, jak to dobrze władza przygotowała siebie i nas do walki z wirusem. Śmiechu warte, ale nikomu do śmiechu nie jest, bo w kraju ludzie niestety umierają...
Trzymajmy się póki co zdrowo, bo okazuje się, że na własny szpital nie możemy liczyć...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Drodzy łomżyniacy...

Czego ten miłośnik białegostoku szuka na Łomżyńskim portalu ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Drodzy łomżyniacy...

Dla hien ważne są podziały i różnice. Dobrzy ludzie pracują.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Drodzy łomżyniacy...

ciemnocie nawet jakby wystawili w wyborach osla z napisem pis i w kosciele kazali glosowac to tak zrobia tylko zenobiusz za twe oczyzielone moze was uratowac

Choćbym ciemną doliną kroczył zła się nie ulęknę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Drodzy łomżyniacy...

Wcale bym się nie zdziwił , jakby się okazało, że jarząbek @ Hahakacha,
to śledź, który przybył do Łomży razem z nowym dyrektorem.
.... łubu dubu, łubu dubu niech żyje nam dyrektor, aż oczy bolą patrzeć , jak się przemęcza, nowy dyrektor szpitala :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Drodzy łomżyniacy...

https://naforum.zapodaj.net/9d8e898136f0.jpg.html

Ma zowsze Łomża

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Drodzy łomżyniacy...

022 IQ

ciekawe w jaki sposób prezyent RP może to zrobic.

Ma zowsze Łomża

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Drodzy łomżyniacy...

pablo, o co ciebie chodzi :)))
prezydent wszystko może , jendrzej Juda czyni cuda :)
PiSz do niego, to cię na Mazowsze przeniesie, nawet w tych twoich gumofilcach :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org