niedziela, 23 lutego 2020 napisz DONOS@
Forum ogólne

Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Drukarka laserowa czy atramentowa

Wydruki - to w zasadzie zwykły tekst. Myślę, że będzie to do około 200-300 stron miesięcznie (różnego rodzaju rachunki, faktury, umowy i inne tego typu materiały). Zastanawiam się nad wyborem drukarki? Może ktoś już to wcześniej przerabiał i byłby w stanie podpowiedzieć, co gdzie i za ile?

Odpowiedz na tę wiadomość

Re: Drukarka laserowa czy atramentowa

Wystarczy porównać koszta zurzycia drukarki laserowej a wkładu do drukarek atramentowych. Chyba lepiej wydać więcej jednorazowo niż non stop dokupywać wkłady.

Kup laserową, na deszczu wydruk atramentowy się rozmyje. Pare kropel i faktura może być nieczytelna.
No i zasychanie głowic w atramentowych, po paru miesiącach stania może nie ruszyć z wydrukiem. Albo da się wyczyścić, ale nowe podzespoły.
Miałem kilka atramentowych, nigdy więcej.

polecam brother hl-5240. mozna kupic uzywke na allegro za 200-300zl.

kupilem na poczatku studiow, cale studia przejechalem na jednym tonerze - wydrukowalem pewnie kolo 4-5k stron.

jak toner zaczal szwankowac, kupilem drugi - nowy zamiennik - za 30zl. i drukuje dalej bez problemu.

Miałem kiedyś atramentówkę, ale od wielu już lat używam drukarki laserowej. Polecam.

Mam atramentową i nie polecam. Nawet do domowego użytku. Tonery drogie! Nie używa się, to znowu zasychają lub kończą się w najmniej odpowiednim momencie. Lepiej wydać trochę więcej na zakup drukarki laserowej, a nie tracić przy atramentowej na zakup materiałów eksploatacyjnych. Pozdrawiam.

Jak już inwestować w drukarkę, to najlepiej laserówkę. Aktualnie koszta laserówki monochromatycznej są zbliżone do kosztów atramentówki (tyle tylko, że atramentówki są kolorowe). Nie mniej, koszt wydruku strony oraz szybkość w przypadku laserówki jest stosunkowo niska.
Przed zakupem warto sprawdzić koszta eksploatacji, podobnie jak się sprawdza koszta eksploatacji np samochodu przed zakupem.
Proponuję w związku z tym zapoznać się jeszcze z https://dobretonery.pl/?cPath=298
Znajdziesz tam tonery w zasadzie do większości drukarek używanych na polskim rynku.Są to przede wszystkim dużo tańsze zamienniki.

Zastanów się czy wystarczy ci drukarka monochromatyczna czy będziesz jednak od czasu do czasu drukować w kolorze? Jak już sobie odpowiesz na to pytanie to do druku czarno-białego - drukarka laserowa jeżeli kolorowa to radziłbym drukarkę atramentową, chyba, że stać cię na kolorową drukarkę laserową.

____
CPTI

Spis działów  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:

Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.

Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne

Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0