piątek, 29 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Światła Wojska P./ Sikorskiego

Radośnie przemierzałem sobie nasze kochane miasto ciesząc się z wiadomości jakież to lokalne gwiazdy nie dostały się do Sejmu. W głębokiej zadumie zatrzymałem się na światłach, przy remontowanej ulicy Wojska Polskiego dziękując wszystkim istniejącym bogom że przynajmniej wstydu nie bedzie. Jechałem Sikorskiego w kierunku straży , tak żeby zobrazować sytuację. Razem z innymi mistrzami kierownicy zatrzymałem się przed skrzyżowaniem i ... Klops. Wszyscy stali - Ci z mojej strony, ci z przeciwka, i ci z lewej - z prawej sygnalizator pokazywał zapewne zielone, ale maszyny wykonujące roboty miały raczej wywalone na te światło .
Wszyscy kierowcy stali grzecznie przyglądając się na siebie i dumając nad problemami naszego świata. Zupelnie bezsensownie - bo przecież od góry Wojska Polskiego ruch jest niemożliwy .
Pomyślałem sobie - gdyby jeszcze ktoś wpadł na pomysł przestawić światła na czas remontu to świat naprawdę byłby piękny!
Podsumowując - nie da się czegoś zrobić na czas remontu z tymi światłami? Jedyny problem jaki widzę to skręt w lewo jadąc Wojska Polskiego od strony Ostrołęki. I tu faktycznie, nasi mistrzowie kierownicy mogą mieć problem przy wyłączonych światłach, ale tu wystarczy włączyć myślenie .
Takie tam przemyślenia w ten środowy poranek.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Światła Wojska P./ Sikorskiego

Ale numer! Ten sam problem opisali na 4lomza! Znaczy - nie jestem jedyny którego ten problem zastanowił ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Światła Wojska P./ Sikorskiego

Z drugiej strony? Przecież tam zamknięta ulica. Polecam wydział gospodarki komunalnej w ratuszu a swoją drogą to jest coś takiego jak sterownik w światłach sygnalizacji. A że to droga zabawka i nie da tam się nic zmienić to należałoby zakupić drogi nowy na czas remontu. Podobna historia była kiedyś jadąc Piłsudskiego w kierunku torów gdy nie było jeszcze lewoskretu też wina leżała nie po stronie ratusza a właśnie sterownika

bigi2004

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Światła Wojska P./ Sikorskiego

3 auta przejadą na tym zielonym w lewo, jeśli za drogo grzebać przy sterowaniu światłami to wystarczy że te które świeci na wprost było jedynym a środkowy pas do skrętu w lewo dużo nie trzeba! trochę pomarańczowej tymczasowej farby na umalowanie strzałki w lewo na środkowym pasie i zakrycie sygnalizatora z strzałką w lewo i wtedy mamy proste rozwiązanie ale najwidoczniej ktoś tego miasta nie nawidzi i jest jak kleszcz w dvpie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Światła Wojska P./ Sikorskiego

Mieszkańcy ul. Wojska Polskiego są bardzo wdzięczni za obecny stan. Raczej nie skłamę, jak napiszę, że natężenie ruchu na tej ulicy zmniejszyło się o jakie 70-80%. Jednak tiry mogą jeżdzić inną drogą, mimo że nadal nie mamy obwodnicy :-)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Światła Wojska P./ Sikorskiego

Zgadza sie tylko 3 samochody osobowe przejedzie a jak tir sie zagapi to jada pozniej na czerwonym swietle w lewo korki po calej wojska polskiego

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Światła Wojska P./ Sikorskiego

Serdecznej pamięci polecam odpowiedzialnym władzom 2. sygnalizacje na Szosie Zambrowskiej. Za każdym razem, gdy przejeżdżam, wstrzymywany jest ruch na drodze krajowej, bo w godzinach nocnych jeden samochodzik musi pokonać skrzyżowanie z drogi podporządkowanej. Często też bywa, że 50 metrów przed światłami trzeba hamować, mimo że wokół panuje głucha cisza, włącza się czerwone. W godzinach spowolnienia ruchu w mieście, w ogóle powinna być wyłączana sygnalizacja. Czasem z powodu awarii owej, nagle płynność ruchu pojazdów doznaje cudownego przyśpieszenia.
Totalna anarchia, albo kreatywna walka ze smogiem. Gdy dziesiątki samochodów stoją w martwej ciszy przerywanej szumem silników łatwiej zrozumieć globalne ocieplenie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Światła Wojska P./ Sikorskiego

To nie ma projektu organizacji ruchu na czas remontu?
Jak musisz zająć kawałek drogi na zadupiu na zrobienie np. przyłącza wody to każą ci robić projekt organizacji ruchu, uzgadniać w ratuszu, na policji. A gdzie tu były te instytucje?
Dziś po południu korek tirów na Wojska aż do Poznańskiej.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org