czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Kot i dziecko

Hej,

planuję kupić kota. Mam małe dziecko. Zastanawiam się czy pupil nie będzie stanowił dla niego zagrożenia. Naczytałem się o kocich zachowaniach: https://www.feliway.com/pl/Blog/Jak-zrozumiec-kota-i-jego-zachowanie. Czy ktoś miał taką sytuację i może mi pomóc?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kot i dziecko

Tylko psycholog Ci może pomóc.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kot i dziecko

A nie lepiej kupić dziecku pluszaka? To bezpieczniejsze dla obu stron.
1. Dziecko nie ma świadomości, że zwierzę to żywa istota, może zrobić mu krzywdę, a gdy kot będzie się bronił, może wylądować za drzwiami jako agresor.
2. Dziecko może mieć alergię, więc lepiej najpierw dać dziecku możliwość kontaktu z kotem, by potem nieszczęsne zwierzę nie wylądowało na podwórku jako alergen
3. Kupowanie zwierząt, szczególnie z pseudohodowli, jest napędzaniem tego procederu. SKoro tyle futrzaków czeka w domach tymczasowych, pod samochodami, przy śmietnikach to moralnym obowiązkiem jest wzięcie pod opiekę choć jednego takiego nieboraka. Zapewniam, że takie uratowane zwierzątka kochają bardziej niż rozpieszczone rasowce z papierami.
Poddaję powyższe uwagi pod rozwagę. Pozdrawiam

*finka*

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kot i dziecko

Nie ma recepty na zwierzęta. Z dużego doświadczenia wiem, że z nimi jest jak z ludźmi. Są mądre i głupie, są psotne i spokojne. Mogą też wyrządzić krzywdę.
Jedno jest pewne to nie jest zabawka, szczególnie dla dziecka. Kot nie toleruje
agresywnego zachowania w stosunku do niego. On decyduje na co ma ochotę i pbroni tego zębami i pazurami. Trzeba pamiętać, kot może żyć nawet do 20 lat.
Czy decydujesz się na opieke nad nim ? One także chorują, a nie mają ubezpieczenia
i leczenie może drogo kosztować. Ale koty to odpowiednie zwierzaki dla pracujących. Im wystarcza 20 minut kontaktu z człowiekiem. Mogę stwierdzić, że są to cudowne i kochane zwierzaki. Posiadając kota poznaje się sąsiadów i rodzinę.
Bez nich nie mielibyśmy pojęcia jak często i jak bardzo złymi są ludźmi. Ja poznałem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kot i dziecko

A może lepszy będzie piesek? Wydaje mi się, że są to bezpieczniejsze i mądrzejsze zwierzęta od kotów. Ja ostatnio znalazłam świetne balsamy do nosków i łapek piesków na stronie http://napsaurok.eu/. Jeśli zdecydujesz się kiedyś na posiadanie psa, to te produkty są idealne do pielęgnacji pupili.

sylwia9977

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kot i dziecko

Sylwia9977 daruj sobie z tym pseudo sklepikiem. Odradzam tam zakupy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kot i dziecko

Wszystko zależy od samego kota. Raczej trudno będzie to przewidzieć.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org