sobota, 20 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
6 151zł za m2 w Łomży

... z dzisiejszych ogłoszeń : \"Sprzedam mieszkanie w nowym budownictwie w Łomży ul. Por. Łagody Powierzchnia 33 m2 + komórka lokatorska, I piętro. Cena 203 000 zł.\"
... pewnie jeszcze i stan deweloperski ?
paranoja !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 6 151zł za m2 w Łomży

Widziałem budę dla psa Brico w dziale ogrodniczym. Może cię zainteresuje przystępna cena

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 6 151zł za m2 w Łomży

Kolega wyżej to może trochę mniej chamstwa, chyba że tylko tyle z domu wyniósł.
A wracając do tematu, cena chora za mieszkanie w takiej mieścinie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 6 151zł za m2 w Łomży

To prawda, istna tragedia! Ludzie sami sobie nawzajem robią krzywdę bo mieszkania w tych cenach o dziwo się sprzedają! Paranoja! Czy jest szansa na zmianę tej sytuacji??

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 6 151zł za m2 w Łomży

ciula Autor: nie`dotyczy nie dotyczy ten problem, bo on w komunalnym pomieszkuje i jeszcze mu MOPS to finansuje :)))
... a wracając do tematu - kumam ceny w dużych aglomeracjach miejskich, może być i dwa, trzy razy drożej za m2, ale tu w Łomży ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 6 151zł za m2 w Łomży

na tym zadupiu wszystko drogie nie od dziś. Pytanie dlaczego?
Nie jest to jakieś nadzwyczajne miasto tylko mieścinka.
W głowach się przewróciło niektórym. Dobrze że młodzi myślą i uciekają stąd ci co mają głowę na karku.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 6 151zł za m2 w Łomży

Ktoś kiedyś powiedział, nie ważne ile kosztuje produkcja danego wyrobu, ale za ile znajdzie się durnego kupca i ile się z niego wyciśnie. Skoro są kupujący co płacą tyle to się ich skubie. Bo ceny są sztucznie napędzane. Za 330 000 zł to w mojej mieścinie kupuje się posiadłość z domem , garażem, zabudowanie gospodarcze i działka 7 ary, a to tylko kilkanaście kilometrów o Łomży.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 6 151zł za m2 w Łomży

Ceny szybują do góry i raczej nie ma co liczyć na ich spadek. Cena mieszkania w stanie deweloperskim, nowego, jest bardzo wysoka z tytułu podniesienia cen materiałów i usług podwykonawców. Działki do tego są bardzo drogie. Ludzie sprzedający mieszkania na rynku wtórnym właśnie tym się nakręcają bo chcą zarobić jak najwiecej. Wysokie ceny to nie tylko nasz problem, naszego miasta, u nas nowe mieszkanie od 4500 za metr w większych miastach od 7000 zł. Niektórzy piszą, takie małe miasto a takie ceny, rozejrzyjcie się co dzieje się na rynku w dużych miejscowościach tj. Białystok, Warszawa, Lublin itd.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 6 151zł za m2 w Łomży

o matko po prostu udzie wbrew pozorom maja pieniadze. Wiele osób pracuje na czarno na zachodzie nie wykazując tych dochodów do opodatkowania przy czym pobierając 500+. Drugie tyle z okolicznych wsi nowobogackich którzy krzycząc ,że bida im się dzieje posiadają środki w takich wysokościach ,ze miastowym może się tylko marzyć. No i po trzecie elita Zambrowa ,, Kolna, Wysokiego która w Łomży upatruje wielkiej metropolii wraz z wsiowymi szturmuje miasto. To te trzy grupy napędzają pobyt na mieszkania w Łomży windująch ich ceny na tym zadupiu bez perspektyw do tak absurdalnych stawek. Dla nich nei ma znaczenia ,ze rynek pracy tu praktycznie nie istnieje bo żródło ich utrzymania jest poza tym rynkiem. Dlatego Łomża jest dla nich atrakcyjna bo jawi sie tym prowincjonalnym elitom i wsi jako metropolia hahah

facmen




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 6 151zł za m2 w Łomży

o matko po prostu ludzie wbrew pozorom maja pieniadze. Wiele osób pracuje na czarno na zachodzie nie wykazując tych dochodów do opodatkowania przy czym pobierając 500+. Drugie tyle z okolicznych wsi nowobogackich którzy krzycząc ,że bida im się dzieje posiadają środki w takich wysokościach ,ze miastowym może się tylko marzyć. No i po trzecie elita Zambrowa ,, Kolna, Wysokiego która w Łomży upatruje wielkiej metropolii wraz z wsiowymi szturmuje miasto. To te trzy grupy napędzają pobyt na mieszkania w Łomży windująch ich ceny na tym zadupiu bez perspektyw do tak absurdalnych stawek. Dla nich nei ma znaczenia ,ze rynek pracy tu praktycznie nie istnieje bo żródło ich utrzymania jest poza tym rynkiem. Dlatego Łomża jest dla nich atrakcyjna bo jawi sie tym prowincjonalnym elitom i wsi jako metropolia hahah

facmen




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 6 151zł za m2 w Łomży

Ludzie mają hajs. Często wolą pojechać ze dwa, trzy razy w roku za granicę i siedzieć tu nie pracując. A w Polsce płacić se np. KRUS

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 6 151zł za m2 w Łomży

90% mieszkań nowych kupowana jest przez osoby pochodzące ze wsi przy czym rodzice posiadają gospodarstwa rolne i wątpię by kupowali te mieszkania w kredytach tak jak robią to młodzi łomżyniacy. Miastowych, pracujących na umowy o prace rzadko stać by kupić mieszkanie za gotówkę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 6 151zł za m2 w Łomży


To jest ta sławna obietnica wyborcza PIS ,program mieszkanie+,polega on na tym że ten plus to musicie wyłożyć z własnej kieszeni,na razie około 1000+
Efekt inflacji,podwyżki materiałów budowlanych,kosztów pracy.

Poprzednio jak Rządził PIS to też ceny materiałów budowlanych i mieszkań poszybowały w górę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 6 151zł za m2 w Łomży

Wszystko drożeje w zastraszającym tempie, a to jeszcze nie koniec podwyżek. Za te wszystkie PiSowskie +++y zapłacą obywatele.
Fakt za PO-PSL nie działo się najlepiej, ale w ostatnim roku ich rządów tj. 2015 np. cena m2 mieszkania na rynku wtórnym w Łomży oscylowała w granicach 2 500 - 2 800 a można i było trafić taniej. Teraz standardem jest w Łomży żądanie na początek negocjacji ok. 4 000 - 4 500 zł/m2. Nawet jak zbije się trochę cenę ofertową, to i tak wychodzi minimum ok. 1 500 drożej na m2 niż cztery lata wstecz. Przy mieszkaniu np. ok. 60m2 już mamy drożej o ok. 90 000 zł. - \" Dobra zmiana \" :)))))))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 6 151zł za m2 w Łomży

Social PiS-owski kiedyś skończy się drugą Grecją. Tu kolejne wybory i kolejna obiecana darmowa kasa.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 6 151zł za m2 w Łomży

Jeszcze jedno nie spodziewajcie się że za PiS te ceny ustabilizują się lub spadną. Kolejne socjale pociągną ceny w górę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 6 151zł za m2 w Łomży

No to jakim trzeba być tłumokiem, żeby tyle płacić za mieszkanie. A w mojej mieścinie za cenę 350 tyś, można zakupić dom 160 m2 z garażem i budynkami gospodarczymi, a o działaka 7 ary. Druga sprawa przecież można w necie poszukać i wyjdzie ile kosztuje m2 w materiałach a ile w robociznie i zysku dewelopera. No ale jak deweloperzy płacą miliony za działki to ktoś musi zapłacić za hybrydy, kanary i inne luksusy wykonawców i podwykonawców. NIedwano w mojej mieścinie ktoś zakupił działkę 6ary za 65 tyś i postawił dom 140m2 za 200tyś. Ale jak ktoś daje się łupić to go łupią na każdym kroku.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 6 151zł za m2 w Łomży

Za 200 tys to chyba kurnik można postawić a nie dom. Jeden pustak, najtańsze materiały, zimny i wilgotny dom. Bredzisz albo ostatnio remont robiłeś 15 lat temu i nie wiesz ile teraz kosztuje samo wykończenie domu czy mieszkania. Gdzie działka, uzbrojenie, media, postawienie budynku, stan deweloperski, piec, kostka i zagospodarowanie działki żeby jesienią w błocie nie brodzić? To wszystko za 200 tys. Pfff

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 6 151zł za m2 w Łomży

Autor markusek może jest sąsiadem forumowego menela-bimbra @c2h5oh - Andrzeja Piotrowskiego z Nowogrodu z ul. Cmentarnej koło targowicy, który w 2017r pisał , że :

Re: Jak wybrać dewelopera
Autor: c2h5oh (---.centertel.pl)
Data: 12-12-17 19:01

Najlepiej budować bez dewelopera tudzież innego szamana...kup se działkę za cenę mieszkania w bloku będziesz mieszkać w domu i nikt co miesiąc nie będzie Cię napastował abyś mu płacił za coś co nazywane jest czynszem...
__________


Autor: c2h5oh (---.centertel.pl)
Data: 12-12-17 23:19

...Koszt budowy domu bez dewelopera to około 120 tys zł działkę można kupić za 30 tysięcy, nowe mieszkanie od 3 tys wzwyż to znaczy 50m kosztuje 150 tys. i gdzie się pomyliłem?
Z własnego doświadczenia wiem , że jest to kwota znacznie niższa i będzie dom z 4 sypialniami 2 łazienkami i wielkim salonem i kuchnią , a kto twierdzi co innego to pisze głupoty na zlecenie tych deweloperów..
___________

Autor: c2h5oh (---.centertel.pl)
Data: 12-12-17 23:44

... dom 120m kw w jeden pustak tp 1300 szt po 6zł to 7800zł pokrycie
dachu blacha trapez 10zł mkw blachodachówka 15 dwuspadowy to 120m kw około 2 tys bo z blachą obróbkową, ogrodzenie 100mb panelami po 16zł mb to 1600zł razy 2 z dowozem na miejsce ciut własnej pracy i brama i bramka gotowa , podłączenie wody około 3tys , energii elektrycznej tyle samo albo mniej piec co 4tys bojler 3oozł
reszta zostaje na ludzi którym można zapłacić po 15zł/godz i będzie to wysoka stawka jak na niasto Łomża i okolice...a ty ciulu jaką masz wiedzę i kalkulacje aby ze mną dyskutować ?
___________

tu już alkoholik dołożył do pieca :)))


Re: Czynsz i koszt nowego mieszkania
Autor: c2h5oh (---.centertel.pl)
Data: 17-12-17 19:41

A ty forumowy idioto się znasz jak świnia na musztardzie ...w swoim życiu budowałem i buduję to dlatego wiedza i cena za jaką można dom postawić jest mi znana ... a ja gwaruntuję ,że średnio inteligentny człowiek jak nie boi się pracy to dom postawi bez żadnych problemów za 120tysiaków i z tych pieniędzy go umebluje..

https://www.4lomza.pl/forum/read.php?f=2&i=777010&t=777010

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 6 151zł za m2 w Łomży

0-22 pięknie, jak czytałam to płakałam. Chyba tylko egzorcysta pomoże.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 6 151zł za m2 w Łomży

hahahah jezeli ktoś tu pisze ,ze dom można tak tanio pobudować to powiem krótko idiota który nie ma pojęcia o tym.

facmen




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 6 151zł za m2 w Łomży

Dom 200m2 + garaz wolno stojacy 80m2 + kostka 250m2 i wukonczenie domu kosztowalo mnie okolo 480tys zl. Duzo robie sam a dzialke juz mialem... za mieszkanie nigdy bym nie dal tyle grosza a jeszcze 33m2 masakra.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 6 151zł za m2 w Łomży

nie ma 2 takich samych domow, realne jest sso za 120 k zl ale bez dzialki i w sprzyjajacym gruncie o ile ma sie troche doswiadczenia bo sama wiedza nie wystarczy



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 6 151zł za m2 w Łomży

Autor: F10n47, ciekawe jakie ty masz stawki za remont np. łazienki itp...
bo jak piszesz, że za 120k. postawisz teraz dom, to widać jaki z ciebie majster-znawca tematu. Może ty za długo był w UK i operujesz polskimi cenami rynkowymi z przed 10ciu laty ?
Fachman :) podaj link, przykład do projektu takiego domu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 6 151zł za m2 w Łomży

Najpierw to trzeba wiedziec ile umie zrobic sie samemu.. Sa ludzie, ktorzy postawia i wykoncza swoj dom sami i wtedy koszta to smiech, a sa tacy, ktorzy musza brac fachowcow. Niestety, ale drugie tyle to sama robocizna i z domu za 150tys robi sie nam 300tys.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 6 151zł za m2 w Łomży

: P.A.
... zwłaszcza, że co drugi ludż jest fachowcem od wszystkiego, sam dużo zrobi :)
bo nie mówiąc już o murarce, to sam wyleje podłogi, otynkuje chałupę w środku i z zewnątrz ociepli, kładąc przy tym tynk strukturalny, więźba dachowa też jest łatwa do zrobienia przez majsterkowicza, do tego pokryje i dach z obróbkami, bo przecież nie potrzeba do tego narzędzi - wystarczy młotek i nożyczki :) poobsadza okna i drzwi - też proste, jak budowa cepa, a już sama elektryka, to nie problem, bo prawie każdy ma uprawnienia, że o banalnej hydraulice i CO nie wspomnę :) później pozostaje tylko wykończenie wewnątrz, gładzie itp... oraz glazura/terakota , może jakieś parkiety, drewniane schody i balustrady , ale to wszystko nie problem ,
wszak każdy ma potrzebne narzędzia i osprzęt do wykonania tych wszystkich prac. A jak nie zawsze można kupić to , aby postawić swój dom - tylko ile to by kosztowało i komu to później byłoby potrzebne ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 6 151zł za m2 w Łomży

Kolego 0-22 wszystkiego samemu zrobic nie trzeba mozna sobie prostsze prace zostawic.. ja np nie murowalem nie tynkowalem nie robilem sam schodow elektryki. Ale np szpachlowanie malowanie glazura terakota panele montaz gniazdek wlacznikow to wszystko sam i duuzo taniej. Na elektryce sie nie znalem ale jak przyszedl elektryk podlaczyl kilka gniazd za 300zl to odrazu zrozumialem o co chodzi i teraz robie sam... majstry to czesto partacze! Zrobili mi balkon to po dwoch latach wszystko sie rozpadlo... troche poczytalem i zrobilem oc poczatku i juz 5 lat jest ok...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 6 151zł za m2 w Łomży

No ale znam ludzi co nawet zarowki sam nie zmieni ani trawnika nie skosi wiec musi za wszystko placic a to juz inne koszty

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 6 151zł za m2 w Łomży

0-22 nie kazdy musi byc fachowcem od wszystkiego, ale bardzo czesto maja takich fachowcow w rodzinie, wsrod znajomych. Wspolnymi silami ludzie potrafia zrobic wiele, ale trzeba chciec i zyc normalnie z ludzmi..
Czlowiek potrafi sie nauczyc wszystkiego i jak sie usiadzie na d* i sie nie chce robic to niestety, ale plac za majstra. Znam ludzi,ktorzy sami postawia dom od wykopania dziury w ziemi, poprzez wylewki, tynki, dach na wykonczeniu konczac i nie sa jakims ewenementem. Jak sie czyta o cenach jakie ludzie placili za budowe domow to wlos sie na glowie jezy, ale trzeba przypomniec sobie, ze polowa tego to sami fachowcy, a i dom domowi nierowny.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 6 151zł za m2 w Łomży

022 srednio 6 za lazienke, ale bywaja projekty sporo drozsze, piatek startuje z projektem za niecale 5 tyle ze w tydzien powinnismy skaczyc
tak twierdze ze sam dla siebie z robolem jest realne postawic sso za 120, tyle ze musisz miec kontakty, ty musisz gruche ja mam dostep do betoniarki 1,5m3 ktora zasypujesz ladowarka, ja mam craftera ktorym dowoze co trzeba ty pewnie pasata w kombi, ja stawialem troche a ty placisz 60 kola dla alkocholika ktory zdobyl doswiadczenie za prlu, glownie w chlaniu
projekt domu znajdziesz w archeonie,
jesli twierdzisz ze jestem pseudo fachowcem zapraszam na kazanska przy budowanym przedszkolu gdzie koncze projekt lazienki



Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org