niedziela, 12 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Bezdomny kot

https://www.fotosik.pl/zdjecie/1a1224912cb39547

Od jakiegoś czasu w przy sklepie Lidl na Ul.Zjazd, przebywa kot, siedzi w kącie pod ścianą obok wózków. Zgubiony lub porzucony.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bezdomny kot

Po ślepiach widać, że to stary oszust. Udaje biedulka aż ktoś go weźmie do domu a potem się zesra w kącie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bezdomny kot

Ten kot przebywał tam już dawno temu... Teraz wygląda na bardzo chorego, pewnie dlatego siedzi cały czas w jednym miejscu. Kontaktowałam się w tej sprawie ze schroniskiem ale odpowiedzieli, że zajmują się tylko psami... Podobno miasto ma podpisaną umowę z \"Oazą\", która leczy bezdomne zwierzęta, ale co z tego kiedy kot za chwilę znów wróci na ulicę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bezdomny kot

Czy on tam przebywa cały czas?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bezdomny kot

Nie... wieczorami przesiaduje w pobliskiej knajpie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bezdomny kot

nie dotyczy - puknij się w łeb....
Byłam tam, zawiozłam mu jedzenie i zrobiłam budkę. Kot ma katar, ale poza tym chyba ma się dobrze, jest grubaśny i super miły. Dam ogłoszenie na spotted, może ktoś go weźmie...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bezdomny kot

Też go dziś karmiłam, myślę że jedzenie często dostaje od ludzi, resztki suchej karmy leżały w tym kącie gdzie przebywa. Gorzej z tym, że nie ma się gdzie podziać i siedzi na tym mrozie :/ Ziutowska , świetny pomysł z tą budką. Tak, jest przyjacielski i łasi się. Poza tym ma chore oczy :/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bezdomny kot

Teraz żarcie sprzeda i pójdzie chlać

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bezdomny kot

nie dotyczy, gadasz jak mój stary....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bezdomny kot

Mądrość życiowa :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bezdomny kot

Mam imię dla tego śmierdziela: Ziutek

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bezdomny kot

Srutek ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bezdomny kot

Ten kot ma ciężką, ale tylko dla kota chorobę. Nie zarazi ludzi. To tzw. \"koci katar\" wymaga pilnego leczenia. Jeśli to już ropne zapalenie oczu i nosa to długo nie pożyje bez lekarza. Czy już nie ma tam nikogo kto by go zawiózł do lecznicy ?
Katolicy !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bezdomny kot

John a może Ty mógłbyś to zrobić?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bezdomny kot

Zróbmy akcję: Ratujmy Ziutka i zbierzmy parę groszy na leczenie, mogę podać numer konta jak ktoś chętny pomóc Ziutkowi

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bezdomny kot

Nie dysponuję autem :/ Czy znajdzie się ktoś kto przetranspotuje kota do lekarza ? Miasto ma podpisaną umowę z Oazą.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bezdomny kot

Ja nie zaryzykuję. Jeszcze się zesra w mojej limuzynie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bezdomny kot

ho ho skąd wiesz o tej umowie? Mogę jutro wieczorem zawieść...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bezdomny kot

W dokumentach dostępnych w internecie udało mi się znaleźć dwie lecznice:

\"Oaza\" i Wojciech Karpiński, ul. Krótka 14

W tekście umowy: W prawdzie mowa o zdarzeniach drogowych, nie doszukałam się nigdzie sformułowania np. \"podjęcie leczenia, przez choroby zagrażające życiu\" ale pojawia się stwierdzenie \"w szczególności\" zdarzenia drogowe.

Generalnie miasto posiada program opieki nad zwierzętami bezdomnymi, więc
jeśli będą przeszkody, trzeba będzie zgłosić kota w Urzędzie Gminy.

Urząd Gminy:
Program obejmuje:
1)zapewnienie bezdomnym zwierzętom miejsca w schronisku dla zwierząt
2)opiekę nad wolno żyjącymi kotami, w tym ich dokarmianie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bezdomny kot

O czym Ty bredzisz? Wiesz co to urząd gminy? Gminy, te słowo jest kluczowe...Po drugie to kot, a nie pies i nikt go nie weźmie do schroniska,a po trzecie nie liczcie zbytnio bo w tym przypadku się możecie niestety przeliczyć...Jakiś czas temu moja córka też taką chorą bidę z ulicy i też spod sklepu zmarzniętą i przemoczoną przywiozła, zawiozła do weterynarza i z własnej kieszeni musiała pokryć koszty leczenia.

Kasia..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bezdomny kot

Zadzwoniłam do Urzędu Miasta, rzeczywiście Oaza ma podpisaną umowę i wyleczy kota za darmo, co dalej po leczeniu, to jeszcze nie wiem... Kota zawiozę dziś po południu...
A Ty Kasiu się tak nie denerwuj, bo złość urodzie szkodzi....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bezdomny kot

Ziutowska zawieź go i daj znać. Oaza powinna pomóc, trzeba zgłosić takiego kota zawsze do urzędu miejskiego, chyba do p. B. który zajmuje się takimi sprawami i dysponuje środkami na takie \"akcje\". Dobrze, żeby więcej osób się o tym dowiedziało, to będzie można pomóc większej ilości takich biedaków :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bezdomny kot

Wspaniale!!! Mam nadzieję, że dziś popołudniu kot będzie w tym samym miejscu. Podejrzewam, że tak, wczoraj był tam karmiony co najmniej dwa razy, plus powstała budka, więc nie powinien się stamtąd ruszać :)
Proszę daj znać, jak poszło.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bezdomny kot

Kotek, jest już w lecznicy, będzie wyleczony i co najważniejsze ma nowego właściciela - warto czasem pochylić się nad zwierzakiem!!!

Na przyszłość - 86 2156786 to numer do urzędu miasta, można tam zgłosić każde bezdomne zwierze ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bezdomny kot

To jest NAJPIĘKNIEJSZA wiadomość dnia !!!!! :) Jakim cudem już ma nowego właściciela ?!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bezdomny kot

Ziutowska ja się nie denerwuję z takich powodów... O właśnie do Urzędu Miasta, w tym rzecz...Cieszy natomiast, że jednak pomogą kotu.

Kasia..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bezdomny kot

Facebook czyni cuda ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bezdomny kot

Happy End :) Pozdrawiam !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bezdomny kot

Pochyliłam się nad tym staruszkiem i adoptuję go. Ci, którzy szydzą z niego i żartują na jego temat niech pomyślą o swojej starosci, oby ich nie spotkał taki los

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bezdomny kot

Wtedy zatrudnię Ukrainki do podcierania mojej starej dupy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bezdomny kot

Świetna wiadomość! Gratuluję Paniom \"Ziutowska\" i \"MARGULA\" pięknej postawy. Oby więcej takich osób!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bezdomny kot

Cudownie! super wiadomość. Ogromny szacunek dla osoby która zajęła się kotkiem i go przygarnęła. :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bezdomny kot

Z przyjemnością się czyta o takich spontanicznych akcjach mądrych, empatycznych ludzi. I nawet jak trafi się jeden- dwóch popisujących się zasrańców, nie psuje to ogólnego wniosku: ludzie są w większości OK.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bezdomny kot

Nie ma za co, lubię pomagać innym mądrymi uwagami

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bezdomny kot

Taki \"lokator\" w domu to sama przyjemność.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bezdomny kot

Szczególnie jak się zesra albo siknie na kanapę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bezdomny kot

Gwarantuję Ci nie dotyczy, prędzej Ty się tej swojej (swoją drogą biednej) Ukraince zesrasz na kanapę, niż ten kot...



Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org