wtorek, 16 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Katedra, parafia

To, co odbywa się w tej parafii, przy okazji pogrzebu, jest kiepskim żartem. Przygotujcie się na to, że zostawicie tutaj ponad połowę zasiłku pogrzebowego. Płacisz za wszystko. Ksiądz nie przyjedzie na miejsce pracy własnym samochodem. Ty musisz go przywieźć. Jeżeli nie, to szanowny pan bierze transport z domu pogrzebowego. Szlachta to mało powiedziane. Wskazany pan grabarz kasuje 600zł, po czym chce kolejne 100, a po pogrzebie podchodzi mówiąc, daj Pan jeszcze 50.
Ksiądz - za fajną stawkę przeczyta Ci beznamiętnie tekst z książeczki.
Generalnie gratuluję podejścia i poczucia służby.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Katedra, parafia

Kolejny cebulak. Jak cie nie stać to pod płot

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Katedra, parafia

Cebula to taki poziom obsługi i rąbanie kasy bez paragonu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Katedra, parafia

Niestety takie są realia, robią co chcą.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Katedra, parafia

A ja się z deka nie zgodzę, w związku z załatwianiem pewnych formalności ostatnio byłam dwa razy mile zaskoczona raz w kościele przy odbieraniu pozwolenia ksiądz zwrócił sam z siebie jeden banknot stwierdzając że to stanowczo za dużo, a w drugim kościele i to właśnie w Katedrze ksiądz powiedział taką cenę,że znów byliśmy mile zaskoczeni...Więc są ludzcy księża...

Kasia..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Katedra, parafia

Zawsze możesz sobie sam/a przeczytać tekst z książeczki z odpowiednią modulacją głosu, nie musisz płacic za beznamiętny tekst.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Katedra, parafia

@Misia2 - to, że masz monopol na usługę i bierzesz za godzinę pracy 800zł, zachowując przy tym kiepski poziom, nie zasługuje na pochwałę. Co więcej, świadczy bardzo źle o człowieku, szczególnie takim, który wyborem drogi życiowej deklaruje służbę innym. Jasne, nie trzeba z niczego korzystać, nie pasuje to pod płot lub sam sobie zrób. Tylko to jest bardzo prostackie podejście.
Opisać i ocenić sytuację należy. Tak jest. Kilka lat temu, ten sam ksiądz, proboszcz, do mojego dziadka przed 90, na pytanie, ile należy się za pogrzeb, powiedział \"a ile masz?\". Pełna profeska i wyczucie bliźniego.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Katedra, parafia

CO powiedział ??? Cenę? A co to sklep z piwem?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Katedra, parafia

A jak przeczytałeś słowa:\"cena\" to nie zrozumiałeś przez to postu? Cena to pospolite nazwanie czegoś za jakąkolwiek i gdziekolwiek \"usługę\" A dyskusja przebiegała zupełnie inaczej i to nie ksiądz narzucił ową cenę, gdyż jego pierwsze pytanie było jaka suma jest w planach na to przeznaczona....Więc nie żaden sztywny cennik z opłatami.

Kasia..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Katedra, parafia

Lewackie ścierwa podsycają nienawiść do kościoła i ciężko im pomyśleć, że islam wypełni szybko lukę po chrześcijaństwie, tylko wtedy głupie ch#je będą płacić dżizję i to z szerokim uśmiechem na ustach.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Katedra, parafia

Cóż za katolicki język miłości :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Katedra, parafia

A po czym wnioskujesz że autor jest katolikiem, czy gdzieś to zaznaczył? A może jest ateistą czy innego niż katolickie wyznania? Wpis dosadny, ale bardzo prawdziwy i realny za ileś lat..

Kasia..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Katedra, parafia

Ja to jestem niepraktykującym katolikiem, także wiesz... spi#rdalaj

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Katedra, parafia

No i weź tu się nie dziw na to co ten personel wyprawia...





urbi et orbi !




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Katedra, parafia

Ja wyprowadziłem się z Łomży 6 lat temu właśnie z parafii katedralnej . Tam zawsze było co łaska czy za msze czy inne sprawy i nigdy proboszcz ten sam obecny teraz nie krzyczał że dawać kasę. Pogrzebu na szczęście nie miałem okazji wyprawiać ale za chrzest 12 lat temu zapłaciłem 60 zł i to za bliźniaki więc chyba ok. Myślę że autor tematu trochę przesadza

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Katedra, parafia

Diabeł jest także bardzo wierzący, z tym że nie praktykujący...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Katedra, parafia

Masz bujną wyobraźnię. Trzeba było udać się na cmentarz komunalny i poprosić urzędnika stanu cywilnego o obecność przy grzebaniu zwłok i zasiłek masz w kieszeni. Udeptać ziemię i pomnik oraz tym podobne i tym sposobem masz wszystko z \"bani\".

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Katedra, parafia

Nie chodzi o żałowanie pieniędzy, ale o to, że opłaty nie są adekwatne do poziomu wykonywanej posługi. W kaplicy, mimo próśb, nie włączą Ci ogrzewania i masz 45 minut w lodówce.
Co do cennika, pamiętajcie, że jeżeli chcecie na wykupionej kwaterze zmienić pomnik, opłata cmentarna to 10% wartości pomnika dla proboszcza.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Katedra, parafia

Grabarz jest od lat ten sam na cmentarzu przy ul kopernika i on zawsze bierze najwiecej i to prawda jak przychodzi zeby obejrzec miejsce spoczynku podaje inna cenne a jak wykopuje grob kaze sobie doplacic. Ogolnie powinnien yez dbac o porzadek na cmentarzu tylko nie zawsze jest to widoczne to on powinnien sprzatac lisci czy kosic latem trawe sprzatac galezie bo za to jest mu płacone. Co do ksiezy wlasnie nie wzieli od nas za duzo za pochowanie i od lat jest tak ze po ksiedza trzeba jechac samemu . Jedyny minus jak dla nas to to ze placimy za odprawienie pogrzeby mszy i trzeba jeszcze dodatkowo placic za wynajęcie kapilcy w ktorej ma sie odbyc msza

mloda22

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Katedra, parafia

Wykop dól, zakop, udepcz posiej trawę i nie będziesz za nic płacił.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org