czwartek, 09 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Czym jest nasza Ojczyzna ?

Odpowie Wam Marek Gruchuta.

https://www.youtube.com/watch?v=ACqE-0ErffY&feature=youtu.be

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czym jest nasza Ojczyzna ?

dzisiaj stała sie domem takich faszyzujących nacjonalistów jak Misia2 która nie ma zielonego pojęcia o dniu wybuchu drugiej wojny światowej za to wszystkich wyklętych recytuje z automatu obudzona w środku nocy.

Roberta

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czym jest nasza Ojczyzna ?

Jaka to ironia losu ! zdrajcy, którzy po wojnie faworyzowali czerwoną zarazę myśleli dokładnie tak samo jak ty ! licz tylko na siebie ! dziś patriotów nazywasz faszystami jak ten pajac w UE Verhofstadt ! PO i PSL za frajer rozsprzedało kraj a ich mafie chronione przez sądy miały się wspaniale ! Polak smarował na wszystko a wy se kręciliście rozbiór naszego kraju ! ciekawe czemu niemce tak sponsorują atak na pis co ? nie ładnie tak kolaborować z obcymi przeciwko narodowi polskiemu ! za sianie lewackiej popeliny też dostajecie euro od nich i za te bilbordy z Kaczyńskim ? Po co w PL cokolwiek jak jest w
Niemczech ! po co tu cokolwiek , lepiej abyśmy byli totalnym wasalem zachodu i dojna krową w której lewizna ma raj ! skończ siać ta propagandę o złym pis i o faszystach ! robiły to już wiele lat sprzedane media za srebrniki ! bo przecież szmal i wpływy jest ważniejszy niż nasza Polska POpaprańcy !

:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czym jest nasza Ojczyzna ?

Ojczyzna, patetyczne słowo, którym łatwo się wyciera...

najlepszą ojczyznę ma żuk... gnojarz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czym jest nasza Ojczyzna ?

Jęśli dojdzie do wojny, MON przywróci obowiązkowy pobór. Wiejesz za granicę, czy bronisz Ojczyzny?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czym jest nasza Ojczyzna ?

manierka: jeśli przyjdzie wojna to wtedy \"musztarda po obiedzie\". Przygotowania do wojny a więc zakupy i produkcja uzbrojenia, szkolenie zaawansowane i podstawowe ma się odbywać w czasie pokoju.
Do obsługi sprzętu o wysokim zaawansowaniu technologicznym trzeba kadry zawodowej (np. piloci). Do spraw prostych wystarczą ochotnicy. Ale może byc potrzeby pobór.
Pozdrawiam.

_______________________________
Niech Sprawiedliwość Zatryumfuje

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czym jest nasza Ojczyzna ?

Gdy pytasz mnie czym Ojczyzna jest odpowiem:
Czyś chociaż raz chodził po rynku w Krakowie
Czyś widział Wawel, komnaty, krużganki
Miejsca gdzie przeszłość dodaje Ci sił

Z tej historii wielkiej, dumnej
Z władzy mocnej i rozumnej
Czerpiesz dzisiaj wiarę, w kraju dobry los
Króla dzwon, co kraj przenika
Mowa Skargi, wzrok Stańczyka
Przeszłość wielka wzniosła to Ojczyzna twa
To Ojczyzna twa

Jest jeszcze coś, co ten kraj różni od innych
W uszach ci brzmi od najmłodszych lat dziecinnych
Wypełnia place, ulice i domy
Znajomy zgiełk - twoja mowa co lśni

Pięknem wierszy Mickiewicza
Powieściami Sienkiewicza
Z tej mowy jak ze źródła czerpiesz siłę swą
Mądre bajki Krasickiego
Poematy Słowackiego
Przeżyć twych bogactwo to Ojczyzna twa
To Ojczyzna twa

I dzisiaj ty żyjesz w kraju tak bogatym
Historią swą, mową, sztuką te trzy kwiaty
Trzymasz w swych rękach jak schedę pokoleń
Muszą wciąż kwitnąć by kraj dalej trwał

Bez historii, mowy, sztuki
Bez mądrości tej z nauki
Naród się zamieni w bezimienny kraj
Dziś Ojczyzna jest w potrzebie
Czeka ciebie, wierzy w ciebie
Tysiąc lat historii patrzy w serce twe

Masz obronić co najlepsze
By służyło Polsce jeszcze
Liczy na twą pomoc dziś Ojczyzna twa
Dziś Ojczyzna twa


_______________________________
Niech Sprawiedliwość Zatryumfuje

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czym jest nasza Ojczyzna ?

: Roberta
Trochę rozumiem twoje rozżalenie . Tatusiowi zabrali UBecką emeryturkę , tobie możliwość robienia wałków.
Dla ciebie wojna nie wybuchła w 1939 roku a w 1941 , bo jesteś zwykłą ruską gnidą

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czym jest nasza Ojczyzna ?

Ojczyzna to moja rodzina , ktorej historia splata sie z historia Polski. To mowa polska, to mozliwosc myslenia, marzenia po polsku. To modlitwa w jezyku polskim, to tradycje i obyczaje nie spotykane w innych krajacj - to jest piekno mojej Ojczyzny.
Jezeli ktos nazwie mnie faszystka - bo ze wzruszeniem i empatia mowie o Polsce, bo z troska o moja rodzine miasto region mysle o ich dobru - to jestem dumna ,,faszystka,, . Poniewaz stac mnie na umilowanie swojej ojczyzny ze wszystkimi jej mankamentami - w przeciwienstwie do wszystkich , ktorzy nazywaja mnie faszystka. Oni nie znaja co to rodzina, co to dom - zyja jak te liscie pedzone na wietrze . Ni tu dom ni tu chalupa ino gola ****.
Bardzo sie ciesze, ze PiS rozpoczelo wszystkie te reformy - w ten sposob zdemaskowalo cala ,,elite,, PO .N i PSL . Te reformy ukazaly prawdziwe oblicze opozycji i gdzie sa ich ojczyzny. Nie dajmy sobie wmowic przez PO PSL i .N ze bez UE nie jestesmy w stanie miec praworzadnej Polski. Opozycja reprezentuje interesy unijnych kolonizatorow. Trzymam kciuki za moja Ojczyzne - Polskę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czym jest nasza Ojczyzna ?

ia: dziękuję za ten bardzo osobisty wpis. W jakimś stopniu oddaje moje myślenie. Ja jeszcze dołożyłbym wierszyk z dzieciństwa: \"Kto ty jesteś (Polak mały)\". A ze szkoły \"Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz\". Dziś nakaz bicia się o wolność Ojczyzny. Stąd naszywka na mundurze: \"Śmierć wrogom Ojczyzny\".
I na koniec: nie jesteśmy faszystami. Takie określenie polskich patriotów wymyślił zbrodniarz Stalin. Polski patriotyzm jest z gruntu chrześcijański. I nie jest antysemicki jak sugerują nasi wrogowie. Bo przez setki lat Żydzi żyli spokojnie dopóki zbrodniarze Hitler i Stalin nie rozpoczeli \"dziel i rządź\"!
Pozdrawiam!

_______________________________
Niech Sprawiedliwość Zatryumfuje

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org