niedziela, 28 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
żebrząca kobieta

Kim jest żebrząca kobieta ,która klęczy przed Kauflandem , Lidlem i Katedrą ? Trzyma w ręku wydrukowaną kartkę .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: żebrząca kobieta

Widziałem tę kobietę już kilka razy, na kartce ma napisane że ktoś choruje na białaczkę i potrzebuje pomocy. W Polsce jest całkowity zakaz żebrania i tą sprawą powinny zająć się odpowiednie służby ale nie po to aby karać ale aby pomóc w tak wielkiej potrzebie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: żebrząca kobieta

Dokładnie, że choruje jej mała córka.

Kasia..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: żebrząca kobieta

Też ją widziałem, już dwa razy wrzuciłem parę złotych za klęczenie na mrozie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: żebrząca kobieta

A czy uważacie że mając na prawdę chorą córkę miała by czas na to, żeby stać i żebrać? Nie wydaje mi się

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: żebrząca kobieta

Czy wy nie widzicie problemu . Nie chodzi tu czy ty wrzucisz ,czy nie wrzucisz pare groszy- twoja sprawa. Czy ma czas czy go nie ma ? Najwiekszym problemem
jest to - dlaczego ona prosi na kolanach ? Dlaczego u nas sie utarło . aby cos dostać trzeba klęczeć ? Dlaczego nikt nie podejdzie do nie i nie podniesie , nie powie wstań ? - czy proszenie na stojąc -nie działa na nas ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: żebrząca kobieta

W Polsce nie ma zakazu żebrania. Jest zakaz zakłócania porządku. Żebrać może każdy.

Milton

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: żebrząca kobieta

Megane nie zgodzę się z Tobą, wiele osób po spożyciu i nie tylko prosi pod sklepem o jedzenie czy kasę stojąc a nie klecząc i też bez klęczenia coś zawsze im dam. Ci którzy to robią działają na wzbudzenie większej litości.

Agus434 też mnie to zastanowiło ostatnim razem widząc tą kobietę pod sklepem. Są fundacje, można założyć zbiórkę i z drugiej strony gdy dziecko chore to chyba jest się blisko niego. Ale jaka jest prawda wie tylko osoba zbierająca, suma sumarum mimo wszystko coś musiało ją pchnąć do tego aby prosić ludzi o pomoc. Smutne to jest że ludzie muszą ze spuszczonymi oczami prosić, dla nich to napewno też nie jest to łatwe.

Kasia..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: żebrząca kobieta

Zastanawia mnie , czy ona nas nie oszukuje .
Mam wątpliwości czy ona ma chorą córkę . Ten jej plakat uległ zmianie . To trwa już ze dwa lata ? Może jej zaproponować jakąś pracę ? Chyba kiedyś się przełamę i zaproponuję mycie okien .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: żebrząca kobieta

Do Milton, zapoznaj się z Kodeksem Wykroczeń.
Kodeks wykroczeń przewiduje karalność za żebranie w miejscu publicznym. Osoba, która łamie ten przepis może być pociągnięta do odpowiedzialności. Za żebranie w miejscu publicznym grozi kara ograniczenia wolności, grzywny do 1500 zł lub kara nagany.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: żebrząca kobieta

Akurat ,jest jeszcze jedna kobieta taka pani o lasce podpiera sie znam problem ma 600zl. Na miesiac i,zaden zasilek cY pomoc jej nie przysluguje wielokrotnie jej pod biedronka na dwornej kjpowalem jedzenie imdalem pare zlotych i wlasnoe tej kobiecie ludzie w lomzy pomagajcie,wiele takichmosob jest ale system w posze jest anty ludzkimprzeciw ludziom biednym i uczciwym wyniszcza do cna i do samobujstw ,film Plac zbawiciela polecam.

Anatol M.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: żebrząca kobieta

Na pewno musi mieć problem i powód , za co karać . Klęczenie to na zdrowie jej nie wyjdzie . Dlaczego karać , sędzia ukradł przy kasie nie swój banknot i nie został ukarany . A ta kobieta naraża swoje zdrowie i uczciwie zarabia , sam jak widzę ze taka osoba prosi o pomoc to zawszę daję.

mar

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: żebrząca kobieta

Warto pomagać, nie wnikając w szczególy, Ty nie zbiedniejesz a świat ratujesz.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: żebrząca kobieta

Ja szczerze mówiąc mam zasadę, że ,,do ręki nie daję\" - wolę przelać pieniądze na jakąś organizację charytatywną... Dwa razy zdarzyło mi się coś komuś kupić -
bułkę żebrzącemu i raz dopłacić staruszce do lekarstw. Chyba nigdy w życiu nie czułem takiego żalu i smutku...

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org