piątek, 29 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Błąd w akcie notarialnym

Witam może ktoś z was miał podobny problem. Przy sprzedaży mieszkania okazało się, że w akcie notarialnym jest błąd. Chodzi o powierzchnię mieszkania, źle wpisany metraż. Notariusz sporządza akt notarialny z zaświadczenia ze spółdzielni mieszkaniowej. Wychodzi na to, że spółdzielnia popełniła błąd w wystawianym zaświadczeniu. Może ktoś się orientuje co w takiej sytuacji zrobić? i gdzie zgłosić się, aby rozwiązać ten problem jak najszybciej? z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Błąd w akcie notarialnym

spytaj o to radcy prawnego, to zbyt poważny temat, by radzić się na forum

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Błąd w akcie notarialnym

Nie wiem jaka to kategoria błędu czy jest to błąd bezwzględny czy wzruszalny
bo jeśli to pierwsze to akt notarialny i cała czynność cywilno prawna jest nie wiążąca czyli tak jakby nigdy się nie odbyła. Więc mieszkanie jest twoje :)

Wydaje mi się jednak, że jest to błąd rachunkowy i notariusz może to naprawić protokołem naprawczym/niedokładności

Więc proponuje udać się do osoby podpisującej akt notarialny z oryginałem i naprawić sprawę. W takim wypadku nie powinno to nic dodatkowo kosztować

Łomża leży na Mazowszu !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Błąd w akcie notarialnym

Najlepiej zgłoś się do notariusza.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Błąd w akcie notarialnym

idź do notariusza, sam nic nie rób z dokumentem bo będzie nieważny. Możesz podskoczyć do http://www.notariusz-warszawawola.pl/ mają krótkie terminy z tego co kojarzę, mnie przyjęli ostatnio po 2 dniach.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org