sobota, 11 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Mysliwi

Co wy o tym myślicie Łomżyniacy?? w nowym prawie od 1 stycznia myśliwy ma prawo nas z własnego lasu wyprośic bo (jest polowanie) wstyd.

.........................................................................

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mysliwi

wstyd mało powiedziane a może by tak zamiast do zwierząt to do myśliwych w lesie postrzelać?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mysliwi

kto ustala takie prawa co jeszcze wymyślą w tym chorym kraju

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mysliwi

Poprzedni minister tak zatwierdził ale już na dniach ma być te prawo zmienione , przez nowego ministra .

mar

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mysliwi

Od zawsze myśliwi polują w swoich okręgach kołach i co najciekawsze koła mają
przydzielone terytoria , które mają swoich właścicieli w księgach wieczystych i
te tereny nie są własnością kół łowieckich ale od zawsze myśliwi mieli prawo na nich
polować i jak było polowanie to nawet dziecko wie ,że się strzela i kule lecą ...dlatego
dla swego dobra lepiej nie chodzić w tym kierunku gdzie jest skierowana lufa bo
to i głupie i niebezpieczne...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mysliwi

mariusek durniu,
Ustawy nie wydaje i zmienia sam minister, do tego potrzeba Sejmu .

Podła zmiana : Będzie można dostać karę za przebywanie na własnej ziemi !

Trzeciego stycznia w Polsce weszło w życie nowe prawo. Zgodnie z nim myśliwi dostali nowe prawa. Będą mogli przepędzić każdego z lasu w trakcie polowania, a nawet wyrzucić właściciela z jego własnej ziemi. Co więcej, mają także prawo domagać się ukarania każdego, kto im utrudnia łowy. Niedługo można będzie dostać karę za przebywanie na własnej ziemi, bo tego zażyczą sobie myśliwi.
Zapis ten obowiązuje nawet właścicieli prywatnych lasów, które nie zostały wyłączone z obwodów łowieckich, co z resztą nie jest takie łatwe do zrobienia. To oznacza, że myśliwi będą mogli wyrzucić z lasu nawet jego właściciela.
Nawet będąc na swoim prywatnym gruncie w sytuacji, gdy myśliwi są na tym terenie nieproszonymi gośćmi dzięki specustawie PiSu , mając pole, las, łąkę albo inny prywatny grunt i nie chcesz, by biegali po nim myśliwi ze strzelbą, nie masz nic do gadania .

„Przepis ten dotknie nie tylko wojujących przeciwników łowiectwa. Będzie mógł być wykorzystany przeciwko każdemu z nas. Co prawda jest w nim zapisane, że przeszkadzanie musi być umyślne, ale przecież wystarczy, że myśliwy poinformuje spacerowicza lub grzybiarza, że właśnie poluje, i od tej chwili już spacerowanie lub zbieranie grzybów będzie umyślnym przeszkadzaniem”- napisał Wajrak dziennikarz i działacz na rzecz ochrony przyrody.

Jeśli nasza działka jest włączona do obwodu łowieckiego, myśliwi mogą na niej, nawet wbrew naszej woli, urządzać polowania, wjeżdżać samochodami, instalować urządzenia związane z wykonywaniem polowania, np. budować ambony, paśniki. Za utrudnianie im tych czynności właściciel terenu może nawet otrzymać mandat.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mysliwi

Myśliwi osiągnęli swoje. Będą mogli wygonić z lasu obrońcę przyrody, grzybiarza, spacerowicza. Będą mogli pogonić właściciela z jego ziemi. Takie prawo obowiązuje od dziś w Polsce.

Wystarczy, że myśliwi powieszą sobie tabliczki, że polują, i już do tego lasu nie wejdziecie.

Dotyczy to również prywatnej ziemi. Bo jeżeli jej nie wyłączymy z obwodu łowieckiego (co już jest dość skomplikowanym procesem administracyjno-sądowym, a kolejne projekty, które już są w Sejmie, mają to jeszcze bardziej utrudnić), to myśliwi będą mogli także żądać ukarania kogoś na jego własnej ziemi, bo „utrudnia”.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mysliwi

No chyba że las jest ogrodzony i odpowiednio oznakowany, to mimo że na ich terenie łowieckim nie mają prawa wstępu.



________
Malachit



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mysliwi

myśliwi to pijaństwo i tyle. cenzura;l

.........................................................................

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mysliwi

No tak...jedni jadą polować inni wypić...jeszcze inni się ku..wą... dlatego opuściłem
to szacowne towarzystwo...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mysliwi

PS zapomniałem dopisać ,że bez żalu z mojej i ich strony ha ha ha

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mysliwi

etanol, trzeba wiedzieć o czym się pisze :


Zapis zakazujący utrudniania i uniemożliwiania polowania sprytnie przepchnięto schowany w specustawie dotyczącej zwalczania chorób zakaźnych u zwierząt. Ta ustawa znowelizowała prawo łowieckie w artykule dotyczącym czynów zabronionych - został tam dodany jeden malutki, ale bardzo znaczący punkt.


USTAWA z dnia 14 grudnia 2017 r.
o zmianie niektórych ustaw w celu ułatwienia zwalczania chorób zakaźnych
zwierząt


Prezydent Andrzej Duda podpisał ją pod koniec grudnia.
Ustawa obowiązuje od nowego roku 2018 !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mysliwi

etanol, na takich jak ty to się mówi FRYC ( ...jak wiesz co to znaczy w gwarze myśliwskiej ? )

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mysliwi

WŁASNOŚĆ - to święta rzecz, nie musi być ogrodzona, bo prawo łamie ten, który je narusza. Zwykły zjadacz chleba nie ma prawa wejść do lasu, jeżeli ten nie jest jego (mandat, od 50 zł. ma prawo nałożyć leśniczy jeżeli spotka nas w \"państwowym\" lesie). ktz251 napisał \"ma prawo nas z własnego lasu wyprośic\" - jeżeli będziesz grzeczny to tylko wyprosi ciebie... Jeżeli chcesz chodzić po moim lesie (co ty chcesz tam robić?), to ja mogę przyjść na twoją własność (twoje M...) i robić to samo. Grodzenie leśnych działek jest zabronione prawem, chyba nie trzeba tłumaczyć dlaczego.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mysliwi

Z tego wynika że nie żyjemy w wolnym kraju myśliwy może polować na mojej ziemi i jeszcze go nie tykaj bo utrudniasz mu polowanie.
Z wydaniem broni robią problemy jeszcze junia ejropejska ogranicza do niej dostęp.
Jak znajdą na mojej ziemi ropę węgiel łupki złoto srebro czy chcą puścić obwodnice to wyrugują z tej ziemi.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mysliwi

speech - naczytałeś się internetowego śmiecia i taki mądry jesteś? Przeczytaj co może myśliwy, gdzie i kiedy polować, jakie tereny wchodzą w okręgi łowieckie. Bredzisz, prawo własności jest w pierwszym rzędzie. Jeżeli chodząc po własnej ziemi i spotkasz kogoś z bronią i uznasz, że zagrażał tobie to masz pełne prawo \"unieszkodliwić\" delikwenta. Koła łowieckie rządzą się troszkę innymi prawami i dał Bóg aby były i dbały o to co zostawione jest samemu sobie....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mysliwi

assan18 - jak byś miał coś więcej poza swoimi metrami na drugim piętrze to byś wiedział co masz robić i jak się zachować.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mysliwi

assan18 - napisał \"Z tego wynika że nie żyjemy w wolnym kraju\" - tak, żyjemy w wolnym kraju. Nikt nie ma prawa wejść na moją własność, bez względu czy jest ogrodzona czy nie, czyż nie na tym polega wolność? Wolnością nie jest to, że chodzisz gdzie chcesz. Świadomie czy nie naruszasz cudzą własność, a za to jest kara. Dzisiaj nie ma miejsca, terenu, który nie posiada właściciela. Ludzie, którzy mieszkają w blokowiskach oczekują od właściciela (spółdzielni) aby było ciepło, posprzątane, wywiezione śmieci itp, bo płacą czynsz. Najemca to najemca, włącznie z prawem do użytkowania...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mysliwi

Dali,
nie pisz bzdur, o tym nie słyszałeś :

Myśliwy do sportowca: Wynocha, bo możesz dostać kulkę!
Igor Tracz, sześciokrotny mistrz świata w wyścigach psich zaprzęgów, wybrał się na trening z młodzieżą. Uzbrojeni myśliwi kazali im zjeżdżać z lasu!

Pan Igor treningi dla dzieci i młodzieży prowadzi z pasji, nie bierze za to ani złotówki. Tego dnia w lesie w okolicy Trąbek Wielkich (woj. pomorskie) jazdę na rowerze wspomaganym przez psa zaprzęgowego, czyli tzw. bikejoring, trenowała z nim młodzież w wieku 11–17 lat i kilkoro rodziców.

Ćwiczenia zostały jednak brutalnie przerwane. Nagle do lasu wjechały samochody terenowe. Wysiadło z nich dziesięciu myśliwych z bronią. Na widok trenującej młodzieży wyraźnie się wkurzyli.

Macie 5 minut, żeby się zwijać. Jesteście tu nielegalnie, jeśli nie opuścicie lasu, wezwiemy policję i wszyscy dostaniecie mandaty. Zjeżdżajcie, bo chyba nie chcecie dostać kulki, jak wyjedziecie zza zakrętu – oświadczyli bez zbędnych ceregieli.

Najgorsze w całej historii jest to, że w świetle prawa myśliwi nie popełnili przestępstwa! Jeśli stwierdzą, że ktoś celowo utrudnia im polowanie, mają prawo wezwać policję, która wystawi „przeszkadzającym” mandat. To absurd!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mysliwi

assan18 - napisał \"Z wydaniem broni robią problemy\". Zapytam - kto robi problemy?. \"Pozwolenie na broń\" dostaje się na podobnych warunkach jak prawo jazdy, uprawnienia na wózek widłowy czy dźwig. Nikt nikomu nie robi problemów. Jeżeli chcesz mieć broń sportową, do samoobrony, myśliwską jest podobnie jak prawo jazdy odpowiedniej kategorii (A, B, T, C, E), podobnie jak z kategorią orzekającą zdolność do służby wojskowej, spełniasz warunki, zdajesz odpowiedni egzamin i masz .......

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mysliwi

\"Igor Tracz, sześciokrotny mistrz świata w wyścigach psich zaprzęgów, wybrał się na trening\" a doczytałeś dlaczego go pogonili? On podobnie ja Ty wybrał się do lasu, a czy ten las był jego? Nawet do \"państwowego\" lasu nie masz prawa wejść.
Co się tyczy broni to mam troszkę pojęcia bo mam pozwolenie na broń - nie jestem myśliwym.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mysliwi

\"Macie 5 minut, żeby się zwijać\" - szczęście, że tak myśliwi do tego podeszli .....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mysliwi

Pamiętać trzeba, NIE MA TERENÓW BEZPAŃSKICH, i nie wolno wchodzić nam gdzie chcemy, bo można naruszyć prawo!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mysliwi

Dali,
nie pisz bzdur !!!

...\" Nikt nie ma prawa wejść na moją własność, bez względu czy jest ogrodzona czy nie ... \" - BREDNIE ! przepisy mówią wyłącznie o miejscach ogrodzonych art. 193 kk ,
i tu : właściciel może nakazać jego opuszczenie np.lasu, pola ect. i co więcej niezastosowanie się do tego jest wykroczeniem [157 KW].

... czyli wejść mogę, nie jest to nawet wykroczeniem -
chyba, że przyłapiesz mnie na gorącym uczynku i zażądasz opuszczenia terenu prywatnego

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mysliwi

speech,
sam sobie przeczysz, przeczytaj ze zrozumieniem co napisałeś.

\" właściciel może nakazać jego opuszczenie np.lasu\" i dlatego myśliwi wyprosili \"trenujących\" z lasu.
\"chyba, że przyłapiesz mnie na gorącym uczynku\" - i tylko czekam na takie prawo, które pozwoli strzelać do takich \"gości\". Przecież każdy dobrze wie czy to jest jego czy nie. Dal nas wszystkich są miejsca użytku publicznego - chodniki, przystanki itp.
Każde naruszenie cudzej własności jest karalne.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mysliwi

... \"czy ten las był jego? ...Nawet do \\\"państwowego\\\" lasu nie masz prawa wejść.\"

Czy las jest własnością koła łowieckiego, czy raczej las jest własnością skarbu państwa ?

... do lasu państwowego zakaz wstępu obowiązuje TYLKO w określonych prawem przypadkach i to raczej ma charakter czasowy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mysliwi

myśliwi wyprosili \\\"trenujących\\\" z lasu, bo prawo na to zezwala - tylko na czas polowania , a nie , że są właścicielami lasu !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mysliwi

Skarb Państwa - \" podmiot cywilnoprawnych (w tym majątkowych) praw państwa, z reguły osoba prawna reprezentująca państwo jako właściciela majątku, z wyłączeniem części pozostających we władaniu innych państwowych osób prawnych (m.in. funduszów celowych, przedsiębiorstw i banków państwowych, jednostek samorządu terytorialnego, samorządowych osób prawnych). Jako osoba prawna w obrocie prawnym jest równoprawna z innymi osobami prawnymi i fizycznymi (w przeciwieństwie do uprawnień władczych państwa)\"
Lasami państwowymi zarządza Dyrekcja, która została do tego powołana na prawach własności.
Zakaz wejścia do lasu jest zawsze, chyba, że jest to Park, miejsce przeznaczone dla zwiedzających - wtedy za zgodą osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo tego miejsca.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mysliwi

Dali , piszesz : ... \" Co się tyczy broni to mam troszkę pojęcia bo mam pozwolenie na broń - nie jestem myśliwym.\"...
oraz
...\" \"chyba, że przyłapiesz mnie na gorącym uczynku\\\" - i tylko czekam na takie prawo, które pozwoli strzelać do takich \\\"gości\\\". Przecież każdy dobrze wie czy to jest jego czy nie. Dal nas wszystkich są miejsca użytku publicznego - chodniki, przystanki itp.
Każde naruszenie cudzej własności jest karalne.\"


... a od kiedy proca, to jest broń na którą wymagane jest pozwolenie :)

Nawet w obliczu ostatnio znowelizowanej ustawy o \"obronie koniecznej\",
nie można bezkarnie, bez uzasadnionego zagrożenia strzelać w Polsce do ludzi !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mysliwi

\" na czas polowania\" - jednym z warunków polowania jest posiadanie zgody dzierżawnej od właściciela terenów. Jeżeli ja od ciebie wydzierżawię teren lokal - płacę za okres dzierżawy - to ktoś inny może to użytkować? szczęscie, że ci myśliwi objechali teren przed strzelaniem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mysliwi

Z procy, jak byś wlazł na moje, bym cię podkulawił i to w obronie własnej, a jak byś stanowił zagrożenie dla mnie i mojej rodziny to.. - pogłaskał bym Cię...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mysliwi

a czegoś Ty nie pomyliłeś ?
... \" Zakaz wejścia do lasu jest zawsze, chyba, że jest to Park, miejsce przeznaczone dla zwiedzających - wtedy za zgodą osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo tego miejsca.\" ???????

to co robią grzybiarze i zbieracze jagód w państwowych lasach,
nie mówiąc już o zwykłych spacerowiczach ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mysliwi

\"to co robią grzybiarze i zbieracze jagód\" - wchodzą na własną odpowiedzialność...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mysliwi

... i myślą tak jak ty - jak nikt nie złapie na gorącym uczynku....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mysliwi

wyjedź za granicę, gdziekolwiek, a zaprawdę powiadam, przekonasz się sam, znam takich co się przekonali.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mysliwi

wyjedź za granicę, gdziekolwiek, wejdź do lasu (a grzyby rosną jak drzewa), a zaprawdę powiadam, przekonasz się sam, znam takich co się przekonali, nikt ich nie zbiera, tylko polacy ....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mysliwi

nawet siusiu nie zdążysz zrobić w przydrożnym lasku

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mysliwi

Dali, nie pisz bzdur !

...\" Z procy, jak byś wlazł na moje, bym cię podkulawił i to w obronie własnej...\" :)))))

Założymy się , że jak masz kawałek swojej ziemi, czy też lasu ( nie ogrodzony ) - wejdę kiedy będą chciał ? i nawet , jak mnie wezwiesz do opuszczenia tego terenu, a ja sobie nic z tego nie będą robił - ALE nie będą zagrażał twojemu życiu czy też mieniu - nie masz prawa mnie okulawić ! bo wtedy Ty za to bekniesz .
Ja ewentualnie z [157 KW] popełniam TYLKO WYKROCZENIE - karane ewentualnie grzywną :)

KTO CI DAŁ POZWOLENIE NA BROŃ fantasto ?

Osoby ubiegające się o pozwolenie na broń palną muszę przedstawić ważną przyczynę posiadania broni,
a kto ci wystawił orzeczenie lekarskie i psychologiczne stwierdzające posiadanie zdolności fizycznej i psychologicznej do posiadania broni ?

Pozwolenie na broń, to nie tylko egzamin teoretyczny znajomości przepisów posiadania broni, znajomości ustawy, przepisów Kodeksu karnego dotyczących przestępstw związanych z bronią i egzamin praktyczny.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mysliwi

tu jest problem polaków, nie szanujemy dobra wspólnego, nie szanujemy siebie nawzajem, nie szanujemy cudzej własności, uważamy, ze wszystko to państwowe - tzn. niczyje...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mysliwi

Dali, znów piszesz bzdury !
... na tzw \"zachodzie\" byłem kilkanaście lat !
tam nie zbierają grzybów z zasady, bo są leniwi a głównie dla tego, że nie ma tam takich tradycji i ... NIE ZNAJĄ SIĘ NA GRZYBACH !

PS: w takiej Italii, Francji czy Hiszpanii za grzybami - truflami - tubylcy ganiają po lasach sosnowych z psami i świniami :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mysliwi

... a słyszałeś o tubylcach z krajów śródziemnomorskich zbierających w lasach \" piniole \" ?
- to nasiona sosny pinii - u nas orzeszki piniowe.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mysliwi

widzisz speech, sam powoli zaczynasz sobie odpowiadać (na wcześniej zadane przez Ciebie pytania), zadałeś sobie trudu aby poszukać w internecie kilku wiadomości, chociaż czytasz tylko po łebkach. Przeżyłem już ...dzisiąt lat na tym świecie. Pozwolenie na broń mam od 36 lat, są różne pozwolenia jak i broń (sportowa - ze wszystkimi jej kategoriami) - hobby.
Troszkę już przeżyłem i mam kawałek swojej ziemi i mam własne zdanie na tematy, które znam z autopsji. Ty, Kolego masz naście lat, mieszkasz z rodzicami, nie masz nawet własnego miejsca na parkingu czy w śmietniku, nawet wycieraczkę przed drzwiami położyłeś na cudzym. Obrażasz kogoś kogo nie znasz, rozumiem Twoją niemoc, słabo czytasz, w szkole obsadzałeś oślą ławkę. Dzisiaj jest internet, siedzisz sobie przy komputerze i myślisz, ze jesteś incognito, anonimowy - mylisz się.... Tak jak napisałem - trochę szacunku dla innych, dystansu do siebie....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mysliwi

Chrzanić chrzana czyli marusz 555to od niego ten nic speciji 666 bo to są ludzie opętani przez mamonę władzę....czyli syna szatana (kasa)150milionów kto spłaci?=zło powielone przeciw łomżyniakom ,czyli mieszkańcom komży.Ludu ciemny komźy obódź się z LETARGU!Ludu bardzo ciemny obódź się ....Jezusie Chrystusie otwórz im oczy na PRAWDĘ.

Anatol M.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mysliwi

Słuchaj kvtasie, jak ja pierwszy raz w wojsku strzelałem z kałacha, to ty jeszcze na nocnik po drabinie wchodziłeś, na chleb wołałeś beb a na gowno -papu:) no chyba, że ty były SBek lub milicjant ?
W dupie byłeś , gowno widziałeś, jak ci już tu pisałem ja na zachodzie byłem KILKANAŚCIE lat .
Prostaku, podniosłeś mi ciśnienie, bo ja do tej pory z tobą kulturalnie i nigdzie ci nie ubliżałem ani też cię ie poniżałem. To ty pierwszy z braku merytorycznych argumentów zacząłeś teraz z jakimiś inwektywami pod moim adresem.

PS: FRYCu napisz jaki kolor ma książeczka pozwolenia na broń i ile zawiera kartek ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mysliwi

Moje pozwolenie ma okładki w kolorze niebieskim z czarnym napisem \"pozwolenie na broń\"
Mój drogi, powiedz rodzicom aby poszli do szkoły, do której Ciebie puścili i poprosili o zwrot poniesionych kosztów na Twoją edukację, bo Ty nic nie wyniosłeś po tylu latach nauki. Czytać nie umiesz, rozumieć - też nie potrafisz, kultury - ni w ząb, pomijam wkład finansowy państwa. Pieniążki poszły na marne, a rodzice tak się starali.
Odsetki może będą, dzisiaj wszystko jest możliwe.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mysliwi

farmazonie piszesz , że masz : ... \"pozwolenie na broń - sportowa - ze wszystkimi jej kategoriami\" -
a to do jakiego klubu lub stowarzyszenia strzeleckiego należysz ?
bierzesz udział w zawodach ?
masz też pewnie i aktualną licencję sportową ? ważna do kiedy ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mysliwi

Zmobilizowałem się i sprawdziłem, poza okładkami są dwie kartki w środku.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mysliwi

ŁŻESZ JAK PIES !

Nie widziałem jeszcze NIGDY - okładki w kolorze niebieskim z czarnym napisem \"pozwolenie na broń\"

powinno być : CZERWONOBRUNATNE SZTYWNE OKŁADKI
z czarnym napisem dużymi literami :
LEGITYMACJA POSIADACZA BRONI
lub
LEGITYMACJA OSOBY DOPUSZCZONEJ DO POSIADANIA BRONI

w środku karty w kolorze jasnobłękitnym

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mysliwi



farmazonie piszesz , że masz : ... \\\"pozwolenie na broń - sportowa - ze wszystkimi jej kategoriami\\\" -
a to do jakiego klubu lub stowarzyszenia strzeleckiego należysz ?
bierzesz udział w zawodach ?
masz też pewnie i aktualną licencję sportową ? ważna do kiedy ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mysliwi

Wydał Komendant Rejonowy Policji w Łomży

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mysliwi

\"Nie widziałem jeszcze NIGDY\" - i taka jest między nami różnica.....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mysliwi

na tą broń sportową ?
do jakiego klubu lub stowarzyszenia strzeleckiego należysz ?
bierzesz udział w zawodach ?
masz też pewnie i aktualną licencję sportową ? ważna do kiedy ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mysliwi

Jak byłem mały to na sankach w Łomży z Bielika się jeździło (o Kapucyńskiej nie wspomnę, ale tu był \"tłok\").

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mysliwi

1980 może 81 mistrz województwa ostrołęckiego...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mysliwi

wtedy może i miałeś ... teraz kłamiesz, powiesz, że jest jeszcze ważna ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mysliwi

Jak najbardziej, nawet jak zatrzymują mnie na drodze policjanci i sprawdzają dokumenty to stwierdzają, że posiadam i sprawdzają.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mysliwi

Rozmawiałem właśnie teraz z kolegą.
Nie wie jak to było z tym w 1980r ale dziś Licencja sportowa ważna jest rok, do jej utrzymania (w kolejnym roku) konieczny jest aktywny udział w zawodach, a masz ważne orzeczenie lekarza medycyny sportowej ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mysliwi

coś znowu bujasz :)

Do pozwolenia na broń potrzebne jest posiadanie licencji właściwego polskiego związku sportowego.
Licencję sportową trzeba co roku odnawiać ! do jej utrzymania (w kolejnym roku) konieczny jest aktywny udział w zawodach - to przynajmniej kilka startów.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mysliwi

Nie czytasz tego co napisałem. Policz. Dzisiaj wiek nie pozwala mi na konkurowanie z młodszymi, ale pozwolenie mam, a co za tym idzie spełniam warunki.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mysliwi

Dobra, na dziś koniec
pozdrawiam i życzę miłych snów :)

... na jutro naoliw proce :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mysliwi

Spokojnej nocy. Dobranoc

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mysliwi

Niebawem wygoni was z waszego łozka i wlezie do Marychy
bo mysliwy bedzie mial akurat wieksze od was libido.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mysliwi

Ej Dali jak na sankach z Bielika jeździłeś to muszę Cię znać bo mieszkałem na
Wiejskiej...i jak tak długo masz tę zawodową książeczkę to myślę ,że wiem o
kogo chodzi ha ha ha ...kapral z gwiazdką....a tak na marginesie zawodowa
książeczka jest taka jak Opisałeś natomiast upraszczając mocno amatorska ma
kolorek czerwony - piszę o broni krótkiej...nie tym kałachu badziewiu którym
tak zachwycał się pech strzelając z tego góra 6 razy na 2 lata...he he he

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mysliwi

Re: Autor: c2h5oh – Andrzeju Piotrowski z Nowogrodu,

Właśnie dziś w południe spotkałem się przy piwku z kolegą, który jest zorientowany w temacie. Podam ci teraz ustalenia z naszej rozmowy, jak i to co kolega wysłał mi ostatnio na emali.
NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO, jak „ ZAWODOWA KSIĄŻECZKA - NA BROŃ „ !

Mundurowi mogą posiadać broń służbową, na podstawie przydzielenia broni służbowej na czas zadań służbowych, jest to tzw. zaświadczenie o przydzieleniu broni służbowej, może to być wyciąg z rozkazu personalnego z jednostki macierzystej.

Natomiast pozwolenie na broń prywatną żołnierzom zawodowym wydaje właściwy ze względu na miejsce stałego pobytu żołnierza zawodowego - komendant oddziału Żandarmerii Wojskowej.
Odbywa się to na tych samych zasadach, jak by to była każda osoba cywilna i dokumentem jest TYLKO i JEDYNIE – CZERWONA KSIĄŻECZKA !
Nie pisz bzdur, że są jakieś „zawodowe” czy też „ amatorskie” książeczki !

Do celów zawodowych istnieje coś takiego jak :
POZWOLENIA NA BROŃ NA OKAZICIELA (ŚWIADECTWO BRONI) na tzw. broń OBIEKTOWĄ.

ŚWIADECTWO BRONI : pozwolenie na broń na okaziciela, zwane \"świadectwem broni\", może być wydane:


- przedsiębiorcom i jednostkom organizacyjnym, którzy na podstawie odrębnych przepisów powołali wewnętrzne służby ochrony, jeżeli broń jest niezbędna do wykonywania przez te służby zadań wynikających z planu ochrony,
- przedsiębiorcom, którzy uzyskali koncesje na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie usług ochrony osób i mienia, jeżeli broń jest im niezbędna w zakresie i formach określonych w koncesji,
- urzędom, instytucjom, zakładom, przedsiębiorcom i innym podmiotom, których pracownikom broń jest niezbędna do ochrony osobistej w związku z wykonywaniem przez nich obowiązków pracowniczych związanych ze szczególnym narażeniem na zamach przeciwko życiu lub zdrowiu,

Podmioty wskazane wyżej, po uzyskaniu świadectwa broni mogą nabywać broń i amunicję na zasadach określonych dla osób fizycznych albo wynajmować broń od Policji lub Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.
Dopuszczenie do pracy z bronią obiektową :
Osoby fizyczne zatrudnione przez podmioty posiadające pozwolenie na broń na okaziciela, wykonując zadania określone dla tych podmiotów, mogą zostać dopuszczone do posiadania broni w czasie wykonywania tych zadań.


http://docs.mojepanstwo.pl/htmlex/165056/bg6.png


Pozwolenie na broń na okaziciela, oraz legitymacja osoby dopuszczonej
do posiadania broni, wydawane są jedynie przez właściwego ze względu na miejsce stałego pobytu zainteresowanej osoby lub siedzibę zainteresowanego podmiotu komendanta wojewódzkiego Policji.

… a tu masz o „książeczkach „ :
Legitymacja posiadacza broni to dokument wydawany każdemu posiadaczowi broni wymagającej pozwolenia. Wzór legitymacji wynika z rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 21 marca 2013 r. w sprawie wzorów legitymacji posiadacza broni, zaświadczenia uprawniającego do nabycia broni, legitymacji osoby dopuszczonej do posiadania broni, świadectwa broni oraz karty rejestracyjnej broni.

Dz.U.2013.447 2013.12.04 zm. Dz.U.2013.1341
§1
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH
z dnia 21 marca 2013 r.
w sprawie wzorów legitymacji posiadacza broni, zaświadczenia uprawniającego do nabycia broni, legitymacji osoby dopuszczonej do posiadania broni, świadectwa broni oraz karty rejestracyjnej broni (Dz. U. z dnia 11 kwietnia 2013 r.)

§1. Ustala się wzór:
1) legitymacji posiadacza broni, który określa załącznik nr 1 do rozporządzenia;
2) zaświadczenia uprawniającego do nabycia broni, który określa załącznik nr 2 do rozporządzenia;
3)legitymacji osoby dopuszczonej do posiadania broni, który określa załącznik nr 3 do rozporządzenia;

WZÓR LEGITYMACJI POSIADACZA BRONI
1) książeczka formatu A7, szyta nićmi, okładka usztywniona kaliko W KOLORZE CZERWONYM , kartki drukowane na papierze offsetowym;
2) kolorystyka - apla w kolorze niebieskim, tekst w kolorze czarnym;
3) zabezpieczenia - znak wodny, mikrodruk
http://trybun.org.pl/wp-content/uploads/2015/08/rozpleg.pdf

Legitymacja liczy 11 stron !

… a wygląda to tak :


http://docs.mojepanstwo.pl/htmlex/355739/bg7.png


§ 2.
1). Dopuszcza się wydawanie legitymacji posiadacza broni, zaświadczenia
uprawniającego do nabycia broni, legitymacji osoby dopuszczonej do posiadania broni, świadectwa broni oraz karty rejestracyjnej broni według dotychczasowych wzorów określonych w rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 22 grudnia 2003 r. w sprawie wzorów legitymacji posiadacza broni, zaświadczenia uprawniającego do nabycia broni, legitymacji osoby dopuszczonej do posiadania broni, świadectwa broni oraz karty rejestracyjnej broni ( Dz. U. Nr 225, poz. 2233) do czasu
wyczerpania zapasów, nie dłużej jednak niż przez osiem miesięcy od dnia wejścia w życie niniejszego rozporządzenia.


§5.
Traci moc rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 22 grudnia 2003 r. w sprawie wzorów legitymacji posiadacza broni, zaświadczenia uprawniającego do nabycia broni, legitymacji osoby dopuszczonej do posiadania broni,
świadectwa broni oraz karty rejestracyjnej broni (Dz. U. Nr 225, poz. 2233).





Czyli, jak widać są JEDNOLITE, urzędowo obowiązujące wzory/ kolory książeczek !

I tu muszę przyznać rację Autorowi : Dali – KIEDYŚ , dawno temu były w użyciu „ niebieskie „ książeczki. Ale to już odległa przeszłość i JUŻ są NIEAKTUALNE , po prostu są TERAZ NIEWAŻNE ! Miałeś kiedyś „ niebieską „ książeczkę, musisz wyrobić nową – „ czerwoną „ . Nie możesz się nią posługiwać ,
a ty Dali jeszcze kłamiesz pisząc , że cyt …” Autor: Dali (---.253.etech.lomza.pl) Data: 20-01-18 01:34
Jak najbardziej, nawet jak zatrzymują mnie na drodze policjanci i sprawdzają dokumenty to stwierdzają, że posiadam i sprawdzają.

:) … to co , podczas kontroli drogowej wyciągasz Legitymację – stare pozwolenie na broń ? haha a kogo to obchodzi, komu to potrzebne,(… jak wtedy nie przewozisz broni ?) do kontroli drogowej ?
Nawet jakbyś i miał wtedy przy sobie broń, to każdy policjant stwierdzi nieważność dokumentu, tym samym wygaśnięcie posiadanych uprawnień .



I tu obalę kolejne Wasze kłamstwo :
Istnieje OBOWIĄZEK PRZEDSTAWIANIA AKTUALNYCH ORZECZEŃ LEKARSKICH I PSYCHOLOGICZNYCH

Zgodnie z art. 15 ust. 4 ustawy o broni amunicji, osoba posiadająca pozwolenie na broń wydane w celu do ochrony osobistej obowiązana jest raz na pięć lat przedstawić właściwemu organowi Policji aktualne orzeczenia lekarskie i psychologiczne, stwierdzające, że nie należy ona do osób wymienionych w art. 15 ust. 1 pkt 2-4 ustawy o broni i amunicji i potwierdzające, że może ona dysponować bronią. Powyższy obowiązek nie dotyczy funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Biura Ochrony Rządu, Straży Granicznej, Służby Więziennej oraz funkcjonariuszy innych państwowych formacji uzbrojonych i żołnierzy zawodowych Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, jeżeli na podstawie odrębnych przepisów posiadają przydzieloną im broń służbową (art. 15 ust. 6 cyt. ustawy).

Stare uprawnienia „ niebieska książeczka „ – są NIEWAŻNE , bo jak z powyższego wynika, NIE POSIADASZ AKTUALNYCH BADAŃ LEKARSKICH !


Druga sprawa :
- co do przypadku broni palnej do celów sportowych , jak pisał Dali : „ … Co się tyczy broni to mam troszkę pojęcia bo mam pozwolenie na broń - nie jestem myśliwym…”

Też tu teraz kłamiesz Dali, jeżeli masz stary patent strzelecki , to musisz go odnowić, dotyczy patentów wydanych przed 2005 rokiem
Do pozwolenia na broń potrzebne jest posiadanie licencji właściwego polskiego związku sportowego.
Licencję sportową trzeba co roku odnawiać ! do jej utrzymania (w kolejnym roku) konieczny jest aktywny udział w zawodach - to przynajmniej kilka startów.

Zadałem Ci jasne , proste pytanie : masz pozwolenie na tą broń sportową ?
do jakiego klubu lub stowarzyszenia strzeleckiego należysz ?
bierzesz udział w zawodach ?
masz też pewnie i aktualną licencję sportową ? ważna do kiedy ?
… a ty odpowiadasz : „ Autor: Dali (---.253.etech.lomza.pl) Data: 20-01-18 01:49
Nie czytasz tego co napisałem. Policz. Dzisiaj wiek nie pozwala mi na konkurowanie z młodszymi, ale pozwolenie mam, a co za tym idzie spełniam warunki.


:)))))) Dali, nie konfabuluj :) masz pozwolenie, ale już nieaktualne.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mysliwi

etanol,
Autor: c2h5oh (---.centertel.pl)
Data: 19-01-18 20:18

No tak...jedni jadą polować inni wypić...jeszcze inni się ku..wą... dlatego opuściłem to szacowne towarzystwo...


Warunkiem uzyskania pozwolenia jest, by wnioskodawca nie stanowił zagrożenia dla samego siebie, porządku lub bezpieczeństwa publicznego.

Badanie lekarskie obejmuje ogólną ocenę stanu zdrowia, ze szczególnym uwzględnieniem układu nerwowego, stanu psychicznego, stanu narządu wzroku, słuchu i równowagi oraz sprawności układu ruchu.
Z kolei badanie psychologiczne obejmuje w szczególności określenie poziomu rozwoju intelektualnego i opis osobowości, z uwzględnieniem zachowań w trudnych sytuacjach i ocenę poziomu dojrzałości społecznej.

Pozwolenia na broń nie wydaje się osobom:
- z zaburzeniami psychicznymi lub o znacznie ograniczonej sprawności psychofizycznej
- wykazującym istotne zaburzenia funkcjonowania psychologicznego
- uzależnionym od alkoholu lub od substancji psychoaktywnych



Andrzeju Piotrowski, czyli alkohol i zaburzenia psychiczne cię pokonały :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mysliwi

?????? ty tu byłeś jesteś i będziesz tym który ma poważne problemy psychiczne
i nic i żaden lekarz tego nie zmieni... po prostu jesteś

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mysliwi

pechu pechu...wiesz co tu powinienem napisać ? każdy wojskowy posiada
pozwolenie na broń moje to była siwa książeczka wojskowa w której wpisane
były rodzaj i broń...dla ochrony osobistej miałem czerwoną , jeszcze inne było
dla Policji...piszesz ,że pokonały mnie badania ha ha ha...raz na 5 lat trzeba
zapłacić coś koło 500zł badania DR Jarosz miałem to to przez 10 lat i naprawdę
zaczynało mi to żelastwo na pasku uwierać , a jak chcę sę postrzelać to jadę na
strzelnicę do Ludwika i mogę strzelać aż mi się nos osmali...ale jak dotąd nie miałem
takiej potrzeby , a warto do pułkownika zajrzeć zwłaszcza taki ignorant jak ty
zobaczysz jakie są rodzaje karabinów i broni krótkiej ...a nie tylko kałasznikow...
zobaczysz jak wygląda prawdziwa broń produkowana przez Karla Gustawa i nawet
taki ociężały może zobaczyć różnice...z moich znajomych to tylko stary Jaśko Lichom
używa naboi i karabinu kałasznikowa, natomiast reszta ma broń o której nie słyszałeś
i to tyle w temacie , ale jak piszesz spotkałeś się na piwku
pewno z wkładką było i ci rozumek pomieszało, a tak dla twojej wiadomości
alkoholu wcale nie pijam

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org