czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Wanna czy kabina prysznicowa?

Mieszkam w m3. Mam łazienkę i ubikacje oddzielnie. Zastanawiam się co będzie lepszym wyborem wanna czy kabina prysznicowa. Dodam, ze teraz mam wannę - ale czy kabina prysznicowa nie będzie lepszym rozwiązaniem ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

połącz oba pomieszczenia i wstaw wannę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

Zdecydowanie kabina prysznicowa. ma wiele zaet o których nie bęę pisała.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

Prysznic jest wygodniejszy i zajmuje mniej miejsca ale pozbawiasz się uroków leżakowania w gorącej wodzie w wannie.
My wybraliśmy szklaną zasłonę na zawiasach do wanny. Całkiem dobrze imituje prysznic a i z wanny można skorzystać.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

Miałem identycznie w pierwszym mieszkaniu - połączyłem oba pomieszczenia w miejsce toalety wszedł spory prysznic, dostało sporo miejsca na resztę. Wanna/prysznic ? Wanna wejdzie mała długo nie poleżysz ;-) zdecydowanie prysznic.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

To zależy,czy zechcesz wziąć tylko prysznic czy poleżeć we własnym brudzie?
Najlepiej byłoby zrobić 2 w 1 tz. zasłonę osadzić na wannie jak napisał KMACIEK
ale i tak jak napisała JESTEMZA,czyli połączyć WC z łazienką,
Wtedy kąpiący się blokuje intymność WC.Więc to od Ciebie zależeć będzie wariant
wyboru.
Osobiście to wybrałbym wygodę prysznica.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

Ja nigdy nie polączył bym sracza z prysznicem czy z wanną. Miałem wannę teraz mam prysznic,prysznic dobra sprawa ale czasami chciałoby się poleżakować w wannie.Popieram kmaciek.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

zdecydowanie polecam kabine pysznicową ,

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

A ja polecam pisuar i bidet :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

w M3 to raczej nie ma miejsca na dodatkową umywalkę w oddzielnym WC, gdzie łapki myjesz?
połączyć i kabina, tylko gdzie karpia przed wigilią będziesz trzymał? :)








Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

Uważam, że wanna z prysznicem jest najlepszym wyjściem:):):)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

Mam i wanne i prysznic i tak teraz się zastanawiam ze w tej wannie nie lezalam już ze dwa lata jest bo jest. Lepszy wybór prysznic .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

Miałam przez wiele, wiele lat wannę, teraz mam tylko prysznic i tęsknię za wanną. Ja wybrałabym wannę i założyłabym kotarę, żeby brać prysznic. Tęsknię za poleżeniem w wannie, szczególnie jesienią i zimą, bo prysznic to tylko tak na szybko.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

Nogdy nie lacz razem Lazienki z WC . To zawsze problem . Kup nad wanne kotare ,niewielkie pieniadze i masz i 2 w jednym . Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

wszystko to tylko subiektywne opinie i każdy osobiście powinien wybrać to co dla niego jest najlepsze,
to tak jakby dywagować nad świętami Wielkanocnymi czy Bożonarodzeniowymi :) które ważniejsze? hahaha

w M3 to raczej mamy ograniczony wybór ,
dzięki bozi, nie mam tego \" problemu\", mam i wannę i prysznic, że o \" pizdomyjce\" nie wspomnę :)








Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

Zdecydowanie kabina.Pamiętam,że kiedyś mieliśmy z żoną wannę to faktycznie niektóre rzeczy są wygodne. Szczególnie jak masz małe dzieci ponieważ można je łatwiej wykapać. Ale na tym w zasadzie się to kończy.. Potem przeprowadziliśmy remont i wstawiliśmy kabinę. Jestem o wiele bardziej zadowolony. Więcej miejsca w łazience. Sama łazienka jest w bloku tak więc kabina nie zajmuje w przeciwieństwie do wanny prawie 1/3 pomieszczenia. Mamy również jakieś tam bajery w stylu biczy wodnych. Czasami się to włącza tak wiec fajna sprawa ( kabina jest trochę droższa ale niekiedy w sieci można natrafić na dobre promocje, tutaj masz na przykład taki katalog: http://megalazienki.pl/kabiny-prysznicowe/m27 ).
I łazienki również bym raczej nie połączył z kibelkiem. Jak ktoś chce do jednego pomieszczenia to drugie jest wolne i żadne zapachy się tam nie mieszają.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

Też mam u siebie kabinę i muszę powiedzieć, że sprawdza się rewelacyjnie. Zaleta jest taka, że zajmuje mało miejsca.
Zastanawiałabym się jedynie czy wybrać taką kwadratową czy na planie półokręgu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

myjecie ręce po wyjściu z \" kibla\" ?








Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

Ja mam w roku . Półokrągłą. Jest wygodna. Zajmuje mniej miejsca.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

Ja mam w kiblu małą umywalkę.Tak więc nie muszę wychodzić aby umyć ręce.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

w łomżyńskich realiach to w M3 raczej niemożliwe, wiem co piszę bo sam wynajmuję ludziom M4 na Słowackiego i gabaryty takowego WC raczej nie pozwalają na umieszczenie tam dodatkowej umywalki !








Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

U mnie akurat były wnęki w wc tak więc w miejsce tych wnęk wstawiło się taką mini umywalkę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

a napisz jeszcze jaki ogólny metraż tego M3 i tak z ciekawości GDZIE , przy jakiej ulicy mają takie możliwości ?
zobaczymy czy mieszkańcy tych bloków tak samo uważają ? :)
pamiętaj, że piszemy o M3 w \"blokach\" !!!!

na ul Kazańskiej ( bloki 20 letnie) TEŻ nie mają raczej umywalek w oddzielnym kiblu!

więc GDZIE ty pomieszkujesz? :):):)








Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

Zamontuj prysznic polezyc to mozna nad narwia lub na mazurach nad stawem,niesluchaj nieudacznikow zyciowych co w marzeniach maja po m4 ,a troluja na stancji i smyr nawet nie zmieniaja tak zajeci sa praca na tym forum . czasu brak nawet miche zjesc bo zapasow w sezonie letnim nie porobili.(to tak jak bys sie pytal trola co by zjadl szynke czy jagode)pozdrowienia z Las Vegas :))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

2 w 1 czyli wanno-prysznic zabudowany przeszklony. Chcesz to się kąpiesz, chcesz to bierzesz prysznic😊

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

Zamontuj sobie kabine a jak bedziesz juz lsnic
to polezec lepiej jest na Hannie niz w wannie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

Na Kazańskiej własnie.
Są go zamowienia takie mini umywalki:


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

No cóż to odwieczny problem, wanna czy prysznic. Zawsze możesz kupić prysznic z głębokim brodzikiem może i nie poleżysz w nim tak wygodnie jak w wannie ale zawsze to będzie mini wanna.
Możesz też zerknąć tutaj: http://zbudujmyto.pl/ i zaprojektować sobie łazienkę wtedy zobaczysz co lepiej się wkomponuje we wnętrze.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

Sądzę, że w małych łazienkach najlepiej sprawdza się kabina prysznicowa. Ja kupiłem tutaj z hydromasażem http://www.castorama.pl/katalog-produktow/lazienka/kabiny-prysznicowe Myślałem nad wanną, ale uświadomiłem sobie, że w zasadzie nienawidzę się moczyć, więc to się mija z celem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

podłącz wannę bezpośrednio do tej grubej rury i będziesz miał 3w1, wanno-prysznico-kibel jak już się wyleżysz w wodzie to na koniec będziesz mógł się wysrać...tylko nie pomyl kolejności

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

Prysznic zdecydowanie!

:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

Zdecydowanie wanna

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

Ja mam prysznic w kiblu za stodołą mało miejsca służy też jako bidet kiedy walne kloca. Polecam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

Jeśli masz małą łazienkę to wąska kabina prysznicowa. Poczytaj porady dotyczące małych łazienek na http://woman-news.pl/zdrowie/wellness/4446-projektujesz-lazienke-nie-popelniaj-tych-bledow

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

W wąskiej kabinie to można dostać klaustrofobii, albo się poobijać o szyby.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

Oster to nie jest umywalka tylko miejsce do moczenia paznokci od rąk hhaha

Kasia

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

Co głowa to pomysł. Nawet w małej łazience można zmiescić wannę i zamontować parawan nawannowy. I masz dwa w jednym. Dogodzisz każdemu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

Kabina 100%lepiej

grzybek

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

I ciekaw jestem jak wybrales?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

Prosta kabina prysznicowa, na takiej zasadzie - http://www.sanit-express.pl/kabiny-prysznicowe,radaway,scp.html ale ustawiona na wannie i wtedy macie dwa w jednym. Wiadomo, że dzięki temu koszt uzyskania efektu dwa w jednym będzie dużo niższy, a jednak będzie. Kwestia co kto lubi.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

A jaki brodzik jest najbardziej ergonomiczny? Chodzi mi o kształt przy którym mamy największy komfort prysznica i jak najmniejszą powierzchnię zajmowaną przez brodzik? Jaki kształt wybrać z dostępnych tutaj http://www.besco.eu/produkty/brodziki-prysznicowe/ ? Myślę o tej \"ćwiartce\"

Dzień dobry kochani! :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

Nigdy sobie za bardzo życia bez wylegiwania się w wannie nie wyobrażałem, ale od czasów studenckich cały czas w mieszkaniach miałem prysznice i szczerze mówiąc uważam, że to jednak dużo wygodniejsze - przede wszystkim w kwestii utrzymywania czystości.

dzięki za dyskusję!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

kabina ,chociazby pod względem seksu

Pomysłowo.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

Ja wolę zdecydowanie zwykły prysznic. :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

tylko jaccuzi

Pomysłowo.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

Witam, gdybym stała przed takim wyborem to: prysznic jest wygodniejszy i zajmuje mniej miejsca ale pozbawiamy się przy tym uroków leżakowania w gorącej wodzie w wannie.
Ja na twoim miejscu wybrałabym szklaną zasłonę na zawiasach do wanny. Całkiem dobrze imituje to prysznic a co ważniejsze z wanny można skorzystać. Ja z kolei mam dość dużą łazienkę i mam to i to osobno ale muszę przyznać że z prysznica korzystam częściej niż z wanny ( i większość domowników również) ale chyba tylko ze względu na wygodę i czas:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

Przy jacuzzi jest dużo roboty konserwacyjnej, czy to wanna czy prysznic.

Szklana zasłona, przykro mi, nie przemawiały nigdy do mnie. Wygląda wg. mnie brzydko. Prysznic mam od Roca, cały przeszklony, cała konstrukcja wygląda bardzo lekko, chociaż kabina swoje waży, niemniej chciałem też mieć ładną łazienkę.

Zapodaj jakieś foto takiego rozwiązania barbarra1,

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

ja zdecydowanie wybrałabym wannę, prysznic mam teraz i nie raz mam ochotę poleżeć sobie w ciepłej wodzie z pianką.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

Najlepiej wybrać kabinę prysznicowa ponieważ po pierwsze zapewniamy sobie większe oszczędności na wodzie i czasie kąpieli.

_____________
zasuwy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

Też jestem za kabiną prysznicową. Jest praktyczniejsza i wnosi więcej oszczędności.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

Prysznic nie jest wcale mniej przyjemny niż wanna! Tylko trzeba postać, ale też można się genialnie odświeżyć czy ogrzać. Polecam prysznice z dużą deszczownicą, super, dla mnie nie mniej miłe uczucie niż wygrzewanie się w wannie z pianą. :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

A my mieliśmy wannę, potem zmieniliśmy na kabinę z deszczownicą, biczami wodnymi i innymi bzdetami( tak się zachciało mężowi i córce) ja nie bardzo byłam przekonana do kabiny i cóż miałam rację, teraz przyznali że jednak wanna to wanna i będzie znów zamiana i pierdzielnik.W wannie można zamontować specjalną szybę i bez problemu wziąć prysznic, a w brodziku już raczej poleżeć w pianie czy zrobić sobie kąpiel z olejkami się nie da:(

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

Gratuluje wykopaliska. Miałem wanne, teraz prysznic i zdecydowania wanna lepsza. Wanna to miej miejsca w łazience, ale po co te miejsce tam, jak sie i tak przed lustrem stoi.

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

ciepla kapiel tez rozkurcza miesnie, lepsze rozwiazanie dla ludzi ktorych boli kregoslup

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

Ale kto ma na nią czas, i ile wody nalezy nalać? Poza tym, takie rozwiązania - http://www.sanit-express.pl/lazienka/kabiny-prysznicowe-parawany/kabiny-prysznicowe zajmują znacznie mniej miejsca i są moim zdaniem znacznie bardziej funkcjonalne.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

Ja zawsze miałam prysznic, dlatego marzy mi się, żeby w końcu to zmienić. Czytam już na co zwrócić uwagę wybierając wannę na homebook.pl i chcę mieć taką wolnostojącą. Zabudowane nie wyglądają według mnie dobrze.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

Obecnie również urządzamy mieszkanie, mamy na szczęście dosyć spore pomieszczenie i zdecydowaliśmy się na sporą wannę z kabiną prysznicową.. :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

lepszy prysznic

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

paplik gdzie jesteś ? pewnie nie umiesz pływać w wodzie.

anka

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

Jak się ma dość dużą łazienkę to można dać i to i to :) U mnie jest wanna narożona plus kabina prysznicowa 80x80 i jestem zadowolona :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

Wg mnie kabina 80-tka jest zbyt mała. Wybrałem 90x90 i przynajmniej o nic się nie obijam :) Nie polecam kabin z masażami, radiem, lampkami i innymi pierdołami. To straszny badziew, który psuje się i rozpada po pół roku.

_________
moja ulubiona palarnia kawy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

Jak miałam 11 lat, rodzice wpadli na pomysł, by pozbyć się wanny i wstawić głeboki brodzik. Klęłam wówczas, ale po latach przyznaję, że to był świetny pomysł. Teraz wynajmuję mieszkanie, w którym jest wanna, ale nie ma prysznica. Myśleliśmy, by zainstalować prysznic i zrobić dwa w jednym, ale z jakichś powodów (nie znam się na tym) jest to ponoć dość kosztowna inwestycja, wiążąca się z rozwaleniem połowy łazienki (to słowa hydraulika, nie właściciela), więc na razie pozostaje mi wanna. Gdybym miała wybierać między wanną a prysznicem - zdecydowanie wygrałby prysznic.

Je n'sais pas ou je vais, oh ca je l'ai jamais bien su. Mais si jamais je le savais, je crois bien que je n'irais plus...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

A to ja wolę jednak wannę. Teraz robią nawet takie z szybą i ma się prysznic.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

Myślę, że wanna to super opcja. Najlepiej zainwestować w taką z hydromasażem- ja zakochałam się w mojej wannie wolnostojącej Silla- mają przeróżne kształty, ceny są również przystępne. Warto mieć w łazience zarówno wannę jak i prysznic, ale to już zależy od dostępnego metrażu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

Również jestem zwolenniczką wanien z hydromasażem. Po całym dniu w pracy super jest poleżeć w gorącej wodzie i się zrelaksować. Co prawda taka przyjemność troszkę kosztuje, ale warto zainwestować. Silla robi bardzo trwałą i ładną designersko armaturę łazienkową. Moi znajomi mają od nich umywalkę, ja natomiast skusiłam się na wannę. Jeśli będziesz planować zakup koniecznie zrób przymiarkę, czy wanna jest dobrze wyprofilowana i wygodnie się leży bo to sekret udanej wanny :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

Ja wybrałam prysznic w domu-jeszcze nie mieszkamy więc dopiero się okaże:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

Obecnie mam wannę i trudno mi się do niej przyzwyczaić, bo kąpiel zabiera mi więcej czasu niż pod prysznicem. Kilka lat miałam prysznic i była to dla mnie dużo lepsza opcja. Teraz zastanawiam się nad zamontowaniem \"parawanu\" albo szklanej ścianki, żeby mieć 2w1. To chyba będzie najlepsze rozwiązanie w takiej sytuacji :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

Prysznic!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

Ja aż tak bardzo nie optowałabym za prysznicem. Wanna o wiele bardziej przyda się jeśli masz lub planujesz mieć dziecko. Ważne też jest to, gdzie suszysz pranie. Jeśli w mieszkaniu, to w tym przypadku także lepiej mieć wannę, żeby woda mogła do niej skapywać zamiast na posadzkę ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

Moim zdaniem tylko kabina prysznicowa. Wanna jest totalnie bez sensu. Nie ma żadnych plusów. Prysznic to prysznic - szybko i ekonomicznie :)

Pozdro, Michał

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

W przypadku ekonomii też bym się zastanawiała. W wannie masz ograniczoną pojemność plus jeszcze nie musisz jej wypełniać do końca, a z prysznica się leje i leje, czasem można się zapomnieć ;) A poza tym wanny też można używać jako prysznica tak naprawdę ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

2 w 1 => Wanna z prysznicem . Rewelacja. Chce mam wannę i długa kapiel. Chcę prysznic i mam szybką kąpiel.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

Zdecydowanie kabina prysznicowa.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

Moim zdaniem lepsza jest kabina, ale sam musisz zdecydować co lepiej się sprawdzi w łazience ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

Mi tam wanna niepotrzebna więc zdecydowałbym się po prostu na kabinę prysznicową.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

Oczywiście, że kabina - szybciej, sprawniej, mniej wody i mniej miejsca zajmuje. :-)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

Najwygodniej jedno i drugie. Pytanie, czy masz tyle miejsca.

Za każdym razem kiedy startuję mam cel – żeby biec szybciej niż kiedykolwiek wcześniej

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

Ja mam prysznic ze świetną baterią od http://sanpol.pl i jestem zachwycona. Mogę polecić ze spokojną głową :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

ja mam wanne, którą przerobiliśmy na prysznic tzn wstawiliśmy panel prysznicowy z deszczownicą itp, zamontowaliśmy rurki i powiesiliśmy kotarę. od tamtej pory chyba ani razu nie taplałam się w wannie :D ciągle tylko się prysznicuje

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

Cześć, moim zdaniem najlepsza jest wanna. Można spokojnie w niej odpocząć, poleżeć, zrelaksować się :) My nawet do tych celów kupiliśmy wannę z hydromasażem :) Teraz nie zamieniłabym jej na żadną inną :) Kupowaliśmy tutaj http://riho-hydromasaz.pl/pl/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

Najlepszym rozwiązaniem byłoby wstawienie prysznica i wanny, ale niestety nie zawsze jest taka możliwość. Ja teraz też mam wannę, ale w najbliższej przyszłości planuję wymienić ją na prysznic. Może nie jest on tak wygodny, ale kąpiel zajmuje dużo mniej czasu (i chyba wody również) :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

Ja bez wanny nie mogłabym żyć...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

U mnie też zdecydowanie wanna :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

Wystarczy zamontować baterię prysznicową i masz 2 w 1.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

Ja wybrał bym kabinę ostanio z chin sprowadzaliśmy nowe na kontynerach http://drobnicamorska.pl to widziałem zapakowane baterie prysznicowe chinskie..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

Jak ktos mieszka sam i nawet nie ma czasu, zeby nacieszyc sie relaksowaniem z wanny to raczej sensu nie ma, ale w innym przypadku, przeciez tez mozna skorzystac z niej jak z pysznica, no i super mozna sie odprezyc, wiec czemu nie :D :D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

Zawsze najlepszym wyborem jest wanna :D Osobiście wolę się położyć niż stać. My mamy wannę z hydromasażem, nie są dużo droższe od zwykłych a jaki komfort :) Jak będziesz wybierać to polecam producenta Riho-hydromasaż. Wanny mają solidne i nie drogie :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

Uważam, że wanna jest bardziej praktyczna i funkcjonalna.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

Jestem za prysznicem, zużywa się w nmj mniej wody i pamiętaj, że długie kąpiele, choć przyjemne, są niezdrowe :) Jedyne, co mnie irytuje, to szyba w kabinie, czasami ciężko mi ją domyć. Koleżanka poleciła mi taki specjalny odkurzacz http://leifheitsklep.pl/odkurzacz-do-szyb-dry-clean-p46417.html , podobno świetnie sprawdza się do utrzymywania szklanych powierzchni w czystości.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

Byle tylko wkleić link za parę groszy .... Admin ****

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

Kabina dla małych łazienek to nr 1 a przy wszelkich chorobach czy nawet na starość prościej z niej skorzystać, oprócz tego dużo zaoszczędzimy na wodzie. Zalet jest wiele i przy zakupie polecam zastanowić się nad kształtem brodzika: https://viverto.pl/brodziki,155,0.html. Według mnie, najbardziej praktyczne zastosowanie mają brodziki półokrągłe. W każdy kąt się zmieszczą i nie zabierają na dużo przestrzeni.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

Można połączyć jedno z drugim. Jest wiele teraz modeli wanno-prysznicy za 2tys.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

W łatwy sposób można połączyć to przy pomocy parawanu nawannowego. Po jego montażu mamy wannę, z której w każdym momencie możemy skorzystać jak z prysznica :)

https://avello.pl/ - zapraszamy!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

wanna lepsza, można się położyć, zrelaksować... można zresztą zamontować jakąś ściankę i już jest prysznic :P

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

Też nie miałem zbyt dużo miejsca i chciałem wstawić prysznic, ale żona mnie przekonała do wanny. Nie żałujemy, bo jednak sama kabina to trochę mało. Jeżeli przestrzeń jest naprawdę niewielka to można pokombinować z wannami prostokątnymi typu https://pomyslowalazienka.pl/wanny-asymetryczne które zdecydowanie łatwiej jest dopasować od tych w standardowych kształtach.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

Najlepiej to jedno i drugie :) ale u nas niestety nie było aż tyle miejsca i został wybrany tylko prysznic z brodzikiem, który już raz uległ awarii a mianowicie pojawiło się pęknięcie. Na szczęście dziura w brodziku okazała się nieduża i tanim kosztem udało się ją naprawić a myśleliśmy już, że brodzik będzie do wymiany.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

Też jestem zwolennikiem szklanych ścianek http://baumax.net.pl/oferta/scianki-szklane Bardzo mi się podobają i pasują do wielu łazienek.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

Zdecydowanie kabina! oszczędność czasu, wody i pieniędzy!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

Zajmuję się remontami i często starszym osobom wymieniam wannę na brodzik z kabiną - łatwość wejścia/wyjścia.
--
glazurnik

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

Prysznic to zwykła oszczędność miejsca. Dlatego ja się na niego zdecydowałam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

Też polecam wszelakiej maści kabiny prysznicowe same zalety i brak wad.

Ulubione potrawy kulinarne:
domowe frytki
Bigos tradycyjny

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

kabina, zwykla bez bajerów typu masaże, radia, bo po 2 latach to szmelc

dobre panele podłogowe



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

Racja, najlepiej zdać się na prostotę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

Zdecydowanie polecam wanne w której można na spokojnie poleżeć i się odstresować :)

dieta na dowóz Katowice

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

No, jeśli chodzi o odstresowanie, to najlepiej do tego się nadają wanny spa, o których możecie przeczytać na blogstyle.pl/co-to-sa-wanny-spa/, to dopiero jest relaks!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

Moim zdaniem kabina prysznicowa jest lepszym rozwiązaniem od wanny. Zawsze korzystam rano z szybkiego prysznica przed pracą.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

Zdecydowanie wanna. Uwielbiam długie kąpiele z różnymi kulami -
http://amantis.pl/kule-kapieli-czym-sa-uzywac/ , solą do kąpieli itd. Jest to dla mnie mega relaks lepszy niż sen :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

Wszystko zależy czy masz dużą czy małą łazienkę. Ale skoro to mieszkanie w bloku to pewnie niewielką. Ja teraz też jestem na etapie urządzania łazienki, wczoraj znalazłam fajny artykuł, na pewno przyda się też Tobie: http://domifikacje.pl/porady/jak-urzadzic-mala-lazienke/ . Jest tam kilka fajnych porad na temat tego jak urządzić małą łazienkę. W moim mieszkaniu to właśnie łazienka jest najtrudniejsza w aranżacji. Ja postawię chyba na jakąś stylową wannę z prysznicem.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

uważam, że jeśli nie ma opcji zrobienia w wc umywalki to można to wc zlikwidować. A ze znalezieniem małej nie ma większego problemu ja mam u siebie model z szafeczką o wymiarach 40x22 cm

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

Wanna jest czasami potrzebna jednak jeśli łazienka jest niewielka to warto jest z niej zrezygnować:
pomieszczenie stanie sie bardziej przestronne
zyskanie sporo przestrzeni
będzie na przyklad miejsce na pralkę
Poza tym powiedzmy sobie szczerze Czy tak często bierzecie długie kąpiele w wannie? Zazwyczaj bierze się szybki prysznic tak wiec postawienie kabiny prysznicowej jest najlepsza opcją.
Podobaja mi sie kabiny prysznicowe półokrągłe:
http://www.twojeszklo.pl/kabiny-prysznicowe-polokragle.html

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

Nie ma chyba jednoznacznej odpowiedzi ale wszystko zależy od wielkości łazienki i naszych upodobań,czyli jak lubimy się zrelaksować to wanna a jak bierzemy szybki prysznic to zdecydowanie kabina prysznicowa...

Szukasz bezpłatnego konta bankowego? Sprawdź!
http://open.produktyfinansowe.pl/e/lead/1562/?source=lt

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

wstaw sobie sadzawke z bajorem wlacznie jak taka nowobogacka jestes i modna

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

Jeśli masz małą łazienkę wybierz kabinę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

Zależy ile masz miejsca. Może dałoby się to jakoś połączyć? Wanna z kabiną? Zależy jaki masz metraż. Prysznic zajmuje mniej miejsca, ale w wannie może robić super relaksujące kąpiele, super sprawa po ciężkim dniu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

Ja szczerze mowiac to wole wanne... w wannie mozna sobie polezec, zrelaksowac sie, a jak trzeba to wziac szybki prosznic...w kabinie juz tego komfortu nie ma.... jak remontujesz lazienke, to pamietaj o dobrej jakosci silikonach, zeby nie pozalewac sasiadow , polecam sklep http://www.odadoz.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

czesc, a gdzie kupowaliście baterie łazienkowe w stylu retro? Znacie firmę armaret.pl? Jaką mają jakość?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

A w stylu retro to jakie konkretnie? Blaszana balia?
:P

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

Kabina prysznicowa z brodzikiem lub kabina prysznicowa bez brodzika- aktualnie masz taki wybór, że to nie powinno stanowić problemu. Co do wanny, jeśli już taką masz a pragniesz mieć prysznic wystarczy dokupić parawan nawannowy- https://sanplast.pl/kabiny?product_kind=Kabiny+nawannowe

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

Teraz mam wannę i prysznic. Wcześniej brakowało mi wanny ale nie było takiej możliwości za mała łazienka.
Owszem przy małym dziecku był to problem, dlatego w pewnym momencie mieliśmy wysoki brodzik.
Teraz mając wannę i prysznic używam wanny trzy cztery w roku.

Moge polecic rówineż wyposażenie łazienkowe od firmy Rea - świetna jakość wykonania oraz wygoda.
https://lazienka-rea.com.pl/drzwi-prysznicowe-rea-alex.html

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

Wanna moim zdaniem to jest lepsze rozwiązanie. Tak ja to widzę. To jest naprawdę doskonała sprawa. Kocham takie rzeczy!! To jest świetna sprawa w moim przekonaniu!!! Kocham relaks w swojej łazience.
______________________________
Praca licencjacka z Socjologii

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

prysznic ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

MadziaAndzia napisał(a):

> prysznic ;)


Też stawiam na prysznic :) !



-----------

pianki do pływania https://surfing-sklep.warszawa.pl/kontakt

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

Nie wiesz, na co się zdecydować? Wybierz wannę z parawanem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

Są świetnie rozwiązanie, które łączą wannę z prysznicem, ale wszystko zależy od dostępnego miejsca. Warto pamiętać o szafce łazienkowej, gdzie przechowasz ręczniki czy kosmetyki. Fajne meble łazienkowe widziałam tutaj: https://www.mirjan24.pl/28-meble-lazienkowe

beata.lisek

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wanna czy kabina prysznicowa?

Mam jedną łazienkę z prysznicem i drugą z prysznicem i wanna . Jedną łazienkę traktuję jako bardziej „robocza „ drugą z wanna taka bardziej jak strefę relaksu . Nie korzystam z wanny na co dzień ale uwielbiam kąpiele w niej od czasu do czasu
Tak wiec moim zdaniem nie ma sensu z niej rezygnować ;) Szczególnie, że dobry projekt zmieści wszystko:
https://www.tubadzin.pl/
A jeśli szukalibyście inspiracji to podrzucam stronę Tubadzin.


Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org