poniedziałek, 29 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
MAMMOGRAFIA MOŻE URATOWAĆ ZYCIE CHYBA ŻART

Nie wciskajcie kitów. Bardzo dobrze, że kobiety w podlaskim są takie mądre i nie idą na to badanie. Wystarczy USG piersi zalecone prze ginekologa.

https://martabrzoza.pl/rak/mammografia-dobro-czy-zlo-konieczne/

\"Od wielu lat mammografia jest „złotą” metodą medycyny w wykrywaniu raka piersi. Ogólna tendencja jest taka, aby co dwa lata wykonać mammografie piersi. Wielu lekarzy twierdzi, że metoda ta całkowicie chroni kobiety przed nowotworem, ponieważ wcześniej rozpozna raka.
Zobaczmy, jaka jest prawda?
Czym jest mammografia piersi?
Mammografia jest radiologiczną metodą badania piersi u kobiet.
Polega na wykonywaniu serii zdjęć gruczołu przy użyciu promieni rentgenowskich. Jest to badanie przesiewowe.
Rutynowe badanie mammograficzne zalecane jest dla kobiet od 50 – 74 lat, co 2 lata.
Według większości źródeł medycznych, mammografia uznawana jest za badanie:
skuteczne ze względu na wczesne wykrywanie raka piersi,
ekonomicznie opłacalne (dla kogo?),
bezpieczne dla kobiet.
Prawda o mammografii piersi
Mammografia jest bardzo szkodliwa dla zdrowia.
Namawiają nas do robienia badania wmawiając, że to metoda wczesnego wykrywania zmian nowotworowych.
Tymczasem, aby na zdjęciu zobaczyć guz nowotworowy, to musi on rozwijać się w organizmie przynajmniej od 10 lat. Tylko takie guzy wykrywa ta metoda, dlatego jest tak nieskuteczna i… niebezpieczna dla zdrowia.
Jedna mammografia jest ekwiwalentem 100-1000 prześwietleń płuc!
Żadna kobieta zdająca sobie sprawę z zagrożenia, nie zrobiłaby tylu prześwietleń. Nawet przez całe życie zdrowa osoba nie wykonuje takiej ilości prześwietleń płuc.
Następnie: aby zdjęcie zostało prawidłowo wykonane, należy dobrze złapać i ścisnąć pierś. W takim stanie, należy wytrzymać około 30 sekund (bolesne).
Jeżeli mamy już guz nowotworowy, a pierś zostanie mocno ściśnięta, to istnieje duża możliwość pęknięcia guza i przedostanie się go do limfy.
Zastanawiałaś się dlaczego wykonują, aż 4 mammografie?
Bo jest to jedna z najmniej precyzyjnych metod wczesnego wykrywania raka piersi.
Mammografia jest nieskutecznym i niebezpiecznym sposobem wykrywania nowotworu, które w dużym stopniu może przyczynić się do jego powstania.
Wiemy bez cienia wątpliwości, że narażenie na taką ilość promieniowania zwiększa ryzyko raka.
Nawet jeśli zwolennicy tej metody zachwalają ją, to rozumując logicznie odpowiedzmy sobie : dlaczego od 20 lat umieralność wśród kobiet nie zmalała?
Ponieważ co roku miliony dolarów wpływają do przemysłu mammograficznego.
Producenci mammografów, szpitale, kliniki, radiolodzy, onkolodzy i laboratoria wykonując biopsje zarabiają spore pieniądze.
Kolejne miliony wydaje się na reklamy, których celem jest zastraszenie kobiet, aby wykonywały bolesną mammografię i biopsje piersi.
Nie słuchajcie tych ekspertów.\"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: MAMMOGRAFIA MOŻE URATOWAĆ ZYCIE CHYBA ŻART

http://alexjones.pl/aj/aj-technologia-i-nauka/aj-medycyna/item/65258-mammografia-czyli-jak-oglupia-sie-kobiety-z-cyklu-panstwo-istnieje-formalnie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: MAMMOGRAFIA MOŻE URATOWAĆ ZYCIE CHYBA ŻART

Kolejna strona z pogranicza magii i znachorstwa. Mija o ile szczepienia są tematem kontrowersyjnym, to ten artykuł to już czyste wymysły autorki.
Kobieta nawet nie jest lekarzem specjalistą a pielęgniarką.

Powiem tak: samo życie jest śmiertelne.

Szukanie sensacji na siłę, to już zakrawa na wariactwo. Tym bardziej jeśli piszą te artykuły osoby nie mające wykształcenia kierunkowego.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: MAMMOGRAFIA MOŻE URATOWAĆ ZYCIE CHYBA ŻART

Zgadzam się ze mammografia ratuje życie ,USG dobre jest dla kobiet , które mają małe piersi ale dla tych z dużymi USG nic nie da i każdy lekarz Ci to powie ,to co piszesz o mammografi to bzdura .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: MAMMOGRAFIA MOŻE URATOWAĆ ZYCIE CHYBA ŻART

https://onalubi.pl/rak/mammografia-zwieksza-zachorowalnosc-na-raka/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: MAMMOGRAFIA MOŻE URATOWAĆ ZYCIE CHYBA ŻART

Mija skąd ty się urwałaś? Masz jakiekolwiek wykształcenie medyczne czy tylko czytasz ten pseudonaukowy bełkot ze stron pokroju alexjones i rozpowszechniasz to wśród ludzi?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: MAMMOGRAFIA MOŻE URATOWAĆ ZYCIE CHYBA ŻART

mammografia szkodzi i to bardzo,moze nawet powodowac raka

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: MAMMOGRAFIA MOŻE URATOWAĆ ZYCIE CHYBA ŻART

rozumiem, że przy złamaniach kończyn również odmawiacie wykonania zdjęcia RTG?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: MAMMOGRAFIA MOŻE URATOWAĆ ZYCIE CHYBA ŻART

Prymulka tak szkodzi bo taka wykrywa

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: MAMMOGRAFIA MOŻE URATOWAĆ ZYCIE CHYBA ŻART

Kobieto, nie chcesz to nie rób mammografii, ale nie piepSz głupot. Jakos nikt nie zachorował po mammografii na chorobę popromienną, guzy nowotworowe to przeważnie lite twory a nie cos co może \"pęc\" Guzy rosnące 10 lat? Złośliwemu wystarcza dwa miesiące żeby wpakować Ciebie do trumny. Dlaczego umieralność nie zmalała? Zmalał, ale niestety nie tak spektakularnie ponieważ po pierwsze, kobiety zgłaszają sie do lekarza jak juz się coś dzieje i często jest juz za późno (widocznie słuchają takich rad), po drugie nie wymyślono nadal lekarstwa na raka. Aleluję do Ciebie! Nie pisz takich głupot i nie rób sobie mammografii. Być może umrzesz z powodu jej braku.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: MAMMOGRAFIA MOŻE URATOWAĆ ZYCIE CHYBA ŻART

Jedna mammografia równa się od 100 go 1000 prześwietlen płuc. USG nie szkodzi osobie dojrzałej i wykrywa milimetrów zmiany. Mammografia wychodzi źle to potem na usg wysyłają

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: MAMMOGRAFIA MOŻE URATOWAĆ ZYCIE CHYBA ŻART

Mija, raka znajdują andropolodzy również w kościach ludzi ze starożytności jak również i w starszych zachowanych kościach.
Rak występuje również u zwierząt. Kiedyś ludzie umierali, bo nie było lekarzy, nie było nazwanych jednostek chorobowych i nie było sprzętu. Umarł bo umarł, a na co? - Na śmierć.

Teraz mamy więcej ludzi na świecie, jest lepsza wykrywalność.

Na raka póki co nie ma skutecznego leku, bo to są zmutowane komórki naszego organizmu, a nie obce jednostki.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: MAMMOGRAFIA MOŻE URATOWAĆ ZYCIE CHYBA ŻART

Nigdy nie byłam na mammografii, bo jestem za młoda, lekarze mi nawet tego nie proponują, mimo tego, że mam guzka w piersi. W sumie to się cieszę, bo z tego, co mówiła moja mama to niezbyt przyjemne badanie. W ogóle to u mnie zmianę w piersi wykrył braster, dostałam pod choinkę od męża i w sumie wyszło bardzo dobrze, bo zmiana jeszcze mała i łagodna. Lekarz od razu wysłał mnie na usg i do chirurga onkologa, biopsja pokazała, że to łagodny guzek, także jestem spokojna.

pozdrawiam :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: MAMMOGRAFIA MOŻE URATOWAĆ ZYCIE CHYBA ŻART

Mija masz racje, mamograf nie wykryje raka!!!!dla innch polecam poczytac opracowania madrych osob-moze wtedy zrozumiecie co chca wam zrobic.

nawet jeśli będziemy krzyczeć, głupiec nic nie zrozumie
Katon

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: MAMMOGRAFIA MOŻE URATOWAĆ ZYCIE CHYBA ŻART

Wiesz, jak zrobisz mammografię, poszkodowanemu wskutek wypadku, zamiast defibrylacji, to masz rację: mammografia nie ratuje życia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org