piątek, 03 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Jaką skrzynię biegów preferujecie w swoich autach?

Jaką skrzynię biegów preferujecie i dlaczego? Manual, automat? A może jakaś wyższa technologia w automatach typu DSG? Pytanie pod względem ewentualnej awaryjności, a więc kosztów eksploatacji...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaką skrzynię biegów preferujecie w swoich autach?

Ja mam automat ale ten starszy tiptronic, na używane dsg bym się nie zdecydował koszty ewentualnych napraw kosmiczne.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaką skrzynię biegów preferujecie w swoich autach?

Nie wszystkie DSG są złe, ale fakt - jak coś się sypnie, to naprawa będzie słono kosztować. Skrzynia biegów to element który generalnie jest drogi w naprawie.
Automatem za to wygodnie się jeździ na mieście. Ciągłe ruszanie i hamowanie może denerwować. Na trasie zalety automatu tracą na znaczeniu.

Jest to odwieczny spór. Tutaj na forum ktoś ktoś kiedyś podjął ten temat: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1224905.html

A tutaj masz kolejny wpis: https://nocar.pl/blog/wady-i-zalety-automatycznej-skrzyni-biegow/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaką skrzynię biegów preferujecie w swoich autach?

Zafira B najlepszy automat 6 biegowy skrzynia od leksusa zmienia biegi bardzo płynnie i szybko, najlepszy tryb sport w połączeniu z silnikiem fiata multijet 120km rewelacja

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaką skrzynię biegów preferujecie w swoich autach?

dodam że zrobiłem tą Zefirką w 6 lat ponad 250tyś. km i ani przy silniku ani przy skrzyni nie robiłem zupełnie nic po za wymianą płynów i filtrów. Raz wymieniałem olej w skrzyni w ASO

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaką skrzynię biegów preferujecie w swoich autach?

Ja mam manualną skrzynię biegów. Ale nie pogardziłabym automatyczną...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaką skrzynię biegów preferujecie w swoich autach?

A ja mam w jednym z aut skrzynię do naprawy:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaką skrzynię biegów preferujecie w swoich autach?

manualna najlepsza...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaką skrzynię biegów preferujecie w swoich autach?

Im mniej biegów tym lepiej...

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org