sobota, 04 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Historyczna zagadka

Witam
Czy znajdują się na forum osoby, które interesują się historią naszego miasta? Zwracam się do Państwa o pomoc w zlokalizowaniu grobu brata mojego pradziadka. Trzej bracia należeli do AK. Z tego, co do tej pory udało mi sie ustalić, jeden został wywieziony do obozu koncentracyjnego. Drugi, ktory poległ w czasie wojny, został pochowany na bylym cmentarzu wojskowym, gdzie aktualnie znajduje się Kosciół Miłosierdzia Bożego. Pózniej, w latach 80tych groby zostały przeniesione na stary cmentarz. Z tego co wiem, mogiła brata pradziadka była podpisana imieniem i nazwiskiem. Niestety wszystkie osoby z rodziny, które mogłyby udzielić informacji, nie żyja. Czy ktoś sie orientuje, gdzie powinnam zacząć poszukiwania lub kto może posiadać informacje na temat gdzie kto był przeniesiony i pochowany? Mieszkam za granicą. Bedę w Polsce w wakacje i zależy mi na rozwiazaniu zagadki. Mam tylko trzy tygodnie, wiec dobrze byłoby, gdybym miała jakiś punkt zaczepienia. Pozdrawiam serdecznie!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Historyczna zagadka

http://www.cmentarze.lomza.pl/index.php/wyszukiwarka

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Historyczna zagadka

Dziekuje! W tym momencie juz kompletnie mam pustke w glowie. Wedlug tej strony jeden z braci, ktory byl wywieziony do obozu koncentracyjnego w 1943 (posiadam dokument potwierdzajacy), zmarl i zostal pochowany na starym cmentarzu w 1942. Nie wiem, jak to jest mozliwe...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Historyczna zagadka

o kurcze, a może to po prostu błąd w dokumentach.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org