wtorek, 07 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Dofinansowanie z PUP

Witam,
czy ktoś wie ile czasu trzeba być zarejestrowanym jako osoba bezrobotna aby móc dostać dofinansowanie z PUP? Chciałabym otworzyć przedszkole bądź punkt przedszkolny - ktoś korzystał z dofinansowania na taki rodzaj działalności?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dofinansowanie z PUP

Czasem jest wymóg : więcej niż rok a mniej niż 2 lata. I weź traf w kropkę..:/ ( ale to chyba nie w tej kwestii, dokładnie nie wiem.. )
Pytaj u źródeł - czyli na II piętrze u takiej pani B*********ej która mimo iż do tego jest \"powołana\" - informacji udziela niechętnie i z łaską ale nie dawaj za wygraną, idź dopytuj się a jak co to opieprz z grubej rury

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dofinansowanie z PUP

ot, ciekawe pytanie :

primo: czy są TERAZ jakiejkolwiek dotacje z PUP - nie dla rolników i nie na obszarach wiejskich ?

secondo: ile potrzeba kasy/ własnego wkładu na takie cuś :)
...............


przyszła bizneswomen zdaje sobie sprawę jakie to są koszta ?
pomijając logistykę , to gdzie znajdzie odpowiedni lokal ( metraż , wysokość pomieszczeń ect.. ) spełniający wymogi SANEPIDu ? i za jaką cenę ? najem tylko od 3- ... tysi w górę ) + media
największe koszty idą na adaptację i uzyskanie pozwoleń, adaptacja, czyli ewentualne przestawianie ścian, budowa dodatkowych schodów ewakuacyjnych /wyjścia , wentylacja mechaniczna itd. na koniec wyposażenie,

... zatrudnienie kadry ( sama nie da rady )

i zasadnicze pytanie : przedszkole na ile dzieciaków, i jakie opłaty ?

PS: działaj, nie chcę Cię zniechęcić, tylko trzeba myśleć o realiach , ot na co Cię stać , a nie liczyć na dotacje ( ile to , jakby nawet , to 20 -30 tysi ?) to kropla w morzu potrzeb ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dofinansowanie z PUP

Aby otrzymać zgodę na uruchomienie przedszkola, lokal musi spełniać określone wymogi dotyczące powierzchni, jakości wody, liczby i usytuowania sanitariatów, niezbędnego wyposażenia, oświetlenia, wentylacji, pomieszczenia mają mieć wysokość przynajmniej 3 metrów, na każde dziecko nie może natomiast przypadać mniej niż 2 mkw. powierzchni, poziom podłogi powinien znajdować się co najmniej 0,3 m powyżej terenu urządzonego przy budynku, meble muszą mieć atesty lub certyfikaty, a zabawki spełniać wymagania bezpieczeństwa i higieny oraz posiadać oznakowanie CE.

... kadra na zajęcia dodatkowe np. język angielski , plastyka, muzyka i ... zaczynaj

... catering możesz mieć zewnętrzny ( tylko odpowiednie wydzielone pomieszczenia )

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dofinansowanie z PUP

Jak Ci przedstawią \"wymogi\" to Ci się odechce dofinansowania... Kasę dostają znajomi, znajomi znajomych itp.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dofinansowanie z PUP

nie wiem jak jest teraz, ale wydaje mi się, że NIE MA obecnie DOTACJI - może się mylę ?

nawet jakby coś, to trzeba mieć dobry biznesplan i DUŻY wkład własny przy takiej inwestycji

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dofinansowanie z PUP

Kasę dostają znajomi, znajomi znajomych itp.

ludzie nie uogólniajajcie , co prawda są takie przypadki ,

ale jak ktoś ma dobry biznesplan i DUŻY wkład własny - nie mogą cię odwalić, zawsze można się odwołać i żądać uzasadnienia decyzji,

wiem co piszę, parę lat temu wstecz, (ok 2002r) sam dla córki załatwiałem dotację do nowej działalności i przy dużym ( kilkukrotnie przekraczającym , udokumentowanym wkładem własnym w inwestycję, bez łaski dostaliśmy najwyższą możliwą )

... żeby coś dostać, trzeba to dobrze uzasadnić i poprzeć argumentami ( ... nowatorskim pomysłem, kwalifikacjami, doświadczeniem czy tez wkładem własnym )

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dofinansowanie z PUP

Ja chciałam dofinansowanie na dział.nie w swoim zawodzie i tu pojawił się problem że mogę być odrzucona - tak mi powiedziano..

Co do \"kasy dla znajomych lub znajomych znajomych\" np. na pracownika z PUP tzn dofinansowanie za stworzenie mu miejsca pracy i zatrudnienie go - non stop dostają ci sami. Pan w sklepie zatrudnił taką osobe i się cieszy że dostał na nią kasę z PUP. Nie pierwszy raz z reszta. Moze uogólniłam mając na myśli konkretny przypadek..hmm..a ja jak chciałam składać to mi powiedziano że ok - składać se mogę ale kasy nie ma i jest już ponad setka takich wniosków.. Dziwne..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dofinansowanie z PUP

Nie to że odradzam - próbować zawsze można. Ja nie bede czekać aż zechcą mi coś dofinansować tylko z wkładu własnego jedynie zadziałam, bez łachy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dofinansowanie z PUP

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi, napewno to jest duża inwestycja ale myślę że gra warta świeczki. Też pytałam dziś w PUP i niby w tej chwili wstrzymane są dotacje ale do kiedy to nie wiem. Ok 2 tygodni temu oglądałam w tvp3 jakiś program (nie pamiętam typu coś obiektyw) właśnie na temat prywatnych przedszkoli i mówili że dofinansowanie sięga 85% inwestycji... Tylko że nie pamiętam czy z PUP czy innej instytucji. Mógłby ktoś wypowiedzieć się co mniej więcej zna ten temat?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dofinansowanie z PUP

tak z ciekawości : duża inwestycja, to ile uważasz, że wystarczy na uruchomienie przedszkola ?
dotacji z PUP na założenie działalności - nie ma już od kilku lat,

może to Cię zainteresuje, pewnie o tym słyszałaś :
http://funduszeue.onet.pl/inwestycje-w-przyszlosc-czyli-wsparcie-unijne-dla-,1,0,yk7bhv,artykul.html

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dofinansowanie z PUP

Warto się starać, z tego co wiem to dużo dają dołączone listy intencyjne od potencjalnych klientów czy kontrahentów. Jeśli w biznesplanie jest coś do czego się mogą doczepić to na pewno to zrobią. Dołączamy do niego szczegółowy wykaz rzeczy na które przeznaczymy otrzymaną kasę - muszą być to tylko coś co jest niezbędne do uruchomienia biznesu. Ja też będę się starał, na dniach rejestruję się w pup - chcę otworzyć mały punkt piekarniczy a maszyna do wypieków (http://www.masz.gliwice.pl) to spory wydatek.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org