sobota, 18 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Poddasze - ocieplenie

Witam mam do Was takie pytanie...
Mam zamiar ocieplać poddasze. Nie znam się na tym za bardzo. Pierwotnie miało to wyglądać tradycyjnie czyli wełna 15cm między krokwie i 10 cm drugiej warstwy.
Przypadkowo trafiłem w internecie na temat ocieplania folia isobooster i styropianem TEC STYRON.
Czy ktoś ma doświadczenie z tym i może mi coś podpowiedzieć? (Izolacja pianą odpada)
I jeszcze jedno jak wygląda dźwiękoszczelność , jest to dla mnie bardzo ważne gdyż mam dach z blachy bez deskowania.



(Piszę z konta żony)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Poddasze - ocieplenie

Ja mam 15 miedzy krokwiami i 15 cm drugiej warstwy + folia . Dach z blachodachowki i jak pada deszcz to i tak slychac jak uderza o blachę wydaje mi sie ze raczej nie wyciszysz w żaden sposob mozna by by sie pokusić o regipsy dźwiękoszczelne

RIDE OR DIE

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Poddasze - ocieplenie

Ja mam 15 miedzy krokwiami i 15 cm drugiej warstwy + folia . Dach z blachodachowki i jak pada deszcz to i tak slychac jak uderza o blachę wydaje mi sie ze raczej nie wyciszysz w żaden sposob mozna by by sie pokusić o regipsy dźwiękoszczelne

RIDE OR DIE

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Poddasze - ocieplenie

Jeśli chodzi o grubość ocieplenia, to ciekawe było dla mnie jak od lat dziewięćdziesiątych kilka razy była była podwyższana norma. Sprawdź ile teraz centymetrów zalecają i nie zaszkodzi nawet dodać trochę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Poddasze - ocieplenie

A wiecie coś o tej folii isobooster?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Poddasze - ocieplenie

Ta folia to ma tylko właściwości termiczne a nie akustyczne czyli jest po to aby zatrzymać ciepło

RIDE OR DIE

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Poddasze - ocieplenie

A jak położyć 30cm ocieplenia ,jak krokwie mają 12-16cm ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Poddasze - ocieplenie

Normalnie. :) I warstwa 12-16 cm, wiązanie i kolejna warstwa 20 cm. Do krokiew przykręcasz odpowiednie kształtki o tyle wysunięte o ile planujesz dołożyć II warstwę, a całość umocowujesz kształtkami poziomymi. Wełnę nabijasz na wystające z krokiew kształtki.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Poddasze - ocieplenie

Ogolnie im wiecej tym lepiej i pamiętać jak ktos ma obdeskowanie zostawic dylatacje miedzy deska a wełna aby wiatr sobie tam hulał bo jak upchasz na sile i do samych desek to gwarantuje grzyba za pare lat a juz w szczególności jak ktos ma papę na deskach

RIDE OR DIE

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Poddasze - ocieplenie

hamerykanskie wynalazki, wełna osiada, płyty na łączeniach pękają
zrobić normalny betonowy strop, docieplić styropianem
bogaty robi raz , biedny 100 razy poprawia

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Poddasze - ocieplenie

przedmówca ma rację, taniej wyjdzie wylać i nie mieć dziwnych problemów z ociepleniami, wilgociami, wełnami, grzybami, upałem w lato itp

--
Masz kasety Video? Przegraj je na DVD!
http://przegrywanie.lomza.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Poddasze - ocieplenie

Witam wykonam doradzę pęka dlatego bo tylko jedna warstw płyt gk i stelaże pojedyncze tu była oszczędność i nie ważne kto robił i za ile jak dał stelaż pojedynczy i 1 warstwę gk to zawsze pęknie. A słychać dlatego bo tania wełna słabe parametry nie markowa i powinno być 35cm oraz płyty gk nie takie tylko najtańsze białe powinny być różowe raz przeciwpożarowe i dzwiekochłonne są takie ale 3 x droższe. ale tak to jest jak się szuka oszczędności raz na materiale dwa na usłudze by taniej zapłacić - wyceny poddasza na sufitygk@interia.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Poddasze - ocieplenie

Nie polecam w/w firmy. Gościu się umawia. Wszystko ładnie pięknie, a później nawet przed robotą nie odbiera telefonów specjalnie. Skoro jest zdolny do takich dziecinnych zagrywek przed robotą to po robocie tym bardziej.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Poddasze - ocieplenie

A o piankowaniu słyszeliście?

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org