poniedziałek, 17 czerwca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
wymiana silnika dobry warsztat ?

ma ktos pojecie kto podjal by sie wymiany silnika ...tylko nie chodzi o zmiane na taki sam

czyli
mam 1,3
a ma byc 1,6 boxer

2 rozne silniki od 2 roznych aut

silnik +skrzynia biegow + wiazka elektryczna ewentualnie przerobka starej wiachy zeby nowy silnik dzialal ?:)

moze ktos polecic taki warsztat ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wymiana silnika dobry warsztat ?

a czy taki swap to wogole da sie zrobic?? jakie auto?? sam to sobie wymysliles czy ludzie jzu to robili, znam conajmniej kilka dobrych warsztatow ktore robia takie zabawy ale te znie wiem czy zdajesz sobie sprawe z tego ile to kosztuje??



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wymiana silnika dobry warsztat ?

da sie zrobic ...wszystko sie da :) kwestia czy znajdzie sie ktos potrafiacy ;)

co do kosztow zdaje sobie sprawe ze nie jest to zakup gumy do zucia :P

kpl naped 1,6 ze skrzynia osprzetem i elektryka, polosiami ,komputerem , pompa paliwa itd posiadam


,
ma byc to montowane w skodzie felicji pikup ktora ma standardowy silnik 1,3 skodoski w komorze silnika jeszcze nie bylo nic zmieniane nadwozie jest w fazie koncowej przerobek itd .

jesli masz jakis namiar na kumatego mechanika to podaj


czy ktos to robil hmmm nie wiem nie wnikalem w sumie ( mam na mysli takie cos w skodzie bo jak zapewne wiesz jest to robione i nie jest to wyczyn na miare supermena poprostu niezly mechanik dobry elektryk i to tyle no i ciut kasy ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wymiana silnika dobry warsztat ?

ja swojego Swapa robiłem w JSS w Warszawie i ten zakład moge polecic, taniej nie wiem zapewne SSGarage, Promotor a najszybciej to znajdziesz specow do Skody na forum skody :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wymiana silnika dobry warsztat ?

szukalem :) pytam wszedzie ale dzieki za namiary zaobacze zadzwonie pogadam..

a co u siebie i w czym montowales ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wymiana silnika dobry warsztat ?

W Łomży nawet nie masz co szukać. Nikt sie czegoś takiego nie podejmie. 2 lata temu szukałem kogoś lto upchnie mi V8. Bez skutku.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wymiana silnika dobry warsztat ?

mechanike wiem kto zrobi, a elektryke hmm najwyzej kogos se sciagnie, masz schematy???



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wymiana silnika dobry warsztat ?

moge miec ,kwestia poszukania

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wymiana silnika dobry warsztat ?

moge, nie mozesz tylko musisz, jak ty chciales robic swap elektryki bez schematow??



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wymiana silnika dobry warsztat ?

ciut sie nie zrozumielismy ...moge mam no nie wazne :) napisz kto by sie podjal tej mechaniki gdzie i tel jak bys mogl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wymiana silnika dobry warsztat ?

EIZOTEAM ja mam takie pytanie nic nie wnoszące do tematu ale czy taka wymiana jest opłacalna? czy nie lepiej jest zakupić juz gotowe auto z takim silnikiem.

Od razu mówię ze nie znam sie na tym a pytam tak tylko z ciekawość i jeżeli byś to zrobił juz to pochwal sie na forum efektem końcowym.

pozdrawiam



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wymiana silnika dobry warsztat ?

mozna kupic ...zreszto to zrobilem :) (alfa 145)

oplacalnosci oczywiscie ze nie ma koszt budowy tego przewyzszy wartosc gieldowa znacznie ( w tej chwili juz jest 2,5 raza mniej wiecej )

chodzi mi o frajde posiadania czegos innego ,oryginalnego itd :)


jak skoncze pochwale sie :) a co mi tam ;) jesli skoncze ...bo to roznie w zyciu bywa

jesli chcesz podaj maila podesle ci fotki mojego bylego forda niestety bylego :(

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wymiana silnika dobry warsztat ?

jedz do Piątnicy do Pana Biedrzyckiego, jak mu sie bedzie chcialo to mechanike ci zrobi



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wymiana silnika dobry warsztat ?

tak właśnie myślałem ze chodzi Ci o chęć posiadania czegoś innego :D i gratuluje pomysłu chęci i determinacji bo troszkę pewnie jej będzie Ci potrzebne ;)

z wielka chęcią zobaczę te zdjęcia :d jak będziesz mógł to podeślij na 1tomecki1@poczta.fm

PS. Robisz sam jakieś zmiany czy wszystko u mechaników ? bo ciekawe rzeczy powstaja jesli ktos sie troszke zna i sam siedzi i dłubie przez długi czas w swoim autku :D

pozdrawiam :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wymiana silnika dobry warsztat ?

poszlo . ok dzieki za info jak prace znacznie pojda do przodu pochwale sie :D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wymiana silnika dobry warsztat ?

jedz do zbymaru na wojska polskiego. tam robia i mechanike i elektryke tylko w skodach.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wymiana silnika dobry warsztat ?

no wlasnie w skodach ... ze skody to ma nie wiele zostac jak dobrze pojdzie to tylko buda :D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wymiana silnika dobry warsztat ?

Za stacją Prima - powinni ci pomóc. Kiedyś na przeglądzie mi pomogli.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wymiana silnika dobry warsztat ?

ludzie wiecie co to swap?? to nie robota dla zwyklego mechanika, jedz tu, jedz tam, jest kilka zakaldow w Polsce a wy raptem w Łomży już wymieniliście więcej niz w samej Wawie :P



Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org