poniedziałek, 17 czerwca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
\" Samorząd nie liczy się ze zdaniem rodziców \"

Jak w temacie.
Jest wybór, ale go nie ma.
Przykre.
Opieka przedszkolna w zerówce, a w szkolnej zerowce to dwie różne bajki, ale rozumie to tylko ten kto ma dzieci w takim wieku.
Moze ktoś wskaże która zerowka w szkole prowadzi teraz w ferie zajęcia? I w jakich godzinach zapewnia opiekę dzieciom rodziców pracujących?

http://4lomza.pl/index.php?wiad=41384

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: \\\" Samorząd nie liczy się ze zdaniem rodziców \\\"

doskonale rozumiem... pewnie dyrektorzy zapewniają opiekę świetlicową...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: \\\" Samorząd nie liczy się ze zdaniem rodziców \\\"

Normalnie skandal. Prezydent z ramienia PiS gra na nosie Kaczyńskiemu. Likwidują obowiązek szkolny dla 6 latków a w Łomży drapiąc sie prawą ręką za lewe ucho władze mają gdzieś ustawe!!!

Przecież chodzi o to by dziecko było w przedszkolu gdzie ma śniadanie, obiad, podwieczorek, gdzie dwie nauczycielki pilnują zeby sobie krzywdy nie zrobiło. W szkole choćby nie wiem jak sie starali to zerówka wygląda inaczej. stawiasz sie na 8 i masz zajęcia do 11:00. Obiad ze wszystkimi dziećmi na stołówce i później świetlica gdzie maluchy 6letnie nie bedą mogły byc dopilnowane jak w przedszkolu.

Dlaczego władze miasta nie rozumieją ze szkoła i przedszkole nie jest dla nauczycieli tylko dla uczniów!!!!!!!! to że nauczyciel straci prace a zatrudnią go w przedszkolu to co to zmieni?

Nie ma miejsca w przedszkolach??? co to za argument?? jak wchodził obowiązek nauki 6 latków to w przedszkolach pustki i wolne sale porobili, czyżby wyburzyli niepotrzebne pomieszczenia?

Do władz miasta: Dajcie nam wybór!!! niech w przedszkolach i szkołach będą zerówki!!!!!!!! Niech rodzice decydują!

Wywiążcie się z obietnic wyborczych!!!

...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: \\\" Samorząd nie liczy się ze zdaniem rodziców \\\"

Dodam ze obecna władza nie liczy chyba na wygraną w kolejnych wyborach. Rodzice dzieci 5 letnich w przedszkolach są poprostu oburzeni. Przecież wszyscy jako jedynego winowajce tej sytuacji widzą prezydenta miasta no i p. Muzyk. To oni chroniąc kilka etatów nauczycieli wymyslili zerówki w szkołach(zamiast przenieść te osoby i etety do przedszkoli).
Zastanówcie sie gdzie zgubicie głosy...

...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: \\\" Samorząd nie liczy się ze zdaniem rodziców \\\"

Proszę rozjaśnijcie mi czy 5 latka lepiej lepiej oddać do typowego przedszkola czy do zerówki w szkole podstawowej z tym założeniem że naukę w szkole zacznie jako 7 latek.Od lipca przeprowadzam się do Łomży i z tąd mój dylemat.Dziękuię za pomoc.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: \\\" Samorząd nie liczy się ze zdaniem rodziców \\\"

Rodzicom jest po prostu przykro. Były obietnice, mial byc wybór, a jest -przymus. To tak samo jak z szesciolatkami w pierwszych klasach. Władza chciała traktować wszystkie tak samo. A to są dzieci i każde jest inne. Rodzice muszą mieć wybór.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: \\\" Samorząd nie liczy się ze zdaniem rodziców \\\"

Tak właśnie wygląda sprytne obejście ustawy! Poza tym chyba kolesiostwo w grę wchodzi. Zmusza się rodziców do zmiany budynków i posłania dzieci do zerowek, które prócz nauki chyba niewiele różnią się od podstawówki. Dziecko nie będzie przypilnowane w kwestii jedzenia, same będzie musiało znaleźć łazienkę na korytarzu, na przerwie dwie panie dyżuruja maksymalnie. To co dzieci wyprawiają w podstawówkach to koszmar. Wystarczy porozmawiać z zaprzyjaźnionym nauczycielem czy rodzicem, który był chociaż raz na szkolenej przerwie w szesciolaktach. Totalny chaos. Znajomy nauczyciel powiedział, że te dzieci merytorycznie może i dają sobie radę ale emocjonalnie nie. Właściwie o to chodzi, dzieciaki nie są emocjonalnie przygotowane do tego.
Nie po to byłam wyborca PiS żeby teraz władza narzucala to co zmienił rząd! Poza tym myślałam że głosując na Pana Chrzanowskiego wybieram młodego, sprytnego człowieka, szanujacego wybory obywateli. Właśnie takim wyborem było posłanie dzieci 6-letnich do szkół. Czym innym skoro wybraliśmy rząd, który w swoich obietnicach miał zmianę tej ustawy! Panie Prezydencie wycofaj się z tego, wyborcy podziękuję przy wyborach. Gwarantuje, że jest wiele rodziców myślacych w ten sposób.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: \\\" Samorząd nie liczy się ze zdaniem rodziców \\\"

Niektórzy kompletnie nie pojmują tego, że przedszkola mają ograniczoną liczbę miejsc. Nie da się stworzyć kolejnych grup bo sal edukacyjnych nie da się zwiększyć ustawą. Ludzie oprzytomnijcie trochę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: \\\\\\\" Samorząd nie liczy się ze zdaniem rodziców \\\\\\\"

jak to \"nie ma miejsc w przedszkolach\"?? a jak było przed wprowadzeniem obowiązku szkolnego dla 6 latków? Zerówki funkcjonowały normalnie w przedszkolach! czy myślisz że te sale wyburzyli???? były redukcje etatów i reorganizacja, teraz wystarczy zrobić to w drugą stronę. Nauczyciele nie stracą pracy tylko zmienią miejsce zatrudnienia, bo dzieci przecież nie ubędzie!
Chcemy żeby zerówki były również w przedszkolach! Niech władza wywiąże sie z obietnic!!!!

...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: \\\" Samorząd nie liczy się ze zdaniem rodziców \\\"

Nie wiem czy ktoś pamięta ale wcześniej przedszkola były płatne i wielu ludzi nie decydowało się posyłać tam dzieci. Platforma wprowadziła bezpłatne godziny i zaczął się problem z brakiem miejsc, który skutkował obowiązkowym posyłaniem sześciolatków do szkół a obecnie wszechobecnym burdelem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: \\\\\\\" Samorząd nie liczy się ze zdaniem rodziców \\\\\\\"

oczywiście przekłamanie, wprowadzono zakaz prowadzenia dodatkowo płatnych zajęć w przedszkolu(j. angielski, szachy, rytmika, pływalnia, karate i inne) co oczywiście jest sprytnie obchodzone bo rodzice chcą zeby dzieci miały dodatkowe zajęcia. W placówkach państwowych i większości prywatnych przedszkoli, które są finansowane z urzędu miasta czy gminy, przebywanie dziecka od godziny 8:00 do 14:00 jest bezpłatne. Później 1 godzina płatna 1 czy 2 zł. Opłaty ponoszone przez rodziców to wyżywienie i jakis komitet.
Dziś tez wielu ludzi którzy nie mają pracy lub trudną sytuację finansową, nie posyłają dzieci do przedszkola bo wydatek 200zł na wyżywienie może być dla nich zbyt duży...

...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: \\\" Samorząd nie liczy się ze zdaniem rodziców \\\"

Jakie przekłamanie? Kiedyś przedszkola były częściowo odpłatne i z tego powodu było mniej chętnych do posyłania niż teraz kiedy to płaci się tylko za posiłek i jakieś tam duperele. Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Jak chcesz posłać dziecko do przedszkola to posyłaj. Na Bawełnie na pewno jest miejsce.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: \\\" Samorząd nie liczy się ze zdaniem rodziców \\\"

Moje dziecko chodziło do przedszkola przed reforma i po. Wysokość tego ile place praktycznie nie uległa zmianie! Różnica jest taka, że wtedy w cenę były wliczone zajęcia dodatkowe a teraz nie! Nie masz pojęcia to nie dyskutuj. W sobotę jest spotkanie z rzecznikiem praw obywatelskich. Myślę że znajdzie się nie jeden chętny rodzic by poruszyć ten temat. Poza tym zwolennicy przedszkoli dla 6-latków nie mówią nic na temat tego, że rodzic wybierający zerowkę robi źle tak więc w druga stronę niech będzie tak samo. To nasze prawo i nasz wybór.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: \\\" Samorząd nie liczy się ze zdaniem rodziców \\\"

yogii lepiej oddać dziecko do typowej zerówki, lepiej dla dziecka, jest nieco inny rytm , dziecko oswoi się ze szkoła a świetlice są czynne do 16.00 minimum jeśli oboje pracujecie, obiady też są w szkołach. Mam córkę 5 lat i 2 m. miała iść do pierwszej klasy gdyby zerówki nie powróciły ale skoro maja być to się bardzo cieszę na publiczne przedszkole nie ma co liczyć bo się do niego nie dostanie jak i przez ostatnie dwa lata:/ chodziła prywatnie, fajne przedszkole ale wiem ile syn wyniósł z zerówki i mam porównanie i z czystym sumieniem wolę zerówkę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: \\\" Samorząd nie liczy się ze zdaniem rodziców \\\"

No i właśnie dlatego powinien być wybór. Jeden rodzic wybierze tak, inny inaczej. I wszyscy będą zdowoleni.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: \\\" Samorząd nie liczy się ze zdaniem rodziców \\\"

Pati89 dzięki za twoją ocenę sytuacji a może ktoś z rodziców napisze dwa zdania na temat oddziału przedszkolnego (zerówki)przy szkole podstawowej nr.9 na ks.Anny. Dziękuję pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: \\\" Samorząd nie liczy się ze zdaniem rodziców \\\"

\"- W naszej szkole nie ma i nie będzie zerówek, ze względu na brak sal, gdyż dzieci uczą się na dwie zmiany – informuje Bożena Dziekońska, od 1997 r. dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9...\" to dwa tygodnie temu powiedziała pani dyrektor sp 9.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: \\\\\\\" Samorząd nie liczy się ze zdaniem rodziców \\\\\\\"

Zerówka w Szkole Podstawowej nr 9 w Łomży na ul. Ks. Anny 18, to dobry wybór. Nauczyciele tam pracujący, robią wszystko aby jak najlepiej przygotować dzieci do nauki w klasie 1. Po ukończeniu tejże zerówki, dzieci pięknie czytają, piszą, rysują, czy wycinają itd... Dzieciaki mają zapewnione wszystkie potrzeby, mogą bawić się swobodnie, rysować, poznawać litery, leżakować, spacerować, uczestniczyć w różnych wydarzeniach szkolnych itp... Sale do zajęć są przestronne i dobrze wyposażone. Po 5 godzinnych zajęciach, dzieci mają zapewnioną opiekę w świetlicy, nawet do 16-tej. Serdecznie polecam.

Baśka

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: \\\" Samorząd nie liczy się ze zdaniem rodziców \\\"

Co robia, pięknie czytają? ahahhaa, dobre :D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: \\\" Samorząd nie liczy się ze zdaniem rodziców \\\"

To takie dziwne, ze dziecko konczac zerowke potrafi czytac? Chyba czasy sporo sie zmienily od kiedy skonczylem nauke w przedszkolu..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: \\\" Samorząd nie liczy się ze zdaniem rodziców \\\"

basiunia napisz mi w jakim wieku są dzieci w świetlicy ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: \\\" Samorząd nie liczy się ze zdaniem rodziców \\\"

Basiunia ja też proszę napisz w jakim wieku są dzieci ile jest grup w oddziale przedszkolnym(zerówce)przy szkole podstawowej nr9 na ks.Anny 18.Tylko dlaczego ,,kaanna,, wyżej napisała że w tej szkole nie ma zerówki?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: \\\" Samorząd nie liczy się ze zdaniem rodziców \\\"

Moje dziecko poszło do zerowki szkolnej jako 5latek.ja osobiście byłam z tego miejsca zadowolone(nauka poprzez zabawę)oswoila sie z murami szkolnymi a od września zgodnia z poprzednią ustawą poszła do 1kl.jako 6-latek.
Moje drugie dziecko skończyło 3lata.dowiadując sie w przedszkolu o szansę przyjęcia go od września,usłyszałam ze szansę są bardzo małe.gdyż jeden z rodziców nie pracuje,dziecko jako pieciolatek ma obowiązek edukacji przedszkolnej.jak stworzą zerowki dla 6latkow w szkole .to szansę na przyjecie mojego dziecka w przedszkolu wzrosną.Hm...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: \\\" Samorząd nie liczy się ze zdaniem rodziców \\\"

To co piszecie jest mało ważne. Miejsca w przedszkolach, zerowkach itd. To są kwestie dla organów władzy do zmiany a nie zmiana prawa!!!! Nie widzicie różnicy? Rodzic miał prawo wyboru, które miasto sprytnie ograniczyli i to w bardzo istotny sposób. W całym szacunkiem do innych rodziców ale szczerze nie obchodzi mnie miejsc dla waszych dzieci a dla mojego! Tak samo jak każdego innego rodzica. To moje prawo bo tak została zmieniona ustawa, gwarantuje zwolennikom 6-latków w szkołach, że takich rodziców jak ja jest mnóstwo.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org