niedziela, 16 czerwca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
ŁOMŻĄ - STOP Wykluczeniu Cyfrowemu

Witam Wszystkich ceniących prawdę i przejrzystość załatwianych spraw w Naszym Mieście. Mam kilka pytań odnośnie Programowi Stop Wykluczeniu Cyfrowemu - czy ktoś mądry wytłumaczy mi na czym to polega (chodzi mi o zarządzanie siecią) Czy na owe zarządzanie był przetarg ze strony Miasta? Chyba powinien był być przetarg ponieważ jedna i ta sama firma EXE.... zarobiła w sumie przez okres od maja do końca września i później od początku listopada do 4 grudnia wszystko w 2015roku 373 tysiące złotych bowiem takie umowy zostały podpisane przez Prezydenta. Dlatego pytam czy to aż taką kasę kosztuje zarządzanie siecią, z której korzysta parę domostw w Łomży? Czy nie lepiej tym ludziom wykupić za taką kasę internet z jakiejś sieci? Nurtują mnie te pytania od ubiegłego roku dlatego jeżeli nie ma ludzi mądrzejszych ludzi na tym Forum ode mnie to proszę na najbliższej sesji o pytanie od Radnych.

Lubię prawdę - nie lubię ludzi fałszywych i dupowałzów

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁOMŻĄ - STOP Wykluczeniu Cyfrowemu

http://www.4lomza.pl/index.php?wiad=40727

http://www.4lomza.pl/index.php?wiad=39967

Do byka nie podchodż z przodu,
do konia z tyłu,
a do IDIOTY - w ogóle!


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁOMŻĄ - STOP Wykluczeniu Cyfrowemu

Ja to nazywam tak: Stop internetowi - wykluczenie cyfrowe.
Nie to jest bulwersujące, że są wątpliwości kto i za ile siecią administruje, tylko to, że ta sieć działa fatalnie jak na tak olbrzymie pieniądze na to wydane. Przetarg na administrowanie na rok 2016 był, info na BIP. Wg założeń programu powinno być 500 beneficjentów i kilkanaście miejskich placówek po mieście rozrzuconych w tym szkoły, więc nie jest to mała sieć. Wiele osób zakwalifikowanych do tego programu zwyczajnie straciła cierpliwość głównie poprzez czekanie na podłączenie, a także z powodu niestabilnego sygnału. Głównym zatem mankamentem są braki techniczne, nietrzymanie parametrów, a nie ilość beneficjentów, czy taka, a nie inna kwota na administrowanie. Przy tak fatalnej sieci, gdyby ściśle miałaby być egzekwowana umowa administrowania, to pod koniec roku kary z niej wynikające przekroczyłyby przychody dla tej, jednoosobowej firmy. Jednak od początku cieszy się on pobłażliwością i brakiem odpowiedniego nadzoru ze strony miasta, a tzw. biuro obsługi klienta chyba do dziś nie spełnia minimum określonego w umowie, np. brak skutecznego kontaktu drogą elektroniczną o zgłoszeniu awarii przez internet nawet nie wspomnę.

Trzy największe nieszczęścia Polski to Bóg , Honor , Ojczyzna, czyli całe kato-PiSlamstwo



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁOMŻĄ - STOP Wykluczeniu Cyfrowemu

Ok dzięki widocznie to przeoczyłem. Ale mimo wszystko dalej nie rozumiem wyłonienia (w jaki sposób) administratora sieci. No i za niemałą kasę bo w sumie ok. 370 tyś złotych. Nie widzę nigdzie śladu po przetargu.

Lubię prawdę - nie lubię ludzi fałszywych i dupowałzów

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁOMŻĄ - STOP Wykluczeniu Cyfrowemu

Przetarg był i to taki że tylko jedna firma spełniała wymogi formalne.
Normalni komercyjni operatorzy ( np. IST ) przegrali z gościem który jeszcze w zeszłym roku sprzedawał Neostradę.
Wygrał bo miał wygrać ten kto opiekował się siecią wcześniej.
Poprzednio zaś nie było przetargu tylko konkurs i został wybrany wiadomo kto.
Wyobraź sobie że nikt nie był w stanie przebić fachowości sprzedawcy Neostrady.
Śmierdzi i mam nadzieję że teraz w nowszej Polsce ktoś tą kupę spuści.
Koszty prowadzenia tego projektu są absurdalnie wysokie.
A mogą być jeszcze większe np. przez kary jakie będzie musieli zapłacić za nieprawidłowości przy tym projekcie.
Te 1,5mln kary które już wszyscy płacimy w wyższej cenie odpadów to będzie nic przy karach za stop wykluczeniu.
Już teraz mamy 15% oddać a będzie więcej.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁOMŻĄ - STOP Wykluczeniu Cyfrowemu

Up

Sprawy lokalne ponad wszystko!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁOMŻĄ - STOP Wykluczeniu Cyfrowemu

To ja proponuję spotkanie ludzi którym na sercu jest posprzątanie tej stajni Augiasza.
Spiszemy \"protokół\" i przekażemy go policji i kopię do CBA.
Ważne jest żeby był to głos wielu ludzi.
Każdy z nas ma trochę wiedzy w tym temacie i razem możemy dokopać tej garstce która nas okrada.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁOMŻĄ - STOP Wykluczeniu Cyfrowemu

Jestem jak najbardziej za ,w moim przypadku problem jest w tym ,ze mieszkam na stale za granica -ale co pewien czas bywam w Lomzy .

Proponuje tez ciagnac ten temat ,moze ktos cos wie i czytajac w koncu sie odwazy .

Co jest interesujace ,jezeli jak ktos pisze firma powstala ostatnio a jest to jakas spolka -dane z KRS nie sa tajne .Wszelkie informacjd dostepne o tej spolce mozemy zamiescic w temacie.

O ile pamietam spolka wziela za 3 dni pracy i byl to weekend spora dosyc kwote (17 tys ?) i jest to firma 1-osobowa ?Nawet na warynki ang. to jest potezna kwota 3.5 tys gbp .Coz to takiego skomplikowanego bylo do wykonania ,ze tyle kosztowalo ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁOMŻĄ - STOP Wykluczeniu Cyfrowemu

O widzisz a o tym nie wiedziałem :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁOMŻĄ - STOP Wykluczeniu Cyfrowemu

http://www.4lomza.pl/index.php?wiad=40030

Przeczytalem ten artykul ,rzeczywiscie latwosc z jaka ta firma dostaje zamowienia z ratusza jest zdumiewajaca.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁOMŻĄ - STOP Wykluczeniu Cyfrowemu

Przy takich sprawach okazuje się często, że to nie praca, kompetencje...są cenne, tylko znajomości przede wszystkim...

Trzy największe nieszczęścia Polski to Bóg , Honor , Ojczyzna, czyli całe kato-PiSlamstwo



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁOMŻĄ - STOP Wykluczeniu Cyfrowemu

1. EXE to kolega Pana Cweliny z Dworu, który bierze kasę z panstwowego skarbca za \"koordynację\" działań, które co nawyżej doprowadzą do kolejnych korekt finasowych za błedy w realizacji po stronie miasta.
2. EXE wzięła kasę za \"ponowne uruchomienie sieci\" po tym jak, generalny wykonawca zablokował ją, gdyż miasto nie chcialo zapłacić. Jeden z powodów podanych przez Cwelinę to np o ok. 100g czy 200g za ciężki laptop, mimo, iż pozostałe prametry istotne w użytkowaniu przewyższały te ujęte w PFU.
3. Paplik: Lewicowy wywrotowcu idz zajmij się zbierniem podpisów od zwolenników obalenia rządu lub innymi temu podobnymi żenującymi akcjami, zamiast ajmować miejsce w wątkach, w którch masz tyle do powiedzenia co Żyd za okupacji.

Szkielet sieci został zbudowany na światłowodach, jak na razie nie ma nic szybszego i nie będzie, tymczasem czesc rozsylająca sygnał do ludzi działa na czestotliwosci uwolnionej, na ktorej kazdy może, zgodnie z prawem, nadawać. Wspomnę tylko, że Dwór posiada(ł) częstotliwość licencjonowaną, na której mogłby dosyłać internet bez przeszkód, ale internet dla ludzi to najmniej istotna częśc tego programu. Liczy się to, że będzie można zarobić w momencie, gdy ktoś położy łapę na światłowodach, gdy zakończy się okres ochronny dla projektu. Jak widać kandydat z ambicjami na zostanie operatorem został już wyłoniony.

"Mnie nie interesuje prawo, mnie interesuje sprawiedliwość"

"Odwieczna natura bezwzględnie karze tych, którzy łamią jej prawa. To daje mi przekonanie, że działam w imieniu Wszechmogącego Stwórcy."



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁOMŻĄ - STOP Wykluczeniu Cyfrowemu

Mysle ,ze musimy ulozyc plan dzialania i ustalic fakty .

Dlatego proponuje zrobic to na samym poczatku .

Znalazlem na googlach ,ze EXE dziala od okolo 2010 roku .Zdefiniujmy wiec najpierw ta firme .Zarzad ,ile mniej wiecej osob zatrudniala ,jakie miala kontakty ,jakie kontrakty wykonywala ,ewentualne powiazania rodzinne ,szkolne -wszystko co mozliwe .

Nastepnie od kiedy pojawila sie w relacjach z ratuszem i po kolei zbierzmy kontrakt po kontrakcie ,przetarg po przetargu wklejajac kontrakty do tematu (skany)-mozemy tez rozbic ten temat na kilka tematow .

Trzeba rowniez odsluchac i sciagnac posiedzenie Rady Miasta kiedy to bylo dyskutowane ,gdyz moim zdaniem tutaj miedzy wierszami mozna wiele wylowic .

Co w tej chwili ta firma robi ,jak wyglada administrowanie tym projektem ,jakie jest zaangazowanie miasta ?

Co sie dzieje z \"bojowym \" nastawieniem rady miasta ,dlaczego to sie rozeszlo po kosciach ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁOMŻĄ - STOP Wykluczeniu Cyfrowemu

Ciekawy jest też sposób zapraszania do konkursu ( tego który był przed przetargiem )
Wiem już o dwóch oferentach którzy zostali zaproszeni UWAGA: na 1 godzinę przed terminem składania ofert.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁOMŻĄ - STOP Wykluczeniu Cyfrowemu

O tym konkursie mówię : http://www.4lomza.pl/index.php?wiad=40030 na ~111 tyś pln plus zamówienia uzupełniające.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁOMŻĄ - STOP Wykluczeniu Cyfrowemu

Zaczęło się w maju 2015 od tego tutaj:
To był konkurs - nie przetarg, mimo że kwota wraz z zamówieniami uzupełniającymi wymagała ogłoszenia przetargu.
http://www.lomza.pl/bip/index.php?wiad=11857

Potem był ten przetarg w listopadzie 2015:
http://www.lomza.pl/bip/index.php?wiad=12466

Przetarg został zablokowany dla exe tym zapisem :
\"•określenie dostaw lub usług, których dotyczy obowiązek wskazania przez wykonawcę w wykazie lub złożenia poświadczeń, w tym informacja o dostawach lub usługach niewykonanych lub wykonanych nienależycie
Wykonawca wykaże się wykonaniem lub należytym wykonywaniem, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, przynajmniej jednej usługi odpowiadającej rodzajem usłudze, stanowiącej przedmiot zamówienia tj. administrowanie przez minimum 12 miesięcy siecią radiową oraz światłowodową na terenach zabudowanych z minimum 500 klientami.;\"

Czyli że jak operator ma 300 klientów albo 499 to się nie załapie. Załapie się tylko ten wybrany w poprzednim w poprzednim konkursie.
To nie ma żadnego znaczenia dla zarządzania siecią, a służy jedynie wykluczeniu wszystkich potencjalnych oferentów poza exe.
A to już jest przestępstwo w myśl ustawy o zamówieniach publicznych.

W Łomży działa ( z tych co znam ):
Tsunami, Avito, Technik, Elnetix, IST, Introlan oraz ci duzi ale ich pomijam bo tam nikt nie czyta o takich konkursach.
Każda z tych firma ma biuro obsługi klienta z wieloletnim doświadczeniem. Ale w tak małym mieście jak Łomża limitowanie 500 użytkownikami to celowe ograniczanie konkurencji.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁOMŻĄ - STOP Wykluczeniu Cyfrowemu

hitler2

Pomimo tego, że zalatujesz mi Zastamem-Parkerem to jednak muszę wytknąć ci niekonsekwencję. Pomimo tego, że nie znam tak bardzo szczegółowo-technicznej tej sprawy jak ty, ale moje opinie są całkowicie zbieżne z twoimi wnioskami co do nieczystych procedur i intencji decydentów tego projektu. Swoje opinie opieram na doświadczeniu znajomego, który jest niezbyt szczęśliwym beneficjentem tego darmowego internetu, chyba, żeby wytłumaczyć to porzekadłem, że darmowemu koniowi w zęby się nie zagląda...

Trzy największe nieszczęścia Polski to Bóg , Honor , Ojczyzna, czyli całe kato-PiSlamstwo



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁOMŻĄ - STOP Wykluczeniu Cyfrowemu

hitler2

Pomimo tego, że zalatujesz mi Zastamem-Parkerem to jednak muszę wytknąć ci niekonsekwencję. Pomimo tego, że nie znam tak bardzo szczegółowo-technicznej tej sprawy jak ty, ale moje opinie są całkowicie zbieżne z twoimi wnioskami co do nieczystych procedur i intencji decydentów tego projektu. Swoje opinie opieram na doświadczeniu znajomego, który jest niezbyt szczęśliwym beneficjentem tego darmowego internetu, chyba, żeby wytłumaczyć to porzekadłem, że darmowemu koniowi w zęby się nie zagląda...

Trzy największe nieszczęścia Polski to Bóg , Honor , Ojczyzna, czyli całe kato-PiSlamstwo



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁOMŻĄ - STOP Wykluczeniu Cyfrowemu

Cyt.:
\"2. EXE wzięła kasę za \\\"ponowne uruchomienie sieci\\\" po tym jak, generalny wykonawca zablokował ją, gdyż miasto nie chcialo zapłacić. Jeden z powodów podanych przez Cwelinę to np o ok. 100g czy 200g za ciężki laptop, mimo, iż pozostałe prametry istotne w użytkowaniu przewyższały te ujęte w PFU. \"

Czyli zadziałał na niekorzyść miasta. Bo przez takie \"nieprawidłowości\" mamy teraz - My Obywatele , oddawać pieniądze do Ministerstwa Cyfryzacji a dokładniej jego urzędu Centrum Projektów Polska Cyfrowa.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁOMŻĄ - STOP Wykluczeniu Cyfrowemu

A wie ktoś jakim cudem ten człowiek ( Cwalina ) pojawił się w UM ?
Bo wygląda to tak jak by przyszedł tylko po to żeby przejąć sieć światłowodową do spółki z Exe.

Obawiam się że prezydent jest manipulowany w tej kwestii. Informatyka to taka branża w której fachowca może udawać hochsztapler bo laik i tak nie zauważy różnicy.
Ciekawe jest że UM zatrudnia 5 informatyków i ŻADEN nie potrafi uruchomić sieci.
Za co biorą pieniądze ? Może trzeba ich zwolnić skoro są tak bezradni że nawet routera nie potrafią skonfigurować.
Każdy PRAWDZIWY informatyk sieciowiec zrobił by to sam w obawie przed wstydem że jest takim nieudacznikiem że musi to zlecać komuś innemu.
To naprawdę żadna czarna magia, sieci komputerowe to chleb powszedni każdego informatyka.
Zasłanianie się papierami i \"użyczonymi\" referencjami to aktorstwo a nie praca.

Zwolnić nierobów i zatrudnić ludzi z praktycznym doświadczeniem.
Bo ci którzy tam pracują przez tyle lat nie potrafią nawet sieci komputerowej naprawić.

WSTYD.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org