niedziela, 16 czerwca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Zimowy płyn do chłodnicy

Kupiłem jesienią auto, nie wiem wiem jaki płyn do chłodnicy lał poprzedni właściciel do niego.... Myślicie, że lepiej spuścić i wlać jeszcze raz tym razem zimowy, czy nie zawracać sobie gitary?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zimowy płyn do chłodnicy

po co zawracać sobie głowę... później kupisz nowy blok silnika i będzie z głowy i będziesz w tedy wiedział jaki płyn jest zalany...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zimowy płyn do chłodnicy

ta spusc stary zalej nowy i git tylko przy wymianie pamietaj slilnik zimny zeby byl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zimowy płyn do chłodnicy

Możesz kupić litr koncentratu i dolać do układu. Jeżeli brakuje miejsca spuść trochę starego płynu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zimowy płyn do chłodnicy

Lepiej zlac i miec z glowy. Wiadomo co i ile lat temu bylo lane? Wydasz 50zl na nowy plyn i masz spokoj

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zimowy płyn do chłodnicy

Zmień lepiej, bo jak stary płyn to niszczy \"wyżera\" także zmień od razu i nie pytaj

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zimowy płyn do chłodnicy

po pierwsze to juz byly mrozy i teraz za pozno na zmiane na zimowy .. jak by cos to juz by zamarzl ...

Ja bym se juz jezdzil i na wiosne wymienil ewentyalnie jezeli to auto jest cos warte



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zimowy płyn do chłodnicy

Po pierwsze poszukaj instrukcji samochodu i zobacz co zaleca producent. Niektóre bloki aluminiowe szybciej koroduja gdy wlejesz zły plyn. Dla wszystkiego spuśc stary plyn, przepływa układ chłodzenia i wlej nowy plyn. Dobrej jakości płyny powinny byś dobre na następne 5-7 lat. Nie licz na 10 lat jak niektóre fabryczne dlatego ze nigdy nie będziesz w stanie usunąć starego płynu w 100% a to obniża żywotność nowego plynu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zimowy płyn do chłodnicy

www.popularmechanics.com/cars/how-to/a91/1272436/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zimowy płyn do chłodnicy

Ja zawsze jak kupuje auto to biorę próbkę ze zbiorniczka do sloika i wkladam to do zamrażarki i sprawdzam czy marznie. Chyba ze widac ze plyn jest juz stary to wymieniam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zimowy płyn do chłodnicy

To czy zamarza czy nie to jeszcze nie wszystko. Ważne jest jeszcze czy chroni przed korozją chlodnicy, pompy wodnej, bloku silnika. Wymiana nie kosztuje to aż tak dużo a zaoszczędzić może sporo klopotow

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zimowy płyn do chłodnicy

Jeżeli masz wątpliwości, to lepiej zrobić tak jak piszesz, czyli spóścić (o ile jeszcze nie zamarzł) i wlać jeszcze raz. Bo powstaną pęknięcia i chłodnica będzie do wymiany.
Odsyłam do https://teamtotal.pl/blog/na-chlodno-o-chlodnicach trochę przydatnych info na temat chłodnic.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zimowy płyn do chłodnicy

To, że trzeba unikać zamarzania wynika z fizyki. Ciecz przy zamarzaniu powiększa się (w przeciwieństwie do metali)

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org