poniedziałek, 17 czerwca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Kolejne potrącenie na Szosie Zambrowskiej

Jak na styl jazdy wielu kierowców, to i tak niewiele. Mimo, że na terenie naszego miasta jest wiele dróg dwujezdniowych, najczęściej na wszystkich obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.
Panowie w ciężarowych potworach, bezmyślni \"królowie szos\" w autkach lepszej i gorszej jakości, w rozpędzonych wywrotkach z logo INTER... opamiętajcie się, bo w przeciwnym razie przewrócicie innym i sobie życie do góry nogami.
Mam pewność, że zrozumie mój apel każdy jeżdżący przepisowo po mieście i czujący na plecach oddech kolejnego oszołoma, któremu śpieszno do trumny; niekoniecznie swojej.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kolejne potrącenie na Szosie Zambrowskiej

Kierowcy z okolicznych wiosek nieogarnianą tego, że trzeba się zatrzymać przed przejściem jak samochód na pasie obok stoi. Dosłownie pół godziny temu widziałem identyczną sytuację na Piłsudskiego. Przechodnie w ostatniej chwili odskoczyli. Kierowca oczywiście BLM.

Patrząc na to jeszcze z drugiej strony. To apel do kierowców: nie zawsze trzeba być \"kulturalnym\". Jak widzisz, że za tobą jedzie jeden albo dwa samochody, to po co przepuszczać tego pieszego? Po dziesięciu sekundach będzie miał przejście wyłącznie dla siebie. A tak to nie dość, że Ci dwaj za Tobą muszą hamować, to jeszcze w przypadku dróg dwupasmowych stwarzasz niebezpieczną sytuację. To samo się tyczy wpuszczania z podporządkowanych. Jak jest za Tobą tylko jeden samochód, to po co to robić? Przejedź, a po chwili ktoś się spokojnie do ruchu włączy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kolejne potrącenie na Szosie Zambrowskiej

Logo Inter-Cars to jest producent naczep więc co ma producent do nie ogarniętych kierowców ?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kolejne potrącenie na Szosie Zambrowskiej

Niedługo nie będziecie mieli o co się kłócić, bo od 2017 roku trzeba będzie przepuszczać pieszego chcącego przejść przez przejście dla pieszych.

Fakt, nie każdy ogarnia co to przejście dla pieszych i że samochód musi zatrzymać się gdy inny kierowca na sąsiednim pasie przepuszcza pieszych, ale niekiedy jest to niedźwiedzia przysługa dla pieszych. Czasami lepiej pojechać nie zatrzymując się, niż ma dochodzić do takich sytuacji jak ta, bo nie każdy prawo jazdy nie jest tożsame z używaniem wyobraźni.

Egzamin wielu pseudokierowców polega na tym, by zakuć przepisy - zaliczyć i zapomnieć. A potem w długą...
Prawo jazdy nie odzwierciedla zdrowego rozsądku ani umiejętności kierowania i przewidywania na drodze różnych sytuacji. Niekiedy mam wrażenie jeżdżąc samochodem, że kierowcy czują się tak, jakby tylko oni i ich samochód byli jedynymi użytkownikami dróg. A potem dochodzi do tragedii... Chyba sprawdza się powiedzenie, że mądry Polak po szkodzie. Lepiej, żeby był mądry przed... Do niektórych nie przemawiają nawet statystyki, a potem skarżą się, że państwo obarcza ich karami za lekceważenie przepisów. W innych krajach też nakładane są kary, nie tylko u nas. Gdyby nie te kary, to byłaby samowolka na drodze.
Poza tym jak ktoś chce mieć prawo jazdy to musi się też liczyć z tym, że musi się dostosować do ogólnie przyjętych przepisów. Lepszych czy gorszych przepisów, ale te mają na celu chronić słabszych na drodze...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kolejne potrącenie na Szosie Zambrowskiej

Logo Inter-Cars to jest producent naczep więc co ma producent do nie ogarniętych kierowców ?

( . ) ( . ), nigdzie nie napisałem, że są to samochody jakiejkolwiek firmy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kolejne potrącenie na Szosie Zambrowskiej

Nie zgodzę się ze stwierdzeniem,że tylko i wyłącznie kierowcy o rejsetracji BLM nie stosują się do obowiązujących przepisów.
Kilka dni temu miałam identyczną sytuację na przejściu obok Szkoły Muzycznej.
Kierowca zielonego Volkswagena z tablicą BL również nie zwolnił przed przejściem,mimo,że kierowca na pasie obok zatrzymał się i ludzie już przechodzili.
Na szczęscie nikogo wtedy nie potrącił..ale było blisko.

Kierowcy jeśli wam życie nie miłe,to wasza sprawa,ale możecie mieć na sumieniu niewinnego człowieka!
Myślcie trochę,bo nie trzeba wiele aby spowodować wypadek.
To samo tyczy się pieszych,rozglądajcie się uważnie zanim wejdziecie na jezdnię.

Życie to nie bajka,życie to je walka! ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kolejne potrącenie na Szosie Zambrowskiej

Co tu komentować. Pewnie się malowała albo pisała na smartfonie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kolejne potrącenie na Szosie Zambrowskiej

Jeżdżąc po Łomży i obserwując zachowania kierowców mam wrażenie, że powinni w ogóle zamknąć u nas WORD, bo co drugi jeżdżący po drodze jest kompletnym debilem. Chociaż piesi też nie są lepsi. Typowa jazda po Łomży:
1) wspomniane wymijanie samochodu który zatrzymał się przed pasami i niemal rozjeżdżanie pieszych
2) ciągła jazda lewym pasem na drogach dwupasmowych - rozumiem, że na prawym pasie jest więcej dziur i studzienek ale bez przesady
3) opóźnienie umysłowe czekających na zmianę światła na zielone, w efekcie czego nie raz na bezkolizyjnym zdążą przejechać 2-3 samochody, bo jaśnie pan jest zajęty telefonem/rozmową z pasażerem/ drapie się po jajach/jest daltonistą przez co mamy nieproporcjonalne do wielkości miasta korki
4) przepuszczanie pieszych na pasach podczas zjeżdżania z ronda, szczególnie przy II-gim ogólniaku - serio?
5) objeżdżanie całego ronda zewnętrznym pasem - wewnętrzny jest dla ozdoby, można rabatkę posadzić
U pieszych:
1) niezwykle inteligentne mamusie wystawiające wózek z dzieckiem na jezdnię czekając na przejściu - nie raz się z tym spotkałem
2) czekanie na przejściu aż samochód podjedzie i wychodzenie w ostatniej chwili - powinno być legalne przyspieszenie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kolejne potrącenie na Szosie Zambrowskiej

Wyjeżdżając z Ks.Anny w Szose Zambrowska jest nakaz jazdy w prawo. Postawili tam drugi znak po lewej zeby kazdy widział, że jest nakaz jazdy w prawo. Dosc czesto widze ,ze to miejscowi łamią przepisy jeżdżąc w lewo i to Bl!! Zapomnieliscie skad wasi rodzice pochodza? To przestancie pierdolic O BLM!!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kolejne potrącenie na Szosie Zambrowskiej

No właśnie,czy to BLM czy BL czy też BKL wszyscy jeżdżą jak chcą. Nie ma co zwalać winy na kierowców spoza Łomży,mibu wielkiej metropolii
Trochę empatii nie zaszkodzi i ludzkich odruchów.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kolejne potrącenie na Szosie Zambrowskiej

Luksusowymi wozami blm-y przyjezdzają jak co piątek i wtorek na łomżynski rynek i do wenedy nie zapominając o biedronkach. Jak widzę te czereśniackie gęby w nowych beemkach to aż mi się robi nie dobrze..
Piesi też niech się tak nie pchają pod koła na przejściach - widzą że jedzie sznur aut to może jeden z drugim poczekać a nie wtargac na przejście \" bo łon ma pierszeństwo..\" Dzis na szosie zambrowskiej przechodziła mamcia z dzieckiem, nie rozejrzała się ani w prawo ani w lewo i jeszcze przodem gnała dzieciaka.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kolejne potrącenie na Szosie Zambrowskiej

\"Niedługo nie będziecie mieli o co się kłócić, bo od 2017 roku trzeba będzie przepuszczać pieszego chcącego przejść przez przejście dla pieszych.\"

A jeśli spotkam się z kolegą na przejściu dla pieszych i wpadnę w dłuuuugą debatę na wysepce między pasami, bo fajnie się oprzeć o te nowe bezsensowne barierki na Piłsudskiego, to wtedy co? Dwa długie korki na dwóch pasach ruchu? Chore.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kolejne potrącenie na Szosie Zambrowskiej

kolejna dumna przyszła studentka hehehe



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kolejne potrącenie na Szosie Zambrowskiej

\"2) ciągła jazda lewym pasem na drogach dwupasmowych - rozumiem, że na prawym pasie jest więcej dziur i studzienek ale bez przesady\"
A czy przyszło ci może, kolego do głowy to, że ktoś może za jakies 100-200 metrow chcieć skrecić w lewo? Powiedz mi co jest \"bardziej niebezpieczne\" Lawirowanie i zjeżdżanie na prawy, skoro za kilkanaście sekund ZNÓW trzeba bedzie zmienić pas?
To ja jestem cholernie zlym kierowca, skoro wiedzac ze niedlugo bede skrecal W LEWO nie zjezdzam na PRAWY pas...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kolejne potrącenie na Szosie Zambrowskiej


\"Jak widzę te czereśniackie gęby w nowych beemkach to aż mi się robi nie dobrze..\"

green ale dlaczego? dlatego że mają nowe beemki a Ty nie masz , czy dlatego że gęby mają marne ? :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kolejne potrącenie na Szosie Zambrowskiej

Merkury, nie musisz się już o to martwić, sejm nie przyjął dziś nowelizacji tego przepisu. Jeździmy po staremu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kolejne potrącenie na Szosie Zambrowskiej

Zenek i ja bym miała gdyby mi na działalność unia dawała :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kolejne potrącenie na Szosie Zambrowskiej

Green Ty nie zazdrość beemek tylko za robotę się weź to też może kiedyś się dorobisz ;). Unia na działalność też daje tylko trzeba mieć już troszkę w głowie, żeby skorzystać

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kolejne potrącenie na Szosie Zambrowskiej

To weź podpowiedz co? ;) troszkę w glowie mam 😝

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org