piątek, 29 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
pranie auta w środku

gdzie najlepiej widziałem po 2 pralniach to troche słabo a chciałbym to zrobić.

;]

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pranie auta w środku

Moje auto kiedyś dobrze wyprali na Legionów za dawną Mazowiecką, o ile coś Ci to mówi.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pranie auta w środku

https://www.youtube.com/watch?v=g53T6yoynBA

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pranie auta w środku

W Łomży chyba nie ma nikogo, kto dobrze by zrobił coś takiego;p

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pranie auta w środku

Na końcu nowogrodzkiej na placu z komisem jest taka firma, ale nie korzystałem z ich usług więc się nie wypowiem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pranie auta w środku

Ecomyjnia pierze bardzo dobrze.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pranie auta w środku

a prałaś tam? widziałaś efekt? gdzie ona sie znajduje?

;]

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pranie auta w środku

Prałam i fajnie to wyszło.
Tu jest jakiś fnapage i są jakieś zdjęcia.
https://www.facebook.com/pages/Ecomyjnia/1486243608281943

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pranie auta w środku

Osobiście odradzam korzystanie z usług AUTO ODNOWA MYJNIA PAROWA zlokalizowanej w Łomży przy ul. Nadnarwiańskiej. Sprzątanie auta niedokładne a pranie tapicerki tylko na pokaz. Zapach i świeżość znika po paru dniach przy normalnej eksploatacji samochodu. Przy wyborze oferty polecam kierować się zasadą: Jak sam nie zrobisz, to nikt Ci nie zrobi - DOBRZE :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pranie auta w środku

No tak jak czyszczenie tapicerki robisz raz na kilka lat to czego się spodziewasz. A żeby samemu to zrobić to trzeba to umieć niestety.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pranie auta w środku

Najlepiej to chyba jednak samemu wyprać tapicerkę od środka. Wtedy człowiek wie, że zostało to zrobione dokładnie. A i są środki chemiczne które w znacznym stopniu to ułatwiają. Ładna pogoda, więc szybko wyschnie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pranie auta w środku

@ecopara , jak wygląda mycie auta dostaje parą lakier i potem szmatą brud ścierasz ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pranie auta w środku

Bardzo dobrze powiedziane - żeby zrobić to trzeba umieć. Tylko jak oddaje samochód do powiedzmy „profesjonalnego” zakładu to wymagam żeby umieli, a nie odwalali fuszerkę.

Jak robię to sam to mogę nie mieć profesjonalnego sprzętu ale pozostaje mi dokładność i wiem że zrobię to najlepiej jak umiem, przy użyciu ogólnie dostępnych środków czyszczących.

Tapicerkę pierze się wtedy kiedy trzeba. Nie mówię tu o odkurzaniu czy przecieraniu z kurzy bo to powinno się wykonywać w miarę cyklicznie. I większość właścicieli aut robi to samemu. A dlaczego? Bo jak sam nie zrobisz, to nikt Ci nie zrobi - DOBRZE :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pranie auta w środku

Też zawsze sam staram się czyścić wnętrze auta. Może zajmuje mi to trochę więcej czasu niż profesjonalistom, ale wiem, że auto jest dokładnie wymyte i przy okazji nic nie zniszczę, porysuję przez przypadek - a przecież i takie rzeczy się zdarzają. Za pranie tapicerki trzeba zapłacić od 100 zł w górę. A przecież można samodzielnie kupić jakieś płyny czy szampony - wybór jest ogromny https://www.motointegrator.pl/szukaj/srodki-do-mycia-i-czyszczenia-50502/. Słoneczna pogoda i jedziemy. Dla mnie praca przy aucie to swoisty relaks :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pranie auta w środku

chodzi o wypranie tapicerki, próbowałem w tamtym roku sam siedzenia czyścić lecz nie było oczekiwanego efektu. a przy okazji można wyprać również podłogę i odświeżyć kokpit. chyba mało mobilków to robi trzeba jakiegoś handlarza lub Pana z komisu podpytac gdzie najlepiej, na to wychodzi. Pozdrawiam!

;]

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pranie auta w środku

PanPolak o czym ty mówisz? Nie wiem jak ty za pomocą środków z supermarketu i domowej szczotki pierzesz tapicerkę, nie mówię już jak to wyplukujesz bez sprzętu, naprawdę jest to dla mnie zagadka. Bez urazy ale jak nie masz o czymś pojęcia to się nie wypowiadaj

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pranie auta w środku

Jakby ktoś nie wiedział to istnieją jeszcze inne sklepy jak supermarkety, gdzie można kupić środki czyszczące. Nie mówiąc o sklepach internetowych gdzie produkt możesz ściągnąć z końca świata.
Nikt tu nie mówi o myciu samochodu gdzie wlejesz do środka hektolitry wody a później będziesz suszył dwa tygodnie. Nie trzeba nikogo, o zdrowych zmysłach, przekonywać, że w domowych warunkach można wyprać tapicerkę w samochodzie, bo tak większość ludzi robi. Jeśli ktoś myśli inaczej to albo prowadzi własną myjnie samochodową lub ma dwie lewe ręce i posprzątanie samochodu to dla niego wyczyn nie do osiągnięcia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pranie auta w środku

Zawsze można zrobić to samemu :-) później zasłonić swoją głupotę pokrowcami ale dość często zdarza się że smrodu po nie udolnym praniu niczym nie ukryjesz.Dla mnie żenujące jest to że później taki klient szuka ratunku i żąda rzeczy prawie nie możliwych. Dobrze że pranie gorącą parą w większości przypadków ratuje sytuację :-)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pranie auta w środku

ecopara ma rację, a potem trzeba pokrowce na siedzenia zakładać. PanPolak nie ważne z kąd kupujesz środki czyszczące, ale każdy praktycznie preparat po zastosowaniu trzeba potem z tej tapicerki wypłukać, wyciągnąć itd, a bez sprzętu odpowiedniego tego nie zrobisz.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pranie auta w środku

Ja sama prałam tapicerkę piankami/płynami i tym podobnymi specyfikami. Nie ma tragedii, ale też nie wygląda to najlepiej. Jedyny płyn, który się u mnie sprawdził to biosol (czy jakoś tak) ze sklepu motoryzacyjnego.
Za jakiś czas chyba jednak skorzystam z oferty którejś z myjni i porównam efekty

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pranie auta w środku

Nie mam nic przeciwko praniu we własnym zakresie mała dygresja do tego że jeśli już coś robicie z tapicerką to zróbcie to dobrze . Są środki powszechnie reklamowane i że czynią one cuda he he ale nikt nie mówi jednak już o tym że źle nimi uprana tapicerka czasami stracona jest bezpowrotnie tzn. albo traci kolor albo zdarza się że plamy są jak ja to nazywam utrwalone i z nimi jest niestety później bardzo duży problem. Co za tym idzie wyższe koszty za próbę zaznaczam próbę ich usunięcia. Ja wiem iż nasza mentalność narodowa jest taka że potrafimy zrobić wszystko :-) ale czy wszystko jesteśmy w stanie zrobić naprawdę dobrze. Na przykład wszyscy piorą dywany na potęgę, w wannie albo przed blokiem czy w innych miejscach później taki dywan wieszany jest na trzepaku lub balkonie do wyschnięcia Ściekająca woda z detergentem i rozpuszczonym brudem spływa sobie w dolne partie dywanu i tam zastyga (wysycha) no i po przyniesieniu do domu takiego dywanu wszelkiego rodzaju np: roztocza mają ucztę ha ha ha. Z zasady dywan po praniu powinien być jak najszybciej pozbawiony wody tzn. odessanie jej możliwie najwięcej i tu zabieg przeprowadzony przy użyciu gorącej pary pod ciśnieniem 6-8 barów i silnym zasysaniu tego co ona (para) wypłucze nie dość że usuwa resztki brudu to jeszcze temperatura zabija nie widoczne gołym okiem żyjątka to jeszcze temperatura około 150-170 stopni osusza dywan i to wszystko bez uszczerbku dla dywanu. Następnie taki dywan powinien być suszony w pozycji poziomej. Czy wiedzą o tym zaradni rodacy? tego nie wiem. Wiem natomiast jakie maja wymagania jak przywożą dywan po latach takiego traktowania. Podobnie jest z tapicerkami i nie tylko samochodowymi. Poddaje to pod rozwagę chociaż wiem że zawsze można wymienić dywan, tapicerke na nową :-) albo wieszać psy (he he) na wykonawcy usługi. Pozdrawiam serdecznie.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pranie auta w środku

Zgadzam się z przedmówcą. Dobrze wykonana praca przez fachowca, który się na tym zna przy użyciu profesjonalnego sprzętu nigdy nie może być porównywana z ręcznie wykonaną pracą przez laika. Ja prałem tapicerkę u niby fachowca i jestem niezadowolony z jego pracy stąd moje podejście do tematu prania tapicerki samodzielnie. Ale osobiście chciałbym trafić w przyszłości na zakład, który zleconą prace wykona tak jak należy. Może kogoś polecisz ecopara?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pranie auta w środku

W teorii każdy jest dobry gorzej z praktyką widziałem samochód po \"myciu\" parą dziękuje bardzo za taką usługę nawet za darmo!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pranie auta w środku

A kto myl ten samochód parą? Nie można wszystkich wkładac do jednego wora.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pranie auta w środku

Ja też nie polecam myjni parowej na Nadnarwiańskiej. Korzystałam z ich usług tylko raz. Pieniądze wyrzucone w błoto, myślałam że ktoś kto zajmuje się tym na co dzień zrobi to lepiej ode mnie ale się myliłam.

"I see humans but no humanity." Banksy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pranie auta w środku

Trochę drogo wychodzą te usługi, ale cóż jak się małe dzieci i przewozi się w aucie, nie ma rady raz na jakis czas trzeba. Ja staram na bieżąco działać i czyszczę kosmetykami K2, do tego na nabłyszczam opony K2 Bold i co przywraca oponie oryginalny, czarny wygląd. Ogólnie lubię porządek w aucie, bo to miejsce pracy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pranie auta w środku

Baza wzgs panie dobrze tam czyszczą

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pranie auta w środku

https://www.facebook.com/pages/Ecomyjnia/1486243608281943?ref=aymt_homepage_panel

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pranie auta w środku

xdx a po czyszczeniu myjką parową zabezpieczasz czymś to? Ja osobiście jestem bardzo sceptycznie nastawiony do takich firm które bardzo dużo o sobie mówią, chwalą swoje usługi, reklama to reklama a opowiadanie bajek to coś innego. To co mówią niczym nie wiąże sie z jakością usługi. już kilka razy sie nadziałem na to.

;]

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pranie auta w środku

To czyli co? i przed czym mam zabezpieczać? Owszem plastiki, lakier czy skórę się zabezpiecza, ale co masz na myśli to nie wiem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pranie auta w środku

Na www.maszynyparowe.com/category/kosmetyki-samochodowe mają dobre profesjonalne środki do mycia tapicerek. Faktycznie działają fajnie schodzi, trzeba poszorować trochę ale to i tak warte efektu:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pranie auta w środku

Na pewno warto zadbać w ten sposób o samochód.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pranie auta w środku

Poszukaj na gruponie, tam jest wiele ofert firm, które się tym zajmują.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pranie auta w środku

Chyba na https://www.auto-motor-i-sport.pl/ kiedyś o tym pisali, na co zwrócić uwagę. Sam bym na pewni tego nie zrobił, bo to prosta droga do tego, by sobie zniszczyć tapicerkę ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pranie auta w środku

Jeśli ktoś szuka informacji o czyszczeniu wnętrza samochodu, to polecam artykuł http://modelcars.pl/jak-wyczyscic-samochod-tapicerka-klimatyzacja-silnik/ , przy czym uważam, że przynajmniej raz na jakiś czas warto skorzystać z pomocy fachowców.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pranie auta w środku

Kalkulator frekwencji jest niezwykle przydatnym narzędziem do śledzenia i analizowania obecności na różnego rodzaju wydarzeniach, od konferencji po lekcje w szkole. Umożliwia szybkie obliczenie procentowej frekwencji, co pozwala na bieżąco monitorować uczestnictwo i podejmować odpowiednie działania w razie potrzeby. W dzisiejszych czasach, gdy internetowy świat staje się coraz bardziej nieodłącznym elementem naszego życia, korzystanie z https://kalkulatorfrekwencji.com/ , jest nie tylko wygodne, ale także efektywne. Dzięki niemu łatwo możemy śledzić obecność w czasie rzeczywistym i podejmować trafne decyzje, co do zarządzania danymi wydarzenia.

https://kalkulatorfrekwencji.com/

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org