niedziela, 12 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Soczewki kontaktowe

Witam. Mam pytanie do osób, które noszą szkła kontaktowe. Chciałbym zamienić okulary na soczewki. Czy możecie mi polecić jakiś dobry salon optyczny w Łomży, który dobrze mi dopasuje soczewki? Z góry dziękuję za pomoc.
Marcin

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Soczewki kontaktowe

Istnieje coś takiego jak dobre dopasowanie soczewek? Robi się badanie, albo można je nosić albo nie. Jeśli chodzi o dopasowanie mocy to zwyczajne badanie jak przy szkłach. Soczewki to fajna rzecz :) tylko te zakładanie.... najgorsze początki wkładania sobie palca do oka :). Każdy optyk który nie ma cen z kosmosu jest dobry, wszędzie te same badania wykonują.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Soczewki kontaktowe

na kazanskiej naprzeciw kauflandu optyk i okulista jest,ktora przepisuje soczewki

Gienia_Smoliwąsowa

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Soczewki kontaktowe

Dopasowanie to nie tylko dobranie mocy, ale również krzywizny i średnicy. Takie badanie robi optometra. Ja robiłam na Dmowskiego, gabinet na Kazańskiej to ta sama firma i też dopasują.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Soczewki kontaktowe

spadaj z tego forum
manipulatorko/rze o nicku bogusia,martha,sybilla, i tysiacu innych nickach.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Soczewki kontaktowe

Bogusia raczej istnieje coś takiego jak dobre dopasowanie soczewek, chociażby to,co napisała elina. Poprzednie soczewki, które nosiłem po prostu \"ślizgały\" mi się po oczach, więc uważam, że były źle dobrane. Dziękuję wszystkim za pomoc.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Soczewki kontaktowe

W celu dopasowania soczewek warto wybrać się do okulisty, który wykona wszystkie potrzebne badania - określi moc, krzywizne i średnice soczewki. Według tych parametrów możesz później kupić soczewki o trybie noszenia który Cie interesuje - u mnie najlepiej sprawdzają się miesięczne. Porównaj sobie ceny różnych soczewek oraz ich firm http://www.soczewki.kontaktowe.com/soczewki_miesieczne-k31-0-3-default.html to Ci również ułatwi podjęcie decyzji. Życzę powodzenia!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Soczewki kontaktowe

Dokładnie by zamienić szkła na soczewki kontaktowe trzeba przeprowadzić dodatkowe badania by nie zniszczyć sobie oczu kontaktami.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Soczewki kontaktowe

Oczywiście - przed kupnem soczewek warto się skontaktować okulistą by dobrał odpowiednie. Co do tego czy jednodniowe czy np. miesięczne to już kwestia indywidualna. Ja się spotkałam wśród swoich znajomych z trendem na soczewki roczne. Coś jak tutaj prezentują - http://www.optiland.pl/roczne

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Soczewki kontaktowe

O rocznych to w sumie tylko słyszałam. Większość jak nosi, to miesięczne.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Soczewki kontaktowe

Bardzo dobre soczewki - https://soczewki4you.com/proclear-coopervision Dobrych marek jest co najmniej kilka. Prawda jest taka, że to samodzielnie musicie ocenić czy one wam pasują, a to już widać nawet po kilku godzinach od założenia - totalna różnica.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Soczewki kontaktowe

A ja jestem zdania, że cięzko jest określić przez internet jakie soczewki będą odpowiednie. Nie sądzicie, że lepiej jest umówić się do optyka, aby ten dobrał dla Was odpowiedni rodzaj? Soczewek jest na rynku masa. Mają rózny stopień uwodnienia, rózne średnice oraz różne krzywizny.

Sugeruję zajrzeć sobie również na tą strone:
http://www.mojepierwszesoczewki.pl/ - jest tutaj możliwość pobrania sobie kuponu na bezpłatną parę soczewek kontaktowych ( wybieracie do jakiego salonu optycznego idziecie).

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org