piątek, 03 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Pralka dla dużej rodziny 8kg i większa

Witam,

bardzo proszę o pomoc przy wyborze pralki ... Jaką kupić (chodzi o konkretne modele)?

Cena max 1700 PLN pralka jest przeznaczona dla dużej rodziny w której obecnie przy pralce Whirpool AWE 6517/P 5kg są robione dziennie ok 3 prania... Niestety zaczęła przeciekać, brzydko pachnieć (próbowałam \"jakoś\" ją czyścić, filtr sprawdzany) i często włączają się błędy (raz pierze a raz nie) - swoją drogą wytrwała 8 lat Smile

Pralka musi spełniać poniższe wymagania:

- otwierana od frontu o maksymalnej głębokości 59 cm
- wsad min. 8 kg i większy
- może być 1200 obr
- klasa energetyczna A+++ (inne mnie nie interesują)
- klasa prania A
- klasa wirowania A lub B
- roczne zużycie wody 1000l (dla 8ki), 1100l (dla 9tki i 10tki)
- roczne zużycie prądu w okolicach 175 kWh
- musi być cicha
- jeśli da radę to programator mechaniczny (jeśli jeszcze takie produkują?)
- dobrze by było by była \"rozbieralna\" i tanie, dostępne części - mam męża majsterkowicza Smile
- jeżeli są jakieś pralki jeszcze z darmową gwarancją na 5 lat to by było suuuper Very Happy


W związku z tym, że pralka będzie w ciągłym użyciu potrzebuję pralki max oszczędnej bez zbędnych bajerów, o niskiej awaryjności, serwis który by ją naprawiał trwał 3 m-ce też nie wchodzi w grę... Marka raczej bez znaczenia


Czy są jakiekolwiek pralki które te wymagania spełniają ??
Najchętniej prosiłabym o wypowiedzi serwisantów, dużych rodzin :-)

Ps. czy są jakieś OBIEKTYWNE STATYSTYKI DOTYCZĄCE AWARYJNOŚCI PRALEK ? Jak tak to gdzie ich szukać ??

Bardzo proszę o podpowiedzi i z góry dziękuję

magia_2

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pralka dla dużej rodziny 8kg i większa

Electrolux EWF1408WDL

trochę droższa, ale mam ją i polecam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pralka dla dużej rodziny 8kg i większa

Kup pralke firmy Erdol- wez sie pani dpier.....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pralka dla dużej rodziny 8kg i większa

Do:

\"boski\" jeśli nie masz nic mądrego do powiedzenia a Twoja wypowiedź nie wnosi nic do rozmowy to proszę zamilcz

magia_2

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pralka dla dużej rodziny 8kg i większa

Bosch Serie 4 VarioPerfect WAK24240PL

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pralka dla dużej rodziny 8kg i większa

Tara i balija, każdą pralkę pobije.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pralka dla dużej rodziny 8kg i większa

Kup Samsung 7kg z systemem buble. Nie wiele mniesza ale jakość prania rewelacyjna.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pralka dla dużej rodziny 8kg i większa

Słyszałem różne opinie o eco bubble. Podobno lubi niedopierać.

Jeśli chodzi o podane parametry to zobacz EWF1287HDW http://www.ceneo.pl/17736979 Jako bonus 10 lat gwarancji na silnik.

Myśl i działaj.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pralka dla dużej rodziny 8kg i większa

hej ja ostatnio zakupiłam se beko xl 9 kg w neonet dałam niecałe 1500 zł i jestem mega zadowolona . wczesniej tez miałam beko ale miejszą czesci w przypadku naprawy sa tanie bo to polska firma wiec polecam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pralka dla dużej rodziny 8kg i większa

bosch serii was, podobno te są jeszcze made in germany, ja mam rok i jest super. Bardzo oszczędna i cicha

Ich bin fur Berlin...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pralka dla dużej rodziny 8kg i większa

Sprawdź pralki firmy \"Miele\". Tylko nie wiem, czy w przedziale cenowym się mieszczą. Raczej bezawaryjne, Rols-Roys wśród pralek.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pralka dla dużej rodziny 8kg i większa

pozwole sobie podbic temat. Szukam czegos na 10 kg.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pralka dla dużej rodziny 8kg i większa

Patrzyleś może na pralki marki Hoover? Obecnie mają tam sporo takich większych sprzętów na 10 i więcej kilogramów. Ostatnio również wymienialiśmy pralkę na nową oraz wybraliśmy ten model:
http://www.hoover.pl/duzy_sprzet/produkt/944-dxa_510ah_1 . Ma załadunek 10 kg co w zupełności wystarcza przy 4 dzieciach. Mamy również suszarkę o podobnej pojemności tak wieć dzięki temu całe pranie idzie o wiele sprawniej oraz szybciej niż wcześniej. Pralka może nie jest taka cicha ale nie ma sensu wymagać tego przy prędkości wirowania ponad 1500 obrotów na minute. Był to dobry wybór.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pralka dla dużej rodziny 8kg i większa

A może lepiej kupić dwie pralki po 5kg?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pralka dla dużej rodziny 8kg i większa

Zdecydowanie lepiej kupić jedną

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org